PSY

smartini, ja mam tego typu: http://www.newzooland.pl/pl/p/POJEMNIK-NA-SUCHA-KARME-Maelson-DRY-BOX-15kg/6379
Nic z niego nie czuć a pies który ma ultra węch nawet nie zauważa, podczas gdy przy kocim pojemniku wiecznie węszy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 12:35
epk, wygląda obiecująco!!
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 sierpnia 2017 14:04
smartini, ja mam 4 curvery:
http://i-zoologiczny.pl/pl/p/CURVER-Pojemnik-na-karme-dla-psa-12kg/2707
http://i-zoologiczny.pl/pl/p/CURVER-Pojemnik-na-karme-dla-psa-20kg/2711
http://i-zoologiczny.pl/pl/p/CURVER-Pojemnik-na-karme-dla-psa-10kg/2687
i na codzienne dosypki:
[[a]]http://i-zoologiczny.pl/pl/p/CURVER-Pojemnik-na-karme-dla-psa-1%2C5kg/2713.[[a]]
Duże są na uszczelce, zapach nie ucieka, karma dobrze utrzymuje świeżość. Najmniejszy nie ma uszczelki, ale to pojemnik dla kotów i karma znika z niego w ciągu 2 dni max.
Kocham te pojemniki miłością szczerą, bo funkcjonalnością i wygodą obsługi biją wszelkie "gratisowe" wiaderka karmowe.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2017 14:07
smartini, pojemniki na żywność z marketu się sprawdzą, rozmiary przeróżne i sto razy tańsze 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 14:15
JARA, ale ja jednak chcę tam trochę więcej wsypać niż na 3 posiłki, skoro się da :P Im mniej będę musiała latać do piwnicy tym fajniej (tym bardziej, że moja urocza piwnica spełnia warunki bunkru atomowego więc, ekm... nie wygląda zbyt sympatycznie, żeby tam wieczorami samej schodzić 😁 a chłop mnie ubije, jak będzie miał biegać do dwa dni po karmę dla mojego psa 😂
Alvika, ten 10kilowy byłby też fajny, tylko łojesusmaryja dlaczego te pudełka muszą być takie infantylne w naklejeczki i pieski :P (ja wiem, wiem, ze mną jest źle, co poradzić)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2017 14:17
smartini, są duże pojemniki na żywność, do którego spokojnie wchodzi 2kg karmy 😉
Pojemniki dedykowane pod karmę dla psów kosztują stówę, dla ludzi 20zł. Poza tym niektóre karmy dodają okrągłe wiadra gratis, Acana ma często taką akcję.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 14:21
JARA, mamy w domu takie gratisowe pudełko, shit jakich mało 🙄
pomysł z pojemnikami spożywczymi nie taki zły, ale znowu to tylko 2kg, 20zł. Curver 10kg 55zł, jakoś wybitnie stratna nie będę, a o ile to wygodniejsze (pokrywka do wyciągania karmy itp).
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 sierpnia 2017 14:29
dlaczego te pudełka muszą być takie infantylne w naklejeczki i pieski :P

A zmywacz z acetonem masz?  😉
Ja zaczynam doceniać te piktograficzne badziewia, bo dzięki temu dzieciaki rozpoznają czyja karma gdzie leży i przynajmniej nie sypią psom kocich chrupek. A to, że chudy czasami dostaje karmę seniora... to już insza inszość.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2017 14:30
Nie wiem, może przez te 6 lat odkąd jestem na barfie coś się zmieniło, miałam wiadro Acany i było zajebiste, mega porządnie zrobione. Tyle tylko, że okrągłe, ale mi tam nie robiło różnicy, bo mam i spiżarnie i kanciapę na trzymanie takich rzeczy. Nie wiem ile dokładnie kosztują ludzkie pudełka i jaką mają zawartość, rzucam na oko 😉
Tylko generalnie wydawania stu złotych na kawałek plastiku na karmę jak dla mnie jest zwyczajnie niepotrzebne 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 sierpnia 2017 15:20
smartini, widzę, że się nakręcasz  😁 😀

smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 15:23
Wojenka, ciiiii...  😜 no przecież szafę muszę kupić a to taka istotna kwestia to pudełko na karmę  🙄
majek   zwykle sobie żartuję
23 sierpnia 2017 15:43
a ladny pojemnik na smieci? Moja mama uzywa jako pojemnik na karme. One sa dosc szczelne, zeby smieci nie smierdzialy..
A ja w stajni uzywalam tych - mozna kilka na sobie postawic i uchylac klapke, zeby wyjac miarke zarcia.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10255897/?query=sortera
ale to chyba plastik który nie jest przystosowany do trzymania jedzenia
majek   zwykle sobie żartuję
23 sierpnia 2017 15:55
No tak, najlepiej przechowywac w szklanych. Juz wiem!! Proponuje akwarium. Z pokrywka. 

Oczywiscie sobie zartuje. Z ciekawosci sprawdze, z czego sa te pojemniki z ikei. Szczerze mowiac myslalam, ze chodzi bardziej o odgrzewanie w pojemnikach np w mikrofalowce. Cale zycie sie czlowiek uczy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 17:25
majek, znam to pudełko i za mało szczelne będzie na moje potrzeby 🙁 a w pierwszym odruchu właśnie o nim pomyślałam 🙂
Kastorkowa mam sentyment do cane, mała jest po prostu piękna  😍 Jak masz więcej zdjęć od hodowcy to wrzucaj!!
mnie też się one od lat podobają tylko w sumie to duży pies w bloku będzie się męczył
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 sierpnia 2017 19:33
Mieszkam w Krakowie, w bloku, na 9 piętrze a do rynku mam 15 minut na nogach. Całe życie mamy duże psy, i wierz mi żaden się nie męczył. Molosy są to psy, które świetnie się odnajdują w takich warunkach. Toro w mieszkaniu praktycznie śpi. Wylata się 3 razy dziennie na polu albo jedzie ze mną na pół dnia do stajni czy szkoły a potem psa w mieszkaniu nie ma. Tyle co wstanie się napić i zjeść. Serio wolę w mieszkaniu dużego cielaka, który grzecznie pójdzie w kimę niż małego wiecznie na chodzie potworka. Duży pies nie oznacza, że potrzebuje bóg wie ile ruchu. Tylko ja mówię o molosach, bo owczarki i inne psy pracujące to zupełnie inna bajka. Molos w mieszkaniu? Jak najbardziej, byle z windą albo parter.
Mam buldogi francuskie ale ciągnie mnie do Cane Corso 🙂. Słyszałam też, że są to psy ciężkie do ułożenia i agresywne, więc temat odpuściłam.
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 sierpnia 2017 19:42
Czy ja wiem? Wszystkie jakie znam to potulne miśki, z naszym nie chodziliśmy na żadne szkolenia ani nic, socjalizował się najbardziej na wystawach. To jest pies, który wie kiedy jest potrzeba pilnowania a kiedy takiej nie ma. Ma dużą potrzebę bycia ze swoim człowiekiem. Toro to dosłowna przylepa nie ruszysz się bez niego na krok. Jak powiesz pilnuj to pilnuje i nawet potrafi groźnie wyglądać, ale jak powiesz spokój dobry pies to wraca ciele z maślanymi oczami. Spędza ze mną nie raz całe dnie w szkole gdzie mamy baaardzo dużo ludzi, wąskie korytarze. Na lekcjach w sumie zawsze śpi. Przez 8 lat swojego życia nie było ani jednej sytuacji żeby był do kogoś agresywny czy ugryzł. Molosy jeszcze mają to do siebie, że konfliktów unikają aż do ostateczności, a i tak najpierw zawsze uderzają zamkniętym pyskiem i zazwyczaj to wystarcza.
Hm kurcze jakbyśmy się przeprowadzili to byłby to temat do rozważenia 🙂 teraz muszę popracować nad mężem jeszcze xD. A powiedz mi jak ze zdrowiem u nich - spokój? czy jak u wszystkich molosów zawsze coś wychodzi?
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 sierpnia 2017 19:59
Po pierwsze to brać tylko z dobrej hodowli. Toro jako szczeniak miał tylko operowane oko bo gruczoł trzeciej powieki sobie wypadł, jak to lubi być u dużych psów i dopiero rok temu zerwał więzadło krzyżowe i miał operowaną łapę i trochę mu biodro daje w kość, ale jest i był bardzo aktywnym psem a co się nalatał po górach to jego. Dostaje suplementy na stawy i dalej ma mentalność szczeniaka. Jak się mnie ludzie pytają ile ma i odpowiadam 8 to z pełną powagą pytają czy miesięcy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 sierpnia 2017 20:43
Kastorkowa, co to za szkoła, że można z psem? 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 sierpnia 2017 20:51
Technikum weterynaryjne ☺️
Kastorkowa, podszywaliście gruczoł?
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 sierpnia 2017 21:30
Miał to oko chyba z trzy razy operowane bo nie trzymało się standardowymi metodami i było konsultowane z włoskimi hodowcami i wetami. Nie pamiętam nawet co miał tam dokładnie zrobione, minęło już trochę lat.
smartini jak siedzi to głowa mu się kończy gdzieś przed 70cm, 50cm w kłębie, niecały metr długości (od ogona do nosa, w tym niecałe 30 cm ogona 🙂 )
śpi teraz na posłaniu - całość 80x65, sama poduszka 60x50
ale czasem potrafi się tak zwinąć że mogłaby być połowę mniejsza, a czasem ledwo się tam mieści stąd moja zagwozdka co do wielkości klatki

