ACTA: koniec wolnego internetu 26.01.2012 ?

[[a]]http://kwejk.pl/obrazek/876195/jeszcze,nie,jest,za,p%C3%B3%C5%BAno,by,zatrzyma%C4%87,acta.html[[a]]
Chyba idę to wydrukować i porozwieszam u siebie w okolicy!  Co za pacany k@#!!*!
A tak tłumacząc jak krowie na rowie to o co dokładnie chodzi w ACTA. Bo naprawdę każdy mówi co innego. Ja po dzisiejszym dniu mam mętlik w głowie.
,
trzynastka   In love with the ordinary
26 stycznia 2012 16:37
Słuchał ktoś teraz Tuska na tvn24?! Na cholere mi ten TV naprawili, no chyba tylko po to bym się denerwowała.
Normalnie aż mi się zagotowało.

Kaczyński [ślepo łaknąc głosów] zapowiedział, ze z wnioskiem o referendum wystąpi. Tusk zapytany, co o tym myśli "Władza musi podejmować niepopularne decyzje, nie można wszystkiego zrzucać na obywateli, jeżeli Pan Kaczyński boi się odpowiedzialności to niech jej na siebie nie bierze."
Kaczek postanowił zapewne nieświadomie zrobić coś po myśli ludu. A prosty lud chce referendum. Ale Tusk bohater jak z koziej dupy trąbka "bierze odpowiedzialność na siebie". 

👿

,,Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję."
Myślę, że Kaczyński świadomie postanowił o referendum. Głupi nie jest. Zresztą to nie pierwsza rzecz jaką chciał poddać pod referendum. Niestety podejrzewam, że i tym razem mu się nie uda.
trzynastka   In love with the ordinary
26 stycznia 2012 16:40
TVN 24 obrazek jak z bajki.
Wizja podzielona na pół. Z jednej strony ekranu Tusk opowiadający jak on to wszystko dla ludzi bohatersko robi, z drugiej strony protestacja w Poznaniu.
Boże jedyny drogi, zaraz mnie coś trafi! Właśnie wyglądam, jak emotka, którą wstawiła nine
Albo mi się na mózg rzuciło, albo przed chwilą gdzieś czytałam, że kraje Unii podlegają KPP, więc Polska chyba też. Tak mi się wydaje.
[quote author=Tomek_J link=topic=82102.msg1276104#msg1276104 date=1327595398]
Oznacza to, że kontrowersyjna ustawa ACTA przyjęta właśnie przez polski rząd, jest niezgodna z prawem.
[/quote]
Konstytucja:

Art. 91.

    1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, (...)

    2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.

    3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.


Czyli - bez znaczenia, czy zgodna, czy nie - tj. jest stosowana, nawet gdy nie jest zgodna 🙂

p.s. do agulaj79:
Ograniczanie wolności wypowiedzi oraz ograniczanie wolności gospodarczej taki jest ukryty sens porozumienia ACTA
http://mediologia.salon24.pl/ )
trzynastka   In love with the ordinary
26 stycznia 2012 16:47
http://www.wykop.pl/ramka/1021139/jakie-dokumety-zostana-ujawnione-w-najblizszych-dniach-przez-anonymous/

Tematy dokumentów które zostały skradzione i są gotowe do ujawnienia przez Anonymous. 200 GB.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 stycznia 2012 17:36
kiedy i gdzie są jakieś demonstracje? warszawa i łódź mnie interesują. poszłabym nie tylko wyrazic swój pogląd ale przy okazji machnęłabym jakąś fotorelację. a nie to co mi media serwują...

a w NWO trzeba wierzyć niestety.
Olga, jeśli chodzi o fikcję (jeszcze fikcję. nie wiadomo jak będzie za kilka lat) polecam książkę 'samotność anioła zagłady'. nie jest to może jakaś wyszukana literatura ale dobrze się czyta i potrafi dać do myślenia. grunt to dobrnąć do końca - mnie aż się łezka zakręciła 😉
A co z całą akcją ACTA wspólnego Guy Fawkes ?
Tania, Nic. Anonymous przeszli do polskiej popkultury.

nine, Nie oglądaj TVN24 😉 Toż to skrajne na jedną stronę i mało rzetelne.

Swoją drogą, jestem ciekawa czy te dokumenty istnieją. Trochę powątpiewam.

btw:
http://www.us.edu.pl/wszystko-o-acta - jakby ktoś chciał mniej medialne źródło o acta.
A co z całą akcją ACTA wspólnego Guy Fawkes ?

