Ulubieni aktorzy

Bischa   TAFC Polska :)
16 lipca 2009 09:58
Tak jak wyżej - kto , za co go/ją lubimy  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2009 10:12
Czasem aktor do mnie przemówi pewną rolą, mimo że wcześniej nie zwróciłabym na niego uwagi.

Tom Hanks
Denzel Washington
Jean Reno


Aaron Paul za rolę Jessiego Pinkmana w serialu "Breaking bad"
Michael C. Hall za rolę w "Dexterze".
David Ramsey za epizod w 3 sezonie "Dextera".
Hugh Laurie za kreację Gregorego Housa i Okrogłogłowiego.
Jesse Spencer za rolę Chase'a i cudowny akcent.
Jonathan Rhys Meyers za kreację Króla Henryka VIII, a Henry Cavill za Charlsa Brandona.
Ryan Cartwright za gościnny udział w serialu "Kości" również ma cudowny akcent.
Nicholas Hoult, Mike Bailey, Joseph Dempsie, Mitch Hewer oraz Jack O'Connel za świetne role w serialu 'Skins'.
Damian Lewis za specyficzny klimat w 'Life'.
Peter Krause za "Dirty sexy money" i za "Lost room".
Charlie Hunnam za "Hooligansów"
Gerard Butler za 'Rock'n'rolla'.
Michael Urie za świetną kreację geja w "Ugly Betty".


edit:
poprawiłam literówkę
Johnny Depp-chyba nie oglądałam z nim filmu który by mi się nie podobał 💘, ale cenię jego kreacje aktorskie w takich produkcjach, jak 'Jeździec bez głowy', 'Sweeney Todd', 'Marzyciel', 'Sekretne okno', czy 'Piraci z Karaibów'
Brad Pitt-niestety tylko ten dawny, młody i 'świeży' Pitt 🙁 O takich filmach jak 'Siedem', 'Wywiad z wampirem', '12 małp', 'Meet Joe Black' czy 'Snatch' już chyba w jego wykonaniu nie usłyszymy... ah, jeszcze przypomniał mi się 'Mexican' i 'Podziemny krąg'-wszystkie były świetne.
Scarlett Johansson i Keira Knightley wniosły trochę świeżości do Hollywood, a ja uwielbiam je zwłaszcza za role w filmach kostiumowych które wprost kocham 😉 S.J. np. "Kochanice Króla", "Dziewczyna z Perłą", K.K. -"Księżna", "Pokuta", "Duma i uprzedzenie"...
Cate Blanchett głównie za rolę we 'Władcy Pierścieni', a także za 'Notatki o skandalu', 'Aviatora' i 'Elizabeth: Złoty Wiek'. Mogłabym do tej listy dodać jeszcze Gwyneth Paltrow, ale nie potrafię wymienic konkretnych tytułów-mogłyby to być role w filmach "Siedem" czy 'Wielkie nadzieje'.
Ja mam tak skrajnie:

Vin Diesel- troszkę przewrotnie. Świetny głos. No i to ciało.
Kevin Spacey. 🤣 -za całokształt.

I szkoda,że Heather Ledger już na zielonych pastwiskach- świetnie się zapowiadał.
Vin Diesel - 'Kroniki Ridicka'
Leonardo DiCaprio - 'Infiltracja' i 'Aviator'
Johny Deep - 'Edward Nożycoręki' 'Piraci z karaibów' 'Wrogowie publiczni'
Jack Nicolson - 'Infiltracja' 'Lepiej późno niż później' 'Dwóch gniewnych ludzi'
Michael Rourke - chyba był to teledysk Iglesiasa 😉
Rusell Crowe - 'Piękny umysł' 'Gladiator' 'Człowiek ringu'
większosc obsady 'Be cool' - John Travolta, Cedric the Entertainer (Cedric Antonio Kyles), André Benjamin (Andre 300), Vince Vaughn,
Dwayne "The Rock" Johnson,

