Koń odebrany ze Starego Lubina

(...) Kiedy ta matka mu zdechla?
W jakim wieku jest źrebak? Czyj?

Czy posiadacz potrzebuje pomocy/rady? Czy traktuje zwierza źle i trzeba mu go odebrać?

Ja spytałam.
I jeszcze wcześniej co konkretnie zrobiła  Lovecruellove .
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
24 sierpnia 2010 19:19
a ja dalej uwazam ze to wszystko zamotane

ide karmic szkape  😀 pewnie jak wroce bede miala 10 stron do czytania 😎
wątek zamknięty
To już duży źrebak-może da radę .Jak wypluje robaki z owsa dla kur.
Swoją drogą znów kury i to prześladowane.
Dziękuję za wyjaśnienia.
wątek zamknięty
Co zrobiłam ? Wraz z poprzednią właścicielką odebrałam stamtąd wałaszka i aktualnie zapewniam mu godne moim zdaniem warunki i robię wszystko , by wrócił do zdrowia .
wątek zamknięty
To już duży źrebak-może da radę .Jak wypluje robaki z owsa dla kur.
Swoją drogą znów kury i to prześladowane.
Dziękuję za wyjaśnienia.


no może da radę, ale czy nie lepiej, by było jakby otrzymywał to mleko zastępcze?
wątek zamknięty
czy zrebaczek jest na sprzedaz?
wątek zamknięty
Co zrobiłam ? Wraz z poprzednią właścicielką odebrałam stamtąd wałaszka i aktualnie zapewniam mu godne moim zdaniem warunki i robię wszystko , by wrócił do zdrowia .

Rozumiem. Powodzenia.
Źrebak już duży, mleko krowie nie trujące i rozcieńczone .
Myślałam,że mowa o małym osesku.
Jak nikt nic nie potrzebuje- idę do koni.
wątek zamknięty
Met mogę się dowiedzieć o źrebaka  😉 
wątek zamknięty
monia, dowiedz sie i daj znac. dzieki z gory
wątek zamknięty
[quote author=Lovecruellove link=topic=30823.msg686376#msg686376 date=1282674217]
Co zrobiłam ? Wraz z poprzednią właścicielką odebrałam stamtąd wałaszka i aktualnie zapewniam mu godne moim zdaniem warunki i robię wszystko , by wrócił do zdrowia .

Rozumiem. Powodzenia.
Źrebak już duży, mleko krowie nie trujące i rozcieńczone .
Myślałam,że mowa o małym osesku.
Jak nikt nic nie potrzebuje- idę do koni.
[/quote]

ale oni nawet nie rozcieńczają
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 19:50
No dobra, dziewczyna właścicielka Skocza się przejechała na dzierżawieniu swojego konia,, okey to nie podlega dyskusji.
Ale do jasnej cholery ktoś przez ten miesiąc musiał tego konia niezłe załatwić, żeby wyglądał tak jak na pierwszym zdjęciu ! Czy to przypadkiem nie jest kompletnie nieodpowiedzialne?
Hachi mogła wczesniej zawiadomić właścicielkę Skocza ale zapewne liczyła na poprawę sytuacji. W końcu tez pomagała im w stajni.
Ale skoro dobre słowa nie pomogły to powiadomiła właścicielkę co się stało, gdzie ta przez długi czas no nie mogła się skontaktować z opiekunami.
Opieka trwała zaledwie 30 dni... a nie parę miesięcy. Nauczka była ostra. Ale nie zmienia to faktu- Jak potraktowano konie! I mi tylko oto chodzi.
A już ten zarobaczony owies to przechodzi dla mnie ludzkie pojęcie
wątek zamknięty
No dobra, dziewczyna właścicielka Skocza się przejechała na dzierżawieniu swojego konia,, okey to nie podlega dyskusji.
Ale do jasnej cholery ktoś przez ten miesiąc musiał tego konia niezłe załatwić, żeby wyglądał tak jak na pierwszym zdjęciu ! Czy to przypadkiem nie jest kompletnie nieodpowiedzialne?
Hachi mogła wczesniej zawiadomić właścicielkę Skocza ale zapewne liczyła na poprawę sytuacji. W końcu tez pomagała im w stajni.
Ale skoro dobre słowa nie pomogły to powiadomiła właścicielkę co się stało, gdzie ta przez długi czas no nie mogła się skontaktować z opiekunami.
Opieka trwała zaledwie 30 dni... a nie parę miesięcy. Nauczka była ostra. Ale nie zmienia to faktu- Jak potraktowano konie! I mi tylko oto chodzi.



i dokładnie tu o to chodziło 🙂
wątek zamknięty
Ło matko nie dałam rady przebrnąć przez cały wątek, ale to jest lepsze niż '' Zbuntowany anioł'' z Natalią Orejro!
wątek zamknięty
Ja przebrnęłam ...i padłam 😵
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
24 sierpnia 2010 20:31
przebrnęłam i nadal jest to wszystko dla mnie jakieś poplątane ale nawet nie wnikam już 🤔
wychodzi na to, że winni są wszyscy i nikt.
wątek zamknięty
To już duży źrebak-może da radę .Jak wypluje robaki z owsa dla kur.
Swoją drogą znów kury i to prześladowane.
Dziękuję za wyjaśnienia.


