pensjonaty w okolicach trójmiasta

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2011 09:36
Może Billowi uda się zrozumieć cokolwiek z tego bełkotu:

[img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/11/d25db76e8edfab39001640573c24a465.gif?1321361391[/img]
Oj jak dobrze że nie mam problemu z pensjonatem w przyszłym roku ciotka stawia nową stajnie na 13 boksów z myjka projekt już mamy w domu i do tego hala o wymiarach 25x40 strasznie się ciesze że w końcu wszystko ruszyło do przodu.
Pewnie będą z 2 - 3 miejsca dla chętnych ale to jednak jeszcze trochę czasu. 
😉
aszka a gdzie?? 😀😀
xxagaxx, to w Kiełpinie koło Kartuz 40 km od gdańska jak nie ma korków to z Gdańska 30 min
Czy ktoś się orientuje, jak wygląda kwestia rekreacji w Białogórze?
Strona internetowa niewiele o tym mówi...
Orientujecie się, kto prowadzi naukę jazdy? Czy puszczają w teren ludzi, których nie znają?
Hej, mam pytanko odnośnie pensjonatu.
Mamy mała stajenkę (o ile tak to można nazwać)  z wybiegami, i sprawa jest prosta, bo zastanawiamy się czy nie zrobić małego pensjonatu w okresie letnim ze względu na bujną trawę i dość kiepskie warunku jeżeli chodzi o tego typu wybiegi w samym gdańsku. Czy byli by jacyś chętni  ? Na wiosnę ruszamy pełną parą z robotą 2 boksów, oraz grodzeniem wybiegu, będzie padoczek do jazdy oraz wyremontowana w  końcu siodlarnia, póki co jest odrobinę zniszczona, ale jest kuchnia łazienka z ciepłą wodą  i 2 pokoje wkrótce zaaranżowane pod dobrą siodlarnie : ) mała kameralna stajenka , dla kogoś kto chciałby odpoczynku dla swojego konia od wielkich sportowych stajni na wiosnę i lato.
Mamy 3 kobyłki bezproblemowe w kontaktach z innymi końmi. Od rana do wieczora pastwisko, a wieczorkiem standardowo czyszczenie. Również piękna okolica, można wybrać sie na przejażdżkę na żuławy. : ) właściciele terenu baaaaardzo mili, ugodowi i ludzie do rany przyłóż. Ciągły nadzór, a weterynarz ma dojazd w przeciągu 8-10 minut.
Zastanawiamy się czy jest sens ruszać z pełnym remontem, czy byłby ktoś zainteresowany czymś takim lub zna kogoś takiego ? : )
Pozdrawiam wszystkich re-voltowiczów 😉
Orientuje się ktoś może czy będą jakieś wolne boksy (najlepiej angielskie) od stycznia w bliskiej okolicy Gdańska, Sopotu??
słuchajcie - stajnia dla emeryta gdzieś w trójmieście najlepiej w stronę tczewa, ew. starogardu. zależy mi na bardzo dobrej opiece, czystym, jasnym boksie i całodziennym padokowaniu (w sezonie pastwiska). Stajnia gdzie stoję się likwiduje i niestety nie mam pomysłu gdzie się wstawić, kilka stajni sprawdziłam, ale nieszczególnie mi odpowiadają, albo słyszę negatywne opinie.
Przyjedź do mnie zobaczyć, może Ci się spodoba - Stajnia Ełganowo, koło Trąbek Wielkich.
Pilnie poszukuje jakiejś stajni w okolicach Wejherowa/ Luzina w przystępnej cenie. Nie zależy mi na żadnym podwyższonym standardzie, ważne by stajnia była czysta oraz by koń był pod dobrą opieką. Stajnie powyżej 600zł odpadają. Niestety sytuacja mnie trochę nagli, więc albo znajdę jakiś pensjonat albo będę zmuszona sprzedać konia tak więc za jakiekolwiek informację będę niezmiernie wdzięczna :kwiatek:
Hej, u nas może nie w okolicach Wejherowa, ale Gdyni. Warunki na razie mamy średnie, bo finanse nie pozwalają wszystkiego od razu remontować, ale jeśli będzie taka lekka zima to na wiosnę parę rzeczy jeszcze zrobimy (np. ocieplenie dachu jednej stajni). Stajnia jest u gospodarza, więc warunki są powiedzmy wiejskie, ale za to dużo pastwisk, wybiegów (kilka ha), konie cały dzień na dworze w stadzie. Opieka 24h na dobę, bo rodzina gospodarza cały czas na miejscu, więc jakby coś się działo od razu jest informacja. Wszystko można ugadać (odnośnie karmienia i sprzątania, a także ewentualnego ruszania konia).  Cena ok 400 - 500 zł, do uzgodnienia. Ja mam tu konia 3 rok i nie narzekam, chociaż luksusów nie ma 🙂
fanelia, a gdzie konkretnie w Gdyni?
Słuchajcie mam takie pytanie odnośnie stajni Mustang w Mosty.
Bardzo proszę o wszelkie info na temat tej stajni ponieważ przeprowadzam sie z koniem z drugiego końca polski do Gdyni i szukam odpowiedniego miejsca dla mojego sierściucha 🙂
bandolka jeżeli chodzi o miejscowość Mosty w okolicach Rewy, to jak dla mnie niezbyt ciekawe warunki. Byłam tam raz jakieś 7 lat temu, ostatnio często przejeżdżałam tamtędy samochodem i stajnia wyglądała na... opuszczoną? Teren samej stajni baardzo maleńki, na moje oko coś około hektara, czyli padoków wcale lub mało. Ja bym nie chciała tam trzymać konia.
W okolicach Gdyni jest troszkę 'fajniejszych' stajni 😉 Ale to wszystko zależy od tego czego szukasz: stajni typowo rekreacyjnej czy takiej bardziej pod sport.
Wie ktoś z was może czy można sobie pojechać do Centrum Fryzów w Starogardzie pooglądać konie i może na coś wsiąść? Czy te fryzy tylko do zaprzęgów i nie używane dla rekreacji, dla kogoś z zewnątrz
Kasija, tu prowadza jazdy na fryzach http://www.kjczarnaperla.pl/sport-i-rekreacja
aszka wielkie dzięki  :kwiatek: Zapomniałam zupełnie ,że pod Straszynem są.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2012 18:46
nie wiem,czy ta Czarna Perła taka aktualna do pojeżdżenia....nie ma hali od kilku dni,została zabrana gdzie indziej i już nie służy do jazdy konnej.
Wiem ze to nie wątek ogłoszenia ale tu chyba najlepiej mi napisać.

