Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

A propos cen, w ubiegłe lato miała okazję być w kilku stajniach w Bretanii. Jedna szczególnie przypadła nam do gustu (a galopady szeroką jak autostrada atlantycką plażą zapamiętam do końca życia  😉) - dwie duże stajnie zamknięte, dwie angielskie, 2 ogromne hale, 2 w pełni wyposażone parkury, czworobok, wielkie pomieszczenie socjalne z kominkiem i knajpką, mnóstwo bardzo dobrze ogrodzonych padoków oraz kwater, konie praktycznie cały czas na wybiegach, solarium, myjki, mnóstwo siodlarni, odległość do oceanu jakieś 700 m, a wszystko to za...300 euro miesięcznie. Co biorąc pod uwagę obecne ceny pensjonatów u nas i średnie zarobki w obu krajach jest bardzo atrakcyjną ceną.
MoniaaA, powiem tak - w Szkocji zarobisz mniej niż w pozostałych częściach UK, ale też wydasz mniej, szczególnie na czynsz. Poza tym, jeżeli szukasz pracy w stajni w tamtych rejonach, radziłabym dokładnie obejrzec mapę, żeby wiedziec, jak daleko miałabyś do miasta, czy w ogóle do CZEGOKOLWIEK - bardzo ważne, jeżeli miałabyś tam miec zakwaterowanie. Widzisz, kiedyś jechałam pociągiem do Edynburga i na trasie od Carlisle nie raz widziałam takie coś: pola, pola, łąki, pola, łąki, JAKIEŚ GOSPODARSTWO gdzieś daleko, pola, łąki, łąki, pola.... Czyli generalnie musisz uważac, żeby nie trafic do jakiejś dziury, do której nie prowadzi żadna droga, a w promieniu 10 km nie ma żywej duszy. Oczywiście nie jest tak wszędzie, ale zawsze ryzyko istnieje 😉
ikarina, dzieki wielkie. Bardziej niz pracowac chodzi mi o trzymanie konia. Nie wiem na ile moje plany odnajdą pokrycie w rzeczywistości, ale jeśli w duzej czesci to za 2-3 lata przeprowadzam się tam wraz z koniem 🙂 ale to bardzo bardzo ruchome, odległe i luźne plany 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 maja 2010 17:15
MoniaaA, podlinkowałam directory:
http://www.ukhorseriderguide.co.uk/listings.asp?sector=LiveryYard&country=Scotland

Byłam dawno temu na zawodach tu: http://www.rowallanac.co.uk/facilities.htm, ośrodek robił bardzo pozytywne wrażenie.
Ale wiadomo przecież, że będziesz szukać koła miejsca swojego zamieszkania.
Dzieki wielkie Wam za pomoc. Mam nadzieję, że moje plany (a tym samym wielkie marzenia😉 )się spełnią. Chętnie bym wyjechała również wcześniej na wakacje do pracy, jednak chyba nie znalazłabym zatrudnienia bo niepełnoletnia jestem jeszcze a szkoda 😉
Gallien   Un poco di zucchero
03 czerwca 2010 21:17
Mieszka ktoś może we Włoszech okolice Boloni?? macie tam konie w pensjonatach? Znam 2 stajnie jedynie gdzie mogłabym wstawić konia najbliżej domu:/
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2010 21:18
a ja szukam voltowiczów z okolic Rzymu!  :kwiatek:
Gallien   Un poco di zucchero
03 czerwca 2010 21:45
galopada wyruszasz do slonecznej Italii??
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2010 21:47
nie, nie. szukam konia ktory został tam sprzedany bo przeszedł juz w 2 ręce i sie kontakt urwał, a chcialabym wiedziec co i jak  😉
Gallien   Un poco di zucchero
03 czerwca 2010 21:49
oj to niestety Ci nie pomogę bo ja północ 🙁
Gallien, napisz coś o utrzymaniu konia we Włoszech... jakie koszty, jak z dojazdami (czy są sensowne lokalizacje itp) i warunkami... 🙂
Gallien   Un poco di zucchero
06 czerwca 2010 08:33
Anaa
Nie wiem wszystkiego na temat włoskich stajni bo dopiero zamierzam tam zabrać konia, w każdym bądź razie z tego co się orientowałam, i jeździłam zwiedzać stajnie, to utrzymanie waha się w granicach 400 €, w tym mam standard podobny do mojego obecnego w Polsce, stajnia full wyposażona, specjalne trociny, czyściutko, ściany bielutkie, każdy koń ma swój padok, tylko bez trawy 🙁 - w lecie jest bardzo sucho, poza tym stajnia jest usytuowana w górach, otwarta hala (tzn, do polowy zabudowana, wolna przestrzeń i dach, tak jak by bez okien), karuzela, maneże, myjki, solarium itd. Dojazd bardzo sensowny komunikacją miejską. Kolejna stajnia w której byłam, to ośrodek znajomego mojej mamy, który ma hodowle QH, stajnie super, standard taki jak wspomniałam wyżej, z tym że dużo trawiastych padoków. Kolejna stajnia w której nie byłam, ale jest daleko mnie, to w Modenie, wiem że jest ogromna, mają jakąś hodowle, sport... tyle na razie wiem..
cieciorka   kocioł bałkański
06 czerwca 2010 10:28
ja byłam we włoszech tylko wakacyjnie, ale widziałam pare stajni, od srodka na południe to głównie otwarte hale mają, na początku byłam zdziwiona 🤣
Czy ktoś może pracował w stajni w Szwecji i może o tym opowiedzieć? :kwiatek:
mtl   I M Equestrian
06 czerwca 2010 15:38
ja mam znajomą ze Szwecji, obecnie mieszkającą w Wielkiej Brytanii, nie wiem co i jak dokładnie, ale jedno jest pewne - poziom kursów, egzaminów i innych takich w Szwecji jest duuużo wyższy niż w UK... więc pobyt w Szwecji mógłby być ciekawym doświadczeniem  😜 wybierasz się?
To nie jest jeszcze pewne, ale jest istnieje taka opcja. Miałabym jeździć konie głównie.
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
31 lipca 2010 12:55
Mam kilka pytan do osob przebywajacych w UK, bo chcialabym znowu zaczac jezdzic, a nie wiem jak to wszytsko wyglada w Angli:
- jak wygladaja jazdy rekreacyjne - jaki poziom, jakie wyszkolenie koni?
- jak wyglada kwestia treningow ujezdzeniowych bez wlasnego konia
- czy w Anglii tak jak w Polsce jest mozliwosc jazdy wzamian za prace
-  czy mozna tu wydzierzawic konia (jakie koszty, jakie zasady, gdzie szukac?)
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 sierpnia 2010 17:46
Był ktoś w stajniach na Litwie? 😉
Moon   #kulistyzajebisty
05 sierpnia 2010 20:22
Wiem, że temat pracy w Niemczech jest oklepany, ale czy jadąc do pracy do Niemiec mszę mieć pozwolenie na pracę od ambasady? (Mówię o legalnej pracy, nie na czarno...)
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 sierpnia 2010 20:37
Moon, Nie, nie musisz. Wszystkie pozwolenia załatwia pracodawca. Tak przynajmniej miał załatwione ojciec w firmie spedycyjnej u szwabów.
delta   Truth begins in lies.
05 sierpnia 2010 21:21
Wiem, że temat pracy w Niemczech jest oklepany, ale czy jadąc do pracy do Niemiec mszę mieć pozwolenie na pracę od ambasady? (Mówię o legalnej pracy, nie na czarno...)


