Kącik WKKW

Bylam w Babo m z 4 lata temu, i tez startowlaismy tam w jeziorze.... bo tam woda stala wteyd po kostki... doslownie  po kostki, jak w jeziorze, jestem 4 lata pozniej, nic sie nie zmienilo... Nie wiem jakis drenaz, scinki kory, zwykly piasek... no cos tzreba zrobic, bo tak sie jezdzic nie da, majac podmokly teren, mna rozprezalni dwa place byly piaskowe i bylo super.
titina to jak to jest, rozumiesz czy nie rozumiesz, ze koń sie moze slizgac na podłożu w Baborowku? bo raz na moj post odnoszący sie do tego beznadziejnego podłoża dajesz rady, a raz na post Crazy przytakujesz?
moze trzeba przyznać, ze to podłoże po prostu jest zle?
co do wycofania - jasne,że słuszna decyzja,ale sądzę,że mogła być wybita z rytmu,stąd dalsza niepewna jazda,a co za tym idzie,zły najazd na tę 13tkę, i kontuzja konia.
mam nadzieję ,że to nic poważnego i oczywiście  pochwalam błyskawiczną decyzję zawodniczki,o rezygnacji.


Wypuszczenie mnie na trasę w * i fakt że już skacząc przeszkodę nr 2 słyszałam gwizdki sędziów zmyliło mnie i owszem wytrąciło z rytmu co jednakże absolutnie nie tłumaczy dalszej niepewnej jazdy i złego najazdu na 13.

To był wyłącznie mój błąd !!!

Koń jest trochę potłuczony ale za kilka dni wróci do pracy
fabapi z Tobą było troche zamieszania faktycznie, bo były różne komendy i sędzina o sekunde za szybko zagwizdała. Jedni mówili , że zdążą zjechać z krosu karetką, a ktoś na początku krosu tego nie usłyszał i kazał zatrzymywać.

Crazy- drenaz jest zrobiony, ale ten teren jest tak niedobry, że nawet to nie pomogło...:/ mam nadzieje, że do września coś zrobią z tym podłożem.

crazy na cornerze

fabapi, tylko czemu mi tak szybko uciekłaś , że nawet nie obejrzałem tego kolana 😉
fabapi, tylko czemu mi tak szybko uciekłaś , że nawet nie obejrzałem tego kolana 😉


A bo mi płacz wisiał na końcu nosa.... 😕
tak myślałem, ważne, że to nic poważnego
Ooo dzieki Ogurek.. I nie musielismy szyc moich psow 🙂
po dwóch kolejnych interwencjach lekarskich,głupie moim zdaniem zdjęcie zawodniczki z trasy,widziałem jej szalony początek,ale potem zawodniczka uporządkowała swój dialog z koniem i bardzo rozsądnie i płynnie pokonała kolejne przeszkody - w tym wspomnianą przeze mnie wcześniej dziurę z odległościami dla kucyka...została zdjęta przed feralną przeszkodą wodną,która w tym momencie była już wyłączona - dla mnie to kolejny ewidentny błąd komisji i brak komunikacji - trzeba było ją zatrzymać po poniesieniu,a nie w trakcie prawidłowego(!) dalszego pokonywania krosu...a generalnie,nie powinna po prostu zostać ostrzeżona żółta kartką?
nawet i to nie. zgubiła strzemiona, straciła kontrolę nad ambitnym koniem, ale się dzielnie pozbierała, nikogo nie narażając na straty w zdrowiu i mieniu, pojechała dalej i pewnie by dojechała do mety, gdyby nie złośliwa decyzja człowieka, któremu władza sędziego i własne kompleksy, nie dają innej szansy na dobre samopoczucie, jak tylko skrzywdzenie młodej dziewczyny.
ps zwłaszcza po jego własnej, faktycznie niebezpiecznej (publiczność zmuszona do ucieczki w żywopłoty, kontakt konia z zaparkowanym samochodem) jeździe w Racocie, doskonale powinien zdawać sobie sprawę co zasługuje na zdjęcie z krosu...co zrobić, trzeba czekać, aż "PGR" wymrze, a w tym czasie robić swoje.
wrotki a mozesz napisac ktory to sedzia ma takie "problemy"? :kwiatek:
jasne...ten co zwykle, ilu znasz sędziów z kwitami międzynarodowymi, co starają się na zawodach udawać wkkwistów? 😎
...potem, już Komisja niczego nie mogła zrobić, a ja się tylko dowiedziałem, że sędziowskie błędy są wpisane w istotę sportu 🤔
i wiem, że przez te 10-15 sekund jazda mojej juniorki wyglądała przerażająco, sam za głowę sie trzymałem, ale wykazała się przytomnością i kunsztem-koń przez moment galopował pewnie tempem 800, ale wiedziała co trzeba zrobić i to zrobiła, a jej dalsza jazda nie pozostawiała żadnych wątpliwości co do bezpieczeństw jej, konia i publiczności...ale jak widać są mali ludzie, którym jest tylko potrzebny byle pretekst, żeby sobie poprawić ego cudzym kosztem.
Wrotki- z tego co wiem, to ten o którym piszesz zrezygnował ze startów na koniu, który brał udział w tym zdarzeniu w Racocie.
Powiedz mi, a skąd sędziowie mieli mieć pewność, że chwilę później koń znowu nie poniesie juniorki?
Zrezygnowal, bo kobyla ma kontuzje i zostala pokryta.
olka a skąd masz pewność że za chwile jakikolwiek koń nie poniesie jeźdzca, nie potknie się, nie wpadnie w przeszkodę powodując niebezpieczną sytuację??  👀
Takie gadanie....
Wrotki- z tego co wiem, to ten o którym piszesz zrezygnował ze startów na koniu, który brał udział w tym zdarzeniu w Racocie.
ale jakoś wtedy, mimo faktycznie niebezpiecznej dla publiczności jazdy (dobrze że trener Wierzchowiecki miał naładowane akumulatory i na wstecznym wjechał w krzaki), nie zrezygnował.
Powiedz mi, a skąd sędziowie mieli mieć pewność, że chwilę później koń znowu nie poniesie juniorki?
nie sędziowie, a tylko ten sędzia...i w ten sposób patrżac, to zupełnie nikogo nie należy wypuszczać ze startboksu 🤔
a bezbłedne pokonanie trudnej kombinacji 4ABC, było najlepszym dowodem, że para ta jest bezpieczna i dla siebie i dla innych 😵
Dzieki wrotki-,mialam przeczucie,ale chcialam sie upewnic...coz nihil  novi w kwestii  tego  sedziego.
Przepraszam że przerywam  😉
ktoś jedzie z  was w Starej Miłosnej pod warszawa wkkw ?  Prawdopodobnie bedę wiec moge coś fot cyknąć 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 lipca 2012 12:58
...Marta się zatrzymała obok tego sędziego,bo cos machał,sądziła że coś się dzieje z wyłączona 8ką...ja też ,stojąc na kombinacji 14abc widziałam to bardzo dobrze i też byłam zdziwiona...cóz,zycie toczy się dalej, pierwsza osoba ze srodowiska wkkw której nie mam zamiaru mówić dzień dobry nawet 😉

