Wybory 2015 i to co po wyborach.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 08:42
Ok, Smok, nie głosowałam na pis, ale nie rozumiałam nagonki, już rozumiem. Posypuję głowę popiołem.
halo, w wielu instytucjach na wyższych szczeblach pozatrudniani byli ludzie w różnych latach i z różnymi sympatiami politycznymi. Byli tacy, co pamiętali czasy AWS, SLD, PiS, i Ci zatrudniani za czasów PO. Zawsze były roszady na stanowiskach, ale głównie tam, gdzie siedział zapiekły polityk na stołku wywodzący się z opozycji. Zwykle ci, którzy stali z boku i się nie wychylali spokojnie byli w stanie zachować swoje stanowisko.
A teraz? Nie ważne z jakiej jesteś partii. Jeśli PiS to wylot. 304 z 314 dyrektorów ARiMR, prezes i 3 w-ce Azotów Puławy, zarząd PGZ, itd. Lecą ludzie wszędzie gdzie się da. A co gorsza stołki są obsadzane kimkolwiek, a nie ludźmi, którzy mają na to stanowisko kwalifikacje.
Podejrzewam, ze sobie przeliczyli... sama Pepita 1mln400 euro, a stadnina zamknęła rok z 3 mln na plusie.
Nowy zarząd sobie przeliczył, że wiecej kasy z tego wyciągnie, stąd ten ekonomista  😂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 lutego 2016 10:31
W końcu ktoś musi, poza nami, robić na 500+  😎
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 10:35
Podejrzewam, ze sobie przeliczyli... sama Pepita 1mln400 euro, a stadnina zamknęła rok z 3 mln na plusie.
Nowy zarząd sobie przeliczył, że wiecej kasy z tego wyciągnie, stąd ten ekonomista  😂


Ekonomicznie stwierdzi, że konie mogą być na samej trawie a kowala widzieć tylko przed wystawami  👀
Widocznie stary zarząd za dużo kasy wydawał na lakier do kopyt, oliwke do pysków i odzywki do sierści...
A żywienie? przeciez kazdy normalny rolnik wie, ze konia sie puszcza na łąki i część roku żre za darmo :P a we wrzesniu odsady sprzedac i nie będą generowały dodatkowych "zimowych" kosztów.
Chłop ma łep na karku!  Co z tego, ze nie miał styczności z koniami?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 lutego 2016 10:48

Chłop ma łep na karku!  Co z tego, ze nie miał styczności z koniami?


Powiedz, że to było celowe...  😵
Mozii w ten sposób wypowiedział się nowy janowski prezes  😀
[quote author=Megane link=topic=97161.msg2501405#msg2501405 date=1456224244]

Chłop ma łep na karku!  Co z tego, ze nie miał styczności z koniami?


Powiedz, że to było celowe...  😵
[/quote]
Hihihi... widać nie śledzisz sprawy :P
Prezes może tak mówić, a mnie to poprawiasz!
😵
Kolejna dobra zmiana. Decyzja kontroli skarbowej ma być ostateczna, nie będzie drugiej instancji i odwołania. Kompetencje urzędników skarbowych często wiele pozostawiają do życzenia. Czyli jest to dobra zmiana, po co podatnik ma mieć możlwość to wykazać.

Wiem, zawsze pozostaje sąd.     
trusia no przecież rząd liczy na wzrost wpływu z podaktów, vatu min, więc decyzja po kontroli z US musi być ostateczna i zgodna z polityką, oczywiście  😤 Tfu, na psa urok  😲

