M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
03 lutego 2011 15:48
faktycznie podobna  🤣 napiszę do nich, może coś wygrzebią?

o wałkach tez myślałam, ale nie mam osoby która by mi tak równo pomalowała ścianę i jeszcze zrobiła wzór
:kwiatek: 
dunia widzialam identyczna tapete w katalogu z firmy, z ktorej ja bralam moja pasiasta..zabij mnie, nie pamietam nazwy  🙁 Ale to na bank taka sama. Moge ci napisac, ze sa rewelacyjne jakosciowo. Dosc drogo wychodza, ale w sumie przy kosztach tapetowania jednej sciany, to nie jest tak zle. Polecam szczerze, bo mozna przetrzec szmatka w razie w.

Idz moim tropem poszukiwan- wpisz w google tapety i w ktoryms z duzych sklepow internetowych je znalazlam. Ok 70 zl za rolke ( w Niemczech 30 euro :/ ). Powodzenia, a sama stylizacja jest genialna!
Sprawdź jeszcze w Almi Decor.
A ja ostatnio wpadłam na pomysł żeby podwiesić łóżko na łańcuchach do sufitu , tak żeby można było regulować wysokość. Chce kupić sam kosz do materaca no i jakieś mocne łańcuchy i wkręty.... Sądzicie ,że jest to możliwe??
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2011 10:54
Robią fotele wiszące, ale łóżko to sporo ważyć będzie.
A gdybym wszystkie materiały ( kosz, materac) wybrała najlżejsze z możliwych i wzięła super mocne łańcuchy??
Czy te wkręty które byłyby w suficie mają jakieś kategorie wagi?? W sensie do ilu kg mogą udźwignąć?? czy na to nie ma reguły?
Jakbym oszalała i uda mi się to zrobić , to pochwale się😀😀
Kiedyś był reliazowany taki pomysł w programie typu "Dekoratornia" czy coś w ten deseń. Z tym, że dawno i nie pamiętam gdzie. Ale najwyraźniej się da.
cieciorka   kocioł bałkański
04 lutego 2011 11:52
Alexa:P, przy ścianie chcesz to łóżko? bedzie obtłuczona
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2011 12:07
Alexa:P, wkręty musiałabyś mieć jakieś ogromne. Musiałabyś pogadać z kimś, jakimś fachowcem. Bo takie łóżko nie utrzyma się na zwykłych kołkach.
Sądzę, że przy odpowiednim naprężeniu łańcuchów nie będzie się aż tak "gibać. Myślałam też o tym żeby obić ściany.
No nic zobaczymy...zaraz wybieram się na objazd po sklepach 😀
Ok dzięki za rady🙂 Jakby ktoś miał jakieś pomysły jeszcze to pisać
I musisz wiedzieć jak masz sufit wykonany 😉

Co do tapet, to dokładnie takie są w almi decor. Tylko ceny mają tam po prostu mega zabójcze..mi wyliczyli JEDNĄ ścianę za bagatela 1800zł 😵 Wszystko dlatego, że wzór powtarzalny i trzeba bardzo dużo rolek kupić 🙄
Alexa:P decydujące nie są "super mocne łańcuchy" tylko tak jak dziewczyny mówią: zamocowanie na suficie
Rozmawiałam dzisiaj z tata i mówił ,że to jest do wykonania tylko właśnie to jest przede wszystkim kwestia wkrętów i tych całych mocowań...no nic...najwyżej pewnej nocy obudzę się piętro niżej przysypana lekkim pyłkiem i moze pomyśle ,że była u mnie wróżka .. 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2011 19:36
Zależy jak mocny masz sufit, jeśli nie jest mega mocny, pewnego pięknego dnia a może nocy wyrwiesz sporą dziurkę.
[quote author=Alexa:P link=topic=7003.msg883709#msg883709 date=1296816642]
A ja ostatnio wpadłam na pomysł żeby podwiesić łóżko na łańcuchach do sufitu , tak żeby można było regulować wysokość. Chce kupić sam kosz do materaca no i jakieś mocne łańcuchy i wkręty.... Sądzicie ,że jest to możliwe??

[/quote]
przede wszystkim Ty, konstrukcja, pościel = ok 200-300kg, na dodatek nie stałe ale pracujące...
konstrukcja i łańcuchy to "pikuś" ale liczy sie sufit...
a nawet nie fufit ile konstrukcja stropu...
jeśli chodzi o blok... raczej nie wydoli,
jeśli dom... nie mam pojęcia - zależy jak budowany...
ale...
można zrobić coś a'la łóżko wiszące ... jak takie huśtawki ogrodowe...
zrobić takie łóko z baldachimem - znaczy konstrukcje drewnianą - nogi od podłogi do sufitu+ konstrukcja przy suficie i podwiesić
To jest dom starej daty .Myślałam jeszcze nad tym czy nie poprowadzić wzdłuż sufitu dwóch rur , które byłby przykręcone do ścian i po prostu łańcuchy do nich przymocować.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2011 23:15
alexa? a muszą być łańcuchy?  🤔 i tak jak wszyscy napisali: ważna jest konstrukcja stropu---> najlepiej wiercić do belek jeśli są...
bo ewentualnie na linach alpinistycznych wszystko podwiesisz, a wagowo zejdziesz baaardzo...

