literatura końska

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 lipca 2011 15:10
nie wiesz może, czy ,,101 ćwiczeń ujeżdżeniowych..." różni się znacząco od ,,101 ćwiczeń na ujeżdżalni..."

Ja tą książkę oglądałam  101 ĆWICZEŃ Z DRESAŻU  http://www.galaktyka.com.pl/product,,211,12.html i chyba warto

tej drugiej nie znam
karolina_: A jakie przykładowo ćwiczenia omawiają?
Wczoraj byłam w empiku i po obejrzeniu zainteresowały, mnie niestety obie książki tzn Równowaga w ruchu i Harmonia jeźdźca i konia. Która lepsza? 🤔 ( na poprawienie dosiadu, i ogólnie polepszenie komunikacji z koniem, pokazanie błędów itd), i którą brać pierwszą, bo dwóch naraz nie kupię, muszę najpierw przeczytać jedną, potem kupię drugą bo inaczej jak będę czytać jedną to będzie mnie ciągnęło do drugiej.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lipca 2011 11:10
Polecam ogromnie nawet tym którzy nie mają nic wspólnego z kopytami.
Wiedza to potega więc warto poczytać.
bawarka - ja czytam teraz Równowagę w ruchu i mi dużo to pokazało i pomogło (moje nadgarstki wreszcie odnajdują miejsce...). Drugiej książki nie znam ale tą pierwszą na pewno mogę polecić!
A przykładowe ćwiczenia z książki "101 ćwiczeń z dresażu" : wszelkiego rodzaju wykorzystywanie drążków podczas jazdy ujeżdżeniowej, zgięcia, zmiana ramy konia, ustępowanie od łydki do zagalopowania. Książka jest o tyle fajna, że są w niej ćwiczenia na różnym poziomie. Zarówno dla ambitnych rekreantów jak i pewnie osoby zaawansowane znajdą tu coś dla siebie.
Ma ktoś może książkę "Ode mnie dla was" ? Autor to Monty Roberts .
Jeśli ktoś ją ma to o czym jest ? bo zamierzałam ją kupić ale dowiedziałam się , że książka jest skupiona na biografii Montty`ego a nie na koniach .
więc jak ktoś ją ma i czytał to chciałabym się dowiedzieć co tam jest 😉
sheila: świetna książka warto kupić, to cały dorobek jego dotychczasowej pracy, masz tak dla przykładu opisany każdy element join-up 'u bardzo dokładnie.

Dziewczyny możecie napisać wszystkie obowiązkowe pozycje dotyczące dosiadu?
(z tych co ja znam: Równowaga w ruchu, Dosiad naturalny, Harmonia jeźdźca i konia.... co jeszcze? )

p.s Tak na marginesie : czy ,,Dosiad Naturalny. Harmonia Jeźdźca i Konia 2" (Sally Swift) to część druga ,,Harmonii Jeźdźca i Konia" (Sally Swift) ?.



Wczoraj byłam w empiku i po obejrzeniu zainteresowały, mnie niestety obie książki tzn Równowaga w ruchu i Harmonia jeźdźca i konia. Która lepsza? 🤔 ( na poprawienie dosiadu, i ogólnie polepszenie komunikacji z koniem, pokazanie błędów itd), i którą brać pierwszą, bo dwóch naraz nie kupię, muszę najpierw przeczytać jedną, potem kupię drugą bo inaczej jak będę czytać jedną to będzie mnie ciągnęło do drugiej.


siegnij najpierw po "Rownowage w ruchu"-znajdziesz tam dokladny opis jak wyglada prawidlowy dosiad "od srodka". jak zalapiesz mechanike ruchu, mozesz
siegnac po "Harmonia jezdca i konia", ktora bardziej nastawiona na cwiczenia 😉
Czy "nowy" Paalman (wyd.Galaktyka) to przedruk starego, czy są jakieś znaczące różnice? Orientuje się ktoś?
może ktoś się wypowiedzieć na temat 'Biomechaniki ruchu konia dla jeźdźców' Bignault? bardzo się zastanawiam nad tą książką, bo mam możliwość kupienia jej w księgarni na uczelni, a kosztuje niemało 🤔
[quote author=fruity_jelly link=topic=176.msg1187017#msg1187017 date=1321295498]
może ktoś się wypowiedzieć na temat 'Biomechaniki ruchu konia dla jeźdźców' Bignault? bardzo się zastanawiam nad tą książką, bo mam możliwość kupienia jej w księgarni na uczelni, a kosztuje niemało 🤔
[/quote]