Osobiście nic, bo dosyć dawno nie żyje; był spiskowcem.
Wpisy wykasowane ze stron rządowych na fejsbuku:  35,3 % (900 wpisów) to zapisana w kodzie ASCII maska Guy Fawkesa, którą protestujący obrali zza swój symbol.
(Za: "wpolityce.pl"😉
Wpiszesz w przeglądarkę, to zobaczysz jak wygląda - boję się podać linku 🙂
Protestujący noszą takie maski.
Nestor ja wiem kim był GF ze szkoły jeszcze. Pytałam czemu jest twarzą A ?
nie chodzi o komiks "V jak Vendetta"? coś o tym tylko słyszałam, nie chcę źle mówić, żeby nie zamącić, ale chodzi o maskę, jaką nosił główny bohater komiksu i o to co robił.
o ACTA
Piotr Gociek
Absurd!!!
Czyli pani przedszkolanka czytając w przedszkolu bajkę dzieciom na głos będzie łamała prawo??? 🤔wirek: Czy ja coś źle rozumiem?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 stycznia 2012 20:42
Oczywiście, że chodzi o V for vendetta i głównego bohatera, który zwie się V i nosi maskę. Od Guy'a Fawkesa się zaczyna. 

madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2012 20:44
o ACTA
Piotr Gociek


o matko, ja w szkole czytałam Pana Tadeusza na głos! ja pitolę, ja, moja klasa, i moja polonistka jesteśmy nielegalni.
jak trzeba myśleć, żeby coś takiego podpisać?  🤔wirek:

(bardzo zacnie to ten Pan wytłumaczył 🙂 )
madmaddie prawo nie działa wstecz więc możesz spać spokojnie.
tak to od vandetty 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 stycznia 2012 20:55
Jestem pewna, że wszystkie te posły osły będą sobie buszować w necie do woli. Bo przecież kto poda do sądu o to polityka czy kogoś z rodziny. Bynajmniej tak mi się wydaje.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2012 20:59
subaru, jak dla mnie, jeśli by ACTA egzekwować, to internet wymrze.  🙄
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 stycznia 2012 21:00
Koniec końców pewnie tak.
Fajnie by było gdyby ktoś znający się na rzeczy 'przetłumaczył' ACTA na bardziej 'ludzki' język, to znaczy żeby wypisać jak sołtys krowie na miedzy co wolno a czego nie wolno. Bo ja juz teraz nie wiem, za chwilę się będę bała cokolwiek robić w sieci 🙄 W ogóle od kiedy to ma być wprowadzone w życie?
Bischa   TAFC Polska :)
26 stycznia 2012 21:04
A mnie wkur*** jak na temat ACTA wypowiadają się osoby nie mające pojęcia o internecie. Miły, rodzinny obiadzik u babci przerodził się w kłótnię na skalę nie wiem jaką. Po jednej stronie ja- przeciwnik tego wszystkiego, wściekła na to wszystko, z drugiej moja babcia, która w życiu netu nie używała, w życiu nie widziała żadnej strony, nie słuchała muzyki z czegoś innego niż kaseta zwykła, komputer widziała tylko u mnie, w życiu klawiatury nie tknęła. I rodzice po jej stronie, umiejący wejść w net, otworzyć stronę, zjechać na dół, kliknąć w jakiś inny link, nie umiejący wysyłać maili (mając skrzynkę mailową). Wszyscy jak jeden mąż za Tuskiem i PO.
Wg całej trójki:
- nie mam pojęcia o co chodzi w tym wszystkim (bo oni to na pewno mają, nie mając pojęcia o pojęciu 🤔wirek🙂
- Tusk wie co robi, a ja się nie znam na polityce (🤔wirek🙂
- ktoś się napracował, a ludzie by chcieli wszystko za darmo (co tam moje argumenty, że wszystko jest drogie, że ludzi na płyty nie stać, a zostało udowodnione, że wzrasta popularność i kasa artystów dzięki słuchaniu pojedynczych piosenek, JA SIĘ NIE ZNAM!), a tak nikt nie będzie cudzej pracy wykorzystywał.

😵
Olga, Właśnie w tym rzecz! Nie wiadomo dokładnie co wolno, a czego nie wolno, więc... władza może kogoś "niewygodnego" dla niej podciągnąć pod paragraf i się go pozbyć. Cudowna cenzura i świetna forma kontroli!
Puki będziesz przykładnym obywatelem, to pewnie nic Ci nie grozi.... ale jeśli zaczniesz np. przekazywać nieprzyjemne dla władzy informacje za pomocą internetu to... przyjadą Ci do domu jacyś mili panowie w uniformach i z gnatami, wyciągną z łóżka i postawią przed sądem. 😉 Historia lubi zataczać koła...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się