Sesja/Studia i t d ;)

Proszę, trzymajcie za mnie kciuki jutro o 9  :kwiatek:
Mam poprawkę z filozofii, nie ogarniam ogromu materiału  😕
Chuda a co obecnie studiujesz?


doradztwo zawodowe i personalne
Bischa   TAFC Polska :)
30 marca 2012 21:15
Ja 27 kwietnia mam ostatni termin egzaminu z biochemi, nie ma bata, jak nie zdam, to biorę komisa 😤
Nie poddam się, będę walczyć do upadłego!
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
31 marca 2012 08:55
Czy wiecie może coś o naborze na studia związane z jeździectwem ? Bo widziałam tylko Wrocław ale to sama hodowla...
Scottie   Cicha obserwatorka
31 marca 2012 15:52
Ostatnio w Teleexpresie mówili, że w Lublinie na UP (?) mają otworzyć jeździectwo 🙂 A póki co to chyba w Gdańsku funkcjonuje i Ponia tam studiuje.
Tak w Lublinie na UP mają otworzyć "Hipologie i jeździectwo"
busch   Mad god's blessing.
01 kwietnia 2012 00:52
Czy jakaś dobra duszyczka z polonistyki chciałaby mi pomóc? Muszę na analizę literacką zrobić pracę roczną z dowolnego wybranego przeze mnie dramatu. Problem w tym, że nie można wybrać tego, co było omawiane w szkole lub na uczelni, a ja nie lubię dramatów i teatru, więc kompletnie nie umiem niczego wydumać od siebie (poza teatrzykiem Zielona Gęś Gałczyńskiego  😀 ). Dacie jakieś sympatyczne do interpretacji sugestie? Najchętniej coś dostatecznie znanego, by nie było problemu z poszukiwaniem bibliografii 🙂
busch, "Nieprzerabiane w szkole" i "dostatecznie znane" chyba się wyklucza. 😁 Ale... Hmm. Chodzi o dramat nieomawiany na uczelni czy nie widniejący na liście lektur uczelnianych....? Jeśli chodzi o wariant A, to ja bym tam polecała Jarzego Szaniawskiego i np. "Adwokata i róże", "Ptaka" albo "Żeglarza". Wszystkie te dramaty są w sumie krótkie, a miłe, przyjemne. No, chyba, że to omawialiście. My nie.
Jeśli chodzi o wariant B... aua... No nie wiem, "Tango" Mrożka? "Orfeusz" Świrczyńskiej? Z głowy mi te nazwy lecą i nie wiem czy to jest na jakimś spisie.
Hmmm, ciekawe co na tej Hipologi i jeździectwie będę uczyć. Na stronie UP pisze, że studenci będą się uczyć nauk o koniu. Jak dla mnie hodowla koni, która już jest, jest bardzo pokrewnym kierunkiem, więc nie wiem po co tworzą ten... Wiem, że niektórzy się z tego po prostu śmieją ;p
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 kwietnia 2012 08:24
Sankaritarina "Tango" Mrożka jest obowiązkowe w liceum, na poziomie podstawowym 😉
Averis   Czarny charakter
01 kwietnia 2012 08:45
busch, omawialiście "W małym dworku" Witkacego?
Bischa   TAFC Polska :)
01 kwietnia 2012 08:50
Nesca92, chyba ogólnie jest to wbrew pozorom niezbyt oblegany kierunek. U nas była Hodowla i jeździectwo (SGGW), ale szybko padła. Nie ma chętnych.
smarcik, Widzisz... ja tego w liceum nie przerabiałam. Ani na poziomie rozszerzonym, ani na poziomie podstawowym. 😉 I nie pamiętam, żeby to było w spisie, więc wypowiadam się za siebie.
Hmmm, ciekawe co na tej Hipologi i jeździectwie będę uczyć. Na stronie UP pisze, że studenci będą się uczyć nauk o koniu. Jak dla mnie hodowla koni, która już jest, jest bardzo pokrewnym kierunkiem, więc nie wiem po co tworzą ten... Wiem, że niektórzy się z tego po prostu śmieją ;p

Ja czekam aż wrzuca jakaś rozpiskę zajęć i jak będzie coś interesującego to może na 4 roku wet. pokuszę się o drugi kierunek😀 Zaczęłabym w końcu regularnie jeździć i zebrałabym się do zrobienia odznaki i kursu instruktorskiego 😀
busch   Mad god's blessing.
01 kwietnia 2012 12:09
busch, omawialiście "W małym dworku" Witkacego?


Niestety tak.

busch, "Nieprzerabiane w szkole" i "dostatecznie znane" chyba się wyklucza. 😁 Ale... Hmm. Chodzi o dramat nieomawiany na uczelni czy nie widniejący na liście lektur uczelnianych....?