A oto 500 zł, kto chętny może sobie poczytać http://margineszycia.blogspot.com/2016/02/drogi-pamietniku.html
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lutego 2016 11:45
mnie zastanawia, jak będzie wyglądać ten kraj za 4 lata :/
Jest kilka wersji... jak na razie unia sobie robi z nas tarcze obronną. Rząd doprowadza do konfliktów z ruskimi. Granice zamknięte a niemcy przyjmują towary od ruskich drogą morską.
Za 4 lata moze nas nie być, może obecnego rządu nie być, może unii nie być, albo będziemy rozmawiać po rusku i bedziemy popier... na hucułach, bo arabów juz nie będzie 😉
Co do 500 zl, takie dziecko, ktore dostanie, a nie wykarze sie pozniej checia ksztalcenia (nie mowie o studiach) i zarabiania na siebie, powinno oddac te pieniądze np w postaci robót publicznych. Albo rodzicow na te roboty wyslac ( choc jak beda rodzic dzieci przez pol zycia to mogą nie dożyć).
Megane, uważaj co piszesz, bo na Gładyszów też może przyjść czas. Zostaną nam araby, ale tierskie.
Gladyszow jesli chodzi o zysk nie jest intratny. I chyba jest dzierzawiony od ANR przez Kombinat Kietrz w tej chwili, bo sam z siebie nie dawal rady. Moglam cos pomylic.
pestka, mam rozumieć, że w 2007/8 wszyscy dotychczasowi zostali na swoich stanowiskach?

Halo, ale co to ma do rzeczy? Co to za argument? Przecież miała być dobra zmiana. Naprawdę do tego stopnia jesteś zaślepiona, że uważasz to za dobrą zmianę? 

trusia no przecież rząd liczy na wzrost wpływu z podaktów, vatu min, więc decyzja po kontroli z US musi być ostateczna i zgodna z polityką, oczywiście  😤 Tfu, na psa urok  😲
A oto 500 zł, kto chętny może sobie poczytać http://margineszycia.blogspot.com/2016/02/drogi-pamietniku.html

No tak, są urzędnicy, którzy nie znają terminów wpłacania zaliczek, nie wiedzą, na jakim PIT-cie podatnik ma się rozliczać, ba, jedna pani mi nawet powiedziała, że ja w ogóle podatków płacić nie muszę – ale co z tego, pierdut, walną decyzję i sprawa zakończona, będzie kasa na łapówkę wyborczą. A ty podatniku płacz i po sądach się ciągaj.  Może finansowo wytrzymasz do czasu, gdy sąd zajmie się twoją sprawą. 

Co do tego bloga – gdzieś tu rozważałam, kto może zdecydować się na kolejne dziecko, bo dostanie 500 zł. I wyszlo mi, że patologia.   

m.indira   508... kucyków
23 lutego 2016 17:28
http://www.rmf.fm/movies/show,2707,co-kon-wyskoczy-23-lutego-2016.html
nie zdążyłam posłuchać były komentarze w wiadomościach o 16 ktoś słuchał?

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/nik-panstwowe-hodowle-koni-przynosza-straty,470905.html
ten raport też pewnie sie przyczynił, tylko tam gdzie straty pewnie sie nikt na prace nie pokwapi bo nie można wydoić pustej kiesy...

i rozwalił mnie pewien komentarz ;
nie wyhodowali "kasztanki" dla gnoma, to mają za swoje 😉))
W tym roku mogą sobie pofolgować na obiecankach bo mają prawie 10 miliardów z LTE , i resztę wydoją z podatków a potrzeba im chyba 16 miliardów . W przyszłym roku na dziecko potrzeba będzie 25 miliardów i gówno wpływów , więc dzieci dostaną gówno a z reszty obiecanek , cóż nie chcę przeklinać . Durny naród  😵 I kasa będzie pusta jak bęben  😁 Wydoją rolników i wydymają górników , co uważam za dobrą zmianę ,bo może się obudzą . 😁
http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/nik-panstwowe-hodowle-koni-przynosza-straty,470905.html
ten raport też pewnie sie przyczynił, tylko tam gdzie straty pewnie sie nikt na prace nie pokwapi bo nie można wydoić pustej kiesy...


Przeczytaj, zanim coś palniesz. Ten raport się do niczego nie przyczynił, bo 1. jest sprzed dwóch lat 2. to nie raport tylko wyciąg z niego jaki w PAP zamieścił minister Sawicki, który chciał likwidować stadniny.

