Pomoc dla koni - Rada Starszych

Fakt faktem ze mod powinien potwierdzić wiarygodność owej Rady, tzn:
- to co pisza jest faktem ( 6 osób)
- sa to osoby znane ogólnie na forum, a nie takie co 3 dni temu załozyły konta
- sam fakt ze wie o sprawie
trusiu o tym samym myslalam, ale z drugiej strony moze gdyby w poprzednim watku pojawil sie taki glos rozsadku nie byloby wykupowania koni, ktore na dobra sprawe ratunku nie potrzebowaly. Pare miesiecy minelo i juz szczerze mowiac nie pamietam czy zostaly obydwa wykupione, chyba tylko zrebaka sie udalo? Nie mowie, ze to zle, super, ze trafil do dobrego domu, ale pewnie trafilby i bez pomocy r-v.

julia katija juz poniekad potwierdzila, ze wie o sprawie, a skoro wyrazila zgode na cala akcje to pewnie stoja za tym osoby powszechnie znane na forum.
Taki czyli jaki?
katija juz poniekad potwierdzila, ze wie o sprawie

gdzie 👀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 marca 2012 22:02
Niby poważna Rada a najprostsze pytania nie umie normalnie odpowiedzieć.




Norma w takich 'instytucjach' 😀iabeł: 😀iabeł:
Karla🙂, obawiam sie, ze twoje sugestie sa mylne.


tak to odebralam i chyba nie tylko ja


Taki czyli jaki?


"Wykupowi podlegać będą wyłącznie konie w stanie (zdrowotnym lub bytowym) złym, w sytuacji, gdy nic nie wskazuje na to, by ten stan miał się poprawić, a inne metody pomocy osobistej lub poprawienia ich bytu poprzez perswazje i interwencje formalne względem właściciela zawiodły. To oznacza, że osoba prosząca o pomoc powinna najpierw spróbować zmienić złą sytuację, a dopiero potem prosić o wsparcie. Wykupowi nie będą podlegały konie mające zapewnione codzienne warunki bytowe (paszę, wodę, korekcję kopyt) w stopniu zapewniającym im życie bez istotnego uszczerbku na zdrowiu, konie sprzedawane za cenę przekraczającą ich realną wartość, konie sprzedawane przez firmy lub osoby handlujące zwierzętami w celu osiągnięcia znacznego zysku z tej sprzedaży oraz konie chowane z przeznaczeniem do uboju, jeśli fakt takiego chowu będzie jedynym uzasadnieniem prośby o pomoc."
A czy taka Rada nie powinna była zostać wyłoniona przez użytkowników forum?? Na takiej zasadzie jak modzi? Przynajmniej jakieś elementarne zaufanie by do niej było...
Bo tak jak pisałam - ciul wie na podstawie czego powstała jakaś samozwańcza, anonimowa szóstka... I co? I nic...
[quote author=katija link=topic=87624.msg1348182#msg1348182 date=1332537446]
Karla🙂, obawiam sie, ze twoje sugestie sa mylne.


tak to odebralam i chyba nie tylko ja
[/quote]

Ja też tak to zrozumialam
1. nie rozumiem dlaczego ja jestem mieszana w ta sprawe i dlaczego oczekujecie ode mnie potwierdzania czegokolwiek.
2. napisalam jedynie, ze uwazam, ze sugestie karli jakoby byl to temat na artykul (w podtekscie tani) sa mylne. prosze o nienadinterpretowanie moich wypowiedzi.
A czy taka Rada nie powinna była zostać wyłoniona przez użytkowników forum?? Na takiej zasadzie jak modzi? Przynajmniej jakieś elementarne zaufanie by do niej było...
Bo tak jak pisałam - ciul wie na podstawie czego powstała jakaś samozwańcza, anonimowa szóstka... I co? I nic...


polać jej!  :kwiatek:
1. nie rozumiem dlaczego ja jestem mieszana w ta sprawe i dlaczego oczekujecie ode mnie potwierdzania czegokolwiek.
2. napisalam jedynie, ze uwazam, ze sugestie karli jakoby byl to temat na artykul (w podtekscie tani) sa mylne. prosze o nienadinterpretowanie moich wypowiedzi.