nie da się zaprzeczyć,ze gdy Ancymon się poslizgnął i potknał (mimo długich haceli) i Marta straciła strzemiona (miała pusliska za łydką,stąd kłopot ze złapaniem) - strasznie z nia ruszył,ale Marta jak na osobę,która dopiero zaczyna,zachowała się bardzo przytownie,zavoltowała i zatrzymała go do stój - czy tak zachowuje się niebezpiecznie jeżżący zawodnik? czy niebezpiecznie jeżdżący zawodnik pokonuje trudną, 3 -cżłonową kombinację z niepasująca odległością na czysto,jak po sznurku,w tempie zbliżonym do kłusa?
chyba mam inną definicję niebezpiecznej jazdy....
ale wiem,wiem,nie znam się 🤣

edit: fabapi - mimo wszystko wielkie gratulacje,tez mi się przykro zrobiło 🙁 nastepnym razem nie będzie takich przygód  :kwiatek:
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
19 lipca 2012 14:35
czy mógłby ktoś przesłać mi wyniki klasy L (A) i P z Baborówka na meila? ( temirha@wp.pl ) z góry dziękuje!  :kwiatek:

[mój komp nie chce współpracować z oficjalną stronką Baborówka]
Nikt nie ma zdjec z Baborowka?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 lipca 2012 08:12
crazy,a te widziałas? są Twoje dwa na wodzie - tyle mi się w oczy rzuciło.
http://foto.szok.info.pl/thumbnails-112.html
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
20 lipca 2012 08:35
Nikt nie ma zdjec z Baborowka?


niech ja tylko skończę mój maraton w pracy to będą foty - nie mam czasu poobrabiać.. 🙁
A nie ma któś zdjęć takiej ślicznej, białej bryczki ślubnej z gniadym kobyłem sp na przodzie?  😀
Wie ktos jak nasi kucykowcy na ME? sa gdzies jakies wyniki?
Obie dziewczyny nie ukończyły 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 lipca 2012 11:11
to kogo poza riderem widzę w ten weekend w Starej Miłosnej? 👀
"Co człowiek w głowie uradzi Pan Bóg do skutku nie doprowadzi"  jak mawiał mój tata 🙁
Zamiast fajnie się bawić w Miłosnej będę siedzieć w szpitalu z synkiem - udało mu się "złapać" zapalenie płuc 🙁.
właśnie wchodzę sobie na stronę Katarzyny Boryny i widzę, że jest już kilka zdjęć z Baborówka. Chcę je zobaczyć, a tam 'podaj hasło' Czy ktoś wie co jest grane?
Chyba ciężka sprawa. Próbowałam niedawno kupić interesujące mnie zdjęcia, napisałam na maila, i  nie dostałam odpowiedzi  👀  🙄
Później się ludki od fotografii dziwią, że niedobre ludki ściągają ich foty za darmo z internetu  😤
titina uderz do Kasi na FB, ona zalatana, z imprezy na impreze, raczej odpisuje🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się