Nowe PiS-owskie oblicze polskiej hodowli;
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-02-23/doswiadczeni-szefowie-stadnin-koni-odwolani-nowi-nigdy-nie-siedzieli-w-siodle/

Wyniki finansowe stadnin za 2014 rok masz tu:
m.indira   508... kucyków
23 lutego 2016 17:55
s.heykowski, a znasz powiedzenie że gdy sie psa chce uderzyć kij sie zawsze znajdzie? kazdy powód bedzie dobry, nawet i taki sprzed kilku lat, byle by był, a jak na razie oficjalnego podania przyczyny nie ma, jakie one są, możemy sie tylko domyślać i wymyślać teorie spiskowe takie jak mój link... nie napisałam że sie przyczynił, tylko zapodałam link, z tekstem że sie pewnie przyczynił, szkoda że nie dodałam  😉 wtedy bys na mnie nie naskoczył.
i faktem jest że poleciały władze dwóch najbardziej dochodowych stadnin, liczyć każdy potrafi wiec rachunek jest prosty...
mnie zastanawia, jak będzie wyglądać ten kraj za 4 lata :/


A co to dochodowe ? Co to nowa władza dochodów nie potrzebuje ? Przy ich apetycie na władzę są w stanie skonsumować wszystko , jak szarańcza.  😤 Obstawiają wszystko a do niczego nie mają fachowców , jako kompetencje liczy się tylko i wyłącznie to czy są PIS-owcami  😤 Nie pytaj co będzie za 4 lata bo nie wiadomo co będzie jutro  😵
s.heykowski, a znasz powiedzenie że gdy sie psa chce uderzyć kij sie zawsze znajdzie? kazdy powód bedzie dobry, nawet i taki sprzed kilku lat, byle by był, a jak na razie oficjalnego podania przyczyny nie ma, jakie one są, możemy sie tylko domyślać i wymyślać teorie spiskowe takie jak mój link... nie napisałam że sie przyczynił, tylko zapodałam link, z tekstem że sie pewnie przyczynił, szkoda że nie dodałam  😉 wtedy bys na mnie nie naskoczył.
i faktem jest że poleciały władze dwóch najbardziej dochodowych stadnin, liczyć każdy potrafi wiec rachunek jest prosty...


Prawo jest takie, że nie trzeba żadnego powodu, żeby odwołać prezesa. Wystarczy tylko chęć. Stadniny są dochodowe, ale 3 mln w skali państwa to są niewielkie pieniądze. Tu chodzi o to, że paru gości chce zrobić na tym interes, tylko nie państwowy, a całkiem prywatny. Najgorsze w tym jest to, że nowi prezesi teraz za wszelką cenę będą musieli pokazać lepsze wyniki finansowe od poprzedników a najprościej będzie to zrobić sprzedając to, czego się do tej pory nie sprzedawało.
Wyprzedadzą to co klienci będą chcieli kupić ,a potem sprzedadzą ciągniki ,słomę ,siano a na koniec budynki  😵 Resztę rozkradną okoliczni bezrobotni  😤 Ciekawe gdzie się podziali ci zwolennicy nowej władzy co to ją tak zachwalali i przepowiadali nam dobrobyt.  😤