dziękuję wszystkim za porady co do tapet :kwiatek: faktycznie ceny są porażające... ja potrzebuję 8 rolek tapety
znalazłam alternatywę, zastanawiam się  🙄

ale patrzcie tu: co mi się marzy.... http://www.gwiezdnesufity.pl/  😀
Tak bo pasują do mojej całej wizji tego pokoju a liny popsuja to...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2011 23:17
duunia, suuuper sprawa! I w Gdańsku 😀
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2011 23:19
no właśnie piękne.... jako dziecko uwielbiałam patrzeć w gwiazdy....
edit: no i teraz zaczynam żałować, ze rzuciłam 11 lat temu chłopaka z Gdańska teraz byłoby bliżej do gwiezdnych sufitów 😁
Kobiety, pytanie za 1000ptk.
Czy któraś ma pomysł jak rozmieścić meble w takim salonie jak na poniższym pdf?

[[a]]http://www.instal-mieszkania.pl/files/Budynek%20A%20mieszkanie%2064.pdf[[a]]

tam gdzie jest zaproponowany fotel między szklaną ścianą a ścianą z sypialnią jest 195cm, obie przeszklone ścianki mają także po 195cm 😉
Jak się wchodzi urzeka, ale umeblowanie jest na prawdę wyzwaniem 😉
przybyłam, aby się pochwalić efektem końcowym moich walk z meblami 😀
dzisiaj Panowie z Rhenus Logistic przybyli z ikeowymi mebelkami, jednak na te padł wybór.

róg przed:


i róg po:


widok z drzwi przed:


i widok po:


i na koniec mała zmiana na kanapie 😀
przed:


i po:
[quote author=Alexa:P link=topic=7003.msg884600#msg884600 date=1296852629]
To jest dom starej daty .Myślałam jeszcze nad tym czy nie poprowadzić wzdłuż sufitu dwóch rur , które byłby przykręcone do ścian i po prostu łańcuchy do nich przymocować.
[/quote]

wiesz, tak sie zastanawiałam... czy Ty spałaś kiedyś na takim łóżku??
może to i fajnie brzmi... wygląda... ale każdy ruch podczas snu - to kolebanie się...
porządnie nie usiadziesz bo kolebka, nie poczytasz bo kolebka, nie wstaniesz, bo kolebka...
to chyba fajne na wakacje... a nie na "życie"
poza tym siadanie na łóżku - kolebka - obicie ścian...
jakoś w praktyce nie widzę tego
[quote author=k_cian link=topic=7003.msg885068#msg885068 date=1296896885]
Kobiety, pytanie za 1000ptk.
Czy któraś ma pomysł jak rozmieścić meble w takim salonie jak na poniższym pdf?

[[a]]http://www.instal-mieszkania.pl/files/Budynek%20A%20mieszkanie%2064.pdf[[a]]

tam gdzie jest zaproponowany fotel między szklaną ścianą a ścianą z sypialnią jest 195cm, obie przeszklone ścianki mają także po 195cm 😉
Jak się wchodzi urzeka, ale umeblowanie jest na prawdę wyzwaniem 😉
[/quote]

Pytanie, jakie meble to mają być 😉

Ale ja bym stół jadalny postawiła na środku, a nie tak pod ścianą. A wypoczynkowe meble, to albo tylko sofa, ewentualnie narożnik postawione tyłem do aneksu kuchennego. Tv wtedy postawiony w rogu, zamiast fotela.

MsCarmen, super zmiana.
Jakie dobrać ozdoby do takich mebli: ? W katalogu są motywy żeglarskie - statki, sieci, koła, co w sumie nawet mi się podoba, ale na ścianie będę miała już obraz z koniem, więc przydałoby się coś końskiego.  🤣 Niestety jak na razie wpadam tylko na jakieś futurystyczne szkapy, a chciałabym takie bardziej realistyczne modele, widziałyście gdzieś coś takiego?
Altiria chyba Notarialna ma takie meble (-: zagadaj może do niej

[edit] może raczej idź w nazwę mebli - skoro indiana, to może końsko-westernowy styl (-;
Hmm... może jakieś lasso albo kowbojski kapelusz?  🙂 ciekawy pomysł, dzięki.  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 lutego 2011 19:20
Si, mam takie meble w ciemnej wersji, ale wystrój pokoju jak na razie jest jeszcze w powijakach.
Za dnia zrobię porządniejsze zdjęcia, bo te co mam na fejsie są koszmarne 😉
Ja jak na razie nie mam nawet paneli podłogowych, a meble stoją w magazynie sklepu.  😁 ale byle do maja i będę mieszkać w moim pięknym nowym pokoiku.  😍
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 lutego 2011 19:27
Będziesz na pewno zawodolona. 😁

Szafa bardzo pojemna, komoda też dużo mieści. Do kompletu brakuje mi lustra, biurka. Zamierzam też kupić zegar w antykach w stylu mebli. Niestety ceny takich zegarów są koszmarne...

A zaczęła mi się marzyć kolekcja mieczy filmowych na ścianie 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się