Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Zen - mam na świstku ze szkoły tytuł podręcznika do religii i tyle - nie wiem czy kupować czy czekać.. a jak kupować to gdzie? 😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 sierpnia 2014 12:26
histamina występuje nie tylko w naszym organizmie ale i w wielu produktach i można jej nietolerować

może jeszcze dodam że chodzi o niedobór specjalnego enzymu. Z tym że jeśli chodzi o histaminę produkowaną w organizmie to nawet u ludzi z niedoborem enzymu jest rozkładana. Ale w przypadku produktów z histaminą jest już nieco inaczej i objawy są różniaste. Od duszności, wysypek po szereg innych.oobjawów

więc dziewczyny spokojnie
Zen - mam na świstku ze szkoły tytuł podręcznika do religii i tyle - nie wiem czy kupować czy czekać.. a jak kupować to gdzie? 😉


A propos swistkow ze szkoly i kupowania. Bylam dzisiaj zapisac dzieci do szkoly- podalam dzieci imiona, nazwiska i daty urodzenia oraz moje dane i adres, pani zapisala to w notatniku na swistku i powiedziala, zw dzieci sa zapisane  😀 Zadnych dokumentow, no kompletnie nic.

Pytam, jak mam dzieci przygotowac do szkoly, jakas liste co kupic. Pani mowi: plecak i NIC poza tym. Jesienia ubrania przeciwdeszczowe i kalosze, bo dzieci sa duzo na dworze.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
13 sierpnia 2014 12:35
Dziewczyny, jaki rozmiar brac dla dzieciaczka, który ma sie urodzić w pierwszych dniach stycznia? 62 ? czy bezpieczniej 68?
Naboo, ale rozumiem, że w Norwegi😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 sierpnia 2014 12:39
Wizja, ja pierwsze kupuję na 56, mam też sporo na 62, ale 68 to zdecydowanie za duże na noworodka 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
13 sierpnia 2014 12:39


W ciąży powinny objawy być dużo łagodniejsza, chyba mam jednak pecha  🤔


niekoniecznie. W ciąży albo objawy się bardzo nasilają i jest pogorszenie albo zupełnie na ten czas zanikają.
Mam alergologa w rodzinie, sama mam astmę i alergię na ponad 40 alergenów i dowiadywałam się w zeszłym roku.
Wizja, ja bym brała 62, ale zależy też co chcesz kupić. Body, pajacyk..?

gwash, u mnie książkę do religii kupuję normalnie w sklepie osiedlowym, który sprowadza wszystkie komplety na okoliczność zaopatrzenia osiedlowych dzieci. A jak nie ma, to kupujesz w tych specjalnych sklepach 🙂
sznurka, tak 😀

Nie musze chyba pisac jaka ulga dla samotnej mamy dwojki dzieci...

Poza tym pani powiedziala, ze mamy sie nie martwic, ze szkola zadba, zeby dzieci szybko sie zadomowily i polubily szkole. Powiedziala, ze przypisze moje dziecci do klas, gdzie sa dzieci z okolicy, gdzie mieszkam, zeby mogly wspolnie sie bawic poza szkola i chodzic razem do szkoly. Sa przypisane do klas odpowiednio rocznikowo. Czyli Pola w Pl poszlaby do 3 klasy, a w No pojdzie do 4.
Dziewczyny, jaki rozmiar brac dla dzieciaczka, który ma sie urodzić w pierwszych dniach stycznia? 62 ? czy bezpieczniej 68?

Większość dzieci rodzi się w rozmiarze 56, o każdej porze roku. 😉
Naboo, brzmi jak bajka! mi sie to przebywanie na podwórku podoba zwłaszcza!
pokemon znawcą alergii nie jestem, choruję od wielu lat, ale do tej pory męczył mnie jedynie katar przez 2 wakacyjne miesiące i tyle. Nie zagłębiałam się w temat poza regularnymi spirometriami i raczej unikaniem leków bo nie czułam takiej potrzeby. Teraz to inna bajka.

Co do histaminy i reszty rzeczy na które jestem uczulona to przepisałam z wyników testów, które mam przed sobą. Może nie ogarniam tej alergii, ale skoro Twoja wiedza jest szersza to poproszę o oświecenie z tą histaminą.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
13 sierpnia 2014 13:05
Chciałam się pożalić  🙁
Muszę jednak brać insulinę, bo cukier z rana ewidentnie jest za wysoki. Więc wzięłam wcz.pierwszy raz o 23.
Może dawka zostanie, a jeśli nie będzie efektu to mam zwiększyć, kontrola za 2 tygodnie.
Nie mogłam zrobic sobie zastrzyku w udo, choć od 6 miesięcy walę sobie heparynę w brzuch. Mój limit zastrzyków się skończył.
Ł. mi robił przez 5 minut a ja chisteryzowałam.

