Wybory 2015 i to co po wyborach.

Póki co sprawdziły się prawie wszystkie scenariusze o jakich pisałem w tym wątku przed i po wyborach . Do zakończenia tego czarnego scenariusza brakowało tylko J.K jako premiera. 😵
No i właśnie na TVN24 jest wywiad z Kaczyńskim który powiedział że rząd Szydło był eksperymentem, czyli przygotowuje się do ostatniego etapu dobrej zmiany. Bardzo żałuję że się we wszystkim nie myliłem. 😤

http://www.tvn24.pl/jaroslaw-kaczynski-rzad-szydlo-eksperymentem,636502,s.html
"Nie ukrywam, że miałem na kształt tego rządu pewien wpływ i ponoszę za jego działania pewną współodpowiedzialność" - wyjaśnił. Dodał jednak, że nie wzywa premier i "nie mówi jej, co ma robić". "Uważam, że pani premier rządzi na własną odpowiedzialność"Czyli wystawił Szydło jak Morawiecki Zawiercan 🤣

A tak serio - samo przejęcie stołka chyba niewiele zmieni? I tak wiadomo, gdzie jest władza. Bardziej pewnie chodzi o rekonstrukcję rządu, o wyjście z okresu "błędów i wypaczeń". Może jednak znaleźli tę agencję od wizerunku w Londynie? Albo po prostu widać już, kto jest w 100% posłuszny, a kto w 80?
Smok10, poczekaj spokojnie do końca roku  😀iabeł: zanim uznasz się za proroka.
Smok10, poczekaj spokojnie do końca roku  😀iabeł: zanim uznasz się za proroka.


To samo mówiłaś na moje wcześniejsze proroctwa, ale Ok i tak nie mamy innego wyjścia . Spokojnie czekamy do czasu przejęcia władzy przez p. Jarka  🙄

Najfajniejsze , że w tym temacie jest wszystko zapisane i póki co z niego nie znika  😎

Jak pisałem przed wyborami że Gowin nie będzie ministrem Obrony Narodowej tylko Maciarewicz  a Ministrem Sprawiedliwości i prokuratorem Generalnym będzie Ziobro , to też tak mówiłaś . 😉

Dla p. Jareczka zawsze musi pracować M...n . Poprzednio to był Marcinkiewicz a teraz Szydło . Gdy Marcinkiewicz stał się ofiarą własnego sukcesu to wyleciał jak z procy. Jak zapowiedział , Prezydenta nie może , ale Premiera i owszem.  🙄

Teodora - Tu chodzi tylko i wyłącznie o zaspokojenie chorych ambicji. Władza musi być sformalizowana . A w momencie kiedy Szydło zacznie realizować programy za wszelką cenę  to wyciągnie się jej stadniny , tak jak ich prezesom wynajmowane mieszkania i wywali na zbity p...k , a p. Jarek przejmie władzę i kilkoma populistycznymi decyzjami zjedna sobie vox populi.  😵
Czy formalizacja ma znaczenie dla ambicji Kaczyńskiego? Trudno się bawić w psychologa... Realną władzę i tak ma. Więc to gdybanie.
Ale już myk z wkroczeniem "prawdziwego szefa" (który naprawi błędy poprzedników) brzmi całkiem sensownie. Nie wiem, czy ktoś oglądał "Szefa wszystkich szefów" von Triera 😉
[s]Dlaczego górnicy mają "trzynastki" i "czternastki", a nie po prostu wyższą pensję?[/s]
To nie tu chciałam pytać, tylko w pytaniach do zadania 😉 Ale może to nieprzypadkowa pomyłka - w końcu polityczne pytanie.




jakie 14???
13 owszem sa, ale 14? przeciez od lat ich nie ma
Gazeta Prawna na temat projektu porozumienia poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do Polskiej Grupy Górniczej: "Jak wynika ze źródeł PAP zbliżonych do stron negocjacji, założenia projektu porozumienia przewidują m.in. że w nowej spółce zawieszona na okres 18 miesięcy miałaby zostać tzw. czternasta pensja; wbrew wcześniejszym propozycjom zarządu nie zostałyby natomiast zawieszone ani ograniczone premia barbórkowa i deputat węglowy."

Ale mi o mechanizm chodziło, wymiana zdań ten temat jest w wątku "pytającym". Nie dublujmy 🙂
no wlasnie zauwazylam ze to nie o ten watek chodzi, ale juz nie bede edytowac 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 kwietnia 2016 08:04
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1658254,1,nic-nie-zostanie-z-muzeum-ii-wojny-swiatowej-bo-tak-zyczy-sobie-pis.read


Na usta ciśnie się - kto bogatemu zabroni?
Jednak Polska nie była w takiej ruinie, jak mówili w kampani skoro mają kasy jak lodu do wyrzucania w błoto
Mam za sobą kilka żywiołowych dyskusji politycznych , z róznymi ciekawymi  wątkami i opiniami , w tym tymi z gatunku s-f😉 Padały pytania o to , kto tak naprawdę może zbudować teraz silną opozycję , i kogo tak naprawdę boi się kaczyński .
No i najczęsciej padała odpowiedż , że  Tuska . Czy myślicie , ze to możliwe ? Kadencja Tuska się kończy . Jest to , jak by nie patrzeć , wyrazisty polityk , no i  kaczyński tak naprawdę może mu podskoczyć na wysokość pępka . Czy ludzie na to pójdą ? Bo nikogo z podobną siła rażenia przeciwpisowego na chwilę obecną nie  ma .
Tusk ma na koncie  różnorakie doświadczenia . Dowiódł , że umie tworzyć silne struktury , ale i popełnił błędy w postaci Kopacz i spółki . Co myślicie ?
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
21 kwietnia 2016 13:22
dominoxs, ale jak? Polska nienawidzi tuska. kaczyński oprócz niechęci wzbudzał i wzbudza śmiech, bo to groteskowa postać. ale nigdy nie widziałam tyle zajadłej agresji w jego kierunku, co w kierunku tuska.
No właśnie też tak myślałam , ale usłyszałam sporo racjonalnej argumentacji , że wbrew pozorom Tusk może całą tę pisowską nienawiść wykorzystać jako windę w górę  . Wszystko zależy , jak to rozegra, bo ludzie mają juz dość fali hejterstwa, która zalewa nasz kraj.
Jesli szuka się  silnego męża stanu na firmamencie gwiazd obecnej i przyszłej polityki - kogos , kto kaczynskiego prztyczkiem w nos przewróci - to kto jescze pozostaje do rozwazenia ? 
No wlasnie nie ma nikogo. Opozycja rozczlonkowana. Brakuje kogos kto moglby zawalczyc.
Jak dla mnie Tusk jest spalony. To nie jest typ lidera, który mógłby pociągnąć ludzi. Już nie.

