Poszukiwany/poszukiwana

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 września 2012 06:40
[quote author=baba_jaga link=topic=472.msg1524039#msg1524039 date=1347722440]
[quote author=Zu link=topic=472.msg1519059#msg1519059 date=1347291232]
Byłabym bardzo wdzięczna za informacje o klaczy Ekspiacja (nie jestem pewna czy miała dokumenty, więc może teraz inaczej się nazywa?)-mojej ulubienicy z dzieciństwa.
Skarogniada, teraz pewnie ma ok 20 lat. Zawsze miała dość zapadnięte plecy i wystające kości biodrowe.  Folblutka. Miała palenia: 28 z prawej 20 z lewej strony
Będę wdzięczna za każdą informację :kwiatek:


Ekspiacja została kupiona razem z Cekodą, przez młodą dziewczynę. Ostatni raz widziałam je w 2008. Obie wtedy  znowu stały w Agmaji. Ale chyba teraz są w innej stajni.
[/quote]

Swego czasu trafily chyba do Konskiego Sadu w Kampinosie ?
Choc obecnie na www nie widnieja ich zdjecia.
[/quote]
To też już niestety nieaktualne...

Szukam jeszcze klaczy Jeżyna (a konkretnie namiarów na właścicielkę) od Jagody po bodajże Lap Beju (ale nie dam sobie ręki uciąć). Powinna stać w okolicach Warszawy.
Jeżyna stoi u mnie w stajni, nie wiem tylko czy chodzi Nam o tego samego konia, bo nie pamiętam rodziców. Taka gniada ok 160cm? 😉
Szukam kobyły:
[shadow=red,left]ISTRA[/shadow]
izabelowata
+- 11 lat
koło 160 w kłębie.
Najprawdopodobniej coś z wielkopolaka
W poprzedniej stajni (okolice mazur podobno) miała dwa źrebaki: Brighit i Biga (teraz koło 4-5 lat, też izabelowate).

Po przyjeździe z mazur, z córami, stała na śląsku, okolice Raciborza. Podobno wyjechała znowu na mazury. Charakterystyczne przy wyjeździe: pogruchotana szczęka (żuchwa?). Rzucało się to w oczy, ogromna gula za podbródkiem. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..  👀  Re-volta ma duży zasięg działania, dlatego pytam.
Na klaczce bardzo mi zależy, stała w stajni w której kiedyś jeździłam.Sporo z nią przeżyłam. Chcę po prostu wiedzieć czy żyje i czy jest jej dobrze..







Zu,
Ekspiacji szuka sama właścicielka.
Przeczytaj przyklejony wątek-zaginął koń Junior
Witam,
Poszukuję wałacha ESEX ur. 7.1995 matka BARBARA wlkp. po Cynik, ojciec ESKUDO.

Esio miałby teraz 17 lat to gniady urodziwy koń z odmianami na głowie i nogach, na czole gwiazdka układająca się w księżyc przechodzi w dół w chrapką poszarpaną dość dużą, na przedniej (chyba lewej) nodze 1/2 pęciny nad biały ślad po starej ranie, na tylnej (prawej) nodze 1/3 nadpęcia, podejrzewam że imię ze względu na jego oryginalność może mieć zmienione. W każdym razie odmiany na nogach przeciwnych.

Został sprzedany nie wiadomo komu nie wiadomo gdzie, kamień w wodę, ze stajni w Krzekotowie woj. dolnośląskie jakoś w 2000 roku wraz z młodszym skarogniadym koniem BEST OF SON po Barba od Cynik

Proszę o kontakt osoby, które go spotkały.

2. Błysk, kuc typu D, urodzony 17.07.1999, m.Błyskawica o.Wolf's Hamway-R, był własnością SGGW ale poszedł na emeryturkę z tego, co mi powiedzieli i też jestem ciekawa jak się chłopak czuje





a propos: www.facebook.com/events/382594891812798/?fref=tck
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 października 2012 08:00
może ktoś widział tego konia ?
http://www.idmar.pl/old/klub/konie/vulkan.htm

został  sprzedany do polski , znajoma prosi o pomoc w odnalezieniu konia.