A dziś rano jadąc do szpitala na kontrolę do mojej gine, wjechałam facetowi w dupę  😵
Miałam zapięte adaptery do pasów i nawet mocno nie szarpnęło. Gine po paru minutach obejrzała, wszystko z młodą jest ok.
Oboje skręcaliśmy, on puścił pieszego na pasach, ja chciałam jechac dalej... Dzwon niezbyt duży przy 20-30 km/h ale w przyszły poniedziałek, po wizycie u blacharza-lakiernika okaże się ile to będzie kosztowało.
Mam nadzieję, że opcja optymistyczna i tylko 350 zł (rozmawiałam z blacharzem i facet to tego samego podjechał) jak coś więcej wyjdzie to i pow. 1000,-
Jakbym miała mało wydatków  🙁
Nasz wóz jest już przeze mnie tak poobcierany w ciągu kilku lat, że koszt wyniesie połowe wartości auta, a to 16 letni wóz.
Ale dobry i dobrze jeździ. Nie musze mowić, jaki chłop mój niezadowolony, bo wóz jego...
Powiedział, że nowego wozu teraz tym bardziej nie kupi bo tylko ja jeżdżę, szczególnie do stajni, on może raz/dwa w miesiącu jeździ.
Powinnam chyba zatrudnić szofera, ale kto mnie bedzie woził do stajni i na basen?
W domu nie usiedzę, a MUSZĘ sie dużo ruszać, żeby obniżyc cukier.

No i koń znów zacząl kaszleć...
(ma RAO)

C.jnia po prostu  🙁
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 sierpnia 2014 13:05
nada napisałam kilka postów wyżej co nieco o histaminie i o tym że można jej nietolerować

i nie przejmuj się 🙂

tu można nieco przeczytać o nietolerancji
http://www.faktymedyczne.pl/publikacja,1759,pokaz,nietolerancja-histaminy-prosta-diagnoza-dlugotrwalych-dolegliwosci.html#.U-tTFeN_uSo

albo tu
http://www.pokonacalergie.org/nietolerancja-histaminy/1681/
leosky nie przejmuję się, mam za wiele rzeczy na głowie, ale chciałabym sobie jakoś ulżyć w tych nocnych dusznościach.
Agnieszka dla mnie jakiekolwiek wkłucie to koszmar więc jak najbardziej Ciebie rozumiem. Miesiąc temu u mojej 6 letniej bratanicy wykryto cukrzycę i podobno do końca życia musi być na insulinie. Dziecko jest niesamowite,  bo samo robi sobie pomiary, jedynie wkłucia dokonuje mama.

A co do "dupnięcia" to na szczęście! Bzdury, wyklepie się - szkoda kasy, ale jej zawsze szkoda.
gwash, ja właśnie kupiłam książkę do religii do zerówki na allegro.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 sierpnia 2014 13:29
leosky nie przejmuję się, mam za wiele rzeczy na głowie, ale chciałabym sobie jakoś ulżyć w tych nocnych dusznościach.


nada ja cię świetnie rozumie. Trzymaj się
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 sierpnia 2014 13:33
Jeszcze raz dzięki za odzew, tu i na pw 🙂

Muffinka, a proszę Cię bardzo!

Z tatą - robimy miny


Z babcią


Z mamą




I odwiedziny u mamy w pracy, z moją szefową (też ciężarówką) i sekretarką
Dziewczyny z bolącymi palcami- a to nie zespół cieśni nadgarstka ? Ja nie w ciąży co prawda, ale miałam kiedyś i objawy bardzo pasują.
Wpadam na szybko po poradę- obawiać się, że coś z laktacją może się podziać jak Mały nie opróżnia piersi ? Nigdy nie dojada do końca, jak je 10 minut to i tak szał. Za to w dzień ja mam wrażenie nieustannie, co godzinę nawet. Karmienie w ciągu dnia co ileś godzin jak Kalinki to dla mnie abstrakcja 😉 Wyjątkiem jest spacer, gdzie śpi długo. Coś robię nie tak ?
Jak długo wychodzą zęby? Już się przebiły dwie dolne jedynki, z tym że nie wyszły do końca. Czuje je pod palcem, są ostre, ale jeszcze nie całe na wierzchu. Widzę, że to małą bardzo boli. Ile to jeszcze może potrwać? Ewentualnie czy jak już ją bardzo boli to mogę podać jej coś przeciwbólowego? Masakra jest dzisiaj....

