Stajnie w Warszawie i okolicach

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 października 2009 08:21
Quanta: super! 👍
Wow, dobry pomysł z mapką i stroną o stajniach! Super! Może w przyszłości powstanie coś podobnego na stajnie w innych miejscach Polski 🙂
Jacie! Jestem pod wrażenim. I tak sobie po cichutku dłubałaś? Szacun! (poprawki wysłane).
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 października 2009 11:27
moze zrobic takie mapki dla innych regionow i dolaczyc do strony revolty?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 października 2009 12:13
Świetny pomysł! 🙂
Wczoraj buszowalam troszkę po allegro, znalazlam tam ogloszenie pensjonatowe. Zna ktoś to miejsce?
http://www.allegro.pl/item760066326_pensjonat_dla_koni_okolice_warszawy.html
tak myślę jeszcze odnośnie projektu Quanty - nie wszystkie stajnie, które mają padoki oferują wypuszczanie na nie koni. Nie wszędzie konie chodzą na cały dzień. W niektórych stajniach zdejmowanie i zakładnanie derek i wypuszczanie na padok czy karuzelę to standard - w innych nie. Warto by było, gdyby pensjonariusze danej stajni uzupełnili info o taki krótki opis.
Co działa bdb, co tak sobie, do czego trzeba dopłacać itd 🙂
Bo np aromer ma padoki (marne dwa ale ma) ale raczej bez "motywacji pieniężnej" nikt tam konia nie wyprowadzi pod nieobecność właściciela 😉
Super stronka! napewno bardzo ułatwiłaby mi sprawę teraz gdy szukałam stajni🙂
gdzie jest ten pomarańczowy marker zeby na mapce stajnie zaznaczyć?
SUPER!!! 😅
A dla Krakowa można prosić  🤣
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 października 2009 17:32
kpik jak zmieniasz miejscowość stajni, to łapiesz tą pomarańczową pinezkę, która jest "przypięta" pod miejscowość i nakładasz ją na inną miejscowość  😉
załapałam już ze marker to to wskazujące na wawe - szkoda, że to ucieka jak się otwiera konkretny sektor - ale wszelkie przeciwności losu już pokonane i stajnia dodana 🙂

Quanta - gratulacje 🙂 mam nadzieję, że strona będzie się prężnie rozwijać i będzie pomagała ludziom znaleźć to, czego szukają
Tylko nie bić 🤔wirek:
Coś mi mignęło, że agmaja ma b. złą opinię, ale poszukałam trochę na forum i nic nie znalazłam. Czy rozsądnie by tam było się ''pensjonatować''? 😉
Quanta super strona!  👍

Czy mógłby mi ktoś udzielić jakiś dokładniejszych info niż te, co są na stronce o stajni u Zająca? Chodzi mi głównie o to, czy konie rzeczywiście są wypuszczane na padoki? Czy jest czysto w boksach? Czy jest dobra wentylacja? Jak ze stajennymi (czy zakładanie derki lub ochraniaczy jest wielkim problemem)? Pytam, bo dojazdowo baaaardzo mi pasuje.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 października 2009 20:18
Papi hm... nie :P Moja znajoma trzyma tam konia, bo przez najbliższy czas nie ma możliwości przeniesienia go do innej stajni.
Generalnie, jak nie zapomną nakarmić Twojego konia to jest święto. Z czystością jest średnio, ale chyba nie tragicznie.
Hala wąziutka, często jest na niej wiele koni i jest duży tłok (rekreacja).
Ale z tego co wiem, nie ma większych problemów z wypuszczaniem na padok.
Ja byłam dziś w stajni w Bobrowcu, jako gość, stajnia nazywa się Szumawa. Na początek - bardzo fajne wrażenie, milutko, ładniutko, czysto. Potem lekki niesmak pozostawił fakt, że drzwi w boksie angielskim - ta górna część została otwarta dopiero jak przyszła właścicielka. Na dworze nie było może super fajnie, no ale to chore, żeby koń o godz. 11 stał w ciemnym boksie.... A jak przyjdzie wieczorem, to co? No nic. Potem zobaczyłam konia a potem zaczęłam przyglądać się innym - wszystkie jednakowo chude... Ponoć jest odgórny limit jedzenia dla konia. Bez komentarza...