Scarlet Johhanson - 'Dziewczyna z Perłą'
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2009 12:20
Ja powiem szczerze, że o Leonardo DiCaprio kiedyś nie miałam dobrego zdania. Kojarzył mi się z kiepskim aktorem, który znany jest z uwielbienia przez nastolatki. Obejrzałam 'Krwawy diament' i powiem, że trochę dziwnie mi się oglądało, bo on tam już był kompletnie dorosły. I zmieniłam zdanie. Pozytywnie oczywiście.
Takie upodobania się zmieniają.
Kiedyś dałabym głowę,że Mel Gibson to świetny aktor .
A niedawno powtarzali Hamleta z nim w roli głównej .
I odniosłam wrażenie,że to film komediowy.
Glen Close i Mel Gibson grali z zestawem min takim jak w każdym innym filmie.
Pewnie,że to też sprawa reżysera-ale ..... 🤔
George Clooney - od "Bracie gdzie jesteś" i wszystkie filmy braci Cohen z jego udziałem - przepadam za nim. Zabawny, wszechstronny.
Z polskich aktorów zawsze Jerzy Trela - ale w teatrze. Film mu nie służy.
A lubianych dawniej aktorów / Zamachowski,Gajos, Kondrat/ po udziałach w reklamach -nie trawię.
Seksta   brumby drover !
16 lipca 2009 12:31
Hugh Jackman
Heath Ledger

Pozniej skrobne za co 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lipca 2009 12:38

Heath Ledger




Muszę przyznać, że jak dowiedziałam się o jego śmierci to .. nie wiedziałam kto to jest. Wiele osób nie wiedziało kim był. Ale co najlepsze, filmy z jego udziałem mają świetne oceny poza jednym.. bodajże "Zjadaczem grzechów".

Dziś przyznam z czystym sumieniem, że dobry aktor, który trafiał w dobre filmy lub to dzięki niemu filmy stawały się dobre 😉 Szkoda go, strata.
Vin Diesel- troszkę przewrotnie. Świetny głos. No i to ciało.
Kevin Spacey. lol -za całokształt.


Podpisuję się pod tym obiema rękami. Szczególnie w sprawie Vina  😉
Johny Deep za wszystkie filmy. Uwielbiam go w każdej postaci, a te omdlenia w "Jeźdźcu bez głowy" są obłędne.
Brendan Fehr - bo TAK!  He's my oh-so-sexy number one!  😜 A na motorze to już po prostu szał ciał i tv  😵
Brad Pitt za Wichry Namietności, w których słyszał ryk niedźwiedzia... tylko tam, tylko wtedy. Ok, jeszcze Snatch jest rewelacyjne... ale to nie to samo co Wichry.
Clark Gable za Rhetta Butlera, chyba nie muszę tlumaczyć?
Antony Hopkins za Cienistą Dolinę i Milczenie Owiec.
Colin Firth za Pana Darcego, oczywiście.
Will Smith za wszystkie jego role, za jego dystans do siebie i kupę śmiechu. Hitch, Hancock, Jestem legendą czy 7 Pounds.
Travolta za Gorączkę Sobotniej Nocy, Grease a nawet za I kto to mówi? Za wszystko, za klasę po dziś dzień.

Na chwilę obecną, więcej grzechów nie pamiętam...



Ja ostatnio polubiłam Colina Farrela- kiedyś kojarzył mi się z samymi głupimi rolami ale w "In Bruges" był cudowny ! (Polskiego tytułu nawet nie podaje bo jest tak głupi, że o mało mnie nie zniechęcił do oglądania.)

Pozatym Johny Deep, Hugh Laurie 😍 - w sumie za Housa ale w Dalmatyńczykach też był fajny  😂
Deep oczywiście. Chociaż wydaje mi się, że w większości filmów gra 'na jedno kopyto', ale i tak... Sparrow to moja ulubiona postać filmowa 😜
Bloom za rolę Legolasa.
DiCaprio za nieśmiertelnego Titanica.
No i Hugh Laurie, kochany House.

