CB

My sobie w bezpiecznym miejscu mieszkamy, ale pojechaliśmy niedawno do stolycy. Wracając zajrzeliśmy do ikei. Ruszamy do domu - a tu radyjko zamilkło. Co jest? Małż: o cholera, uprzedzał mnie kumpel, żeby nawet na krótki postój chować antenę bo odcinają - i zapomniałem 😡. I faktycznie - antena, fiuuu, odcięta  🍴
Ale po co odcinaja te antenki ?  🤔 🤔
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 marca 2009 11:15
żeby zamontowac u siebie of course 😉 albo sprzedać.

Taka dobra antenka to koszt minimum 120zł.

Dla mnie CB radio to jak zbawienie 🙂 Czuje się zdecydowanie bezpieczniej - jeśli gdzies cos się stało, wiem, moge objechać albo sie przygotować, generalnie wiem, co sie dzieje na drodze.
Ha! super sprawa to CB , wczoraj sobie właśnie na Rzeszów jechałam i pan z tira naprzeciw mówi "Dziewczynko z różowego peugeota po prawej na 613 masz misiaczki mają w bagażniku radar i sobie siedzą w nie oznakowanym autku" ach zbawienie 🙂 tak to bym pewnie sypała i zaraz przyszło by kolejne parę punkcików  😎

Najbardziej podobał mi się tekst "Panowie jak tam dróżka z Rzeszowa do P..." na to pan "Dla Ciebie usłana różami"  😁
Podobno odciętą antenę za pół litra trudno sprzedać, ale za ćwiartkę - owszem  🙂

- Kolego ze Scani, kogo ty tam wieziesz?
- Konie na zawody.
- A amazonkę jakąś masz?
- Pewnie, siedzi obok.
- Pozdrowienia dla pani, pucharu życzę.

kurcze, to niesamowicie mile! juz sie jakichs dwuznacznosci spodziewalam, a tu takie cos!

ja tez od pewnego czasu mam radyjko i kocham je mocno  💘  😉
no wlasnie, jak to jest z tym odcinaniem anten. ja w podczas pobytu w wawie sama na to wpadlam, zeby chowac (ale ja wogole o wawie to mam takie wyobrazenie, ze tam strasznie niebezpiecznie jest). we wroclawiu nie chowam za kazdym razem. jak robicie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 sierpnia 2010 15:22
katija, zależy od dzielnicy 😉
''właśnie ktoś wyrzucił dwa automaty do robienia lodów jakby ktoś był zainteresowany''   😁
z zabawnych-
"sprawdzam radio, jak mnie slychac?"
"slychac cie glosno i wyraznie jak zawory w polonezie" 😀
- jak tam w Toruniu?
- wieje i pada jak w całej Polsce.
- a misiaki są?
- gdzie?
- w Toruniu.
- jak wszędzie...

Wcześniej pan pytający generalnie wnerwiał ludzi 😉

Lubię CB, ale jeszcze mi się nie zdarzyło odzywać. Sama jeżdżę bez, ale korci, żeby zacząć na dalsze trasy brać je od taty.
Bierz od taty! Super sprawa, uwielbiam cb 🙂
Melduję się że też je uwielbiam  😁

a tak z wczorajszego powrotu z Katowic

"Koledzy gdzie tu w okolicy jest jakiś najbliższy burdel?"
" Na orlenie kolego"
"Znaczy się gdzie?"
"W kiblu kolego, w kiblu"   😎
No =D Ja zazwyczaj to nawet GPS'a nie biore - lubię jeździć bez niczego o.O
Ale CB chyba zacznę zabierać na dłuższe trasy 😁
My zawsze mamy Cb Krk-Wawa-Krk, bo tak bezpieczniej i zabawniej.

