Dzisiaj na obiad ...

my_karen   Connemara SeaHorse
23 grudnia 2010 10:16
A ja dzis mam mega lenia i wypróbuję Pomysł na Nuggetsy z kurczaka Knorra.

dempsey, i jak wyszło?
Dziś będzie grochówka  😉 Efekt uboczny nieudanego pierwszego podejścia do grochu z kapustą. Rodzicielka kupiła suchy groch, którego nie wolno moczyć ...
😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
30 grudnia 2010 15:11
http://czympachnieuzakow.blox.pl/ trafiłam na ten blog całkiem przypadkiem - rewelacyjny!
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 grudnia 2010 15:17
U mnie dzis klopsiki-jezyki z pomyslu na 😉
schabowe z boczniakow z ziemniakami z koperkiem  😜
my_karen   Connemara SeaHorse
30 grudnia 2010 16:31
Ja dziś z braku czasu na ugotowanie porządnego obiadu kupiłam kurczaka z rożna z frytkami i surówkami, ależ miałam ochotę na takiego fast fooda... 😜
Placki ziemniaczane  😁
udka duszone z sosikiem, ogórek konserwowy i frytki albo ziemniaki, jeszcze nie wiem...
Zupa gulaszowa ,na wieczór kurczak (4 kg ) faszerowany kaszą gryczaną z pieczarkami do tego brokuły ,kalafior .
monia, ślina mi kapie przez Ciebie 😉
ewabe nie zauważyłam twojego wpisu ,bym Cię zaprosiła na sylwestra  😉  ,u mnie dzisiaj  na obiad tradycyjnie rosół ,ziemniaki z sosem do tego udka z kurczaka .
Dziś zając duszony w sosie śmietanowym (prezent od znajomych myśliwych) do tego jeśli gdzieś dorwę otwarty sklep to pyzy a jak nie ziemniaczki i buraczki made in Sołtysowa  😜  mniam! I chyba jakiś kompocik odbezpieczę  😍
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 stycznia 2011 18:18
W sylwka mialam duszonekgo krolika, mmmm, wyszedl mi jak zloto!
kupiłam w lidlu taki szeroki makaron jajeczny. Zna ktoś jakiś przepis jak go można podać?? 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
03 stycznia 2011 17:47
[quote author=my_karen link=topic=37442.msg819959#msg819959 date=1293099373]
dempsey, i jak wyszło?
[/quote]
ojoj, zupełnie tu nie zaglądałam i nie widziałam pytania..
Wyszlo bardzo dobrze, zostało pożarte do ostatniego  kawałeczka za pierwszym "przysiadem".
Ale mogę ostrzec! Wrzucanie tego ciasta do wrzątku na kilka minut, żeby zmiękło jest super, pod warunkiem, że na ten wrzątek będziemy kłaść pojedyncze płaty osobno. Jeśli ktoś tak jak ja, bardzo yntelygentnie, wrzuci cały gruby zestaw prosto z pudełka nie rozdzielając (miałam ciasto w pudełku bez tych papierków między płatami), to potem spędzi upojne chwile nad odlepianiem od siebie półsurowych płatów.. i potem  jeszcze je suszyłam na szafie przez dwa dni, bo zużyłam tylko 2\3 opakowania, i mam teraz fantazyjnie pofalowane płaty lasagni na następny raz.  😁
Mam wielką prośbę: jak ktoś zobaczy w PL mieszanki przypraw firmy Schwartz dajcie cynk pliz  🙇 🙇 🙇

A na obiad szaszłyk z kurczaka w garam masali i fasolka szparagowa w sosie pomidorowym 🙂
ovca   Per aspera donikąd
04 stycznia 2011 15:57
Jeśli ktoś tak jak ja, bardzo yntelygentnie, wrzuci cały gruby zestaw prosto z pudełka nie rozdzielając (miałam ciasto w pudełku bez tych papierków między płatami), to potem spędzi upojne chwile nad odlepianiem od siebie półsurowych płatów..


ciesz się, że Ci się nie porozrywały przy rozklejaniu ich...ja kiedyś musiałam układać jak puzzle w formie do pieczenia  😂
placki ziemniaczane z sosem z duszonych grzybow w smietanie...mniam 🙂
my_karen   Connemara SeaHorse
04 stycznia 2011 16:46
Makaron z sosem serowym i brokułami🙂
yga   srają muszki, będzie wiosna.
05 stycznia 2011 14:06
Chinszczyzna z "Pomysł na.." [Knorra bodajze]- pychota!!
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 stycznia 2011 18:20
kurczak z worka slodko kwasny-malo wyrazisty ale baaardzo dobry 🙂
Dziś były ziemniaki wymieszane z kapustą kiszoną ( gotowaną ) do tego żeberka ,na kolacje gołąbki ,ostatnio tak szybko poszły że musiałam dzisiaj zrobić .
Właśnie skończyłem zupę gulaszową na jutro
Gulaszową to mieliśmy dwa dni temu, potem zamówiona pizza bo czasu nie było,a na jutro kurczak szykuje się w lodówce (w przyprawach wszelakich)
dempsey   fiat voluntas Tua
05 stycznia 2011 22:33
Właśnie skończyłem zupę gulaszową na jutro

jeść czy robić  ❓ 😉
Jeszcze mi się nie udało najeść na następny dzień 😉
Właśnie skończyłam pomidorową i wychodzę, a jak wrócę robię pulpety greckie  😅
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 stycznia 2011 13:31
Pierś z kurczaka, kapusta zasmażana i kluski śląskie 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 stycznia 2011 13:34
Kurczakowe nuggetsy własnej roboty i ryż z ziołami.
dempsey   fiat voluntas Tua
07 stycznia 2011 16:14
Jeszcze mi się nie udało najeść na następny dzień 😉

heh to by było pożyteczne gdyby tak się dało
ale ja odczytałam że pożarłeś zupę przygotowaną na następny dzień 😉

u mnie dziś ryba (tołpyga) z jabłkami duszonymi z majerankiem i miodem oraz cebulą
i ryż
(mama wyjeżdża na parę tygodni więc wysilam się na obiad pożegnalny 😉 )

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się