Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
28 sierpnia 2013 09:32
faith-czasami takie decyzję o odpuszczeniu dają wiele dobrego, bo ze świeżą głową, nowymi pomysłami i radością podchodzimy do tego co mamy, a tak to tylko frustracja, że chcę więcej i więcej, a nie mogę tego mieć-przerabiałam  😉 Powodzenia z arabiszonem i samej radości z pracy z nim 🙂
Sierra-kciuki są i to takie MEGA mocne!!!  :przytul: Musi być dobrze!  🙂
xxmalinaxx-faktycznie jakoś sporo rozstań w kąciku  🙁, ale życzę powodzenia wam obojgu  🙂 Opowiadaj jakie dalsze plany, bo na pewno jakieś są  😉  🙂
baffina-może ona ma jakiś silny, ale ukryty gen rudości  😁 🙂 Trzymam kciuki żeby jej przeszło i śmigajcie tą eLeczkę   😀
tuch-szalejesz jeździecko  😜 Nowych fotek rudego niestety brak, ale pracuje nam się malinowo-ten koń mnie nie przestaje zaskakiwać. Przeszły mu foszki, uruchomił zad, zaczyna zginać nożyska i siedzenie na nim to czysta przyjemność, choć pracy przed nami tyyyle, że nie wiem czy starczy życia by ogarnąć całe to skomplikowane jeździectwo  🤣Ale jest pozytywnie  😀

edit
A tak ładnie zaczyna pracować mój sucharek Izwelta  🙂

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
28 sierpnia 2013 10:19
A wiecie że mi rośnie mały jeździec  😜 😍

Anai uroki posiadania kobył  😵 za jakie grzeeeechy ja się pytam?!  🙄  😁
Wymodelowana mam nadzieję, że chwilowe  😉
Milusia całkiem możliwe  😎 dzięki za kciuki. trzymaj mocno, przydadzą się  😉 a Izka super pracuje. I bardzo dobrze zrobiłaś. Pieluch nie chce zmieniać, to do roboty  😁
Milusia dzieki za mile slowa  :kwiatek: a Ruda jak z obrazka! kiedy planujecie wsiadac?🙂😉
wymodelowana planuję dalej jeździć. Na razie nic więcej nie umiem powiedzieć. Aktualnie zajmuję się obiecującą 4-latką.
ekuss dzięki, poniekąd zrobiłyśmy to w tym samym momencie. 😉
xxagaxx to pytanie i tak w końcu wylezie, więc odpiszę tutaj, bo nie chcę niedomówień.
Sprzedałam Muskata z kilku powodów, pierwszym i najważniejszym było to, że ze względu na stan zdrowia potrzebuję konia spokojnego i w 100% przewidywalnego. Muskat mimo wielu zalet nie jest przewidywalny, jego płoszenie się i nagłe uskoki nie poprawiały bynajmniej mojej kondycji, a ja nie mogę pozwolić sobie na ryzyko poważniejszych upadków i kontuzji 🙁 Nawet młode konie bywają bardziej stabilne niż on, więc z żalem musiałam w końcu stwierdzić, że było fajnie, ale jeżeli chcę jeździć jeszcze kilkanaście lat zamiast kilku miesięcy, muszę zmienić konia.

branka oczywiście, to najważniejsze, że dobrze trafił 🙂
milusia dzięki za miłe słowa, co do planów - zerknij na samą górę postu 😉 Mam zamiar dalej jeździć, pewnie sport, ujeżdżenie, ale nic pewnego na razie nie powiem.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 sierpnia 2013 19:37
Zairka   Piękne zdjęcia ! Młody jeździec Ci rośnie 🙂 Fajnie, że zaszczepiasz w synku zamiłowanie do koni 🙂
milusia   fajna młoda, nie mogę się doczekać aż zobaczę ją pod Tobą 🙂

Jako, że wsiadam na konia od święta i mam foty z ostatniego treningu to wstawię, a co 🙂 Na zdjęciach klacz HS Burza









Dzięki wszystkim za zainteresowanie, będę dawać znać co i jak. Może i sporo "zakrętów", ale cel mamy jeden z Czardaszem: godnie się razem zestarzeć. Co też czynimy, poruszając się wygodnie w westowym sprzęcie, dżinsach, na luzie.  🙂 Lubimy to, więc dla otuchy powtarzam sobie, żeby życie miało smaczek, raz sukcesik, raz dramaczek  😀 😉
.
branka, piękny ten lipicanek 😍
xxmalinaxx, w takim razie trzymam kciuki, żeby wszystko potoczyło się po Twojej myśli 🙂

A mi się dzisiaj tak skakało 😜 I mamy rekord życiowy chyba, w kombinacji okser 110cm i było całkiem przyjemnie 🤣 A tak oprócz tego, to Siwa jest złośnikiem i zaczęła "brykać" 😁
Zairka urocze zdjęcia 🙂

Ktoś poznaje tego pana?
Dzisiejsze fotki:




a my ciśniemy po polu 😀





Tak dawno na niej nie siedziałam, że zapomniałam jaki to jest super koń  🏇
konwalia, Co to za koń tak pięknie wyciąga giry? 🙂 Hadżi? Brawo!

merciful, Piękna Ty i piękny koń, ale to siedzenie pod koniem mi się nie podoba, sorry.

rtk, Czy to kobyłka z Twojego avatara? Bo zawsze mi się ten kształt głowy w Twoim avku podobał, to taki mój ulubiony, szlachetny kształt. 😉

faith, Super! Arabiszcza są inteligentne i można z nimi uzyskać wspaniałą, niepowtarzalną więź, czego Ci życzę. Kurde jak ja tęsknię za niektórymi arabami i pół arabami na których prowadziłam rajdy... 🙁 Z kilkoma doszłam do poziomu czytania w myślach.
Julie  :kwiatek: no wlasnie, ja tez tesknie, od czasow mojego Ametysta, moze pamietasz ciapka jednego kochanego🙂 to byl kon nad konie🙂
Julie, tak to ona.
Z Dodkiem zaczęliśmy od wiosny jakąś ambitniejszą jazdę poza terenami. Coraz lepiej się dogadujemy. No i chyba nigdy tak dobrze nie wyglądał, co mnie bardzo cieszy. Może jeszcze na starość będą z nas "ludzie"  😉 mimo, że ciężko przepracować nawyki wyrabiane latami.