IMHO jedna z lepszych pozycji na rynku. Ciężko mi nawet napisać dokładnie o czym jest. Poniekąd tłumaczy jak jeździć (robić np. zgięcia itd) w taki sposób aby koń był fizycznie w stanie to wykonać, bo opisuje jak 'działa koń' i jak na które mięśnie, równówagę itd. mamy działać (dawać jaki impulsy) aby nasze oczekiwania były dla konia fizycznie wykonalne.
Czy ktoś wie ,czy mozna dostać " Gdyby konie mogły krzyczec " w PDF ie? 🙂
takiej właśnie tematyki domyślałam się po tytule, chyba się skuszę 🙂 dziękuję :kwiatek:
kupiłam sobie "Ujeżdżenie" Stefana Radtke. Naprawdę niezła pozycja! co prawda od połowy to nie dla nas, bo przedstawia już wyższą szkołę ujeżdżeniową, ale książka ciekawa i merytoryczna. może lepiej, żeby róznego rodzaju "koniarki" po nią nie sięgnęły, bo im wpadnie do głowy nauka piafowania na koniach nie gotowych, ale przydatna i dla jeźdźców i dla szkoleniowców.
A co powiecie na "Cavaletti, praca na koziołkach w ujeżdzeniu i skokach" INGRID KLIMKE I REINER'a KLIMKE?
Ma ktoś lub ktoś czytał ? Czekam na recenzje 🙂
Znacie może jakieś biografie ludzi związanych ze światkiem jeździeckim? Ujeżdzeniowców, skoczków, znanych zawodników. Jeśli tak to bym była bardzo wdzięczna za tytuły książek.
Krusek, ja mam "Mistrzowie Polski". Interesująca pozycja. 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
19 grudnia 2011 16:03
patyczaq, ja mam tą książkę, jest fajnie prosto napisana, dużo ćwiczeń omówionych krok po kroku.
co prawda nie ma w niej jakiś odkrywczych myśli czy metod ale mysle że warto wydać te 40zł
patyczaq również mam, bardzo fajna jeśli chcemy porobić coś innego z koniem a nie wiemy co. Warta swojej ceny 😉
O to mi właśnie chodziło -  dziekuję  :kwiatek:
A czy ktoś dorwał już "Notatnik Mistrza" i chciałby podzielić się wrażeniami? Warto?
Ktoś go czytał, dość uważnie 😉

To będzie opinia nieskoczka i niesportowca:
- podejście życzliwe i koniowi, i jeźdźcowi; nic na siłę, oswajać, iść spokojnie do przodu
- ćwiczenia b. różny poziom, począwszy od zupełnie podstawowego (od np. "parkuru" z drągów, markowania najazdów)
- przydatne myki dla jeźdźca - np. patrzenie w bok, żeby zmienić stan skupienia
- podkreślanie, że w jeździe konnej jest ważna głowa, umysł, emocje
- podkreślanie podstaw, prostowania, nabierania pewności siebie, roli pracy na ziemi, konieczności wyrobienia minimum kondycji koniowi

Myślę, że jeśli zaczyna skakać, albo ma pod opieką początkującego konia/ludzia skoczka, to może znaleźć fajne pomysły. Zaawansowani pewnie też coś dla siebie znajdą, przynajmniej tak donosili 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 grudnia 2011 08:30
Czy ktoś z Was posiada " Biomechanikę ruchu konia dla jeźdźców " Karin Blignaut ? Zaintrygował mnie rys.17 ze strony 25. Jeśli, któraś z Was ma czy mogła by mi sprawdzić jak on wygląda w książce, a najlepiej zeskanować i wrzucić tu ? U mnie chyba jest jakiś nie dodruk 😤 ...

Póki co powiem tyle by nie było OFF Top-a,
- jest trochę potknięć w edycji.
Jak zabrnę dalej napiszę więcej.

EDIT: oooo teraz doczytałam, kotbury jakbyś mogła zerknąć  :kwiatek:
Ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z opinią kotbury na temat książki, warta jest swojej ceny.
Czy znacie jakąś książkę o, albo chociaż z swoją częścią poświęconą rozciąganiu, strechingu u koni? A raczej dla koni. Ewentualnie coś o masażach, powodowaniu z ziemi (ale nie tylko w rozumieniu lonży).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 grudnia 2011 08:48
" Practical Horse Massage "  Techniques for loosening and stretching muscles Renate Ettl, wydana przez Cadmos, angielskojęzyczna jak Ci to nie przeszkadza to polecam 🙂 .
Czy ktoś z Was posiada " Biomechanikę ruchu konia dla jeźdźców " Karin Blignaut ? Zaintrygował mnie rys.17 ze strony 25. Jeśli, któraś z Was ma czy mogła by mi sprawdzić jak on wygląda w książce, a najlepiej zeskanować i wrzucić tu ? U mnie chyba jest jakiś nie dodruk 😤 ...

Wrzucam: rys. 17 i rys. 19 (ten ze str. 25).
Z Biomechaniki jakoś nie przemówiło do mnie określenie "jeździec przepycha łydką klatkę piersiową konia na bok".
Często takie rzeczy to są błędy w tłumaczeniu, a może nie tyle w tłumaczeniu co w interpretacji pod kątem jeździectwa.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 grudnia 2011 13:10
Z Biomechaniki jakoś nie przemówiło do mnie określenie "jeździec przepycha łydką klatkę piersiową konia na bok".


super 🤣
Często takie rzeczy to są błędy w tłumaczeniu, a może nie tyle w tłumaczeniu co w interpretacji pod kątem jeździectwa.


Tylko, że biomechanika jest wydawana przez stricto jeździeckie wydawnictwo, to można by wymagać jednak dokładnego tłumaczenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się