Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Cierpienie - tym razem mnie wyprzedzisz. JA mam na 18 kwietnia
dempsey   fiat voluntas Tua
13 sierpnia 2012 14:14
Laguna gratulacje!!  :kwiatek: :kwiatek:

Laguna- no i znowu my razem  😁

hehe fajne jest to forum 🙂


maleństwo ojej dziękuję  😡 (ale wiesz jak to jest ze zdjęciami 😉 )
Laguna - też się do gratulacji dorzucam 🙂
Laguna, gratuluję i poproszę o zdjęcia Zosi! Wieki was nie było w tym wątku!
Jeszcze z zimy






z lata



Super!! Czy mi się wydaje, czy twój mąż obciął włosy? Wow! Słodziara z niej i ślicznie ubrana wszędzie.
Ej, wystarczy nie być na forum ponad tydzień a już nie można odrobić zaległości, oszalałyście?

CzarownicaSa, Gwash, Wawrek, Laguna - gratuluję 🙂
gdzie kupić db i nie drogi materacyk do łóżeczka? 😀
jakie kosmetyki na początek i ile wam zeszło pieluch tych w rozm.1 😉
nie wiem jakie zapasy robić 😉
Laguna gratulacje! 🙂

Ja dzisiaj rano dostalam caly karton ubranek na pierwsze kilka tygodni plus kurtke z misia, dwa spiwory, skarpetki, czepeczki i spodnie ortalionowe na zime. Dodatkowo byl w nim babyphone. Od nieznanej mi siostry faceta kolezanki z pracy.  Bardzo to mile, ze ludzie tak reaguja. 🙂
Laguna - no to trochę po mnie, ja mam na 1.03 🙂
Zdjęcia cudowne, widać że profesjonalista robi🙂 no i Zosia przepiękna  😍, tylko bardzo nam tu oszczędzasz jej zdjęć  🤬


Anka - super takie prezenty no nie. Teraz będziesz oglądać i oglądać. Potem czeka pranie, prasowanie, układanie 🙂

dempsey - no fajne fajne 🙂 a najlepszy ten wątek.
Nie wiem co nie dzieciowi tak na niego gderają   🤣
Laguna plus wszyscy rozpakowani 🙂 serdeczne gratulacje!!

dempsey, jak zwykle Twoje zdjecia mnie jakos tak rozmiekczaja od srodka 🙂
Wawrek, piekny Michal!!!

Laguna, serdeczne gratulacje!!!

Bardzo serdecznie dziekuje Dziewczyny za wsparcie i informacje na temat tych zmian u Maksia. Wybaczcie, że nie wymieniam nicków, ze 2 linijki by wyszły  😉

Galop, jednego dnia kapie w nadmanganianie, drugiego w olejku i tak na zmiane? Jak duzo nadmanganianu?

Endurka, agulaj - to chyba jeszcze nie ten czas, ale jakby sie Wam przypomniala nazwa tego zagramanicznego mleka, to wspomne lekarzowi.


Bylismy dzis znow u lekarza. Przepisal masc sterydowa - Cutivate, nie uzylam po przeczytaniu ulotki, Maksio dzis skonczyl 5 miesiecy, a masc jest dla dzieci powyzej roku (wg ulotki https://www.osoz.pl/osoz-www/leki/szczegoly/6591501) - kazala wykapac dziecko, posmarowac te zmiany 1% gencjana, a potem tym sterydem i zabandazowac. Probowalam "zawalczyc" o inna kuracje niz steryd, ale dosc brutalnie mnie spacyfikowala  😕 (powiedziala ze nie ma najmniejszych szans ze cokolwiek innego zadziala  :mad🙂

Maksia wysmarowalam tylko ta gencjana, co byscie zrobily z tym sterydem? A moze ktos poleci lekarza z Wawy, ktory to by sprobowal wyleczyc nie-sterydem?