Jeśli chodzi o aktorki, to zdecydowanie Keira Knightley - jestem pod wrażeniem jej talentu aktorskiego i ogromnej urody. Penelope Cruz za Marię Elenę w 'Vicky, Cristina, Barcelona' - fenomen. No i Scarlett J za 'Dziewczynę z perłą'.
Johnny Depp za caloksztalt. Zawsze ma swoj pomysl  na postac, kreuje ja a nie tylko odtwarza. Do tego glos, mimika itp.
Glownie za tytuly: "Jezdziec bez glowy", "Czekolada", "Sekretne okno", "Rozpustnik", "Marzyciel", "Sweeney Todd" no i oczywiscie "Piraci z Karaibow"

Leonardo DiCaprio, ogolnie nie przepadam za jego gra, ale za "Aviatora" musialam go tu wpisac.
Edward Norton, za wiele filmow z nim nie widzialam, ale po "Iluzjoniscie" musze to zmienic.
Nicolas Cage tak nie do konca. Czesc jego filmow jest slaba moim zdaniem. Za "Rycerza pierwszej damy", "Naciagaczy", "Pana zycia i smierci".
Denzel Washington, niezmiennie niesamowity, choc wpadki sie zdarzaja. Za "Raport Pelikana", "Wyscig z czasem", "Kandydat", "Czlowiek w ogniu", "Plan doskonaly", "American Gangster".
Ewan McGregor, za warsztat, odwage, glos. Zainteresowal mnie po "Moulin Rouge".
Ralph Fiennes, zawsze gra ciezkie role, postaci nietuzinkowe "wielobarwne" (oczywiscie zdarzaja sie tez role lekkie). Szczegolnie za: "Wierny ogrodnik", "Lektor".
Colin Farrell, niekotre role sa conajmniej godne uwagi. Za "Wojna Harta", "Raport mniejszosci", "Rekrut".
Clive Owen "Wykolejony", "Plan doskonaly". Nie moge sie doczekac na prawde dobrego filmu z jego udzialem.
Jonathan Rhys Meyers, chyba oczywiste za co. Jego Henryk jest niesamowity !! Wielki "respect" za przedstawienie postaci.
Thomas Kretschmann, malo znany niestety. Licze na to, ze dostanie w koncu role dzieki ktorej wyplynie. O mozliwosciach niech swiadczy fakt, ze wlasciwie "zabral" Adrienowi Brodyemu dosc wazna scene w "Pianiscie".
Meg Ryan za wszystko

Julia Roberts za uśmiech 😜

Sandra Bullock za wszystkie komedie romantyczne

Hugh Laurie za Housa

Matthew Macfadyen za oczy 😜 i 'Dumę i Uprzedzenie'

Hugh Grant za urok osobisty 🤣 i większość ról

Colin Firth za obydwa Dzienniki Bridget Jones 🤣

jak mi się coś przypomni, to dopiszę 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
17 lipca 2009 07:15
Ja to raczej "gustuję" w starym pokoleniu , jakaś dziwna chyba jestem , bo właściwie w młodszych aktorach nie mam ulubieńca , ale może dlatego , że jestem rzadkim bywalcem kina , w tv oglądam właściwie wiadomości , coś na Discovery itp programach .

Sean Connery od wielu , wielu lat uwielbiam oglądać tego aktora . Wstyd się przyznań , nie widziałam żadnego Bonda z nim  🤔 Zresztą nie widziałam w ogóle żadnego Bonda  🤬 Jakoś mnie nie ciągnie do oglądania Bondów . Ale siostra cioteczna ma całą kolekcję to sobie pożyczę Bondy z Connerym  😁 Widziałam migawki i powalał na kolana urodą  🏇 I co lepsze im starszy tym wcale nie bardzo gorszy  😎 A ja go lubię szczególnie za "Polowanie na Czerwony Październik" i "Wschodzące Słońce" .
Louis de Funes - kocham , uwielbiam , szaleję  😜 Uwielbiam komedię , ale tak jak na Jasiu Fasoli czy Benny Hillu , nie umiem się śmiać , tak jak oglądam Louisa de Funes , tak na większości filmów turlam się po podłodze ze śmiechu . Bezbłędny komik , te miny  🙇 😜 Szkoda , że odszedł zbyt wcześnie  🙁 Oczywiście za wszystkich "Żandarmów" , "Kapuśniaczka" , "Skąpca" , "Człowieka Orkiestrę" i "Manię wielkości" .
Whoopi Goldberg niesamowita kobieta , nie potrafię w tej chwili wymienić tytułów , ale w prawie każdym filmie  w którym gra i oglądam mi się podoba .

