Clarice

Konto zarejstrowane: 11 listopada 2017

Najnowsze posty użytkownika:

kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Clarice dnia 19 lutego 2021 o 00:00
[quote author=zembria link=topic=1412.msg2964567#msg2964567 date=1613655992]
Strzyga czepiasz się 🤣 To tak jakby się doszukiwać prawdy w przysłowiu "mieć końskie zdrowie"  😁

Kurde, ten kto wymyślił to przysłowie, musiał nigdy nie posiadać konia... albo przysłowie tak naprawdę miało zupełnie odwrotne znaczenie, które gdzieś na przestrzeni dziejów upadło.... 😁


[/quote]
;
Zawsze bawi mnie kiedy ludzie usprawiedliwiają zły czyn mówiąc, że "kradzione nie tuczy". Też całkowicie to zdanie zmieniło sens na przestrzeni wieków. Możliwe że w tym przypadku było podobnie 😀
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Clarice dnia 07 lutego 2021 o 17:07
Te ich tłumaczenia są totalnie słabe. Podejrzewam że jak za dziesięć lat odkopią te stare filmiki to same będą zaskoczone jakie za młodego głupoty wygadywały.
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Clarice dnia 05 listopada 2020 o 06:09
Dziękuję za odpowiedzi, spróbuję tych metod przy pracy, chyba że pojawi się inna alternatywa.

Koń na padok wychodzi drugim wyjściem więc nie kojarzy wyjścia na padok z pracą. Spróbuję przez kilka dni chodzić z nim "wyjściem terenowym" bez sprzętu, na kantarze - sprawdzę jego reakcje. Zorganizuję spotkanie z fitterem. Zależy mi przede wszystkim na tym aby był zadowolony, ale jak cymbał trafi mnie w końcu kopytem to nie będzie kolorowo :|

Właśnie, w momencie gdy koń ma ubrane szory i ma iść pracować w bryczce, pójdzie bez problemu. Wtedy nie przejawia żadnych oznak buntu.
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Clarice dnia 04 listopada 2020 o 04:05
Koń na co dzień grzeczny w obyciu, haflinger, typ misia - tarana. Mamy dwie drogi wyjścia ze stajni. Gdy nie chce iść z człowiekiem do pracy np. w teren, wspina się i wyrywa wodze. Wieje w kierunku stajni. Szukałam informacji co robić z koniem który wspina się gdy my stoimy na ziemi - niestety ciężko znaleźć konkretne wskazówki. Wszystko co znajduję dotyczy głównie pracy z siodła. Miał ktoś kiedyś taki przypadek? Widać że koń wyczaił że w ten sposób odwlecze o kilka minut swoją pracę, nigdy jednak nie odpuściliśmy i koń zawsze do bramy wyjściowej i tak dojdzie, choćbyśmy go tam zanieść mieli.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Clarice dnia 17 września 2020 o 10:31
Zdjęcia są kiepskiej jakości po prostu. Kantar na trzecim zdjęciu też pokracznie "faluje".
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Clarice dnia 14 września 2020 o 17:46
Chciałam wstawić ten filmik ale tak mnie wmurował że nie wiedziałam co dopisać do posta normalnie 😀
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Clarice dnia 25 sierpnia 2020 o 20:23
Klinika w województwie wielkopolskim ze specjalnością w dentystyce. Co polecacie? 😀
kącik zaprzęgowca
autor: Clarice dnia 19 sierpnia 2020 o 20:50
Przepraszam za post pod postem ale mam świeże pytanie.

Czarnków, Piła, Wałcz, Poznań i okolice - szukam osoby która zamontowałaby hydrauliczny hamulec do bryczki. Koła w bryczce zamontowane są od trabanta, jeśli to konieczne - też do usunięcia.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Clarice dnia 17 sierpnia 2020 o 19:45
[quote=Sonika]Mnie wkurza też fakt, że nagle wszyscy kupują konie. To nic, że nie mają kiedy umówić się na jazde czy teren- dla własnego konia będą mieli czas.[/quote]

