M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ale ile takich paneli potrzeba na taki metraż? Ciekawe czy to naprawdę działa?  😀
Działa, jest tanie w użytkowaniu i wcale nie takie drogie w zakupie. Napisz do któregoś producenta-wyliczy Ci dokładnie ile potrzeba-nam wtedy liczył przedstawiciel-wielu oferuje bezpłatną wycenę. Jedyny mankament, to ta płyta-ale moim zdaniem jest całkiem zgrabna. Na pewno większej urody niż grzejniki-no i nie wymaga cudów-wieszasz na ścianie i już.
ciekawe czy by mi się we wnęce zmieściła, w której był wcześniej grzejnik i tam planowałam grzejniki lub piec akumulacyjny zamontować...


Ech momentami mnie to całe urządzanie i remont przerasta. Tyle decyzji jeszcze do podjęcia, a czasu do remontu coraz mniej...
Dobrze chociaż, że znalazłam dziś kafle do łazienki, bo przez to że ściennych nie chcę kuć, to musiałam dobrać odpowiednio podłogowe i okazało się to nie lada wyzwaniem... 


PS Jeszcze apropos tego ogrzewania elektrycznego - to miały być grzejniki konwektorowe z regulatorami ustawiającymi maksymalną temperaturę i obniżki temperatur na czas nieobecności w domu czy noc. I ponoć przy takich grzejnikach jest dużo taniej niz przy tradycyjnych grzejnikach elektrycznych. Z drugiej strony boje się, że całe ciepło by uciekało na góre i na antresoli byłoby gorąco a na dole chłodniej, a tak naprawdę bardziej komfortowo byłoby na odwrót..

samo mieszkanie nie jest w kamienicy tylko w willi przerobionej na mieszkania. Okna są podwójne drewniane w kuchni (strona północna) a duże okno w pokoju nowe plastikowe(strona zachodnia). Aha w łazience też drewniane okna. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze, nade mną jeszcze 2 piętra. To wszystko chyba też ma znaczenie z punktu widzenia ogrzewania - które piętro itp.
2 ściany są od dworu, do jednej przylega inne mieszkanie, od strony czwartej jest klatka schodowa.

A jeszcze jak z przyłączeniem gazu to tak sobie myślę, że wiążą się spore koszty na dzień dobry - doprowadzenie go (jest w budynku, ale do mieszkania trzeba by go doprowadzić), robienie nowej instalacji, komin, grzejniki (choc analogicznie musze kupic i tak grzjenik elektryczny albo piec). nie wiem też czy moge to sobie tak o zainstalowac czy potrzebuje zgody wspolnoty? plus na pewno trzeba mieć zgode gazowni. Ciekawe ile bym czekała na ewentualną decyzję. Najbardziej przerażają mnie koszty ewentualnej instalacji, bo to jednak mieszkanie na start, na kilka lat a nie na całe życie. Nie wiem czy się opłaca takie inwestowanie? Szczególnie że z kasą u mnie krucho, na razie pożyczam na remont od rodziców, ale będe ich musiała systematycznie spłacać.

zobaczymy jeszcze co mi Perlica o piecach akumulacyjnych powie 🙂
poczytam też więcej o tych panelach na podczerwień.
tymczasem uciekam spać.
branka, mieszkanie z gazem będzie miało większą wartość. Przy 3 zimnych ścianach oszacuj sobie prąd na +- 400 PLN miesięcznie 🙁
Moja mama mówi, że na instalację gazu pieniędzy w tej chwili nie mamy tak czy tak, bo kwota byłaby zbyt duża, więc nie powinnam nawet tego rozważać..

I że nawet np przy instalacji choćby takich paneli na podczerwień muszę wziąć pod uwagę, że teraz wydam spore pieniądze (raz że na same panele, dwa na instalacje, bo musiały by być w zupełnie innych miejscach niz obecny grzejnik), które zwrócą mi się najwcześniej za 5 lat - wtedy to ja możliwe, że będę już wymieniać to mieszkanie na większe. A jeżeli zdecyduje w międzyczasie, że zostanę w nim dłużej,  to mogę się pokusić o zrobienie innego ogrzewania.

z drugiej strony - jak teraz mam remont, to teraz warto myśleć o wszelkich instalacjach....

ten piec akumulacyjny przy drugiej taryfie chyba jednak byłby najlepszym rozwiązaniem na razie.


na razie mam jeszcze trochę czasu na decyzję, będe się jeszcze radzić użytkowników takich i takich form ogrzewania. I przejade się jeszcze do sklepu specjalistycznego gdzie mają te wszystkie ogrzewania i teoretycznie doradztwo w takich sprawach.
jakby ktoś szukał inspiracji na jasne wnętrza - wrzucam parę zdjeć - z urodzin;]






sznurka czy ja nie mogłabym u Ciebie zamieszkać, proszę 😎
Muffinka, weekendowo? wstaw Rubina, pokój do spania dla Ciebie w pakiecie😀
Nie kuś 😉 Kurcze, kurcze - gdybym miała chociaż ciut bliżej 😉
Sznurka I LOVE YOU!!!!! 💘 💘 świetnie jest
ash   Sukces jest koloru blond....
13 sierpnia 2013 08:53
sznurka, bosko u Ciebie!