Niestety nie było mnie podczas omawiania zasad pisania tej pracy, więc nie mogłam dopytać tak dokładnie, ale na pewno nie może być lektur szkolnych i tego, co było omawiane na zajęciach - z Szaniawskiego mieliśmy "Dwa teatry", więc dziękuję za pozostałe dwa tytuły - tym samym będę mogła wykorzystać literaturę przedmiotu znaną z zajęć i jednocześnie nie omawiać tego, co na tych zajęciach było  😁

"Tango" Mrożka było omawiane w liceum, więc odpada... "Orfeusz" za to nie był, więc też dzięki - przejrzę i zobaczę, czy będę umiała to jakoś konstruktywnie zinterpretować  🙂
Averis   Czarny charakter
01 kwietnia 2012 12:56
busch, a tak by the way- z kim masz waćpanna zajęcia?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2012 17:21
Bó, we wtorek mam koło i czuję naukowstręt.
busch, Świrszczynska (oj przepraszam, moja gafa, bo właśnie się zorientowałam, że w poprzednim poście błąd popełniłam -> "sz" w nazwisku zapomniałam) to "dobre nazwisko", o ile dobrze kojarzę, i takie "na czasie" (feminizm 😉 ), więc myślę, że byłby to fajny wybór. No, ale jak Szaniawski ogarnięty na zajęciach, to mniej "roboty filologicznej". 🙂

Strzyga, Do wtorku jeszcze cały jeden dzień... może naukowstręt przejdzie?  👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2012 18:58
Sankaritarina - hahaha, na pewno 😀
Ja przez ostatnie 3 tyg miałam 8 kolokwii, mam jeszcze jutro, we wtorek i w środę. Nic mi nie mówcie o naukowstręcie... 😵
A po świętach mam 11.04 kolejne kolokwium, a na następny tydzień po świętach nawet nie chce patrzeć(narazie wiem o 2 :emot4🙂... i tak do końca semestru. Minimum 2 kolokwia w tygodniu.  🤔 zachciało mi się weterynarii 😜
busch, może celuj w Witkaca? "Wariat i zakonnica" jest proste jak konstrukcja ogóra, a w sumie chyba rzadko się omawia...albo jakiegoś Brechta?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 kwietnia 2012 20:32
Sankaritarina po prostu informuję, jak jest, więc nie bardzo da się wykorzystać ten akurat dramat w tym przypadku  😉

Czy ktoś studiuje lub wie coś na temat zootechniki ze specjalnością hodowla koni na SGGW? Co robi się na studiach?  😀
Czy ktoś studiuje lub wie coś na temat zootechniki ze specjalnością hodowla koni na SGGW? Co robi się na studiach?  😀

Odezwij się do Bischy 🙂
A czy jakaś dobra dusza z SGGW która miała biofizykę mogła by napisać jak wygląda kolokwium końcowe z ćwiczeń? Od swojej prowadzącej nie za wiele udaje mi się dowiedzieć...
busch   Mad god's blessing.
01 kwietnia 2012 22:47
busch, a tak by the way- z kim masz waćpanna zajęcia?


Z Wróblem. Gość byłby super, gdybym przychodziła tam tylko dla przyjemności, a nie jeszcze z nadzieją na zaliczenie przedmiotu - Jest zafascynowany wykładanym przez siebie przedmiotem, a przy tym to sympatyczny koleś, ale jest strasznie roztrzepany i chaotyczny. W zeszłym roku miałam z Rozalią Słodczyk poetykę i prozę, może nie były to jakieś intelektualne fajerwerki, ale przynajmniej robiło się jakieś sensowne notatki z czegoś konkretnego. A teraz omawiamy chyba najmniej  ruszany w szkołach dramat i głównie skupiamy się na pływaniu w obłokach, deliberowaniu o biletach do teatru  i zastanawianiu się czy Szaniawski był dobry :P Co gorsza, nie jest mi znany żaden podręcznik z tego przedmiotu (Poetyka to tylko zbiór tekstów do przeczytania), więc już w ogóle będzie ciekawie z moją pracą i moim egzaminem :/
Ja już w sumie zapomniałam co to kolokwia  😁 Na szczęście w tym roku jakoś mało ich mamy.
Za to jutro zerówka z "odwodnień i nawodnień". Temat przedmiotu wydaje się fajny, a zakres materiału, to powtórka z tego co już było  🤔 .
Ile czasu się ma, aby zrobić mgr?  Można np po 10 latach po zrobieniu licencjat?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 kwietnia 2012 14:24
Hahaha, uwielbiam moje studia. Są tak porąbane, że aż mnie śmieszą. Dziś ćwiczeniowiec "katechetka" wyszła z zajęć twierdząc, że nic nie umiemy. I zrobiła tak 2 grupom po kolei. A z 3 się śmiała całe zajęcia >__>

A poza tym było koło. Pewnie ulałam, ale cieszy mnie to, że jesteśmy z sobą zżyci na tyle, że nie ma nerwowej atmosfery, wszystko bierzemy na klatę z uśmiechem.
Bischa   TAFC Polska :)
03 kwietnia 2012 14:46
smarcik, masz wiadomość na gg.
Czy ktoś się orientuje po ilu semestrach na wieczorowej weterynarii przenoszą na dzienną? Obiła mi się o uszy taka informacja  😉

Wie ktoś może coś na ten temat?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się