Zagłodzone konie w Posadowie

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 sierpnia 2013 09:09
No tak, dajmy Trzciance zarobić, a konie i tak tam zostaną.......
Szkoda że nie ma innej instytucji, która by się zajęła tą sprawą. Niestety z tą, po swoich przejściach jako jeden z z byłych członków, nic wspólnego mieć nie chcę 🙁
...i tylko koni żal.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 09:15
Te konie pomimo wygłodzenia widać że nie są to jakieś tam sobie szkapiny tylko rasowe konie

ElaPe - zgoda, ale co z tego wynika, bo nie rozumiem

[quote author=aleqsandra link=topic=92090.msg1846839#msg1846839 date=1376086720]

także mam dodatkowe przemyślenie, czy to nie jest czasem tak, że to jest taki koński oświęcim... te konie nie są tutaj na odchów, najprawdopodobniej są to "odpady z produkcji", których sławetny trener/handlarz nie chce wypuścić na rynek, żeby właśnie nie psuć swojej renomy i nie odbierać sobie tanimi końmi bez większej przyszłości potencjalnych klientów na super konie w zaporowych cenach...


Biedaki. Tylko, że temu gościowi bardziej opłacało się trzymać te konie w Polsce, żeby się same wykończyły niż sprzedać na mięso ...
[/quote]?

Żeby sprzedać te konie na mięso to trzeba by go najpierw podtuczyć, a z głodu zdechną same...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 09:37
No wynika z tego faktu to, że facet zagłodził nie jakieś bezwartościowe szkapy nn
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
10 sierpnia 2013 09:38
niestety chyba nie ma możliwości sprzedania części koni w lepszej kondycji aby sfinansować ratowanie tych w złej. Gdyby tak sie dało, ich rodowód i wygląd miałyby znaczenie. A tak...
fraziu   Grażka, weź przestań
10 sierpnia 2013 09:42
Widzę, że ElaP już mnie uprzedziła. Dla zainteresowanych, ale nie mających facebooka przekleję tekst z wydarzenia, utworzonego przez Pogotowie Dla Zwierząt:

Co tu dużo mówić... Przedstawię Wam suche fakty, bo emocji i tak nie da się wyłączyć...

Wczoraj w godzinach popołudniowych Pogotowie dla Zwierząt przeprowadziło kontrolę w stadninie koni w Posadowie, gdzie znajduje się ponad 200 koni. Były to klacze i ogiery oraz trzy źrebaki. Kontrola przeprowadzona po ujawnieniu w Internecie filmów obrazujących rażące warunku utrzymania koni w stajni.
W wyniku kontroli stwierdzono, iż większość koni przebywała na kilku tzw. biegalniach. Tam konie były w większości w dobrej kondycji. Kilka koni na biegalniach było w kondycji złej, z mocno zarysowanymi żebrami. Na terenie stadniny są też budynki z stajniami boksowymi. Tam konie przebywają najczęściej po dwa w jednym boksie. Konie te są w większości przypadków w kondycji głodowej. Kondycja głodowa charakteryzuje się tym, iż występuje u konia zanik tkanki mięśniowej, widać wyrostki kolczyste kręgosłupa, grzebień łopatki, guzy biodrowe, kości kulszowe, mocno zarysowane żebra. Na ogół, przy kondycji głodowej, można zauważyć rozepchany brzuch. U kontrolowanych koni w Posadowie brzuchy są mocno podciągnięte, co może świadczyć o całkowitym braku skarmiania paszami objętościowymi, tzn. sianem lub zielonką, które to pasze stanowią podstawę w żywieniu koni. Poza tym tak zaawansowany zanik mięśni może świadczyć o braku zapewnienia koniom należytej ilości ruchu. Niektóre z koni mają rany i krew na pysku od kantarów.
Trudna sytuacja koni w Posadowie trwa od kilku lat – o czym inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt dowiedzieli się od świadków. Co ciekawe, kontrole weterynaryjne nie wykazują żadnych uchybień. Podczas wczorajszej kontroli Pogotowia dla Zwierząt stwierdzono, iż konie mają pościelone świeżą słomą, natomiast pod tą warstwą widnieje stary, zdeptany obornik, w którym widoczne są śladowe ilości słomy. Stan taki może świadczyć o tym, iż ściółka została wyłożona na potrzeby kontroli PIW, która miała miejsce w dniu wczorajszym, i która nie stwierdziła ani dzisiaj ani wczoraj wcześniejszych kontroli żadnych uchybień. Jak to możliwe, że nikt z kontrolujących nie widział skrajnie wychudzonych koni?
W związku z ujawnieniem, iż na terenie stadniny dochodzi do znęcania się nad zwierzętami a dalsze przebywanie koni w tym miejscu zagraża nie tylko ich utracie zdrowia ale także i życia Inspektorzy „Pogotowia dla Zwierząt” złożyli w Komendzie Powiatowej w Nowym Tomyślu zawiadomienie o przestępstwie. Podjęli także kroki zmierzające do odbioru kilkudziesięciu zwierząt, których sytuacja jest najbardziej dramatyczna.
Bardzo pilnie potrzebna jest pomoc by ratować konie. Koszty odbioru kilkudziesięciu zagłodzonych i rannych koni, a także leczenia wyniosą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli chcemy aby szybko je zabrać z tego strasznego miejsca pomóżmy w opłaceniu interwencji.