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,32.msg2618521.html#msg2618521

Od kilku dni wycie przy naszym wyjściu zniknęło, jest trochę popiskiwania, ale jest lepiej (nie wiem, co pies robi później, ale sąsiedzi się nie skarżą, to chyba nie jest najgorzej)

My przez pierwsze dwa tygodnie zostawialiśmy na czas wyjścia do pracy odpalonego laptopa i nagrywaliśmy filmik. Wiadomo, że całego się go nie obejrzy potem ale daje jakiś obraz sytuacji 🙂

A co do rozmiaru klatki, to pies ma się w niej wygodnie obrócić i położyć bokiem. Jeśli będzie zostawać w niej dłużej, musi zmieścić się miska. Ale nie może być też zbyt duża, bo nie o to chodzi w klatkowaniu, żeby pies mógł sobie swobodnie w niej chodzić. 😉
Tak jak pisałam wyżej - Czarosław jest tak rozciagliwy że nie chcę żeby się potem okazało, że ta klatka jest za mała albo za duża
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 sierpnia 2017 07:46
Jest też aplikacja na telefon: Home Security Camera - Alfred. Instaluje się ją na dwóch urządzeniach, jedno zostaje w domu i robi za kamerę, a drugie jako odbiornik jest z nami. Można psa na żywo podglądać, zmieniać kamerę na widok nocny oraz w krytycznych sytuacjach zwyczajnie mówić do psa 😉
FurryMouse, legowisko macie takiej wielkości, jak my, a ze zdjęcia widzę, że zwinięta psina zajmuje tyle miejsca, co Brandy, więc podejrzewam, że są podobnych gabarytów. 😉 My mamy klatkę o szerokości niecałe 90 cm - taką poleciła nam trenerka i widzę, że dla psa jest idealna.

Czy ja już się chwaliłam, że chodzimy na kurs do Kamili Buryn? Do TEJ Kamili od obedience? 😍
Kayra   Kucusiowy wariat :P
24 sierpnia 2017 11:38
Dziewczyny, wiem że pewnie ten temat się przewijał milion razy, ale czy mogłybysce mi polecić tabletki ew. proszek na stawy dla psa. Taki który na dzień dzisiejszy jest jakby najlepszy i nie zabije ceną. Psiak jest duży (golden wazy koło 38 kg), starszy 13 lat. Chciałabym ją jakoś wspomóc.
Ew. co sądzicie o tych tabletkach
: http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Tabletki-na-stawy-a1000mg-100szt./1517
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się