paszport konia- co i jak?

any, To jak ja mogę sprawdzić czy koń był w Polskiej bazie? Konia kupiłam ze stajni Jaskólka we Wleniu.
any czy brak opisu konia w paszporcie coś zmienia? Czy też to poprostu uzupełnią przy weryfikacji?
tomia, jeśli ma chipa to raczej nie - oni i tak robią swój opis (teoretycznie na druku zgłoszenia chcą żeby właściciel konia opisał - nie pojmuję tej logiki... ja zostawiłam tą część pustą, a że nie chciałam im dawać paszportu co by nie zaginął czy to u nich czy na poczcie to byłam osobiście w oddziale ozhk i dałam im aby do wglądu)

any, To jak ja mogę sprawdzić czy koń był w Polskiej bazie? Konia kupiłam ze stajni Jaskólka we Wleniu. - czy da się go znaleźć w bazie pzhk? jeśli tak to był zgłoszony, ale jednocześnie powinna być super cenna wlepka pzhk w paszporcie raczej
Ok. Pod wieczór muszę zrobić skan z wypełnionym wnioskiem, uzupełnić swoje dane i mała będzie czekać na weryfikację. Pewnie trochę czekania będzie. Podejrzewam że ruch spory teraz..ale ważne, że da się to uporządkować.
Jak wyrobić zrebakowi paszport AES?
Ktoś przenosił konia na siebie po terminie 7 dni? U mnie to grubo po terminie już. Aczkolwiek znam osoby, który nigdy nic nie zgłaszały a konia sprzedawały i potem między pierwszym właścicielem w bazie jest kilka osób które tej własności nie przeniosły. Wiem, ze w teorii kary są, ale jak to jest w praktyce?
marchewkowa, znajomi ostatnio przepisywali po paru latach i nikt się nie czepiał 😅
Fokusowa, No i super😎
Znajomy poprosił mnie o pomoc, a ja nie wiem jak się za to zabrać...
Koń rocznik 2008, znajomy ma tego konia pod domem, chciał zarejestrować w ARIMrze, ale zgubił paszport od konia.
Jak zgłosić się po duplikat? Czy muszą robić badania i opis konia do duplikatu?
Po telefonie do PZHK usłyszeli, że mają ściągnąć weta opisującego konie, da chipa, wyrobią nowy paszport i mogą zgłaszać, ale czemu chip jak rocznik tego nie wymaga i po co nowy paszport jak wystarczy wydanie duplikatu?
Jestem w temacie zielona, a chciałabym ich jakoś naprowadzić, bo to starsi ludzie 🙂
Piaffallo, Chip nie ma nic wspólnego z datą urodzenia. Wszystkie konie opisywane po 2011 mają obowiązek być zacipowane, wyjątek trakenów.Koń dostanie dokument zastępczy gdyż nie są się udowodnić przypisania konia do konkretnego nr ULEN.
melehowicz, z czystej ciekawości: trakenów się nie czipuje?
Po 2009r wszedł obowiązek chipowania i o tym wiem, myślałam że da się jakoś zwrócić o wyrobienie duplikatu paszportu po prostu, skoro kon widnieje i po właścicielu można go odszukać
Na stronie związku w dokumentach do druku jest wniosek o duplikat. na miejscu właścicieli zadzwonila bym do Waszego związku i zapytała co w takiej sytuacji powinni zrobić.
_Gaga, Nie , trakeniarze załatwili sobie odstępstwo na poziomie UE. tam jest obowiązek markerów genetycznych po obu rodzicach dla wszystkich koni , także wałachów.
Piaffallo, Można po markerach potwierdzić pochodzenie, ale bez chipa tylko dokument zastępczy..
_Gaga, nie, polskich nie - niemieckie są zaczipowane. Trzeba to za każdym razem każdemu tłumaczyć, więcej problemów niż korzyści. Warunkiem uzyskania paszportu są badania genetyczne, tak jak pisał Melehowicz
karolina_, czyli obowiązku nie ma ale zapewne można.
Zatem dla świetego spokoju każdy może sobie zachipować i potem nie mieć kłopotu 😉