Sonika wszystko zależy od sytuacji. Osobiście jestem dokładnie taką osobą jak opisałaś - kupiłam konia wiedząc że nie mam kiedy umówić się na jazdę czy teren. Nie wszyscy posiadają regularny grafik. Ostatecznie mam mnóstwo czasu dla swojego konia, ale jeśli miałabym wyrobić się do ośrodka na określoną godzinę to chyba musiałabym zmienić zawód. Pod jedną osobę nikt całego planu nie układa 😀 Łatwiej się z indywidualnym trenerem umówić czasami 😀 Z resztą Twojej wypowiedzi w stu procentach się zgadzam 😀
Ogon
autor: Clarice dnia 30 lipca 2020 o 00:00
Przy transporcie koń niefortunnie wytarł sobie ogon, do łysego placka w jednym miejscu normalnie  😲 Włosów mu nie dokleję, ale czym najlepiej to potraktować aby w miarę szybko odrosły?
Co mnie cieszy w jeździectwie i koniarstwie
autor: Clarice dnia 28 lipca 2020 o 09:26
A mnie cieszy ostatni spontaniczny wyjazd na zawody. Nie byliśmy nigdzie od roku i w sumie byłam pewna że koń nawet do przyczepy nie wejdzie. A tu załadunek i rozładunek elegancko, zachowanie konia bardzo porządne. Mimo średnich przejazdów jestem bardzo dumna ze swojego zwierza <3
Dopasowanie siodła
autor: Clarice dnia 19 czerwca 2020 o 23:32
Zdecydowałam się przymierzyć tego Winteca Wide i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Koń zadowolony, ja również 😀
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Clarice dnia 12 czerwca 2020 o 12:08
Po co źrebakom przywiązuje się sznurki do kantarów kiedy są na padoku?  😁
Dopasowanie siodła
autor: Clarice dnia 11 czerwca 2020 o 19:24
Dziękuję bardzo za odpowiedzi 🙂 Obecnie posiadam siodło rajdowe i szukam jednak na moją beczułkę czegoś, co trzymałoby mi bardziej nogę w skoku. Nie skaczemy nie wiadomo czego - 60, 70cm w porywach. Ale mimo wszystko zależy mi na tym aby siodło mi pomagało a nie jeszcze przeszkadzało. Boję się że Wintec Wide będzie kolejną ryrającą się beczką bez oparcia dla nóg. Jeśli chodzi o twist nie powinno być problemu - jestem niska ale w biodrach szeroka 🙂
Dopasowanie siodła
autor: Clarice dnia 11 czerwca 2020 o 08:06
Nie wiem dlaczego ale lupka nie pomaga mi znaleźć wątków na ten temat.

Wintec wide - czy to siodło faktycznie odpowiednie na szerokiego konia? Macie jakieś opinie, wrażenia? Szukam siodła na konia bez kłębu, z szerokimi plecami. O ile w siodłach skórzanych wybór jest tragiczny tak z syntetykami jest odrobinę lepiej. Warto kupić siodło syntetyczne? Dodam że mam nadzieję na posłużenie przez najbliższe kilka lat.
I jak z kwestią dosiadu w tym modelu? Wygodne czy odpuszczać?
Haflingery
autor: Clarice dnia 22 maja 2020 o 19:53
Odkopuję wątek. W jakich siodłach jeździcie na swoich haflingerach? Trudno było Wam dobrać siodło? 😀
Co mnie cieszy w jeździectwie i koniarstwie
autor: Clarice dnia 07 maja 2020 o 12:57
Najbardziej cieszy mnie to że mój koń jest dla mnie również przyjacielem. I cieszy mnie to że jest wszechstronny - coś skoczy, w teren sam pójdzie a w wolnej chwili bryczkę pociągnie. To, że dzięki niemu spełniły się moje marzenia i cieszę się, że możemy się razem rozwijać  🏇
kącik zaprzęgowca
autor: Clarice dnia 02 maja 2020 o 11:30
Żeby koniowi nie przeszkadzały to powinny się kończyć tuż za klamrą od pasów ciagowych/postronków (patrząc od bryczki. U mnie jak widać na zdjęciu sięgają za daleko bo mi się pasy urwały i są przykrótkie. Przez to dyszelki na zakręcie ocierają się o barki konia. Jak dam dłuższe pasy do koń pójdzie do przodu i dyszelki będą sięgały tam gdzie powinny. Ciężko określić długość, ja wszystko na oko dopasowuję.


