pensjonaty w okolicach trójmiasta

Siwa a spróbuj stajnia MUSTANG,ze dwa tygodnie temu wyruszałam tam na Rewę, blisko, właściciel zna fajne miejsca naprawde .  http://www.stajniamustang.com/  długi odcinek galopowałam plażą ... 😍 
Czy ktoś z Was zna stajnię w Kwiekach? Jak tak to bardzo proszę o kontakt na PW.

Wiem, że to nie ten wątek, ale sporo osób z Trójmiasta tu zagląda.
Jest możliwość ponownego zorganizowania wizyty rymarza Bogdana z HBContakt. Czy byłyby chętne osoby? Wstępny termin- weekend w SIERPNIU.
Zainteresowane osoby proszę PW
PENSJONAT DLA KONI KASZTAN WIEŻYCA, stajnia dla 8 koni, ok 35 km od Trójmiasta oferuje wolne boksy, zapewniamy
- wykwalifikowany, doswiadczony w pracy z końmi personel
- przestronne, murowane boksy z poidłami, codziennie sprzatane
-, codzienne ścielenie słomą lub trocinami
- karmienie 3 razy dziennie
- codzienne padokowanie koni ( wypuszczane są w ręku)
- duży plac treningowy
- hala kryta 20x40 m. oświetlona, bandy,lustra, litery
- zadaszony lonżownik
- komplet przeszkód ( mur, płotki i inne)
- siodlarnia z węzłem sanitarnym (ogrzewane)
- kameralna atmosfera
W okolicy piekne tereny do jazdy, park krajobrazowy, lasy, jezior
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!!
To Ty Magdo od Karidki? Grzecznościowo, czy osobiście za tym stoisz?
A jaka cena pensjonatu?
Kasix1997   My little Princess
22 lipca 2012 21:58
coś w pobliżu skórcza znacie? jakaś fajna stajnia?  👀
Szukam pomocy w doborze stajni, dostalam sie na studia na UG i potrzebuje znalesc stajnie przede wszystkim z PASTWISKAMI (kon ma RAO) i hala, no i zeby bylo blisko z dojazdem z Gdanska. Pomozecie?  :kwiatek:
dojazd samochodem czy komunikacją??

Bo z komunikacją to już gorzej. Ja polecam Owczarnię, bo blisko i konie mogą stać od rana do wieczora na padoku (trawa jest, ale to na pewno nie jest pastwisko), hala namiotowa na zimę jest.
Samochodem, o owczarni slyszalam ale takie sobie opinie, mozesz cos powiedziec o niej? Moze byc pw zeby nie zasmiecac 😉
No Sopot odpada na pewno. Ze stajni dalej masz na pewno stajnię forumowej Poni (gdzieś koło Wejherowa) ,
Stajnia Jackiewiczów też gdzieś w tamtą stronę.
Damaszka, pomiędzy Tczewem a Starogardem (ale od zjazdu z autostrady jest dość blisko)
Stajnia w Przywidzu

Blisko jest jeszcze Matemblewo (koło Auchan) stoi tam forumowa Ktoś, nie wiem jak tam z padokami.
I Łapino ale zdecydowanie nie polecam.


A jeśli chodzi o jakieś stajnie w strone Gdyni to musi ktoś inny się wypowiedzieć bo ja nie ogarniam tam za dobrze 😉

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 lipca 2012 13:49
odpowiem dyplomatycznie,że stanie w Matemblewie to gruby kompromis z rzeczywistościa,jak ktoś nie ma czasu być u konia 7 dni w tygodniu,to nie polecam. 😎
padoki są bardzo skromne,żeby nie powiedziec żadne.no moża poza tymi,które sami sobie wygrodzilismy  😁
absoltunie,sa w 3mieście lepsze stajnie  👀
Jest jeszcze La Scalla. Ale to też 20 km od Gdańska.
ilovegerman , niestety nie ma stajni blisko miasta z pastwiskami i halą. Tez długo nad tym bolałam.
Możesz jeszcze spróbować uderzyć do nowych kolibek. W stronę Wejherowa są jeszcze Jackiewiczowie, ale raczej miejsc brak, stajnia w Sławotówku, Pegaz w Redzie - tu tylko jeśli będziesz u konia codziennie najlepiej 2 razy, wypuścić/ sprowadzić to trzeba samemu, stajnia u Bacha (z tego co wiem dają moczone siano) i  stajnia Poni, ale tam też raczej komplet.
Ponia   Szefowa forever.
25 lipca 2012 20:14
u mnie  aktualnie jest kilka wolnych miejsc 😉
a to sorka, wydawało mi się, że niedawno pisałaś, że u Ciebie miejsc brak  😉
stajnia u Bacha (z tego co wiem dają moczone siano)