Edit:
Jeszcze link: https://www.facebook.com/events/159527197573934/
Tam są też zdjęcia. Honorowa88 potwierdza, że to Posadowo i poznaje te konie.
Ale z tego co pisze to najpierw muszą dostać zgodę aby odebrać te konie.
To chyba dobrze że nie załatwiałam tego transportu bo byłam skłonna naprawdę pojechać i zabrać ze dwa do siebie.
Ciekawa jestem czy naprawdę uda sie cokolwiek zrobić
Bo mam jakieś oczucie że z braku możliwości i pieniędzy sprawa ucichnie.
Chyba ża się mylę i naprawdę - nawet bardzo bym chciała być w błędzie
edit: ElaPe -rasowe.Na zdjęciach z fb widać palenia
Czy dobrze zrozumiałam ze kontrola weterynaryjna po raz kolejny nie stwierdziła zadnych uchybień??  🤔
No wynika z tego faktu to, że facet zagłodził nie jakieś bezwartościowe szkapy nn

wszystkie te konie maja dokumenty, czipy i palenia dunski goracokrwisty.
byc to moze i cos z tego bedzie, bo epona powiadomila dunski odpowiednik tozu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 10:04
no, widać palenia DWB



Tym najbardziej zagłodzonym to lepiej zapewnić dom i spokojną emeryturę, bo raczej marne szanse żeby nadawały się później do użytku. Za to może facet posprzedawałby te w nieco lepszej kondycji. U mnie w okolicy niedawno była podobna akcja, tyle że facet miał około 50 zimnokrwistych i dali mu czas miesiąc- dwa na sprzedaż lub polepszenie warunków dla zwierząt. Jeśli się nie wywiąże to konie mają być mu odebrane. Jak to się skończyło  to nie wiem, ale mogę podpytać.
Witam,
Przy okazji tego iż jest tu sporo osób, chciałabym zgłosić jeszcze jedną sprawę. Stajnia ksj jokar własność Pani, która ma wyrok za urwanie języka dla konia (dosyć głośna więc na pewno słyszeliście) posiada stajnię, w której są skrajnie wychudzone konie, klacze w kondycji głodowej kryte, padają przy wyźrebieniu lub zrzucają... niestety kilka tych gorzej wyglądających koni zniknęło, więc sprawa jest pilna, nie długo może nie być śladu po tych koniach i sprawa na jakiś czas ucichnie, a zaraz znowu zacznie się to samo. Jestem zniesmaczona tym iż nikt nie reagował, gdyż w owej stajni stoją konie prywatne, pracownicy i nikt nic na to?! Właścicielka ma plecy więc ciężko jej coś zrobić... może ktoś się i tym zainteresuje? Oto potajemnie nagrany filmik z tego roku...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 sierpnia 2013 11:16
co to się dzieje ostatnio  🙁 powiem Wam, że wstyd mi za nasz gatunek ludzki ...... zastanawiam się, co tak naprawdę musiałoby się stać, aby Nasze prawo było zdecydowanie bardziej przychylne dla zwierząt. Sprawy o znęcanie się ciągną się latami i często kończą się  na korzyść oskarżonego.  🙁  Sama zajmuję się na nowo jedną z podobnych spraw ( tylko, że konie zostały zabrane ) , a teraz po wyroku uniewinniającym istnieje ryzyko, że konie ( odkarmione i "ogarnięte ) będą musiały wrócić do kata pseudo hodowcy  🙄 .

