PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2014 14:06
[quote author=JARA link=topic=32.msg2215467#msg2215467 date=1415090860]
(...)
* nie podajemy dziczyzny (w sensie mięsa z dzika) i wieprzowiny. Tzn niby Polska jest wolna od wścieklizy rzekomej, ale stacje sanitarne nie podały czy ten pomór świń ma wpływ na psy, tzn czy mogą się zarazić czy coś.
(...)

Możesz podać źródło tego wpisu?
[/quote]

http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=4611
(...)
http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=4611

Chodziło mi o związek akurat tej jednostki chorobowej z dietą psów. Bo pisałaś o mięsie dzików a rzecz dotyczy świń.
Ja bym bardziej brała pod uwagę włośnicę czy też inwazję Alaria Alata.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 listopada 2014 15:27
Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś względnie tanią klatkę (poniżej 300zł, jeśli to możliwe), która jest składana? Taka na seminaria, zawody itd.
Znalazłam jak na razie dwie spełniające kryteria, ale nie jestem obeznana w temacie ''która dobra, która nie'' więc może ktoś mi pomoże?   :kwiatek:

Savic Dog Residence - tylko dwa największe rozmiary kosztują ponad 300zł. Składana, łatwo i szybko się rozkłada/składa, z mięciutkim posłaniem w zestawie, dwie pary drzwiczek, wytrzymała i stabilna, bardzo trudna do otwarcia dla psa (jeśli ma się mistrza ucieczek).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2014 16:49
Tania, masz rację 🙂
Trafiłam na ciekawostkę - książka Piesek pokojowy z 1909 roku, do przeczytania na Polonie 🙂


Jak duże legowisko powinien mieć pies o proporcjach labradora (mniej więcej)? Suka uparcie kładzie się na legowisku psa, które jest mniejsze i ma sztywniejsze brzegi, zwija się w ciasny kłębek ale podczas snu często ląduje z głową poza legowiskiem, rozciągnięta. Chciałabym jej kupić nowe, estetyczniejsze od tych, które mamy i oczywiście wygodniejsze, ale mam wątpliwości które wybrać.

Suka ma w legowisku poduszkę tego typu, z taką "watą" jak w poduszkach dla ludzi, która rozkłada się nierównomiernie, pies ma gąbkę, która zachowuje swój kształt. Będę więc szukać takiego z gąbką, ale rozmiar mnie zastanawia.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
06 listopada 2014 11:54
Swietna ksiazka
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 listopada 2014 18:56
Hej Dziewczyny  😉

Mam takie pytanko - czy pies którejś z Was miał usuwany kamień nazębny mechanicznie? Chciałabym się zdecydować ale boje się tej narkozy no...  😵
Ja bym się bardziej bała tego co jest w kamieniu niż narkozy.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 listopada 2014 20:20
pokemon mogłabyś mi przybliżyć swoją myśl ?  😉 Jestem zielona w tym temacie, dopiero się z tym zaznajamiam.
Na babską logikę mega rezerwuar bakterii mogący spowodować.. wszystko. Tak jak u ludzi. Nie leczone problemy z zębami mogą spowodować między innymi stany zapalne stawów czy serca.
Trafiłam na ciekawostkę - książka Piesek pokojowy z 1909 roku, do przeczytania na Polonie 🙂


Jak duże legowisko powinien mieć pies o proporcjach labradora (mniej więcej)? Suka uparcie kładzie się na legowisku psa, które jest mniejsze i ma sztywniejsze brzegi, zwija się w ciasny kłębek ale podczas snu często ląduje z głową poza legowiskiem, rozciągnięta. Chciałabym jej kupić nowe, estetyczniejsze od tych, które mamy i oczywiście wygodniejsze, ale mam wątpliwości które wybrać.



Suka ma w legowisku poduszkę tego typu, z taką "watą" jak w poduszkach dla ludzi, która rozkłada się nierównomiernie, pies ma gąbkę, która zachowuje swój kształt. Będę więc szukać takiego z gąbką, ale rozmiar mnie zastanawia.