Robię zamówienie ze sklepu Atos (http://www.atos.sklep.pl/?p=productsList) i przy zakupie 500kg wysyłka paszy jest gratis. Gdyby ktoś z Trójmiasta chciał się dołączyć to zapraszam 😉
Moja kumpela jeździła w Czarnej Perle, ale z tego co wiem to stadnina została sprzedana w inne ręce więc nie wiem czy nadal jest możliwość jakiejkolwiek jazdy w tamtym miejscu. Ale to nie jest pewne : )
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 stycznia 2012 16:10
nie została sprzedana,tylko własciciel nie chce mieć pensjonatowych koni.
A dzięki za poprawienie, widocznie ktoś mnie wprowadził w błąd ;<
Poszukuję kogoś kto jeździ w stajni Pomerania w Łężycach  ❗
No ja. A co?

<edit>
Aaa, już kojarzę, chodzi o Florkę. Tu na forum oprócz mnie chyba tylko użytkowniczka Agnieszka (trzyma tam konia)  i kasiek (przyjeżdża własne konie trenować na hali).
Napisz do tej dziewczyny, której fotobloga Ci podałam. Uprzedziłam ją że się odezwiesz 🙂
Już napisałam , ale jeszcze nie odpisała.  🤦
Co potrzeba z Pomerani ??
PauliSiianka chciałaby się skontaktować z właścicielem Florki 🙂
Sorry za post pod postem.

W Łężycach od marca podwyżka z 700 na 850  😲
Co zapewne spowoduje masowe poszukiwania wolnych miejsc w innych pensjonatach.
deborah   koń by się uśmiał...
28 stycznia 2012 21:38
podwyższają znacznie standard że taka podwyżka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się