M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Kurde aszhar szkoda strasznie. Tak niestety te banki działają. Nasz jeszcze nie podpisany kredyt Zajął juz 5 tygodni,  łącznie do wypłacenia będzie z 6 lub 7. A tak naprawdę mogli to zrobić w 3-4 bo dwa razy papiery utknely między działami bo komuś się nie chciało. Niestety.

Zabieram się za szczegółowe planowanie wystroju 😉
Współczuję przejść z kredytami. My od pomysłu wzięcia kredytu, wizyty w banku, do wypłacenia kasy na nasze konto czekaliśmy całe 9 dni.

Dzisiaj powstawały parapety zewnętrzne i obmurowywany cegłami komin. Podobno okno w którym i tak wymieniono już listwę nadal pozostawia wiele do życzenia  🤔 Biorę młodego pod pachę i jadę jutro na wizję lokalną.
aszhar, widocznie ten dom nie był Ci pisany.
ashar dokładnie! Jeszcze trafisz coś znacznie lepszego - i to wkrótce 🙂
Nada no to zazdroszczę. U nas wszystko przeciągal ten mdm, mogliśmy złożyć w innym banku gdzie było by szybko ale najbardziej chcieliśmy w tym, no i na szczęście się udało. Choć uwierzę na 100% dopiero gdy dostaniemy umowę 😉
Dworcika   Fantasmagoria
23 lipca 2015 08:06
U nas ciągnęło się 3 miesiące 😁
Po złożeniu drugiego wniosku, po pierwsze - osobiście, po drugie - bez MDMu, z weekendem majowym włącznie zajęło nam to... nie pamiętam - 10, może 14 dni. Do dnia wypłacenia pieniędzy 🙂
Idziemy dzisiaj na spotkanie z wlascicielami dzialki. Trzymajcie kciuki  😜  !!!
Dworcika   Fantasmagoria
23 lipca 2015 08:18
Trzymamy!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 lipca 2015 08:34
Pandurska, trzymamy! Och, pamiętam te emocje 😉
aszhar, widocznie ten dom nie był Ci pisany.
to samo pomyślałam..będziesz mieć swój dom i pewnie będzie dużo lepszy niż ten który Wam "uciekł" 🙂

maleństwo a jeśli mogę zapytać jaki macie budzet na dom?

edit: ja o domu typu bungalow myślałam o czymś takim (lub coś w tym stylu z cegły)


stronka:http://www.balowood.pl/domy-caloroczne/bungalow/

albo coś w tym stylu, chodzi mi tylko o zewnętrzną prostą bryłę czyli dach płaski, parter, brak piwnic..
http://ladnydom.pl/budowa/51,106565,4896092.html?i=0
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 lipca 2015 09:27
adriena, wolałabym nie pisać. Powiem tylko, że baaardzo mocno wyśrubowany 😉
Oj, nie, u mojego męża nie przejdzie taki domek. Kompletnie nie w naszym guście, niestety. Poza tym płaski dach odpada, w warunkach zabudowy mamy nachylenie dachu 30-45 stopni.
[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2395939#msg2395939 date=1437640039]
adriena, wolałabym nie pisać. Powiem tylko, że baaardzo mocno wyśrubowany 😉
Oj, nie, u mojego męża nie przejdzie taki domek. Kompletnie nie w naszym guście, niestety. Poza tym płaski dach odpada, w warunkach zabudowy mamy nachylenie dachu 30-45 stopni.
[/quote] oki rozumiem.
Zrobię małą odskocznię od kredytów, projektów i domów. 🙂 Będąc w weekend u rodziców wygrzebałam moje stare albumy i okazało się, że dwie karty z suszkowymi kompozycjami ładnie wpiszą się w mój dekoracyjny zamysł. Myślę, że w niedalekiej przyszłości dostaną ładne ramki, a narazie cieszą oko saute. A mają już trzynaście lat! Czas jest nieubłagalny.

sandrita, - piękne to! Odpowiednia ramka i będzie bardzo oryginalna ozdoba 🙂

A przypomniało mi się- oprawił ktoś większą ilość flo? Padały tu takie propozycje, ale czy ktoś wykonał?
Dzieki za kciuki, ale musielismy odpuscic z dzialka 🙁 Liczylismy na srednia, jaka placi sie w okolicy za mkw, a wlasciciele chcieli dobre 30% wiecej. 130tys. euronow za kawalek ziemi nie jest tyle warty. Szukamy dalej!
Dzieki za odzew
Ten dom miał jednego wielkiego plusa. Cena.
Inne domy w tej okolicy sa jak na razie poza moim zasięgiem finansowym.
Jedyne co mi tam zostaje to mieszkanie. Ale ja nie chce bo się uparłam na kawałek ogródka.
No nic teraz cierpliwie czekam i szukam.
Teraz mozesz odkladac cierpliwie kase, to bedzie Cie stac za pare miesiecy na cos lepszego 🙂
Mam nielegalne foty naszego przyszłego nowego M 😉 chcecie?  😁
Dawaj! 🙂
Korytarz (po lewej wnęka i łazienka)

Salon

Sypialnia

Ogródek

Wyjście na ogródek


We wtorek powinna być umowa kredytowa, jest już oddanie do użytku, w połowie września wjeżdżamy z remontem  🏇
sandrita, - piękne to! Odpowiednia ramka i będzie bardzo oryginalna ozdoba 🙂

A przypomniało mi się- oprawił ktoś większą ilość flo? Padały tu takie propozycje, ale czy ktoś wykonał?


Ja zlecilam to firmie ktora sie zajmuje ramami i obrazami itd... ale trwa to juz pol roku, dobrze ze mi przypomnialas, w poniedzialek ich przycisne.
Escada ogródek to ma dużo więcej niż 15m2 jak na moje oko! Super!
escada, super!

marysia550, u mnie też będzie oprawione... kiedyś. 😉 Na razie inne sprawy wygrywają w temacie finansów.


Za mną kolejna stolarska robota i to taka porządnie stolarska. 😉
Połowę urlopu wykorzystałam na...


A powstało


Pod ławą jest szuflada, w oparciu jest schowek


Tak wyglądał mebelek "na golasa"


Ale i tak to nie jest ostateczna wersja. W trakcie umyśliłam sobie jeszcze dodatkowe rzeczy. 😉

maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 lipca 2015 07:47
Ascaia, wow wow wow!!! Mega!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 lipca 2015 08:04
Ascaia, nie dość, że ładna to jeszcze zdolna  👍

Musze tatę podpuścić, żeby coś podobnego zrobił  😍
Ascaia jesteś niesamowita 🙂 Pięknie wyszło i super profesjonalnie
Escada fajnie się prezentuje 🙂
Ascaia, nie mam słów! To jest tak piękne, że mam ochotę Cię przywieźć do Wawy, żebyś też mi takie zrobiła! Akurat dokładnie o czymś takim marzę!
Mogę przejść na pw, podpytałabym trochę :kwiatek: :kwiatek:
Ascaia nie gadaj żeś sama takie cudo zmajstrowała! jestem pod wrażeniem
Ascaia, wow, rewelacja!!!
Ascaia  🙇 niesamowita jesteś!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się