A kto z Was stoi na Legii? Mam pytanie małe na pw.
Mo B. Na pewno konie są wypuszczane na padok. Nie ma wyjątków jak święta i niedziela.
wasia   Goniąc marzenia!
18 października 2009 11:59
Papi
przede wszystkim licz się z tłumem! dziewczynek kuniareczek i oczywiście rekreacją.
dodałabym również
syfem , syfem , syfem ,  brakiem normalnego padoku , kosmicznymi przegrodami w boksach  aha  no i jeszcze  syfem  😉
Mo B. Najgorszemu wrogowi nie poleciłabym tej stajni.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
18 października 2009 12:44
Ja poprawiłam siedliska- i proszę o zatwierdzenie  🙄
Będę poprawiać regularnie, bo zmiany wprowadzane są szybko... Szykuje się myjka wewnetrzna z ciepla woda, karuzela, jeszcze jedna stajnia + pomieszczenie socjalne.
Dla tych ktorzy  chcieliby wstawic tu konie, a martwia sie ich iloscia w porownaniu do liczby pastwisk/padokow dodam iz nie wszystkie konie wychodza na dwor, poniewaz wlasciciele sobie tego nie zycza. Obecnie na pastwisko wychądzi 5 koni z 12 stojących w stajni.
Jee, koffane konisie i te sprawy? Ble. Zastanawiam się tylko, czy są to lepsze warunki dla konia nie licząc tłumów, towarzystwa itp niż stajnia powsin gdzie obecnie stoimy.

Aha no i koń z bardzo "podatnymi" na gnicie strzałek kopytkami to by chyba tam umarł, on musi mieć ścielone duuużo, a jak jest syf, to raczej stajnia odpada :P

A i mam pytanie jak w agmai wyglądają pastwiska a konkretnie ogrodzenia? Ktoś wie?
pastwiska ?  haha ja nie wiem czy oni wiedzą co to jest  😂
Tam u nich jest ( był)  jeden padok za stajnią błoto+korzenie drzew+ cos tam trawy  ogrodzony tasmą +prąd , oraz "padok"  piaszczysty  wielkosci no nie wiem z 5 boksów  obok padoku do jazdy  ogrodzony równiez tasmą
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 października 2009 16:38
PapiCiska dobrze mówi, tam nie ma pastwisk , przecież stajnia znajduje się blisko wisłostrady ... tam nawet nie ma gdzie koni wypuszczać...
Trzyma ktoś z was może konia w Chojnowie? Nie wiecie jaka cena pensjonatu?
cieciorka   kocioł bałkański
18 października 2009 18:13
a wiesz ze wypada samemu poszukac odpowiedzi zanim sie bedzie łupio pytac?
na stronie stoi jak wół
Sektor F
podpunkt 37. Stajnia "Na wzgórzu"
http://www.otostrona.pl/nawzgorzu.pl/      (strona chwilowo w przebudowie  😉 )
Quanta super pomysł, rewelacja 🙂
jesli ktos poszukuje stajni w okolicy bielan/bemowa w warszawie to zaraz obok jest nieduza prywatna stajnia - LKJ Klaudyn Kampinos.
Mala, kameralna, sam pensjonat i raptem dwa rekreanty,  hala bedzie stawiana w listopadzie. Jesli ktos szuka miejsca dla swojego konia bez ogromnej ilosci osob - moge polecic.
Wlasciciel mieszka zaraz obok i nie ma sytuacji ze cos sie z koniem dzieje a nikt nie zauwazy. Padoki sa. Ogrodzona ujezdzalnia, duze boksy. No i wlasciciel jest trenerem sportu wiec nie ma problemu z dojzdem trenera 🙂

pozdrawiam 🙂
Pewnie zaraz mnie ktos zakrzyczy ale co tam,do odwaznych swiat nalezy.Do Warszawiakow:
Za niespelna rok musze wstawic min. 2-3 konie w pensjonat w okolicach Warszawy,szukam stajni z wyzszym standardem zalezy mi na:hali,karuzeli,dobrego zaplecza treningowego(dobre podloze,komplet przeszkod,nie za duza ilosc rekreantow zeby dalo sie trenowac),padoki pastwiska nieistotne,trener tez nie.Dla mnie idealem jest Warka ale nie jestem pewna czy zdolam min 5 razy w tyg dojezdzac do koni 60 km.Chojnow odpada,bo niestety za duzo koni mam zeby placic po 2 tys miesiecznie za jedngo.Zastanawiam sie nad Largo,podobno cena teraz za boks 1700(chyba sam boks,bez kowala itp itd ale tego nie wiem do konca),ale jesli znacie cos tanszego to bardzo prosze o odpowiedz,zalezy mi na kilku stajniach do ogladniecia,przez ten okres,zeby za pol roku zarezerwowac ewentualnie boksy.Bardzo prosze o pomoc!pozdrawiam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się