Najlepsze galopy ever!
Zrobione przez farę  :kwiatek:
konwalia, sorry ale oczy bolą od patrzenia na to zdjęcie... :/

Julie
- kompletnie nie pamiętam mojego nicka z pl.rec.konie 😉 Albo Anaa jak tutaj, albo lorilay czyli login z mojego maila... hm... dawne czasy 😉
konwalia, sorry ale oczy bolą od patrzenia na to zdjęcie... :/
[b]

uff, a myślałam, że tylko ja mam takie odczucia... 🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 sierpnia 2013 22:33
rtk: fajnie tak se po ściernisku radośnie pohasać 🙂

Konwalia: się wyciągnął Hadżi w tym kłusie  🙂
[quote author=Anaa link=topic=90287.msg1863954#msg1863954 date=1377983844]
konwalia, sorry ale oczy bolą od patrzenia na to zdjęcie... :/
[b]

uff, a myślałam, że tylko ja mam takie odczucia... 🤔
[/quote]

Dlaczego 👀?
rtk, super! Ścierniska są rewelacyjne 😀
nagana,  faktycznie świetnie  Twój koń wygląda!

U nas wczoraj był Parkur otwarty. Frekwencja super. Dino pokazał, że jego wiek nie idzie w parze z pomysłami na życie, a  zawody są ok, ale niekoniecznie u siebie. No bo jak to, koniowozy na PADOK?U?! Obce konie? Samochody? Żeby w ogóle dojechać do placu, jechałam ładny kawałek cofając (przewalczenie ruchu na przód w takiej sytuacji kosztowało by nas za dużo straconej energii i być może pościągane podkowy, bo to, co Dino wyprawia z nogami w trakcie takiej "dyskusji" jest nie do opisania, wolę go pojechać do tyłu 😉 )  Na szczęście potem się ogarnął. Ptkę przejechaliśmy na czysto, w N zrobiliśmy jedną zrzutkę. Koń super, ja jechałam jakaś pokurczona (chyba pamięć ostatniej stopy na zawodach mnie pogarbiła 😉), ale ogólnie na plus.
P:  https://www.dropbox.com/s/utet06epxxlfyao/00034.MTS
N: https://www.dropbox.com/s/okns4mawc6vm7x3/00035.MTS

Edit: wykreśliłam to, co było interpretacją (a to wątek bez interpretacji 🙂 )
rtk, Świetne zdjęcia! 😀 🙂

merciful, Dwa ostatnie mi się baaaardzo podobają 🙂

ale mnie tu daaaawno nie było.... a jak już jestem to znowu mam 2 zdjęcia na krzyż i to jeszcze ze stępa  🍴 , bo ciemno było i mój aparat posłuszeństwa odmówił. Mój koń regularnie trenuje (noo... czasem nie zdążam pojeździć, ale staram się, żeby nie miał zbyt dużej przerwy), młoda się byczy na padokach, a po przydomowej stajni słuch zaginie za jakiś miesiąc.
Wczoraj skakałam jakieś szalone 50 cm na nie-skoczku i stwierdziłam, że koniecznie muszę zacząć ze swoim skakać raz na jakiś czas! 🙂


konwalia, sorry ale oczy bolą od patrzenia na to zdjęcie... :/

to samo miałam pisać
joakul, siodło lecące na tył, wywalające amazonkę na tylny łęk, dodatkowo z misiem więc efekt prawdopodobnie spotęgowany (jak wiadomo na tył lecą zbyt wąskie siodła zwykle). Amazonka bez równowagi, zgarbiona, siedząca na tym tylnim łęku, nie oparta w strzemionach, z podciągniętym kolanem  - czyli totalnie bez równowagi - oraz trzymająca konia na ręcznym (bo nie wierzę że przy takiej pozycji ciała jeźdźca ręka jest niezależna od reszty).
No ale koń ma ryj w dole i wyciąga nogi... co z tego że sztywność przodu bije w oczy.
No fakt, że ten obrazek pozostawia wiele do życzenia, ale nie da się zaprzeczyć, że Hadżi mimo wszystko postęp zrobił.

Julie, ja myślę, że to nie kwestia konia 😉

Anaa tylko, że to kącik rekreanta anie profi szportowca zawodowego...

Nie rozumiem po co te złośliwości... każdy z nas się uczy.
joakul, znaczy się tu jest miejsce tylko na ochy-achy? Dobrze wiedzieć...
Poza tym, złośliwość to by była, gdyby ktoś napisał, że przykro się patrzy na to zdjęcie, bo konwalia jest brzydka/gruba/łysa/głupia. A tak nikt nie napisał. Uważasz, że powyższa uwaga jest od rzeczy?

Pamiętam konwalię i jej styl bycia na tym forum i jestem niemal pewna, że dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę jakie zdjęcie tu wrzuciła i liczy na to, że znowu wywoła wokół siebie zamieszanie.
Znaczy się można tu wrzucać tylko poprawne 'politycznie' zdjęcia? Dobrze wiedzieć...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się