Chyba i z pińcet coś cieniutko http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wplywy-z-podatku-handlowego-beda-mniejsze,621890.html
bera7, zgadzam się z tobą. Bardzo się tego bałam, właśnie tego. Miałam pewne nadzieje, zawiedzione. TO nie jest dobra zmiana. Nie jest. Wszyscy koniarze są jednomyślni, niezależnie kto jak głosował i kogo popierał.
I nie chodzi mi "tylko" o konie, ale co innego "nowa miotła", bo takowa jest... normą w tym kraju, patologiczną ale normą 🙁, a co innego miotła Ucznia Czarnoksiężnika.
A o konie bałam się bardzo. Bo o ile PSL, PO, SLD też - tam byli ludzie, którym jakoś było po drodze z końmi, mieli jakieś sentymenty (z rożnych powodów), to PiSu o to nie podejrzewałam. PiS konie miał gdzieś. A teraz okazuje się, że jest jeszcze gorzej. Bo na "końską ziemię niczyją" najwyraźniej weszli miłośnicy prywaty w pelerynach PiS.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 lutego 2016 20:20
A teraz okazuje się, że jest jeszcze gorzej. Bo na "końską ziemię niczyją" najwyraźniej weszli miłośnicy prywaty w pelerynach PiS.


Nie kochaniutka , to jest własnie PIS z krwi i kości . I dokładnie na taki żeśćie głosowali. Wszyscy rozumni ludzie widzieli jacy oni są , więc cięzko teraz zwalać że ktoś się podszywa ,albo wierzył w ideały. Nie . !!! Dostał dokładnie to na co głosował . A to k...a nie koniec  😤
Smok10, wiesz, ja to widziałam w wykonaniu PO. I nie tylko ja. Demokracja, psiakrew.
halo, bzdura. Mam znajomą w jednym z urzędów. Powiedziała, że przeżyła spoooro zmian władzy przez ostatnie 20-kilka lat. Ta jest druga, w której lecą szeregowi pracownicy i wysocy specjaliści a przychodzą z nadania ludzie bez wiedzy i umiejętności. Poprzednia też była za PIS. Właśnie dostała nową szefową, która nie ma pojęcia o pojęciu, bo nawet nie ma nic wspólnego z ich "branżą".

Ponieważ mam trochę znajomych bliższych i dalszych w instytucjach typu ZUS, US, Arimr to mam też okazje patrzeć, jak pierwszy raz boją się o pracę - a dobrych parę lat ich znam i zawirowań politycznych też już trochę przeżyli.

Swoją szosą pamiętam jak PIS poprzednio "wchodził" do KGHM. Akurat pracowałam w podrzędnej firmie reklamowej, która dostarczała im rzeczy typu wizytówki, foldery dla spółek córek itp. Oczywiście kontrakty zostały zerwane od ręki. Dość zabawnie było, bo zamiast naszej firmy weszła firma 2-krotnie droższa, która wszystko i tak kupowała u nas - tylko dorzucała swoją marżę. No ale właściciel był mocno politycznie zaangażowany. Tylko nie potrzebował się wysilać, potrzebował zarabiać.
Smok10, wiesz, ja to widziałam w wykonaniu PO. I nie tylko ja. Demokracja, psiakrew.


Nie ,ty tego nie widziałaś  bo tego nie było. Ty widziałaś to duszą która słuchał rozkazów z ambony . Jeżeli nawet byłaś w gównie ( nie ważne z jakiego powodu ) szukałaś winnych , wszędzie tylko nie u siebie , to na złość postawiłaś się przeciw. Nie ważne że wpadłaś z deszczu pod rynnę , ale jeżeli tobie źle to niech inni mają jeszcze gorzej. Dzisiaj wszyscy będą cierpieli za te wybory przeciw , każdego to dotknie . Koniarzy, samochodziarzy , wodniaków , lotników , wszystkich. Za dobrze było i się w dupach przewracało to się zachciało zmian . No to teraz teraz będzie h.....a z marmeladą   😤

epk- Ja lubię polemizować z halo , ale nie na temat polityki. Jest zbyt zindoktrynowana żeby przyznać się choćby do elementarnej pomyłki o katastrofie nawet nie wspomnę .  😵 Mam wśród znajomych takiego jednego. Najpierw należał do sekty w kościele to go wydoili z firmy i gigantycznej kasy do zera , to szukał pocieszenia w PIS-ie , teraz prawie bezdomny i bez rodziny ,ale dalej tkwi w swoich przekonaniach. Szkoda że tak ciężko o przymusowe leczenie  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się