Dziękuję za odpowiedź. Zaprzęgniemy konia, postaramy się nie wpychać mu dyszułek w oko  😀 i zaznaczymy długość którą opisałaś. Wtedy się je zetnie, zeszliwuje na okrągło aby nie przeszkadzały i założę nowe uchwyty aby było jak natylnik i pasy do dyszułek zamontować.
kącik zaprzęgowca
autor: Clarice dnia 01 maja 2020 o 19:10
Zależy, jaka uprząż i zaprzęg, ale skoro planujecie dociąć to pewnie macie drewniane, które wsuwa się w pętle przy nagrzbietniku?


Dokładnie tak, mamy drewniane 🙂
kącik zaprzęgowca
autor: Clarice dnia 29 kwietnia 2020 o 21:31
Przybywam jeszcze z jednym pytaniem. Jak dopasować długość dyszułek do konia? Są za długie i musimy je ściąć, na pewno. Pytanie jak wycyrklować odpowiednią długość.
kącik zaprzęgowca
autor: Clarice dnia 22 kwietnia 2020 o 17:40
Szukam porady więc odkupuję wątek. Montował ktoś może hamulec do bryczki? Jeśli tak, to jaki? Jak to wyglądało?
Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?
autor: Clarice dnia 13 kwietnia 2020 o 13:23
Czy jedyny skuteczny sposób na przerzucenie grzywy na drugą stronę to warkoczyki? 😀
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Clarice dnia 28 marca 2020 o 06:14
Koń od zawsze, po założeniu wędzidła ziewa, ziewa i ziewa. Przestaje dopiero po kilku minutach, na jeździe jest okej, nie otwiera pyska. Martwić się, robić z tym coś?
Waga jeźdźca
autor: Clarice dnia 17 stycznia 2020 o 22:21
Kokosnuss szukam dzierżawcy dla konia i akurat koń jest jaki jest a i jeździec podobnie  👀 Zastanawiam się czy poważnie zastanawiać się nad ofertą. Jazdy lekkie w teren, sporadyczne jazdy na ujeżdżalni. Siodło to dobrze dobrana rajdówka, na dość długich panelach. Konsultowane z fizjo, nie, nie są za długie na szczęście 🙂 O żadnym sportowym jeździectwie (czy tu w ogóle o jakimkolwiek jeździectwie się mówi przy takim użytkowaniu konia? 😀) mowy nie ma.
Waga jeźdźca
autor: Clarice dnia 17 stycznia 2020 o 19:13
keirashara - siodło 17,5 cala.

Jak zatem ma się fakt że jeździec 90kg na koniu 150cm to katowanie skoro za granicą (również w Niemczech) takie obrazki to codzienność? Klik!
Waga jeźdźca
autor: Clarice dnia 15 stycznia 2020 o 20:17
Odgrzebię wątek.
90kg na koniu mocnej budowy o wzroście 150cm. Katowanie czy jazda rekreacyjna?
Ogłowia
autor: Clarice dnia 29 grudnia 2019 o 18:28
Ktoś doradzi? Poszukuję zwykłego ogłowia anatomicznego dla haflingera. Przede wszystkim dobra cena/jakość, najlepiej niezniszczalne. Efekt bling bling i wow jak najbardziej pożądany 🙂
paszport konia- co i jak?
autor: Clarice dnia 23 grudnia 2019 o 11:18
Kar nie ma, ale konie warto na siebie przepisywać. W przypadku zniknięcia/kradzieży konia jest to dość istotne. Lepiej nie dokładać sobie stresu związanego z rozmowami z policją na temat tego kto w zasadzie jest właścicielem konia... Były już takie sytuacje i dużo się o tym słyszy.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Clarice dnia 23 listopada 2019 o 00:14
Chcę rozpocząć pracę z końmi w ręku na kawecanie. Jako, że mam ograniczony budżet  😉 to póki co na skórzany kawecan sobie nie mogę pozwolić.
Czy takie zastosowanie kantarka sznurkowego ma zbliżone działanie? https://www.facebook.com/beeandthehorse/photos/a.2394162230800627/2394167064133477/?type=3&theater
Czy warto jednak zainwestować w choćby taśmowy kawecan?


