KOWALE

Dramka święte słowa  🤣
Biłam się długo z myślami czy pisać to na forum publiczny, ale chyba tak będzie lepiej! Skorzystałam ostatnio z usług pana Bryzka ze służewia (Warszawa). Jednego konia mi rozczyszczał a drugiego podkuwał. Tego co podkuwał zakuł. Zostało to potwierdzone przez weterynarza. Koń kulał przez dwa i pół miesiąca i strasznie cierpiał, ponieważ nie mógł wychodzić na padok i spacerowałam z nim tylko w reku. Kowal nie zakuł tego konia przez przypadek (bo wiadomo że czasami może się zdarzyć) ale przez kompletny brak wiedzy. Nie polecam -  straciłam mnóstwo czasu i pieniędzy na to by koń wyzdrowiał. Kowal poczuł się do winy i zwrócił mi pieniądze za kucie, przynajmniej zachował się uczciwie, ale i tak nie zrekompensowało to mi tego co zrobił.
No widzisz, sa kowale i "kowale"  🙄 . Ja zostaje przy swoim zdaniu i Iśkowie (Iśkówowie? ) u mnie są na pierwszym miejscu  😅 . Od wielu lat się z nimi znam i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam no i też nie kasują dużo. Także polecam  😁
Dziewczyny, zbieram informacje na temat dobrych podkuwaczy dojeżdżających na Śląsk, potrafiących kuć z głową, ortopedycznie i z dobrymi rezultatami, najlepiej nieco współpracując z wetem. Znacie takie cudo?
Dodam jeszcze, że byłoby super, gdyby ceny za usługę nie zabijały  😡
Forkate, Paweł Ciołek? Regularnie przyjeżdża w okolice. Tylko nic nie wiem o współpracy z wetem. :P
Forkate, kowalem, którego mogę polecić jest Marcin Biały. Rezyduje na opolszczyźnie, ale wiem, że na Śląsk również jeździ. Nie wiem tylko czy akurat w Twój region - to musiałabyś ustalić już z nim.
Sankaritarina, niestety nie moja półka 🙁
ibmoz, dzięki wielkie, zanotuję 🙂 Ktoś coś jeszcze?
Rafał Łuszcz i jego brat. Ja polecam, mieszkają w okolicy Gliwic. Robią konie w SK Michałów, to chyba dobra rekomendacja ?
lukaszpodkuwacz, dzięki wielkie! Mieszkają nawet całkiem niedaleko mnie 🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
22 kwietnia 2012 16:29
Witam :-)

Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów oddawał swojego konia w ręce Wojtka Taranowicza?
Ktos miał doswiadczenie z tym Panem?
Zastanawiam się nad nim i Rafałem Hałą. Potrzebuje pilnie opinii werkowacza - ortopedy ze Śląska. Możecie pomóc  :kwiatek: ?
Bronze, ja z czystym sumieniem polecam Rafała Hałę. Prowadzi mojego konia od zeszłego roku (werkuje) i jestem zadowolona naprawdę pod każdym względem
Forkate, właśnie, jak wyżej 🙂 Pan Rafał z tego co wiem dojeżdża na cały śląsk + małopolska.
Bronze   "Born to chase and flee.."
22 kwietnia 2012 21:03
Dzięki za info.
Może cos zasugeruje mojemu koślaczkowi :-), pozawracam głowę. Jak to mówią - kto pyta nie błądzi :-).
Bronze- ja stanowczo nie polecam  🤔  więcej na pw.
Bronze- z kowali, po których przejmuję konie mogę polecić Marka Lisa. Kopyta nie są krzywe, podeszwa nie wyżynana, strzałka ma kontakt z podłożem, pazur nie wyjeżdża no i piętki trzyma nisko. Jak radzi sobie  z krzywymi końmi nie wiem, bo te są proste 😉
Czy ktoś się orientuje ile w tej chwili kosztuje werkowanie u p.J.Ciołka?
Bronze   "Born to chase and flee.."
10 maja 2012 19:40
230 zł  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2012 19:45
Oj już i o 260zł słyszałam. A poza tym sky is the limit w tej kwestii 😉
Chyba żartujecie? 260 za SAMO WERKOWANIE? O ludzie...
czasem jeszcze do tej ceny dochodzi opłata za dojazd 😉 ale jak widac, nie brakuje ludzi, ktorzy sa w stanie tyle dac za werkowanie
Wiwiana   szaman fanatyk
10 maja 2012 19:55
Oj, wiecie, można i 30 i 50 zł dać za struganie. Kwestia wyboru wersji i usługodawcy 😉
Matko i córko, po co pytałam  😂
W takim razie inaczej zapytam- rozglądam się za kompetentnym kowalem, który pomoże naprostować kopyto sztorcowe i postawę podsiebną, nie wycinając jednocześnie nadmiernie strzałki. Chciałabym też, żeby wiedział, że koń powinien chodzić od piętki i do tego dążył. I żeby nie był miłośnikiem wysokich piętek. Miło by też było gdyby był słowny i punktualny. Istnieje taka osoba? W Warszawie dodam.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2012 19:56
Pisz do Piglet 😉
Koniczko ale z tego co się orientuję to struganie u piglet to 150 zł co 4 tyg. Co wychodzi drożej niż p. Ciołek co 6-8.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2012 20:01
Sztorcowe kopyto niestety trzeba korygować częściej niż co 6-8 tygodni, żeby mieć dobre efekty. No ale co kto lubi 😉
Wiwiana   szaman fanatyk
10 maja 2012 20:01
Matko i córko, po co pytałam
Sama widzisz, jak to jest 😉
Zdaję sobie z tego sprawę. Być może naiwnie zakładam, że znajdę jakiegoś klasyka, który nie okaże się kolejnym ignorantem.  🙁
Nie chodzi mi o to, żeby zaoszczędzić kasę kosztem zdrowia konia, ale jeśli co 4 tygodnie mam wydać 70-80 zł albo 150 zł za dobrze wykonaną robotę, to wybór jest oczywisty. 😉 Oczywiście biorę piglet pod uwagę, ale na razie robię tylko rozeznanie.
O p. Ciołka pytałam raczej z ciekawości. Nie wydaje mi się, żeby był to ktoś osiągalny dla mnie i mojego tuptusia. 😉
O kurde to ja musze chyba podnieść ceny  😁

Ale chyba w Warszawie to w ogóle wszystko jest po prostu droższe 😉
Ja polecam Piglet , naprawdę warto zapłacić . Wyprowadziła mi super sztorcowe kopyto u 16- letniego konia a bujałam sie z problemem między kilkoma kowalami. Piglet była ostania deską ratunku i strzałem w 10!
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2012 20:46
Moim zdaniem lepiej się szarpnąć na Piglet niż na Ciołka.
a ja mogę szczerze polecić Piotrka Okłe 😀
Mój ma sztorcowe, pękające kopyto. Odkąd Piotrek dba o kopyta mojego konia nie mam żadnych problemów. Sam pilnuje terminów, jak trzeba przyjechać coś poprawić/albo zrobić np. takiego sztorca częściej niż inne to przyjeżdża bez problemu. Bardzo miły człowiek przy okazji. Za każdym razem jak mnie widzi to pyta jak koń. Przyszliśmy do niego kulawi to później dopytywał i w ogóle. Interesują go zwierzęta, którymi się zajmuje i widać, że robi to z pasją. U mnie w stajni robi 3/4 koni mimo, że dojeżdża z 10 kowali to większość wybiera właśnie jego. Dodam też że jak rozpoczęłam z nim współpracę to kopyta mojego konia były w strasznym stanie, teraz się poprawiły, stosowałam się do jego zaleceń i już żadnych problemów nie mamy🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się