Z polskich
Jan Kobuszewski - świetny komik , obecnie częściej oglądam go w akcji w Teatrze Kwadrat w Warszawie niż na szklanym ekranie .
Piotr Fronczewski - "Rodzina Zastępcza" , więcej nie pamiętam .

Z młodszych
Piotr Adamczyk - za rolę w filmach o Janie Pawle II .

Uwielbiam wszystkich aktorów z serii "Akademia Policyjna" - są świetni w każdej zagranej roli  😜

Edit : W niedzielę "Żandarm w Nowym Jorku"  😅
Johnny Depp dziś w ,,Public enemies" mnie zmiażdżył  😜 😍
Johnny Depp - szczególnie za "Edwarda..", "Jeźdźca...", o "Piratach..." nie muszę wspominać. Ogólnie za wszystko  😜 😍

Heath Ledger - za "Tajemnicę w..." i oczywiście "Mrocznego rycerza" 
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 lipca 2009 21:54
Johnny Depp, od zawsze i za wszystko 😜

Gary Oldman, za wszystkie role popaprańców, niesamowity głos i spijrzenie. Ach 😍
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 lipca 2009 22:17
Johnny Depp dziś w ,,Public enemies" mnie zmiażdżył  😜 😍


mnie również! 😍
oraz w "Piratach z Karaibów" i ogólnie za całokształt. Niesamowity aktor.
aktorzy:
Hugh Jackman dla mnie chyba numer 1. "X-Men", "Scoop - Gorący temat", "Prestiż". Fenomenalny, a przy tym zabójczo przystojny 😍 💘
Ewan McGregor w "Gwiezdnych Wojnach" i "Moulin Rouge"
Brad Pitt "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" a teraz czekam na "Bękarty wojny"
aktorki:
Scarlett Johannson "Vicky Cristina Barcelona", "Scoop - Gorący temat", "Kochanice króla"
Kate Winslet po "Lektor" mój numer jeden. Niesamowity film i jej rola.
Natalie Portman głównie za "Gwiezdne wojny: Atak klonów". Piękna i mądra.

Chyba tyle 😉
A wlasnie, musze dopisac.

Natalie Portman, za "V jak Vendetta", "Duchy Goi", "Kochanice krola".
Christian Bale, "Mechanik", "Batman", "Equilibrium" (film beznadziejny, ale jego rola super).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lipca 2009 23:08
Natalie za rolę Matyldy w 'Leonie zawodowcu' 🙂😉
deppa niemal kazdy wymienia, wymienie i ja. choc ostatnio zaczynam miec wrazenie ze jednak za malo wszechstronny jest.
Meryl Streep wypada wspaniale w kazdej roli za to. widzac jej nazwisko na liscie od razu film chce obejrzec 😉
Mickey Rourke tez potrafi swietnie zagrac
za milka cenie Sean Penna
sandre bullock lubie, choc wybitna az tak nie jest 😉
Louis de Funès -pelen respekt, genialne filmy
Cate Blanchett
tak na mysl mi przyszli w pierwszej chwili 😉
z polakow to jakos nikt nie przychodzi mi do glowy.. ale ogladajac 'terazniejsze' filmy to albo chlam popkulturowy albo nazwiska pojawiajace sie raz i znikajace, wiec nie do zapamietania dla mnie 😉
Krystyna Janda - zawsze i wszędzie, czasami oglądam spektakle/filmy tylko ze wzgledu na nią 😡
ze światowców to J.Depp - nie wiem czy ulubiony ale mam do niego słabość
Lotnaa   I'm lovin it! :)
19 lipca 2009 11:13
Viggo Mortensen  😵 za G.I. Jane, Eastern Promises, Hidalgo i oczywiście rolę Aragona w Lord of the Ring