moze dlatego, ze jestes moderatorem, a ponoc czesc moderatorow jest powiadomiona o sprawie? poza tym sama napisalas post sugerujacy jakobys cos wiecej wiedziala 😉 widac nastapila nadinterpretacja :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 marca 2012 22:54
stillgrey, No właśnie skoro jeden moderator się zgodził i wie kto to jest to raczej normalka, że reszta też wyraziła zgodę (chociaż ostateczna zgoda powinna od quanty należeć czy zgadza się na taką działalność pod rzekomym przewodnictwem forum) i wie kto stworzył tą grupę.

Jak rozumiem jako anonimowi czują się bezpiecznie. Zapewne jakby się ujawnili to już by tak nie było kolorowo. A może by i było? Zakładając od początku anonimowość w działaniach raczej nie przysporzycie sobie fanów...

Rada starszych - brzmi niczym jakieś zgromadzenie druidów......


mi się kojarzy z anonymous 😀

jesteśmy legionem..
coś czuję że to niezly wkręt. No bo skoro powstaje cos "ważnego" , samozwańcza grupa o szcztynych celach, ale postanawia zostac anonimowa, to juz jest podejżane. Grupa ta powoluje sie na znajomosc tematu modów, a żaden nikt nie zamierza sie wypowiedziec w tej sprawie.
No więc pewnie nawet moderatorzy zostali podpuszczeni i taraz każdy z nich zastanawia sie który o tym wie i czemu nie on......a tak naprawde  żadne z nich nic nie wie.
Jezeli z jakiegos powodu na czyjąś prosbę zezwala sie na cos czego zwykle nie wolno robic, np podwojne konto to wydaje mi sie ze nalezy coś na ten temat wspomniec.
[quote author=Notarialna]Jeśli to ktoś z forum to moderator zasadzi sążnistego bana za podwójne konto 🤣
To przecież chyba jasne, ze jesteśmy "ktosiami z forum" 🙂 Natomiast moderator nie zasadzi nikomu bana, bo istnienie podwójnego konta jest z moderatorem uzgodnione (o czym była mowa na początku).
[/quote]

Katja, to jak, uzgodnili czy nie uzgodnili podwójne konto?
Powołują sie na znajomość i uzgodnienia z modami.
Nawet jeśli ńie z tobą jako modem, ale modem II, to wejdź na konto, sprawdź kto to i po prostu napisz: tak, to nie żadna qoniarka, ani guli tylko solidny formulowicz.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 marca 2012 06:14
Dodo mądrze prawi. Skoro jeden z modów wie, to niech potwierdzi. Bo im dłużej będzie się zwlekać, tym bardziej sam temat wprawi ludzi w niesmak i z akcji, choć mogła by się powieść gdyby była przeprowadzona prawidłowo, nic nie będzie. Nie rozumiem po co ten cyrk. Katija, może po prostu napisz zwykłe "tak, wiem", lub "nie, nic mi nie wiadomo o tej grupie". To by rozwiało część wątpliwości.
1. nie rozumiem dlaczego ja jestem mieszana w ta sprawe i dlaczego oczekujecie ode mnie potwierdzania czegokolwiek.
2. napisalam jedynie, ze uwazam, ze sugestie karli jakoby byl to temat na artykul (w podtekscie tani) sa mylne. prosze o nienadinterpretowanie moich wypowiedzi.


Skoro więc wiesz, ze to nie zbieranie materiałów na artykuł - wiesz zatem kto stoi za niskim RadaS
Tak dedukujac ...
Zatem co za problem napisać - tak wiem, uzgodniono ze mną to konto, nie jest to żadna ściema tylko solidni ludzie,
Nie mogę za ńich ręcznyc bo ich osobiście nie znam osobiście, ale są znani na forum i wydają sie solidni

edit: albo - nic ze mną nie ustalano, nic nie wiem
Skoro RadaS nie chce sie ujawnić, a powołuje sie mgliscie na kontakty z moderatorem to chyba moderator - znany i szanowany - bo przecież wybrany demokratycznie - powinien mieć odwagę cywilna i powiedzieć:
Tak wiem, nie nie wiem, nic nie ustalano, tak ustalono, calujcie mnie w zadek nic nie powiem
Takie wypowiedzi Katja jak Twoje - a raczej ich brak - jeszcze bardziej pogarszają sprawę i czynią RadeS niewiarygodna dziecinada....