Z przerażeniem obserwuję falę narastającej fascynacji hejterstwem. Mam wrażenie dominox, że jest wręcz przeciwnie, ale bardzo chcę się w tym miejscu mylić.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
21 kwietnia 2016 18:15
kolejna dobra zmiana, z dwudziestu paru zł za tv przyjdzie nam płacić na Narodową -propagandową TV 45 zl za miesiąc. A dlaczego az tyle? A no dlatego , ze mamy trzy liczniki - trzy rachunki: za nasze mieszkanie, za stary niezamieszkany dom po ojcu, za pomieszczenie gospodarcze. Nic tylko się  dwukrotnie sklonować i radośnie oglądać naszą Narodową TV 🤣
kermit   Horses horses everywhere ..
21 kwietnia 2016 21:25
Oj tam od razu oglądać narodową TV. ...nie trzeba oglądać a i tak musisz płacić  😫
Ale po co się denerwować ? Wymyślili nowy podatek (opłata za narodową TV) żeby uzbierać dla tych co się na pincet połasili no to chyba musimy im pomóc ?
Ja nie oglądam tv (w sensie programów telewizyjnych) już nie wiem ile lat.
To znaczy próbuję netflixa od początku roku ale czy to jest telewizja za którą mam płacić P. Szydło & Co. ?

Dominoxs - ja myślę, że Tusk się pożegnał z naszą polityką kiedy wybrał się do Brukseli. Obawiam się, że nie ma tylu chętnych by go ogólnie naród przyjął ciepło w kraju ponownie.
No ja myślałam , ze kaczynski był  spalony - a tu voila!
Spoleczeństwo jest nieobliczalne 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 kwietnia 2016 21:44
dominoxs - kaczyński i s-ka na czas kampanii mocno się odsunęli
Poza tym jednak Kaczyński nie ma na koncie afer pokroju Ciecha i Sowy.
Kampanii żadnej to jeszcze nie ma , do tego daleko 🙂  Ta "kompromitacja" Tuska to tez w dużej mierze przecież mit wykreowany i oklepany przez pisowców, a wierzący w  wydumane mniej lub bardziej "afery Tuska"  mają teraz spory problem z aferami pisu o niespotykanej skali i kolorycie , które wysuwają się na prowadzenie na liście afer wszechczasów.  No i   w końcu wina Tuska cieszą się naprawdę sporą popularnością wśród miłośników tanich  trunków .


PS : Jujkasku , kaczynski przecież nie ma konta ? ???
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 kwietnia 2016 22:07
dominoxs, jak nie ma kampanii? A 500+ to niby co? A kasa dla rydzyka?
ale i tak chodziło mi o tą jesienną
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 kwietnia 2016 22:10
jujkasek, a handlowanie stanowiskami? PiS handlował 😀
No, jednak twierdzenie, że afery Tuska to mit jest trochę oderwane od rzeczywistości. Ciech pierdyknal jeszcze przed wyborami i nikt go nie podważa do dnia dzisiejszego, a to było dno. Jakkolwiek absolutnie nie oznacza to świętości pisu, po prostu Tusk nie jest w stanie być cały w bieli i ocalić kraju przed kaczyzmem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 kwietnia 2016 22:24
jujkasek, jakbyś zapomniała
[[a]]https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_ta%C5%9Bmowa[[a]]
Strzyga, JA NIE BRONIĘ PISu! Nigdzie. Ani słowem!
No ale kaczyński już nie jest schowany , jest  cały  na wierzchu...
Myslałam podobnie , ale... wiele wątpliwości mi zasiano. Bo co jeżeli  żeby ubić Vadera , trzeba będzie być może  z braku młodych padawanów wyciągnąć z zakamarków zakurzonego , popijającego do lustra rycerza Jedi , wymierzyć mu trzy szybkie w policzek dla otrzeźwienia i kazać odpalić miecz świetlny?
Stary, oklepany scenariusz , ale być może nie zapłaciliśmy za lepszy seans 🙁

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 kwietnia 2016 22:36
Mnie jest przykro, że mamy taki piękny kraj, a nie ma nim kto zarządzać 🙁 Poland is beautiful

Do władzy pchają się sami idioci 🙁 nawet na szczeblu samorządów szału nie ma - wyróżnia się Biedroń

PiS realizuje bardzo wiele z tego, czego chcę. Wystarczy, że spojrzę dokładnie  na treść (i zmiany) publikowanych projektów ustaw, zawartych na oficjalnych stronach Ustawodawcy. Wszystkich, nie tylko tych chwytliwych medialnie i świetnie nadających się na awantury.


Zaślepienie czy brak zrozumienia? A może "chcenie" na zasadzie im innym gorzej tym mi lepiej? Z dedykacją dla halo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się