Michael C. Hall, głównie za Dextera ale w "Six feet under" jako gej też jest genialny 😍

Brad Pitt za całokształt, ale szczególnie w "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i w "Babel". Wg mnie, im starszy tym lepszy.

rewelacyjny Ray Winstone, m.in. za Infiltrację i Henry VIII

Matt Damon za Infiltrację, Ocean's..., Bourne... 3x,  i Buntownik z wyboru.

Nicolas Cage, Johnny Depp  😍 ,  Jack Nicholson, Morgan Freeman i Tom Hanks za całokształt

Anthony Hopkins, głównie za Milczenie owiec - jest tam niesamowity

a kobitki jakoś mnie nie "pociągają"  😉

Z polskich aktorów Żebrowski, za niemal wszystko (Pręgi szczególnie), Linda za Psy i Tato, Sztur senior (juniora też trawię  😉 ).
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 lipca 2009 11:31
Brad Pitt [...] Wg mnie, im starszy tym lepszy.


zgadzam się  😎  Do niego świetnie pasuje określenie "Jest jak dobre wino - im starszy tym lepszy" 😎
przepraszam, nie mogłam się powstrzymać 😜
Meryl Streep - za wszystko co zagrała. Za Łowcę jeleni,  Wybór Zofii, Co się wydarzyło w Madison County i całą resztę
Janusz Gajos
Anthony Hopkins
Leonardo DiCaprio
Robert De Niro
Clint Eastwood za Co się wydarzyło w Madison County i nie tylko 🙂

lubię wielu innych choć nie w każdym filmie. Miewają niestety wpadki w postaci udziału w gów...ych produkcjach  😉

Steve Buscemi - za caloksztalt.
Dustin Hoffman - szczególnie za Absolwenta
Kevin Spacey - wiadomo.
Rainn Wilson - geniusz!
John Krasinski - mój ideal
Bronek Pawlik - za smaczek polskich komedii
Robert Knepper - psychopata jak sie patrzy
Donald Sutherland - za "Igle"
William Baldwin - oj ma on cos w sobie 🙂

Z kobitek to bedzie Keira Knightley, Tilda Swinton, Toni Collette
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 lipca 2009 12:03
Dean - "Buntownik bez powodu","Olbrzym","Na wschód od Edenu"
De Funes - całokształt
Mortensen -wszędzie gdzie gra jest świetny
Depp -jw
Grant - za angielskie komedie 😉
Eastwood w makaroniarskich westernach
Ford- za Indianę Jonesa  😍
Domogarow- za Bohuna  😍 😍 😍
Frycz-szczególnie za "Pręgi" "Francuski numer"
Cybulski ("Pociąg"  😍 )
Olbrychski za całokształt,głownie Trylogię
Oj pełna lista byłaby baaardzo długa..

Patrick Swayze - za Dirty Dancing
Hugh Jackman - za X-Man'a
Nicolas Cage - za kilka fajnych filmów
Sandra Bullock - za komedie romantyczne
Brad Pitt
Jack Nicholson,Anthony Hopkins, Tom Hanks, Morgan Freeman,Sean Connery, Julia Roberts, Harrison Ford, - za całokształt
Heath Ledger- świetny aktor, szkoda że odszedł tak młodo
Colin Firth- generalnie fajny facet 😉
Jonathan Rhys Meyers za Henryka
Johnny Depp
Matthew Macfadyen- za Dumę i Uprzedzenie  😜
Wentworth Miller- za Prison Break

i wieeeelu innych..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się