Jumping Horse

VULKAAN
k.w.p.n. 2002 Reg.nr.05200
Gelding from
Mill Reef V.D.L X Burggraaf X Ramiro Z
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 października 2012 08:10
Szukam koni: kasztanowaty wałach Derwisz (ur.2002r. Demencja; Toledo xx), gniada klacz Gierka (Gra; chyba Toledo xx), siwy wałach Haszysz (Hellana, chyba Toledo xx), siwy wałach Gradus II (Gracja, chyba Toledo xx albo Nadruk). Była tam jeszcze karo-srokata klacz z czarnymi kropkami w linii na łopatce (lub za nią) Pojechały z Mazur tirem, ponoć do stajni w okolicy Warszawy. Chciałabym odnaleźć nowych właścicieli, znam te konie od 7-lat (oprócz srokatej).
Ponownie szukam wałacha SZALA http://www.bazakoni.pl/horse_63775.html skoczek , wyjechał gdzieś rok temu do Włoch , chodzą słuchy że wrócił do Polski... Chciałybyśmy jakiś kontakt do obecnych właścicieli , mama była silnie związany z tym koniem , po karierze sportowej chcemy mu zapewnić emeryturę 🙂
Witam poszukuję informacji na temat konia Cyklon po Cytrynie i Rewirze ur. 2003 r maści kasztanowej . Koń ok.160cm
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 października 2012 16:12
Czardasz, wiem to, miałam jej pomóc.
kakaduu, leci pw 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
07 października 2012 20:55
BARDZO PILNE!

Poszukuję klaczy huculskiej o imieniu Jaskółka.
O: Sokół M: Jodełka
ur. 15.07.2006r.
maść: skarogniada
wzrost: 145cm
Posiada mała plamkę za prawym uchem.
Klaczka jest poszukiwana na prośbę mojej koleżanki. Została sprzedana ze Stajni na Olechowie i znajduję się teraz w woj. łódzkim koło Łodzi, najprawdopodobniej została sprzedana niedaleko Brzezin.

Zdjęcia:

KLIK!

KLIK!
Zu- JEŻYNĘ widziałyśmy z forumową Fantazją jakieś 5-6 lat temu w okolicach Białej Podlaskiej.
Niestety nie wiem gdzie później trafiła.
jesli ktos jest z okolic Torunia to chcialabym wiedziec czy kojarzy ta panienke



Mimi, ojciec Wir,mata Milka ur 03.03.2004r. Chodzi o to,,ze to byla moja pierwsza klacz,z przyczyn osobistych zostala sprzedana. Stala w Więcborku i tam miala na mnie czekac.okazalo sie ze poszla wlasnie do Torunia. Chcialabym sie dowiedziec czy na pewno,czy nie trafila ( Broń Boże) do rzeźni. Bo mam male podstawy tak twierdzic. Nie chodzi mi o to,zeby meczyc obecnego wlasciciela zeby mi ja odsprzedal,tylko dowiedziec sie czy sie ma dobrze. Bardzo spokojna,nienawidzi bryczek,kazda proba dostawiania jej do niej konczyla wlaczeniem sie wscieklizny.Moze znajdzie sie jakas dobra dusza ktora akurat cos wie?

no i druga panna troszke starsza,nie widzialam paszportu,to tez nic nie wiem


Danina,teraz bedzie miala ok 14 lat. jej znaki szczegolne to biala siersc wokol szyji,prawdopodobnie przez bylego wlasciciela trzymana na lancuchu.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
08 października 2012 20:45
Poszukuje informacji na temat tego co działo się z moim koniem zanim go kupiłam. Koń ma na imię Caid, rasa wielkopolska, maść skarogniada, ale na zimę jest kary. Matka Caida, ojciec Asumpt, hodowca p. Piórkowska. Urodzony 04.01.98r. podobno stał w jakimś pensjonacie w Warszawie na ulicy Skarbka z Gór, skąd kupił go jego poprzedni właściciel. Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś tego konia kojarzy, co się z nim działo wcześniej 🙂


stajenna- czy ta kasztanka jest duza, taka dosc potęzna i czy ma cos wyglądajacego jak palenie na zadzie?

wygląda jak klon klaczy, ktorą kiedys znałam- miala inaczej na imie


a jak napisałas o bialej siersci to szok- ta moja tez miała
Zabij mnie,nie pamietam czy miala palenie..ale na szyjce miala te slady,tak jakby lancuch jej przetarl.na nogach ciezko powiedziec bo ma biale skarpety. oj duza byla,,,potezna. i charakter czasami okropny. pogryzla,kopnela..moze sie teraz ulozyla.zaraz poszukam innego zdj
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 października 2012 21:10
[quote author=zduśka link=topic=472.msg1542676#msg1542676 date=1349334020]
może ktoś widział tego konia ?
http://www.idmar.pl/old/klub/konie/vulkan.htm

został  sprzedany do polski , znajoma prosi o pomoc w odnalezieniu konia.