Kto go karmi tym kartonem? "Pielgrzym" =Brat Kamil? ? Ta Pani co lubi seks i dopalacze?  oczy2

Tania wielbię Cię 👍

Dobrnęłam do końca 😅
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 sierpnia 2010 20:47
To już duży źrebak-może da radę .Jak wypluje robaki z owsa dla kur.
Swoją drogą znów kury i to prześladowane.
Dziękuję za wyjaśnienia.


taaa....zaraz będzie że to kury są winne 🙄 co wypraszam sobie!!! 😉

poza tym bardzo lubi seks czy tak jak koń owies? 😁

trochę mi było smutno, jak zamknięto wątek z hafi... ale spoko-ten wątek też może byc jest seks, koń i owies oraz gościnnie kury 😉
wątek zamknięty
Tak wygląda koń , po miesiącu (!) w stajni* ( *- drewnianej szopie) w Starym Lubinie . Przebywający w rzekomo dobrych rękach , pod troskliwą opieką , ogólnie full wypas i pełne bezpieczeństwo . Kochająca właścicielka pieściła go chyba zbyt intensywnie ;/ W rzeczywistości koń , który trafił w 'dobre ręce' wygląda przerażająco , co ukazują powyższe zdjęcia . Jest wychudzony , poraniony , zarówno fizycznie , jak i psychicznie 🙁  Aktualnie przebywa w nowej stajni , w której nie brakuje mi niczego . Rany po pierwszym zastosowaniu farmaceutyków wyglądały o niebo lepiej ( o ile można tak powiedzieć ) , teraz po kolejnych zastosowaniach ładnie zaschły i się goją 🙂 Apetyt mu dopisuje( choć przestał rzucać się na jedzenie łapczywie ) , siły pomalutku wracają . Dziś nawet z własnej woli kłusował 🙂  Mogłabym dodać o wiele więcej , ale nie widzę sensu opisywania wszystkich szczegółów i opisywania emocji , bo brakłoby miejsca ...
            no tak rany miał bo niepotrzebnie powierzyłem go pani Gosi , która okazała się nieodpowiedzialna oszustka (moja wina) tyle że ona olała swoje zobowiązanie opieką przez 10 dni  ...  rany  białe są juz zagojone sam zdzierałem strupy żeby szybciej wyschły i mogła urosnąć sierść a czerwona duża rana na zdjęciu... widac ,że jest ścieśniona także już ładnie zgojona a widac czerwony kolor z tego względu że tibiotic jest bezbarwny...
wątek zamknięty
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
24 sierpnia 2010 21:03
ale koń chyba nie traci wagi w 10 dni? ile czasu zajmuje doprowadzenie konia do stanu, gdzie można policzyć mu wszystkie żebra? Są jakieś zdjęcia jak wyglądał zanim właścicielka oddała go w dzierżawę?
wątek zamknięty
[quote author=Tania link=topic=30823.msg686238#msg686238 date=1282668708]
O,żesz.....  😵
A ja żałowałam,że na urlopie nie mam seriali meksykańskich.
Proszę-jakie zwroty akcji.


alez to lepsze niz Niewolnica Isaura...  😎
[/quote]

te białe otwarte rany to pewnie widok jego kości🙂
wątek zamknięty
Ciebie,KamiluBracie-bawi ta cała sytuacja?
wątek zamknięty
Hachi - a mi ona mówiła, że mają kasę  🙄  oni już gubią się w tym co mówią