🤔 nie.
to info od koleżanki, stała tam w zeszłą zimę.
Ja stoję przeszło sześć zim ( z przerwą na jedno lato) a moczonego siana nie widziałam.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
28 lipca 2012 07:13
Stoję w Sławutówku od kilku miesięcy  😉
Pastwisk niestety nie ma, ale są 2 padoki, maneż i spora hala.
Dla mnie bardzo dużym plusem jest to, że stajnia jest kameralna, żadnej szkółki i przypadkowych osób.
Dobra obsługa i właścicielka, która na oko na wszystko bo mieszka na miejscu.
Cena za boks jest atrakcyjna  🙂
Agnieszka a jak obecnie wygląda podłoże na hali? Bo na początku tego roku było mocno średnie, łażąc z koniem w ręku znajdywałam kamienie i korzenie...
Podłoże na placu przy hali też pozostawiało wiele do życzenia. Nie było mnie tam kilka miesięcy więc nie wiem jak jest obecnie.
Dla mnie też dużym minusem jest to że padok jest za bramą i trzeba wychodzić z koniem na drogę dojazdową żeby go puścić na padok, zostało to jakoś inaczej rozwiązane?

Z tego co się orientuje są wolne boksy w stajni w Rzucewie, która leży bezpośrednio nad morzem. Jest mała hala, fajny plac i padoki.

I Łapino ale zdecydowanie nie polecam.



A dlaczego? Z tego co pamiętam, stałaś tu z koniem ostatnio kilka lat temu 😉 Przez ostatnie kilka msc sporo się ruszyło,  a do wolnych boksów jest nawet lista rezerwowa...
(pytam całkowicie bez złośliwości 😉 )
Madźź no właśnie dlatego że tam stałam to nie polecam. Dla mnie stajnia teoretycznie marzenie. 2km od domu, piękne pastwiska ale:

- konie są wyganiane na pastwisko i wganiane z powrotem
- placyk jest wręcz mikro z bardzo, bardzo złym podłożem
- brak przeszkód, cavaletti itp.
- stajenni których generalnie należałoby badać alkomatem przed wejściem do stajni
- pan właściciel który obiecuje cuda wianki, a później się doprosić nie można.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 lipca 2012 15:28
Słuchajcie, tak obok tematu - szukam stajni w okolicach trójmiasta z fajnymi (!) widokami, gdzie mogłabym sobie pofocić konie na pastwiskach, ewentualnie jakichś jeźdźców.

Szukam również miejsca, gdzie za nieduże pieniążki mogłabym sobie pośmigać w jakieś tereny. Poruszam się dość pewnie w 3 chodach 😀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 lipca 2012 17:18
Strzyguś, fajne widoki są u nas w Przywidzu - górki, lasy, jeziora. I brak linii wysokiego napięcia na horyzoncie 🙂

ilovegerman, gdyby nie to, że boksy angielskie są już u nas pozajmowane, to polecałabym Ci Przywidz. Bardzo dobry dojazd, pastwiska są naprawdę duże, dwa maneże do jazdy, hala stoi (ale po ostatnich imprezach przydałoby się podłoże poprawić), przeszkody są, fajne tereny pod nosem. Obsługa stajni ma ostatnio braki osobowe, ale skoro stan mojego szanownego hipochondryka nie pogarsza się mimo wizyt "tuczącego oka właścicielki" tylko 2x w tygodniu - nie psioczę za dużo.
I dostaję nawet regularne raporty z ilości odkaszlnięć 😉
xxagaxx - ja generalnie zaczęłam trzymać mocno kciuki za tą stajnię, bo w końcu zaczyna się rozwijać w dobrym kierunku. Czas pokaże, co z tego wyjdzie. W ostatnim czasie na realizację zamierzonych planów nie można narzekać, a i właściciel jest skory do wprowadzania rozwiązań zaproponowanych przez pensjonariuszy. No ale mówię, czas zweryfikuje, czy nie jest to chwilowy zryw 😉 jeśli dalej będzie to szło w takim kierunku, jak do tej pory - z całą pewnością będę mogła polecić tą stajnię 😉
Madźź jeśli coś się zmieni to można polecić. Na TĘ chwilę NIE POLECAM. Chyba że ktoś ma czas i może w stajni być przynajmniej 2 razy dziennie. I nie ma wplanach żadnych ambitnych treningów.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
29 lipca 2012 18:33
Quendi podłoże na hali było regularnie bronowane, na zime ma być całkowicie wymienione.
Na maneżu jest ok, padoki bez zmian.
Ale i tak jestem zadowolona  😉

deborah   koń by się uśmiał...
29 lipca 2012 20:52
Strzyga, jutro sie dokładnie rozejrzę, ale myślę że mogłoby Ci sie u nas w boroszewie spodobać 🙂
Strzyga- Borkowo, koło Żukowa, wejdź sobie na stronę: www.wilczeranczo.pl, tam są mega tereny!
xxagaxx - akurat w Łapinie to się ostatnio dosyć dużo zmieniło. I na prawdę wszystko zmierza w coraz lepszym kierunku. Kto jak, kto ale ja jestem na bieżąco 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się