Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 15:35
Cukiereczek z Torpedowni =)

Bardzo ladnie, i wlasnie zgadzam sie z tym, co pisalas na fejsie, ze czasem warto wstac o 3😲0 rano. Mam wlasnie najladniejsze zdjecia krajobrazowe z Austrii, gdy wstalam krotko przed porankiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 15:39
Anka, o 3 to ja miałam ciapong, wiec nie opłacało mi się kłaść spać =) Lubię wschody słońca. Nieczęsto robię, bo nie zawsze jest z kim, ale bardzo lubię.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2011 15:41
Strzyga, zaszalałaś (-: chyba moje ulubione z tej serii, genialne jest to niebo i ten klimacik  😍 😍 😍

"ustrzelony" na próbie, 1,5 godz. do koncertu więc mogę coś poprawić, czekam więc na wskazówki
dodam, że się w fotografię koncertową nie bawię i to chyba moje pierwsze w życiu zdjęcia... a scena jest mała, pięciu muzyków się na niej tłoczy + parę muzycznych "gratów" w tle, masakra.



e: to coś w tle to mogłam wyfotoszopować... ehh...
Facella, ja bym cały kadr obniżyła... byłoby widać trochę gitary i nie byłoby tyle pustej niepotrzebnej góry. Nie mam wielu doświadczeń z koncertami, ale nie bój się tych instrumentów i zamieszania w tle - dzięki temu oddajesz klimat koncertu! tutaj widzę gościa z mikrofonem, w towarzystwie innych muzyków, instrumentów itp, będzie piosenkarzem podczas koncertu, będą emocje i będzie kontekst😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2011 16:00
okay, czyli lepiej zabrać szeroki kąt? nawet, jeśli scena jest dość daleko od publiczności?
co do gitary to kto inny grał i ona mi się tam w ogóle wydaje niepotrzebna (-;

edit: przez szeroki kąt mam na myśli 18-55, tamto zdjęcie jest robione 55-200. przy 55mm nie łapałam całej sceny.
Stiepan   can i ask you for something?
26 czerwca 2011 16:10
Facella nie ma takich reguł, które mówią o tym, co można zabrać na koncert, a co nie. Pomyśl, jak chciałabyś pokazać to, co tam widzisz. Jeśli pomoże Ci w tym szeroki kąt, zabierz coś szerokiego(a nawet fisheye), jeśli kąt węższy, zabierz teleobiektyw. Najlepiej weź kilka obiektywów jeśli masz bezpieczne miejsce do ich zmiany, albo dwa body - i wtedy szukaj swoich kadrów.

Strzyga bardzo przyjemne i dobrze naświetlone(wygląda na bracketing 1 EV 🙂😉 nawet ten centralny horyzont nie przeszkadza w odbiorze.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2011 16:15
mam jedno body i nie mam fisza q-; z miejscem na zmianę też krucho. popatrzyłam sobie na zdjęcia z ich wcześniejszych koncertów i większość jest robiona teleobiektywami. w sumie to przy takiej scenie może to i lepsze wyjście, bo będzie mniej "syfu" w kadrze...
nie wiem co chcę przekazać, jak pisałam nigdy nie robiłam koncertowych zdjęć, więc będzie to mój pierwszy raz, później będzie czas na refleksje.
ok, lecę ładować akumulatorek i zobaczymy, co z tego wyjdzie...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 16:18
Stiepan, nie, tylko wywołane z rawa, nawet nie sklejane. Z  ND 0,9
Stiepan   can i ask you for something?
26 czerwca 2011 16:21
A masz jakieś zdjęcie z tamtego miejsca na trochę dłuższych czasach? Chętnie bym zobaczył jak promienie słoneczne się przebijają w takim plenerze przez chmury.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 16:23
Stiepan, nie mam nic dłuższego mam tylko zabawę w odblaski.
Strzyga to zdjęcie jest świetne! Takie oryginalne, pięknie 😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 16:36
Atamanka, dziękuję, trochę wbrew sztuce robione, ale spodobał mi się klimat =)
Time, dziękuję  🙂

Strzyga, właśnie mi uświadomiłaś, że w Polsce słońce też może wschodzić nad morzem. Genialna sprawa  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2011 17:02
Moona, wschodzi. Nasze morze jest przepiękne.
Strzyga totalny odlot 😜

a ja się przyszłam Was poradzić. pobawiłam się kolorem kiecki i z jednej strony podoba mi się kontrastujący szafir, ale z drugiej strony wolę wersję kolorystyczną, która bardziej komponuje się z tłem - zieleń. co o tym myślicie?

oryginalny kolor:


po przeróbce:
MsCarmen: końcówki włosów są błękitne, i ręka ma dziwny kolor, poza tym chyba obie wersje są fajne  😀.
bawarka nie zauważyłam ręki... 😅 bosko! dzięki za uwagę :-D
faktycznie włosy jeszcze poprawę. a jak kolorystycznie?
Mi się wersja zielona bardziej widzi, może dlatego, że jestem leśnik ;P
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2011 20:41
MsCarmen, a ja tam wolę jednak niebieską. jakoś tak bardziej... wyraziście jest.