powiedziałem że teraz nie mam pieniędzy... na koniec września nowy przypływ gotówki , wtedy mogę kupić preparaty mlekozastępcze a z tego co piszą re-voltovicze to 4 miesięczny źrebol może wciągać osłodzone krowie mleko i im to nie zaszkodzi ... jutro wrzuce zdjęcia stajni i zabiedzonych wygłodzonych zaniedbanych koni🙂
wątek zamknięty
Moda na sukces  😁
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 21:24
Tania wyjęła mi to z ust... 🤔 po prostu nie mogę w to uwierzyć.
Koń który był pod twoim dachem wygląda jak śmierć, kobyła padła na skręt jelit, źrebak potrzebuje odpowiedniego żywienia. ( zapewniam cię że nierozcieńczone krowie mleko jest dla niego zabójstwem). nie wspominając o innych koniach, a tobie zbiera  się na żarty?!???????  🤔
Wałach który był ci ofiarowany na dożywotnią dzierżawę o którego powinieneś dbać ma rozharatane plecy  I to jest wg Ciebie zabawne? 👿
oskarżenia oskarżeniami.. ale TO TY jesteś właścicielem, dzierżawcą i po 7 dniach ( bo tyle byłeś na pielgrzymce) tak konia się nie załatwi ( oskarżenia w stronę Hachi) 🍴 👿
Nie no  po prostu ręce mi opadły. Teraz to mi pękła żyłka!
wątek zamknięty
Tak wyglądał Skocz pare dni przed oddaniem go do 'pielgrzyma'.
wątek zamknięty
Właśnie przebrnęłam przez ten cały tragikomiczny wątek...

Z tego, co udało mi się zrozumieć z tej gmatwaniny wynika, że właścicielka z nieznanych powodów oddała konia koledze, który oddał go swojej dziewczynie, która trzymała go w rozwalającej się szopie razem z 2 klaczami, ogierem i źrebakiem. Właściciel pojechał na pielgrzymkę (modlić się za zdrowie koni?) i zostawił stajnię pod opieką Hachi i jeszcze kogoś, z porcją niejadalnego owca. Dziewczyny karmiły konie jabłkami (!), aż w końcu zawiadomiły właściciela, że rezygnują z opieki nad nimi. Po powrocie z wycieczki ów osobnik karmił konie spleśniałym owsem, aż kobyła padła na kolkę, a źrebaka poi nierozcieńczonym, krowim mlekiem - mimo, że preparaty mlekozastęocze dla źrebiąt są dostęone na rynku.

I na samym początku nasuwa mi się pytanie do Hachi, Cierp1enia i Lovecruellove (bo wnioskuję, że były blisko i znały sytuację)😀LACZEGO NIE ZOSTAŁ ZAWIADOMIONY TOZ? Na litość boską, kto normalny karmi niedożywione konie jabłkami, wiedząc, jak wygląda sytuacja w tej pseudostajni, zamiast od razu zawiadomić TOZ lub fundacje - wnioskując z opisu wydarzeń i zdjęć konia, te zwierzęta już dawno powinny być odebrane właścicielom!

Lovecruellove, założyłaś ten wątek - po co? Żeby dowiedzieć się, co zrobić w tej sytuacji, zorganizować jakąś pomoc dla tych koni, cokolwiek? Czy żeby opisać całą historię ku przestrodze?
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że opisujesz sytuację, która nigdy nie powinna mieć miejsca - konie karygodnie zaniedbane przez właścicieli, pod "opieką" dziewczyn, które kompletnie nie wiedzą, co robić - i nie robią nic, co mogłoby pomóc tym koniom. Nikt tu nie jest bez winy, zaniedbania właściecieli są oczywiste, ale Ty najwyraźniej nie chcesz słyszeć słów krytyki - nie podjęto zawczasu żadnych konkretnych działań mających poprawić los tych koni. Nie zrozum mnie źle - chwali ci się, że zaopiekowałaś się Skoczem, ale z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że cackałyście się z właścicielami, nieudolnie próbując pomagać koniom lub przemówić im do rozumu (edit: nie wiedzieć po co, skoro, sądzać po jego wpisach, jest niereformowalnym idiotą), zamiast zawiadomić odpowiedznie organizacje, przez co byłaby spora szansa, że zwierzęta byłyby odebrane zawczasu i umieszczone w lepszych domach.

Jestem tylko ciekawa, jak długo wiedziałyście o warunkach, jakie panowały w tej stajni, i dlaczego koń musiał paść, żeby podjęte zostały jakiekolwiek działania.
wątek zamknięty
Już w następnym odcinku dowiemy się czy pielgrzym pokaże oblicze swojej stajni oraz czy maria izabel źrebak jest faktycznie potrzebujący  😁
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 sierpnia 2010 21:31
mnie wzrusza motyw pielgrzymki oraz seks...po prostu łoł  😁 i jaki był motyw otrucia klaczy?
wątek zamknięty
bo seks jest dobry na wszystko... a klacz została otruta robakami które były dwa na 20 kg owsa!
wątek zamknięty
Dunia poczekaj jeszcze chwilę, tak z dwa dni i okaże się że ogier uprawia seks z kurami, klacz baby przesadziła z dopalaczami i odjechała z tego świata a wałach próbował popełnić samobójstwo  😎
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.