Mając do wyboru kawecan taśmowy a sznurkowy halter zdecydowałam się na kawecan. Jedyne co to jak budżet mi się zwiększy to planuję kupić skórzany z metalową wstawką w nachrapniku.
Paka :-)
autor: Clarice dnia 02 listopada 2019 o 15:47
Hejka, potrzebuję inspiracji lub wstępnych planów do zrobienia własnej paki. Koniecznie niezbyt duża, półka na czapraki, wieszak na ogłowie, dwie półki na pierdoły i siodło. Czy komora 70x60 na siodło wystarczy? 😀
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Clarice dnia 22 października 2019 o 22:05
Hej, posiada ktoś może prosty wzór umowy pensjonatowej i chciałby się nim podzielić? 😀
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Clarice dnia 18 października 2019 o 07:52
[url=https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-hucula-CID103-IDC2TlG.html#c80e51a1b7]Masakra jakaś...[/url] To już jest znęcanie się, prawda? Jeszcze mnie boli że tak blisko mojej miejscowości :/
Mistrzostwa Europy Pony
autor: Clarice dnia 17 sierpnia 2019 o 21:10
[quote author=Murat-Gazon link=topic=102883.msg2883607#msg2883607 date=1566067431]
Obejrzałam sobie jedną galerię na fb i tak się zastanawiam, czy spora część tych jeźdźców słyszała kiedyś o tym, że nachrapniki i skośniki nie służą do przecinania koniowi pyska na pół...  🤔
[/quote]

Również odniosłam takie wrażenie. Nie jestem fanatyczką wolnych końskich łbów bo patenty istnieją by mądrzy ludzie ich używali. Widać jednak że te skośniki są pozapinane zdecydowanie za mocno. U wielu koni widać próbę odreagowania i próby siłowego otwarcia pyska. Przykry widok :|
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Clarice dnia 28 lipca 2019 o 22:25
[quote author=Murat-Gazon link=topic=190.msg2881013#msg2881013 date=1564337192]
No to na matkę stadną czy nie do hodowli?  🤔
https://ogloszenia.re-volta.pl/klacz-czystej-krwi-arabskej/o/200488/?8=25&wzrostMin=0&wzrostMax=185&wiekMin=0&wiekMax=39&sortowanie=0
[/quote]

No jak to? Matka stadna - ma adoptować wszystkie wałachy na padoku i traktować jak swoje dzieci  😀
SIODŁA
autor: Clarice dnia 21 lipca 2019 o 21:17
Zastanawiam się nad oddaniem siodła do renowacji i mam trzy różne firmy na oku. Siodlarenka, DobreSiodla i Piotr Konieczny (Daw-Mag). Czy miał ktoś styczność z siodłami po renowacji tych firm/osób? Będę wdzięczna za każdą opinię 😀
własna przydomowa stajnia
autor: Clarice dnia 05 lipca 2019 o 12:19
A ja mam pytanie, choć nie wiem czy wpasuję się w wątek o "przydomowych" stajniach 😀 Czy znacie osoby które trzymają konie nie pod domem, ale na działce np. na obrzeżu miasta? Chodzi mi o sytuację w której dojeżdża się rano i wieczorem do koni aby je wypuścić czy nakarmić. Czy taki system się sprawdza? Czy to jednak zbyt niebezpieczne rozwiązanie?
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Clarice dnia 06 czerwca 2019 o 05:40
A tak sobie myślę, że w dobry wątek trafiłam.
Szukam osób po urazach kolana które chciałyby podzielić się swoją historią i powrotem w siodło. Na początku maja uszkodziłam sobie łąkotkę przyśrodkową i oczekuję na zabieg artroskopii. Nie jeżdżę sportowo, ale posiadam własnego konia i będę chciała wrócić do regularnej jazdy. Mieliście może podobną sytuację? Jak sobie z tym poradziliście? Czy to prawda że przy urazach kolana wybór strzemion ma ogromne znaczenie?
Będę wdzięczna za wszystkie informacje których mogę się chwycić 😀
Końska Rewia Mody XIII (2019)
autor: Clarice dnia 02 czerwca 2019 o 22:01
Harja całkiem prawdopodobne że po jeździe ciężko byłoby się z takiego siodła wydostać. Piękny pan koń! Olbrzymy są przepiękne! I ta jego głowa! No cudo 🙂
Końska Rewia Mody XIII (2019)
autor: Clarice dnia 02 czerwca 2019 o 15:40
Harja siodło 14-15 cali? 🙂
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Clarice dnia 23 maja 2019 o 09:36
[url=https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-siwka-CID103-IDA1Uo3.html#49396cd47d]Dobrze wykonane zdjęcia konia bardzo zwiększają popularność ogłoszenia! <3[/url]
Kto się nie skusi na siwka oblepionego kupą? :3
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Clarice dnia 12 maja 2019 o 19:20
Koń ma małą, ropiejącą przetokę, którą mamy przemywać rivanolem by ją przeczyszczać. Czy zamiast niego można użyć borasolu?
Ile kosztuje Was utrzymanie własnego konia?
autor: Clarice dnia 09 maja 2019 o 17:55
Clarice, chyba nieopłacalne jest później wyprowadzanie takich kopyt przez specjalistę. Te kursy uważam, że są fajne aby powiększyć swoją wiedzę, ale nie po to aby samemu robić kopyta.