Gdyby zabrał sie za to ktoś poważny typu Tania, ElaP (sorry dziewczyny, ze was biorę jako przykład) toby napisał pod własnym nickiem - założyliśmy grupę wsparcia, będziemy robić to i to, takie mamy zasady, liczymy na Wasze wsparcie i pomoc.

A tak? Ani statusu, ani regulaminu, ani jasnych zasad, ani tak naprawdę wyjaśnienia czym sie taka grupa ma zając, ani numeru konta, ani rejestracji stowarzyszenia

Przykro mi, ze zapewnie bardzo szczytny cel grupy osób został "ofukany" przez niedporacowanie szczegółów.
Wierze ze takie inicjatywy są potrzebne - ale w formie jaka tu przedstawiono traca dziecinada.
Lol. No po prostu: LOL.
Sensowniejszy komentarz mi się nie układa.

Ja to bym chciała wiedzieć:

Kto to jest Rada Starszych i kto za tym stoi? Po nickach proszę. Niech nie odpowiada mod, nie-mod ani niech nie odpowiada stillgrey, która to znowu czyni swoje nadinterpretacje wyciągnięte nie wiadomo skąd. Niech odpowie użytkownik RadaStarszych.

[quote="Dodofon"]Nie mogę za ńich ręcznyc bo ich osobiście nie znam osobiście, ale są znani na forum i wydają sie solidni[/quote]
Zaraz zaraz. To są znani na forum czy nie są? A jeśli są, to gdzie są? Kto to jest?

Przecież to pachnie jakimś manipulatorstwem użytkownika, który najpewniej na forum bywał, ale najwidoczniej musiał albo coś zachachmęcić i wszyscy go źle kojarzą albo jest kompletnie nieznanym użytkownikiem, który... coś chachmęci w tej chwili. No ja się nie zgadzam na żadne pokątne rady, zgromadzenia i inne stowarzyszenia bez wiedzy kto za tym stoi.
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 marca 2012 07:16
żeby zbierać pieniądze trzeba być wiarygodnym.  żeby być wiarygodnym trzeba swoimi działaniami zapracować na zaufanie ludzi.  żeby zapracować na zaufanie trzeba konsekwentnie działać i dotrzymywać słowa.  żeby moć to zrobić trzeba mieć imię i nazwisko/nick.

pomysł jest niewykonalny i na samym starcie, nawet jeśli działając w dobrej wierze,  Anonimowa Rado Starszych daliście d...

dawno nie wiedziałam na forum, a siedzę tu już ponad 10 lat tak irracjonalnego zrywu.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 marca 2012 07:19
W ogóle to zastanawiające jest to, że napisali, jakoby mieli pozostawać anonimowi i wspierać będzie można jeśli się zechce, a jeśli nie to sami też sobie poradzą. Więc jeśli sami sobie poradzą to po co o tym piszą? Ewidentnie jest to prośba o wsparcie finansowe. Gdyby nie było, to w ogóle nie było by takiego tematu. A kto wpłaci kasę niewiadomej, anonimowej grupie, która nie chce się przedstawić nawet nickiem? No pytam, który osioł to zrobi? Przypomniała mi się sytuacja z pewną fundacją, której nie trzeba tu chyba wymieniać, kiedy to prosili o wsparcie finansowe na wykup jakiegoś tam konia i jeden z forumowiczów - chyba Tomek (jeśli się mylę to przepraszam  :kwiatek: ) zaproponował, że wykupi konia na własną rękę, tylko niech powiedzą gdzie owy koń stoi. W odpowiedzi padło hasło: Nie potrzebujemy Pana pomocy i pieniędzy (coś w ten deseń). Dodatkowo bodajże Bera7 zaproponowała tej fundacji, że podaruje siodło dość sporo warte. Odpowiedzi chyba nawet nie dostała z tego co pamiętam.
Pierwszy post RadyS trąca mi właśnie tą fundacją. Wpłaćcie pieniążki - nie powinno was interesować kim jesteśmy, ani na co je przekażemy, a jesli nie to się wypchajcie - poradzimy sobie sami  🙄
wydawało mi się, że RadaS nie będzie zbierać ad persona pieniedzy, tylko jedynie wspierać akcje które warto wesprzec. tak jakby uwiarygodniali prosby o pomoc, sami nie zbierając, ale wspierając, sprawdzając, czy pomoc jest faktycznie potrzebna. chyba ze zle załozyłam?
Witajcie