Mam pytanie!
Czy robiłyście odbiór techniczny mieszkania z jakąś firmą?
Hiacynta?
Wiem, że w Lublinie to koszt ok 350-500zł.
My sami się nie chcemy za to brać, bo się nie znamy i pewnie byśmy nic nie zauważyli jeśli coś byłoby nie tak.
My tak - firma "mój mąż i spółka"  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
13 sierpnia 2013 09:06
Muffinka, ale Twój mąż się zna, więc to inna bajka. My jesteśmy zieloni.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 sierpnia 2013 09:10
ash, ja wzielam zaprzyjaznionego kontrahneta z firmy budowlanej,musze przyznać,że bez jego pomocy,nie zauwazyłambym kilku "szczegółów" 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
13 sierpnia 2013 09:15
Ktoś, no właśnie o to mi chodzi. Mój kuzyn z Lublina wziął firmę i znaleźli min. wypaczone okno balkonowe itp.
Ja muszę przyznać że trafiliśmy na super faceta od którego kupiliśmy mieszkanie. Nie dość że idzie nam na rękę jeśli chodzi o spłatę, to jeszcze po odebraniu mieszkania poprawiał nam kila rzeczy. Ostatnio wymienił mi całe okno balkonowe bo były na nim jakieś dziwne "kropki" których nie dało się domyć 😉
Wcześniej coś stało się z wentylacją i też poprawiał i tak się tym przejął że w ramach przeprosin zrobił nam na dachu drabinki żeby nam śnieg na balkon nie spadał i dał mi zaproszenie do gabinetu kosmetycznego jego żony na 200 zł do wykorzystania.
Nie musiał robić nic z tych rzeczy bo było to już teoretycznie po odbiorze technicznym mieszkania. Lubię go 😎
Ash - my poprosiliśmy gościa, który będzie nam robił wykończenie, żeby nam zrobił odbiór. Nic extra nas to nie kosztowało.
ash, ja odbierałam mieszkanie ze znajomą panią... nie powiem, wypatrzyła parę rzeczy 😉
Sznurka piękny macie dom, moje klimaty, uwielbiam styl rustykalno - skandynawski  😜
sznurka masz idealny dom  😍

Ja mogę odetchnąć, no już prawie  😉 Dziś wymienili okna, jutro wykończą ściany dookoła nich a potem mogę już na dobre się rozgościć bez obaw o to, że zaraz ktoś przyjedzie kuć ściany  🤣
sznurka cudo! Piękny dom i świetne zdjęcia. Tylko to krzesełko Lewcia przyprawia mnie o gęsią skórkę.  😁
Sznurka pokazałabyś z bliska "patent" na roletę na okno połaciowe? Mam coś podobnego u siebie tylko nie wiem jak to dobrze doczepić🙂 :kwiatek:
Grafi, a co z nim nie tak? Lew ma dwa krzesełka, te jest fajne bo takie vintage;]

Miło, ze się podoba!!!
olq, to żaden patent - ot wykorzystanie rolet z poprzedniej chaty. Na górze przykręcona na wkręty, na dole takie haczyki zakrecone trzymaja za sznurki. To taka "prowizorka" bo salon od południa i w gorace dni żar się nam lał przez okna
Wszystko z nim w porzadku tylko właśnie przez to, że jest takie vintage mnie akurat kojarzy się z klimatem horrorów (za dużo się tego naoglądałam kiedyś i teraz nie chce się odczepić). 😉 Natomiast całe wnętrze jest cudowne i klimatyczne!  :kwiatek:
Dla mających konto na FB i szukających inspiracji pomysły na pokój dla małego chłopca.
sznurka - ale piękne wnętrze!

U mnie jutro wkraczają robotnicy. Od 8 rano oficjalnie zaczynam swój pierwszy w życiu remont. Ale się jaram  😀
Dostałam też dobrą wiadomość w piątek - byłam u zarządcy swojej wspólnoty i dowiedziałam się, że akurat jak kupowaliśmy to mieszkanie to wspólnota podjęła decyzję o remoncie elewacji ze strony gdzie mam okno od salonu. Tynk tam w wielu miejscach odpadał, sypał się też sąsiadom balkon i od września będą to robić. Przy okazji zaizolują tę stronę budynku. Koszt w sumie dla mnie malutki (no ale ja mam tylko 5% udziałów w całości), a bardzo sie cieszę, bo martwiłam się że będę mieć z tej strony duże straty ciepła (koło mojego okna tez tynk odłaził). Resztę elewacji będziemy robic dopiero za 2 lata, jak spłaci się remont dachu.
...wiem, ze wątek jest o urządzaniu, ale może któraś z Was pomoże mi w pewnym problemie, a właściwie w podjęciu decyzji, czy wybijać mężowi z głowy czarną blachodachówkę (dwupanelową)- chodzi o kolor. Słyszałam od znajomej, ze kolor czarny spowoduje, ze na poddaszu (użytkowe) bedziemy w lato mieć smażalnię... chcę się uwolnić od 32 stopni w aktualnym mieszkaniu, nie chcę mieć tego samego w domu🙁
pod blachą będzie odeskowanie, folia i 12 cm wełny mineralnej...

czy macie jakieś zdanie na ten temat?
deksterowa, mało wełny trochę, ja mam 30 i myślę ze można było dać jeszcze więcej, byłaby jeszcze lepsza izolacja termiczna w upały
ja mam czarną blachę, nie narzekam, ale ja mieszkam w "skosach", nade mną jeszcze jest strych.
kolor blachy jest mało istotny... najważniejsza jest dobra izolacja. I tak jak napisała sznurka, 12cm wełny to mało
Też dawałam 30cm wełny - 15 pomiędzy krokwie i 15 na krokwie (już bez mostków). Przy czym ja mam dachówkę ceramiczną czarną i podczas wyboru koloru nie słyszałam, żeby to miało kluczowe znaczenie jeśli chodzi o nagrzewanie dachu. Raczej główną rolę gra izolacja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się