Zmierz długość od karku do ogona i wysokość w klebie, dodaj po 20 cm i masz wymiary poduszki legowiska (ja szyje na podstawie takich wymiarów i wtedy jest przylegające do psa ale może się spokojnie wyciągnąć na płasko). I tak jak piszesz gabka się nie zapada 🙂
[quote author=k_cian link=topic=32.msg2217514#msg2217514 date=1415307203]
Na babską logikę mega rezerwuar bakterii mogący spowodować.. wszystko. Tak jak u ludzi. Nie leczone problemy z zębami mogą spowodować między innymi stany zapalne stawów czy serca.
[/quote]
To samo bym napisała, tylko bez byka 😁
escada, dziękuję!
[quote author=k_cian link=topic=32.msg2217514#msg2217514 date=1415307203]
Na babską logikę mega rezerwuar bakterii mogący spowodować.. wszystko. Tak jak u ludzi. Nie leczone problemy z zębami mogą spowodować między innymi stany zapalne stawów czy serca.

To samo bym napisała, tylko bez byka 😁
[/quote]

oj tam oj tam  😁

😡 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
07 listopada 2014 13:34
Dzięki czyli trzeba się zdecydować i tyle  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 listopada 2014 19:19
Bu w letniej sierści



Bu w zimówce  😂
Hahahahahaha! Świetne 🤣
Mozecie polecic firme produkujaca porzadne skorzane obroze dla psa?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
07 listopada 2014 22:47
Ja mam Hunter, ale krotko mam, w kazdym razie solidna jest.
Jara haha mega!!  😂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 listopada 2014 06:59
Kilka zdjęć z poprzedniego rodzinnego spacerku)


A teraz tęskno za psiskami;(
Trochę tu pisałam o moich babciach i obawach że Larwa nigdy nie zaakceptuje drugiego psa... To chyba jednak coś więcej niż "wróg ale swój" 🙂

  😅
derby - jaki uroczy wilczurek! Ile on już ma? Super, że się może wychowywać z innym psem - mój Mackie też ma taki łatwy start 🙂
A z innej beczki i absolutnie nie skierowane do Ciebie - bo mały jest słodziak i tyle - a o samym zjawisku: nie mogę patrzeć na te spadziste plecki u ONków, myśl hodowlana strasznie skrzywdziła tę rasę :/
Moje chlopaki tez sie wreszcie dogadaly 😅
Jara  🤣.Ale dopiero na tym (górnym) zdjęciu zobaczyłam jak ona ma ślicznie nakrapiane uszyska
Escada super.Może babcie stwierdziły,że razem cieplej 😉
derby oba cudne

A z innej beczki i absolutnie nie skierowane do Ciebie - bo mały jest słodziak i tyle - a o samym zjawisku: nie mogę patrzeć na te spadziste plecki u ONków, myśl hodowlana strasznie skrzywdziła tę rasę

Ja właśnie z tego względu zrezygnowałam z planów na Onka  🙁 bałam się,że odbije się to na zdrowiu
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 listopada 2014 16:27
Hiacynta dzięki;d mały ma 3 miesiące skończone🙂
delta   Truth begins in lies.
09 listopada 2014 08:15
A z innej beczki i absolutnie nie skierowane do Ciebie - bo mały jest słodziak i tyle - a o samym zjawisku: nie mogę patrzeć na te spadziste plecki u ONków, myśl hodowlana strasznie skrzywdziła tę rasę

Ja właśnie z tego względu zrezygnowałam z planów na Onka  🙁 bałam się,że odbije się to na zdrowiu


Ja równocześnie za te plecy lubie i nie lubię ONki, dla mnie ideałem jest mój Edi - on ma lekki skos tylko
Hiacynta całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie wiem, co ludziom podoba się w garbatych psach, które w dodatku ciągną zadem po ziemii, a i często mają dysplazję i ledwo chodzą 🙁   (nie mam tu na myśli wszystkich oczywiście)
Lubię ON, ale właśnie przez to kiedyś skończę nie z ON, a z chodziakiem. I nie skrzywdzone przez hodowców, i bardzo fajne 🤣

A najlepsze jest to, że teraz dosłownie co drugi pies, którego spotykam, to ON... Straszny wysyp. A, i co drugi z tych ON ma na imię Dragon albo Alex 😁
A czy ON nie jest też w typie 'wszechstronnym' użytkowo, bez skośnej dupy?
Widziałam takie, znajoma też mówiła, że takie się hoduje...

delta   Truth begins in lies.
09 listopada 2014 10:21
maluda, owszem jest, użytki idą w predyspozycje a nie w wygląd i dlatego są bardziej proste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się