. Jej celem nadrzędnym jest stworzenie funduszu pomocowego i przydzielanie z niego środków w tych akcjach, które Rada "certyfikuje",

Jeśli są jakieś pytania - chętnie odpowiemy.


Czyli zbieranie kasy jako cel nadrzedny... Bo jak inaczej zinterpretowac- stworzenie funduszu pomocowego
Celem nadrzednym nie jest jak widać dobro konia 🙂


Kochana rado - rozumiem, ze macie numer konta? Zarejestrowany na radę? A nie osobę prywatna?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 marca 2012 07:41


... Obecnie Rada liczy 6 osób (anonimowych re-voltowiczów, znanych jedynie niektórym moderatorom RV) i póki co w takim składzie będzie działać. Jej celem nadrzędnym jest stworzenie funduszu pomocowego i przydzielanie z niego środków w tych akcjach, które Rada "certyfikuje", czyli uzna akcje za rzeczywiście zasadne, a inicjatorów - za osoby wiarygodne...

...Rada Starszych dysponuje już pewnym, na razie niezbyt wielkim funduszem, pochodzącym w całości z wpłat własnych jej członków. Jeśli ktokolwiek z Was uzna Radę za ciało warte zaufania, oczywiście może do funduszu się dołożyć w dowolnej kwocie...

Rada Starszych zarządza funduszem według ściśle określonych przez jej członków reguł, a decyzje podejmowane są większością głosów. Środki z funduszu mogą być przeznaczone zarówno na wykup zwierząt, jak i na ich leczenie i transport....

Jeśli są jakieś pytania - chętnie odpowiemy.


Jak widać w kilku miejscach postu jest wzmianka o funduszu i zbiórce pieniążków ładnie zawoalowana w szczytny cel  🤣

Zaznaczyłam również wzmiankę o chęci odpowiedzi na wszelkie pytania. Jak narazie nie padły odpowiedzi na najważniejsze z pytań  🙄
[quote author=trusia]Sens będzie mialo, jak się czymś wykażą. [/quote]
Masz rację, Trusiu. Zatem poczekaj cierpliwie.

[quote author=trusia]Nieśmiało przypomnę, jak to faza ręczyła za osobę, która pól strony później wypięla się (...) [/quote]
Dlatego właśnie powstała ta grupa, żeby zminimalizować ryzyko podejmowania nietrafnych decyzji.

[quote author=zima]A czy taka Rada nie powinna była zostać wyłoniona przez użytkowników forum?? [/quote]
Nie ma żadnych przeszkód, żeby powstała RadaStarszychBis. Życzymy szczerze powodzenia. Jeśli ten wątek przyczyni się do powstania "konkurencyjnej" grupy, będziemy bardzo zadowoleni, że wreszcie jest szansa na działanie z sensem i chętnie rozpatrzymy możliwość połączenia sił (i środków 🙂 ).

Wasze reakcje są całkowicie zrozumiałe i generalnie takie, jakich należało się spodziewać, więc nas nie dziwią, nie oburzają, nie bolą. Wiadomo: nieraz już różni ludzie organizowali pieniądze pod pretekstem ratowania konia, a potem okazywało się, że prawda wygląda nieco inaczej. A że jak widać za mało czasu było dla niektórych na ochłonięcie, dlatego poczekamy jeszcze trochę z dalszymi informacjami na zakończenie re-voltowej akcji wylewania żali i rzucania podejrzeń. W międzyczasie jednak prosimy przyjąć do wiadomości, że istniejemy i w razie potrzeby oraz w ramach własnych sił i posiadanego funduszu służymy pomocą w potrzebie.