Tak jak napisała Notarialna ty nie załatwiasz nic, dopiero po pobycie 3 miesięcznym, przychodzi ci wezwanie o stawienie się do urzędy w sprawie pozwolenia na pobyt - przynosisz im wymagane papiery (kontrakt, pozwolenie na prace itp) czekasz pięć minut i dostajesz świstek pozwolenia na pobyt
Bischa   TAFC Polska :)
07 sierpnia 2010 16:17
Ja na przyszłe wakacje szukam pracy w Holandii . Bez jazdy , jako stajenny/luzak . Był ktoś ? Możecie jakąś stronę polecić z ogłoszeniami o pracy w NL ?
A ja jestem ciekawa naszej wschodniej zagranicy. Pracował ktoś w Rosji, Ukrainie lub na Białorusi?🙂
rewir,ja znam Szwecje może nie ze strony pracy przy koniach ale generalnie życie drogie - przede wszystkim żarcie drogie i bardzo takie sobie, stajnia na stajni - małe, duże i bardzo duże
no i naród dość specyficzny
A.   master of sarcasm :]
10 sierpnia 2010 08:06
Mam kilka pytan do osob przebywajacych w UK, bo chcialabym znowu zaczac jezdzic, a nie wiem jak to wszytsko wyglada w Angli:
- jak wygladaja jazdy rekreacyjne - jaki poziom, jakie wyszkolenie koni?
- jak wyglada kwestia treningow ujezdzeniowych bez wlasnego konia
- czy w Anglii tak jak w Polsce jest mozliwosc jazdy wzamian za prace
-  czy mozna tu wydzierzawic konia (jakie koszty, jakie zasady, gdzie szukac?)


temat rzeka  😉
konie glownie coby (w szkolkach), jazdy drogie jak diabli (wiem bo moja corka chce hehe), ujezdzenie jak najbardziej, jazda za prace - mozliwe ale niechetnie, dzierzawa (loan) bardzo popularna. Szukaj na www.horsemart.co.uk pod haslem LOAN.
a jest ktoras z was w okolocach Ascot?  🙂
A.   master of sarcasm :]
10 sierpnia 2010 08:18
ja niestety w newmarket  😁 😜

a mija siedzi w lesie  😎
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
10 sierpnia 2010 19:34
??? dziekuje za odpowiedz i za stronke ktora podalas 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 sierpnia 2010 19:38
[quote author=??? link=topic=823.msg671865#msg671865 date=1281424684]
a mija siedzi w lesie  😎
[/quote]

Eee, już od dawna mieszka w Salisbury i nie pracuje już jako luzak, a w klinice wet.
A.   master of sarcasm :]
10 sierpnia 2010 19:39
no przeciez ja to juz gdzies napisalam, a raczej Ciska jak ode mnie na gronie dostala wiadomosc  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się