tonę w zdjęciach z koncertu i normalnie nie wiem co zrobić najpierw  🙄
Optuję za wersją szafirową.
Strzyga - pierwsze bardzo dobre, bardzo poprawne i na dodatek dobrze skomponowane.
To drugie (wbrew regułom) świetne.
MsCarmen co ma za sens zmienianie koloru? Jeśli chciałaś, żeby było zielono to trzeba było tak ubrać modelkę. 😉
Kilka zdjęć z Warki.
Stiepan   can i ask you for something?
26 czerwca 2011 23:06
MsCarmen co ma za sens zmienianie koloru? Jeśli chciałaś, żeby było zielono to trzeba było tak ubrać modelkę. 😉


ma taki sam sens jak to, że zmieniasz ekspozycję, czy kontrast na swoich zdjęciach. Mogłabyś przecież niedoświetlić o choćby 1 EV, czy ustawić ekspozycję na ciemniejsze miejsce w kadrze i ją później zablokować. Nie zrobiłaś tego, zmieniłaś to później w programie graficznym i takie Twoje święte prawo! Tak samo MsCarmen może sobie photoshopować bez ograniczeń póki będzie to dobrze zrobione. Trochę zawaliła sprawę z ręką i końcówkami włosów, ale to da się przecież poprawić i wszystko będzie wyglądać naturalnie. Nie zawsze jest możliwość ubrania modelkę w to, co się nam podoba. Ja sam jestem przeciwko znacznym przeróbkom, ale skoro ich nie widzę to... dlaczego nie? Swoją drogą bardziej podoba mi się wersja niebieska, bardziej kontrastowa. Jakoś urozmaica to zdjęcie - a przecież niebieski kubraczek(?) i blond włosy modelki dają właśnie kolor zielony - i wszystko gra! 🙂

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 10:52
bawarka, patrząc na pierwsze zdjęcie stwierdzam, że coś we mnie wgalopowało z monitora  😁
drugie jest niezłe, mimo nieco przepalonego nieba, które moim zdaniem świetnie się wkomponowało.
a do ostatniego to bym kucnęła, żeby nie łapać budynku z tyłu i jeszcze bardziej "wypotężnić" konia. ale i tak mi się podoba. e: i brakuje mi drąga w kadrze, bo tak to nie wiadomo, przez co on leci  😜
Facella: dzięki  :kwiatek:.
Żeby nie było budynku w kadrze musiałabym się na betonie położyć, na środku przejścia, a kucnąć się bardziej nie dało, bo akurat w idealnej perspektywie na środek kadru wbijało się ogrodzenie.
A brak drąga to już moje inteligentne kadrowanie  😀
trzynastka   In love with the ordinary
27 czerwca 2011 11:08
MsCarmen - niebieski 🙂
bawarka - trochę nieporządku u Ciebie jest na trzecim, można było zostawić ciut ziemi przed jeźdźcem, bo teraz obrazek wydaje się być płaski.  Drugie można było skadrować ciasniej. Pierwsze i trzecie już Ci facella dokładnie omówiła. Oczywiście to wszystko jest MOIM ZDANIEM :P
Strzyga - cukiereczki, cukiereczki szczególnie "odblaskowy"  😍 ale jednak ciut przeszkadza mi podzielenie kadru na pół.

Dodam swoje zaległe zawodowe bolix'owe. W przyszły weekend też atakuje bolix więc się powoli nastrajam ale obiecuje, że jak zobaczę znowu dwie burze na raz to wsiadam w samochód i wracam 🙂



xxflygirlxx Stiepan dał Ci odpowiedź (-;
Nie zawsze jest możliwość ubrania modelkę w to, co się nam podoba.
sukienka sama w sobie jest cudowna, chciałam jednak zobaczyć, jak będzie wyglądała zielona.

zostałam przegłosowana, więc zostaje szafirowa 😀

bawarka jeżeli chodzi o reporterkę to tylko drugie i ostatnie, które zresztą jest super skadrowane, aczkolwiek brakuje mi pierwszego drąga przeszkody, bo nie do końca widać, że skacze przez nią (-: nigdy nie rozumiem i nie zrozumiem fotografowania galopujących koni pomiędzy przeszkodami, to tak jakbyśmy nie byli pewni czy dobrze wychodzą nam zdjęcia w skoku.
ninevet: następnym razem postaram się lepiej, dzięki za opinie  :kwiatek: Co do 2, chciałam uzyskać jak najszerszy kąt dlatego, robiłam na ogniskowej 18 i już nie przycinałam.

Na 1 jest jakiś morelowy odblask na siwku, to od zachodzącego słońca?, bo bardzo fajnie to wygląda.
A na 2-gim przeszkadzają mi te stojaki, albo kadr powinien być szerszy, albo węższy, bez tego 1 stojaka najbliżej krawędzi i ta latarnia w tle mogłaby być wymazana, nie przeszkadza, ale ja bym ją ,,wyfotoszopowała"  🤣

Tak na marginesie, co do Twoich to się nawet nie porównuje  😀


MsCarmen: zdjęcie galopującego konia po pierwsze jest dla odmiany, po drugie, stanie na tamtej ścianie, gdzie nie było przeszkód, wykluczało robienie zdjęć pod światło. Przeszkody najblizej ogrodzenia stały pod światło i zdjęcia wychodziły tak (oczywiście tu jest podświetlone, bo bez obróbki było całkowicie ciemne):

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się