Pozdrawiamy, ciąg dalszy nastąpi po weekendzie 🙂
RS
Czyli dalej wiemy, ze nic nie wiemy.
Poproscie przynajmniej moda o zawitanie w tym watku i potwierdzenie Waszej wersji.


Niech nie odpowiada mod, nie-mod ani niech nie odpowiada stillgrey, która to znowu czyni swoje nadinterpretacje wyciągnięte nie wiadomo skąd.

blagam, wcisnij mi ignora i sie ode mnie odstosunkuj laskawie

[quote="Sankaritarina"]
[quote="Dodofon"]Nie mogę za ńich ręcznyc bo ich osobiście nie znam osobiście, ale są znani na forum i wydają sie solidni[/quote]
Zaraz zaraz. To są znani na forum czy nie są? A jeśli są, to gdzie są? Kto to jest?
[/quote]

Czytac czy myslec nie potrafisz? Dodofon napisala o swoich domyslach, a nie stwierdzila fakt.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 marca 2012 08:23
To ja mam pomysł na to by Szanowna Rada wykazała się  😀iabeł: Znam niedaleko stajenkę - już nie raz, nie dwa wspominałam o niej w niejednym wątku, gdzie jaka kolwiek pomoc, czy próba nakłonienia właścicieli do zmiany postępowania wobec koni została odrzucana, wręcz słyszeliśmy, że się nie znamy i jesteśmy miekkim wacusiem robieni skoro się tak przejmujemy głupimi końmi. Konie bez opieki kowala, bez odpowiedniej dla konia paszy, koń z astmą wykorzystywany ponad siły, nie leczony, stojący w stajni sprzyjającej rozwojowi choroby. W stajni brak nawet podstawowych szczotek. Koni sztuk 3. Zajmiecie się sprawą? Pomożecie? Nawrócicie właścicieli? A może odkupicie konie? Chętnie dam namiary  😅 Narawdę konie potrzebują poprawy warunków bytowych. Bywają bite - widziałam jak jeden z synów właścicieli robił nalot na konie z grabiami nie przejmując się, że ktoś patrzy. Macie możliwosć się wykazać  😀iabeł:
stillgrey, ja dalej nie rozumiem, czego chcesz ode mnie? nie mam z cala akcja nic wspolnego.
ale ok, prosze bardzo:
1. zalozenie konta i watku bylo konsultowane.
2. tak sie sklada, ze ip nie wskazuje na zadnego innego uzytkownika na razie.
3. wiem z pewnoscia kim sa 3 osoby z rady. sa to forumowicze o dlugim stazu, aktywni i powszechnie znani.
to wszystko co wiem na ten temat. nie mam zamiaru wiedziec nic wiecej. prosze mi nie zadawac wiecej pytan o to. na zadne pw w tej sprawie nie odpowiem.
katija ale o co Ci chodzi? kazda z osob w tym watku chciala jedynie potwierdzenia, ze to nie jakas podpucha. Ty sie odezwalas jako mod, ktory moze cos wiedziec i tylko dlatego Twoj nick sie w tym kontekscie pojawil. Nie rozumiem tez o co sie oburzasz, przeciez nikt Cie z ta akcja nie wiaze.
stillgrey, ja dalej nie rozumiem, czego chcesz ode mnie? nie mam z cala akcja nic wspolnego.
ale ok, prosze bardzo:
1. zalozenie konta i watku bylo konsultowane.
2. tak sie sklada, ze ip nie wskazuje na zadnego innego uzytkownika na razie.
3. wiem z pewnoscia kim sa 3 osoby z rady. sa to forumowicze o dlugim stazu, aktywni i powszechnie znani.
to wszystko co wiem na ten temat. nie mam zamiaru wiedziec nic wiecej. prosze mi nie zadawac wiecej pytan o to. na zadne pw w tej sprawie nie odpowiem.


Dziękuje za odpowiedz
Podchody jak z piaskownicy, rodem z zabawy w stylu "A ja coś wiem ale wam nie powiem". Podsumowując : Mamy radę, coś tam chcemy ale kim jesteśmy nie powiemy. Żenada  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się