Rozumiem, dziękuję za konkretną odpowiedź 🙂
Ile kosztuje Was utrzymanie własnego konia?
autor: Clarice dnia 09 maja 2019 o 17:44
Szybkie pytanie - opłaca się zrobić kurs werkowania aby samodzielnie robić swojego konia? Czy jest to nieopłacalne z punktu poniesionych kosztów?
Młode Konie
autor: Clarice dnia 07 maja 2019 o 18:51
Amanda666 tak mi przyszło do głowy, żeby spróbować może najpierw nauczyć reakcji na głos? Wiesz, najpierw wymagać na lonży że stęp to stęp, stój to stój, a kłus to kłus. Po przerobieniu powtórzyć to samo z jeźdźcem i dodaniem łydki z siodła na lonży.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Clarice dnia 03 maja 2019 o 15:54
Prawdziwa okazja, żeby zdobyć za darmo doświadczenie w pracy z koniem. https://m.olx.pl/oferta/za-darmo-osoba-chetna-ktora-chcialaby-popracowac-przy-mlodym-koniku-CID103-IDzI5cL.html#position=1&page=1


Świetna oferta dla początkujących - jak zepsujesz konia to przynajmniej nie swojego 😀
Haflingery
autor: Clarice dnia 23 kwietnia 2019 o 19:27
[quote author=Na_biegunach link=topic=1432.msg2862573#msg2862573 date=1556004436]
Lila 🙂
[/quote]

Śliczniutka <3 Cały czas jest taka ciemniejsza czy jaśnieje na lato?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Clarice dnia 21 marca 2019 o 20:05
Zawsze mnie zastanawia czy to, że koń się marnuje ma jakiekolwiek znaczenie dla konia. Ciekawe czy mu trawa smakuje inaczej jak czuje się niespełniony brakiem wyjazdów na zawody.  🏇
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Clarice dnia 01 marca 2019 o 10:47
A mnie jako laika zastanawia dlaczego prowadzący ma taki głos jakby zaraz miał się rozpłakać...
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Clarice dnia 09 lutego 2019 o 23:42
majek, - znając życie jeżdżą po tym błocie I uważają, że przesadza 🥂 Ja już nie raz się z tym spotkałam, zero refleksji na temat podłoża, bezpieczeństwa dla konia.
Dokładnie tak, jak odmarza to śmiało wszyscy śmigają po błocie w którym mi się kalosze zasysają. Skoki również są, a jakże, w błocie koń do metra pójdzie (sic!).  🏇
Brakuje mi tylko jakiegokolwiek przemyślenia ze strony trenera na temat tego jak takie zachowanie mogłoby się skończyć. Nie mi jednak oceniać, odpowiadam za bezpieczeństwo swoje i swojego konia.

Nefferet możemy sobie piątkę przybić! Jedyne czego wymagam od mojego konia to aby był posłuszny, nikomu krzywdy nie robił i służył mi za dużą maskotkę. Konkretniej nie mam żadnych sportowych aspiracji (on też raczej nie 😀). To gadanie innych ludzi, którzy wszystko wiedzą milion razy lepiej od Ciebie jest okropne. Czasami jak ktoś się rozgada przy winie to można się o sobie i swoim podejściu dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć. Jedyne czego można nam życzyć to szybkie nadejście ciepłej i słonecznej wiosny. Może trochę pozytywniej uda się wtedy spojrzeć na wszystko i podłoże też już będzie spoko. Z koniem wszystko po tamtej kolce okej?