Jumping Horse

VULKAAN
k.w.p.n. 2002 Reg.nr.05200
Gelding from
Mill Reef V.D.L X Burggraaf X Ramiro Z

[/quote]

Ja go widziałam jako jedna z ostatnich. Niestety nie żyje.
Witam szukam wałacha Zefir m Zaspa wlkp. o.Grom sp po Czuwaj. Ma teraz ok 7 lat sprzedany jako 2 latek kiedyś trafiłam na ogłoszenie a później ślad zaginął
stajenna-charakter tez by sie zgadzal..... wstaw inne zdjecie

jesli by to byla ona - to szok- bo w Zwiazku Hodowcow powiedzieli mi ze ona juz wyrejestrowana- jakby w rzezni skonczyla. Az wierzyc mi sie nie chcialo bo kawal zdrowego grzmota z niej byl.. i ładna, z wlkp papierem
zaspa89 a masz może jakieś zdjęcie?
to jako 2 latek kilka dni przed sprzedażą. podejżewam że nie ma wiecej jak 165 cm w kłębie choć mógł wyrosnać
Ona byla nie do zdarcia. a jak ladnie klus wyciagala,,moj byly narzeczony na niej klusem,a moja Mimi daleko w tyle.u nas byla tak 2 lata temu,krotko,wiem,ze zazrebiona byla jak odeszla od nas.rzucam fotki( zapomnialam dodac,ze jak przyszla byla zazrebiona,pewniej nocy urodzila bliznieta,niestety,nikt nie znal terminu  porodu,takze weterynarz nie potrafil okreslil i przezyla tylko klaczka,ogierek nie🙁.



zaspa89 no niestety nie mogę pomóc.. imię, wiek i Czuwaj jako przodek się zgadzał, jednak ten Zefir zupełnie inny.  🙁
Powodzenia w dalszym szukaniu. 🙂
Sonkowa  wielka szkoda
stajenna- nie wiem... bardzo bardzo podobna. Charakterystyczne było palenie, slady na szyi ( podgardle), charakterek. Miała jasniejszą plamke na zadzie. Ok 170 w kłębie, mocna. Zdjecia mam w starym komputerze, uszkodzonym niestety....
[move][font=Verdana]AMIZA/ BASIA[/font][/move]

ponawiam
szukam klaczy o imieniu Amiza (tudzież -Basia)

w 2004r., latem, w Zbrosławicach stały dwie gniade kobyły, półsiostry, Amiza i Gerda,  chodziły razem w zaprzęgu; były też uzywane do jazdy wierzchem, z tym że Basia (czy Amiza-jak podobno ma naprawdę na imię) chodziła tylko na oklep- bo się ocierała od siodła/popręgu.

obie klacze były tylko wypożyczone na czas wakacji; kiedy skończył się okres dzierżawy właściciel zabrał je ze stajni;
podobno sprzedał je, ale osobno .
u Basi przy popręgu, na skórze, były "brodawki"/sarkoidy(?)-no...coś takiego; poza tym kobyła się strychuje

Basia miałą gwiazdkę na czole i małą białą plamkę powyżej chrap;
Basia (tak mi powiedziano) wtedy miała źrebaka (wtedy miał ok 2 lata), nazwano go Pielgrzym, taki śmieszny qń- jak się go dotknęło w nos-wywieszał język

o Gerdzie niestety nie umiem podać jakoś  dużo szczegółów...wolałam Basię
ale... była dość charakterna w boksie straszyła ..w siodle całkiem fajna- w miarę wygodna... .

obie miały ok.1,60 w kłębie, z tym że Gerda była trochę wyższa od Basi.

->


mały 'filmik' wrzucam. Jeśli wam się zachce i będziecie tak mili, możecie podlinkować swoim znajomym ...z prośbą o podlinkowanie tego dalej... .

co do odmian,  tylko jedna noga była w całości czarna...czyli... na obu przodach były małe odmiany...no powiedzmy że koronki, a lewy tył  to taka skarpetka...powyżej stawu pęcinowego

klacz była dość masywna...w typie śląskim.

niestety nie znam rasy, wieku ani rodziców..nie wiem nic.

...jeśli moja Basia nadal gdzieś jest... jest dość stara. ale może jeszcze żyje... pomóżcie  🙇


Złota...ona tak po Polsce latała. jeszcze jedna cecha charakterystyczna,najwazniejsze. nie lubila dosiadu/ w pierwszej chwili od razu byly bryki,zawsze musial ktos ja trzymac przy wsiadaniu,tak za kazdym razem. mam jeszcze jedna fotke.tu widac te plamki-z boku ma🙁 ( heheh ogolona na lyso,trzeba bylo...)
Na prośbę koleżanki poszukuje wszelkich informacji na temat tego konika http://www.bazakoni.pl/database,forcesitelang-pl_PL,op-details,horse-63395.html
Witam poszukuje informacji na temat
ARON

Data ur. 18.02.1999 r.

Rasa: śląska Maść: c.siwa

Ojciec: ASKAR Matka: ASKELA
Po: (SEJMIK-AGITACJA Po: (EIDAM-AWERSJA)


głównie chodzi mi o osiągnięcia itp, bo w necie nie moge się doszukać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się