Ja sobie zaczipowałam klacz oldenburską z 2006 właśnie po to żeby nie mieć problemów.
Iskra de Baleron, właśnie musiałabym dopytać jak wtedy wygląda rejestracja czipa w związku. Moje są niezaczipowane, ale czystych trakenow to ja mam parę głównie dla siebie.
Czy ktoś jest w w stanie podpowiedzieć czy w Polsce będzie możliwość opisu źrebięcia w związku oldenburskim oraz jeśli tak to gdzie?
secretary, ja i _karolina 🙂
Są dwie opcje: opis w domu lub na wyjeździe z szansą na premię.
Na stronie Związku Oldenburskiego:

https://oldenburger-pferde.com/de/termine/fohlen/

jest wykaz miejsc i terminów premiowań, w Polsce odbywają się tylko 3, Wilkowice, Cedynia i coś na północy.

Trzeba się zgłosić do związku i zapisać albo na opis w domu albo wyjazdowy.

To tak pokrótce.
Iskra de Baleron, Z tego co się dowiedziałam to Cedynia (jeśli mowa o hodowli Red Wine) to w tym roku nie robią. Dwóch pozostałych miejsc nie znam, a na stronie nie znalazłam info jeszcze?
Ps. Jestem raczkująca w tym temacie 🙈
secretary, No to już wgle extra… bo mówi się że Wilkowic (Stajnia Preria) nie będzie.
Ja mam blisko za Odrę niby.

Kurcze nie chce mi się wierzyć, aż zapytam w Red Wine.
Iskra de Baleron, Pytałam dzisiaj 😔
secretary, Wilkowic rok temu na oficjalnym wykazie nie było ale się odbyły. Warto zapytać bezpośrednio w związku - są bardzo pomocni i spokojnie można się dogadac po angielsku.

Opis w domu, w przypadku związku Oldenburskiego, jest o tyle gorszy że bez szans na premię.

Hanowerski i Holsztyński premiują na opisie w domu.
Iskra de Baleron, W takim razie napisza e-mail. Zobaczę co odpiszą.
Pytałam w ARiMR, pytałam w pzhk i oczywiście nikt nic nie wie i odsyłają jeden do drugiego.
Koleżanka wyjechała na studia do Hiszpanii i zabrała ze sobą swojego konia polskiej hodowli - widniał w polskich bazach. Teraz kończy studia i jednak wraca do Polski, oczywiście ze swoim koniem. Jak za ten powrót zabrać się od strony papierologicznej? Co do kogo zgłosić? Czy są potrzebne jakieś dodatkowe dokumenty z Hiszpanii?
patkahm, terminy zostały przedłużone do końca 2023 w agencji.

Ja bym zrobiła tak: na przejazd z Hiszpanii traces.
Żeby już wszystko było ładnie w systemie.
Koń przyjedzie, można poprosić inspekcje weterynaryjną o przyjazd i sprawdzenie czy ten koń to ten koń.
Po przyjeździe udawanym się do Agencji z wnioskiem o nr producenta.
Koń gdzies będzie stał, jeśli w pensjonacie to pewnie już mają numer stada itp.
Pensjonat zgłosi konia w agencji.
patkahm, Tak właśnie jak piszeIskra de Baleron, i nie inaczej.
Dzięki za odpowiedź! 😉
secretary, na północy Galiny, ale wstępnie na 23 sierpnia jest ustalona data premiowania w Drochowce koło Płońska, tego premiowania nie ma na liście związku bo jest świeże (pierwszy rok) i data nie jest potwierdzona na 100%. Napisz do mnie proszę na FB stajni, będzie nam łatwiej utrzymać w tej sprawie kontakt jeśli Ci lokalizacja pasuje, rzadko jestem teraz na RV bo walka na hodowlanym froncie trwa, a kobyły podrzucają coraz ciekawsze pomysły.
Hej, orientuje się ktoś jak to jest ze zgłaszaniem koni bez prawa wpisu do ksiąg- właśnie do wpisu?
To znaczy, czy kobyłka śląska, po ogierze który nie byl wpisany do księgi głównej, ma jeszcze szanse być wpisana gdzieś indziej np jako rasa sp/ typ szlachetny?
Jeśli nie, to czy można by ją wpisać do jakiejkolwiek innej?
I jak to potem wygląda przy korekcie paszportu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się