Widia czy ten filmik osobiście nagrałaś ? chodź na pw.

edit.
bardzo proszę o kontakt ze mną. Możemy przyjąć 2 konie , możemy nawet po nie pojechać.
Wpis na wątku na FB... czy ktośjuz a to odpowiedział?

Julie Kaiser-Hansen Taylor
Hello - I am a Danish journalist with www.epona.tv. I am researching this story and have tried to call the Pogotowie dla Zwierząt press contact this morning with no luck. Is there anyone who can tell me who to call in Poland to find out what is going on with the horses?

I have contacted the Danish animal protection society to ask if anything can be done from here. I have also contacted John Byrialsen for a comment but have had no reply yet.

Please call me on 0045 20481540 if you're involved in the evacuation of these horses or write to julie@epona.tv. Thanks
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 11:25
a teraz po wyroku uniewinniającym istnieje ryzyko, że konie ( odkarmione i "ogarnięte ) będą musiały wrócić do kata pseudo hodowcy 

no więc niech wpierw zawróci wszystkie koszty odkarmienia i ogarnięcia takiego konia. Niech mu rachunek wystawią z każdym wydatkiem + pensjonatem + pracą własną.

a teraz po wyroku uniewinniającym istnieje ryzyko, że konie ( odkarmione i "ogarnięte ) będą musiały wrócić do kata pseudo hodowcy 

no więc niech wpierw zawróci wszystkie koszty odkarmienia i ogarnięcia takiego konia. Niech mu rachunek wystawią z każdym wydatkiem + pensjonatem + pracą własną.


tego prawo nie przewiduje. skoro wyrok jest uniewinniający, znaczy, że zwierzęta zostały niesłusznie odebrane...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 sierpnia 2013 11:41
Met ma rację  🙁

halo halo !!! woj. mazoiwieckie ! potrzebuję na noc dwu konną przyczepkę !!!! chcę jechać po 2 konie, a wydzwaniam po wypożyczalniach i nie mają  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 11:43
Ale co, to już konie tam dają w tym Posadowie że na gwałt ci przyczepka potrzebna?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 sierpnia 2013 11:46
Ale co, to już konie tam dają w tym Posadowie że na gwałt ci przyczepka potrzebna?

tak, zadzwoniłam na numer podany na 1 str. wątku  i kazali przyjeżdżać.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 11:51
aha chyba że tak.
Zduśka napisałam na pw😉
Ja zaoferowałam że zrobię dokumentację zdjęciową z Karoliną Wengerek, jednak babka z TOZ powiedziała że nie ma takiej opcji. Konie dają jak leci bez wybierania, przebierania. W sumie sprawiedliwe... Jak ktoś ze Szczecina chce jechać ze mną samochodem w poniedziałek rano to zapraszam. Ewentualne koszty paliwa to 100 zł. Resztę na PRV.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 12:47
Czyli kto tę akcję przeprowadza? TOZ czy ta Straż dla Zwierząt?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 sierpnia 2013 12:50
ja rozmawiałam z kolesiem z TOZU - kazał dzisiaj przyjechać, bo dzisiaj konie wydają - jak leci.
Jutro już nie wiadomo co będzie.,

Ja jadę właśnie. Trzymajcie kciuki za drogę.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2013 13:02
OOO to super że tak szybko.

Na co kasę zbiera Trzcianka skoro ludzie sami przyjeżdżają i zabierają konie?
ElaPe, i co? maja je leczyc i zywic za swoje pieniadze? te konie poszly do domow tymczasowych, nie do adopcji. to nie sa konie tych osob, ktore je zabraly.
Gniadata   my own true love
10 sierpnia 2013 13:19
No wynika z tego faktu to, że facet zagłodził nie jakieś bezwartościowe szkapy nn


a jakby zagłodził NNki to byłaby mniejsza wina? chyba tak samo czuje ból i głód koń z papierem jak i bez...
Na wydarzeniu na FB podano nazwiska weterynarzy:

http://www.facebook.com/events/159527197573934/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się