Edit: Mam żel na dziąsła, ale chyba średnio działa...
Kami   kasztan z gwiazdką
13 sierpnia 2014 14:05
Blue_angel spokojnie możesz podać ibuprom  🙂

W ciąży jak najbardziej występuje ciążowy zespół cieśni nadgarstka - jestem tego chodzącym przykładem. Przechodzi po porodzie - jak wszystkie dolegliwości  😉 pytałam i lekarzy i fizjoterapeutów - nic się z tym w ciąży nie da zrobić  🙁

A u nas zepsuło się dzienne zasypianie  🙁 przedtem usypiała sama, a teraz jest ryk i trzeba bujać na rączkach  😵
maleństwo, zazdroszczę wyglądu 🙂

Ja pomimo, że mam grzeczne dziecko, to mam często dość. I wymusiłam na mężu opiekunkę. 2-3 razy w tygodniu 3-4h mam dla siebie. Tzn na sprzątanie, prasowanie albo sprawy urzędowe. Ale to jest ten czas kiedy regeneruję siły by się nie powiesić.
Nelka nie sypia w dzień (max 15-20 min, często mniej). I tylko jeść, piciu, pieluchy i zabawianie. Dla mnie to jakiś matrix.

Ale dziś UWAGA: wsiadam na konia. Taki plan 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 sierpnia 2014 14:28
bera7, no w pracy zrobiłam furorę. Szefowa tylko spytała "to można tak wyglądać po dziecku...?" 😉

Powodzenia z wsiadaniem!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
13 sierpnia 2014 14:39
Kurcze dziewczyny, urwało mi, że chodziło o rozmiar kombinezonu zimowego, a nie o wszystkie ciuszki...
Naboo, brzmi jak bajka! mi sie to przebywanie na podwórku podoba zwłaszcza!


Poznalam niedawno ludzi, ktorzy niecierpia Norwegii, chcieliby wrocic do PL, ale dzieci odmowily, bo powiedzialy, ze nie chca chodzic do szkoly w Polsce 🙂
Mniejsze dzieci sa prawie caly czas na dworze. Dookola szkoly place zabaw, ze dla wszystkich wystarczy.
Pytam pani dyrektor, czy kapcie maja miec. A pani do mnie mowi, ze jak chca, bo tu wiekszosc woli na boso lub w skarpetkach 😀 Moi beda zachwyceni.
Equi Tosiek w tym wieku tak jadł. Co godzinę, półtora, maksimum to było 2 godziny. Najpierw wydłużył w nocy, za to wieczorem wisiał cały czas na cycu. Potrzebuje to je, bardzo intensywnie rośnie, więc z czegoś musi mieć budulec. Każde dziecko ma inaczej Ignacy jadł co 3 godziny. Ty wszystko robisz dobrze, taka natura.
Kami, no to lecę do apteki, bo oszaleję
equi.dream, miałam pisać, u Nas jest podobnie. Cycek co 1,5-2h (w nocy raz-dwa razy). Myślę, że ten typ tak ma 😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 sierpnia 2014 15:56
Dziewczyny z bolącymi palcami- a to nie zespół cieśni nadgarstka ?


wiesz co być może. Z tym że same nadgarstki mnie tak nie bolą natomiast same palce strasznie. No cóż przeżyje. I dopiszę do długiego szeregu na liście "jakie dolegliwości towarzyszą mi w ciąży"  🙂

pierwsze zajęcia w szkole rodzenia przełożyli mi na poniedziałek. Coraz bardziej się obawiam że skorzystam maks z połowy zajęć. Ale co tam.
leosky przy cieśni nadgarstka najbardziej bolą palce, chwyt staje się taki "grabczaty", boli każda czynność od obierania ziemniaków po trzymanie igły w palcach. Teściowa miała niedawno operację więc jestem na bieżąco. Mam nadzieję, że u Ciebie przejdzie jednak po porodzie 🙂

Swoją drogą to dolegliwości ciążowe są najróżniejsze. Przyjechała do nie koleżanka (matka dwójki) i opowiadała, że przy pierwszej ciąży coś się stało z jej błędnikiem. Nie potrafiła utrzymać równowagi więc do łazienki w nocy chodziła na czworaka, żeby w razie upadku nie uszkodzić malucha. Jestem w szoku  🤔 opowiadała też o innych dolegliwościach, ale oby nas to ominęło.
Bardziej mi nie chodzi o częstotliwość, co o ilość na raz. Nie wiem, czy w ogóle dobiera się do tego treściwszego mleka, czy spija samą wodę. Wasze dzieciaki najadają się za jednym podejściem i odchodzą od "stołu" czy też się to w ratach odbywa co 5 minut ?
leosky tak jak piszę nada paluchy przy cieśni najbardziej doskwierają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się