Jeden tekst który pamiętam "koleżance to się chyba do św. Piotra spieszy, bo jeszcze nie wie jak to z nim jest"
I oczywiście moje ulubione, to są misie na hulajnogach 🙂
kiedys, podczas mojej pierwszej jazdy z radiem uslyszalam, ze "krokodyl z lornetka w krzakach siedzi" i dosc dlugo zachodzilam w glowe co to jest 😉
czy jak mam antene dostrojona do radia na jednym aucie, to antena jest dostrojona zawsze, czy przy przelozeniu radia do innego auta trzeba dostrajac?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 września 2010 13:25
katija, Antena jest tylko od zasięgu - dostraja się odbiornik.
Notarialna, dostraja sie antene. tylko nie wiem czy raz dostrojona jest na jedno auto, czy na wszystkie.
cieciorka   kocioł bałkański
27 września 2010 14:36
haha, ale mnie nakręciłyście!
jak zacznę gdzieś dalej autkiem jeździć to też sobie takie sprawie radyjko 🙂
cieciorka, na jazdy blizej tez sie swietnie sprawdza- mozesz sobie ustalac trase tak, aby omijac np korki.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 września 2010 14:43
Ja uważam, ze na bliższe trasy 'miastowe' się nie sprawdza. Bo odbiorników jest w mieście mnóstwo i ta duża ilość cb będzie zakłócała dobry odbiór. Jak poza miastowe i dalsze - to owszem. Bardzo pomocne. 😉

Notarialna, no i co z tego, ze odbiornikow jest mnostwo? radio cb to nie telefon- szumiec bedzie. a ja wlasnie przede wszystkim jezdzac po miescie pytam o korki i ktoredy warto pojechac.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
27 września 2010 20:20
Też mam i używam 🙂
Na początku byłam sceptycznie nastawiona do zakupu, twierdziłam, że to strata kasy. W końcu jednak dałam się przekonać. Długo nie używałam właśnie ze względu na pojawiające się niezbyt wyszukane teksty. Potem użyłam raz - natychmiastowa miła odpowiedź, użyłam drugi i znów no i teraz już nie mam oporów. Mąż się ze mnie śmieje, że się wciągnęłam 🙂

Moim zdaniem bardzo przydatna rzecz, szczególnie jak odwozimy Młodego do teściowej, a na tej trasie bardzo często stoją :/

z drugiej strony często można się uśmiać setnie 🙂
np u nas w mieście jest koles obsługujący kanał ogólny miasta tczew
Zwie sie Bin Laden i często ogłasza
"uwaga mobilki centrum dowodzenia bin ladena wita i pozdrawia"
wszyscy go znają i przejezdni wywołują go zeby sie przywitać 🙂
- w Poznaniu jest Koliberek - poprowadzi każdego i wszędzie, zdarza się że kilku kierowców jednocześnie 🙂
czy jak mam antene dostrojona do radia na jednym aucie, to antena jest dostrojona zawsze, czy przy przelozeniu radia do innego auta trzeba dostrajac?
Powinno się o ile jest taka potrzeba.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 września 2010 07:54
po wczorajszym mandaciku za prędkość też chcę swoje CB  😵 👿 👿 👿

p.s. Ponia - kupiłaś już,piracie drogowy? 🤣
[quote author=Ktoś link=topic=4371.msg720063#msg720063 date=1285656861]
po wczorajszym mandaciku za prędkość też chcę swoje CB  😵 👿 👿 👿
[/quote]no nareszcie! 😅
...od dawna jum mam wybrane radyjko dla Ciebie...tylko trzeba było poczekać. 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 września 2010 09:06
kupuj  🤔wirek:

p.s. ale anten mamy aż za dużo 😀iabeł:
Powinno się o ile jest taka potrzeba.

a skad mam wiedziec, ze jest?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 września 2010 12:56
katija, jak Ci szumi,zbiera nieczysto,albo po prostu zbiera zbyt wiele 😉
[quote author=wawrek link=topic=4371.msg720055#msg720055 date=1285656519]Powinno się o ile jest taka potrzeba.

a skad mam wiedziec, ze jest?
[/quote]
Antena niedopasowana powoduje, że tylko część mocy nadajnika jest wypromieniowywana przez antenę - więc będzie Ciebie gorzej słychać. Ponieważ jest to ocenne, zależy nie tylko od samej anteny, warto sprawdzić jej "strojenie".
Nie jest to czynność szczególnie trudna, mając urządzenie za ok. 50 zł (pudełko z kawałkiem kabla, tzw. miernik SWR,  np. z Allegro) można to zrobić samemu. W CB używanych w samochodach strojenie anteny polega na zmianie jej długości.
Przykładowa instrukcja:
http://www.cb-radio.info.pl/cb_radio_poradniki/67.html

Jeżeli inni Ciebie słyszą, a Ty ich i nie narzekają, że coś jest nie tak - nie ma się co przejmować, tzn. strojenie warto na pewno powtórzyć w przypadku anteny mocowanej na stałe - w przypadku magnetycznej można sobie odpuścić - chyba, że punkt mocowania jest zdecydowanie inny, niż w poprzednim samochodzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się