A - maam zmienic diete. Moge jesc chleb razowy z margaryna i dzemem wisniowym/brzoskwiniowym, ryz, ziemniaki, kasze, jablka, brokuly, marchewke i mieso z krolika, ale kupione surowe - nie przetworzone. I TYLE  🙇
Magdalena ja bym posmarowała odrobiną cutivate jednak, gencjana raczej nie zadziała przyczynowo🙁 , lekarze często to przepisują młodszym dzieciom niż na ulotce🙂

laguna gratki, mała fajowa!
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
13 sierpnia 2012 21:23
Laguna, gratulacje  😅 A Zosia jaka już duża, ile ona już ma?

Magdalena współczuję przejść i trzymam kciuki za zdrówko.

A moje młodsze dziecko chyba lekko oszalało. Za trzy dni skończy pół roku, jeszcze sam nie usiądzie, ale przed wczoraj podciągnął się w łóżeczku do klęku. Obniżyliśmy łóżeczko o jedną dziurkę. Jednak będziemy musieli chyba obniżyć do końca, bo wczoraj wstał  😲




Wow! Dopiero się urodził, ale gigant....mój maluch wspinal się tak ok 8 miesiąca🙂

majek   zwykle sobie żartuję
13 sierpnia 2012 22:11
Magdalena, surowe mieso z krolika?  🙇
Ale kupione surowe i Do przetworzenia w domu🙂 chyba?
Wawrek piekny syn gratulacje :-)

Laguna gratulacje, zdjecia Zosi sliczne i klimatyczne

Koniara -tak profamilia :-) ważyła 4 kg
Synek piękny, mowisz ze te włosy zostają? 😉

Eurydyka Kazio hmm dziwnie. Był okropnie steskniony te trzy dni co mnie nie bylo, ponoc w ostatni to nawet bawic sie nie chcial, tylko gdzie mamusia i koniec. Ale jak wrocilam to ok, przeszlo mu, a teraz nie wiem jak to nazwać.. popisuje sie? Probuje ugrac cos dla siebie? No i standardowo dostał swoją butelkę ktorą poi lalki i siebie, nagle rozbolalo go kolanko i trzeba bylo go nosic.. 😀 No i mial problem z ustaleniem hierarchii tzn czy on teraz rzadzi Nelą czy nadal tylko zabawkami :-) Ustalilismy ze rzadzi jako starszy brat ale tez sie opiekuje, a Nela rzadzi swoim wózeczkiem 😀

Horcia no niezly łobuz :-) a jaki do brachola podobny.

Dziekuje za gratulacje, moja córcia coś niestety na razie ani nie pośpi, ani nie poje, sysak przy cycu mamusi by najlepiej siedział. Zupełnie inna niż Kazio.
gwash pisz częściej🙂 trzymam kciuki za ciebie, niedługo będę w podobnej sytuacji🙂
Horciakowa, szacun dla Jasia 😉

Gwash, u Was etap rzadzenia, ciekawe, czy i kiedy u nas bedzie. Julka sie bardzo zmienila, kocha Maksia najbardziej na swiecie  😍 Wczoraj oburzyla sie na ciocie, ze xle glaszcze Maksia po policzku - i demonstrowala, jak nalezy to robic prawidlowo  😀 A Maksio wpatrzony w nia jak w obrazek  😍

Chaff - a u Was jaka bedzie dokladnie roznica?

Majek - surowe podczas kupowania, usmialam sie  🤣
In.   tęczowy kucyk <3
14 sierpnia 2012 01:21
Laguna, gratulacje!
Magdalena - steryd możesz smarować przez nie więcej niż 3 dni. Wtedy nic się złego stać nie powinno, a może pomoże. Z maści bez sterydu znam kilka osób, którym pomógł Bepanthen maść. Właśnie na jakieś dziwne alergie skórne niewiadomego pochodzenia. A z jeszcze bardziej naturalnych może aloes? taki prosto z krzaczka? ma właściwości nawilżające, kojące, łagodzi świąd i pieczenie... tak jakoś mi przyszło do głowy, może warto spróbować? Współczuję tej alergii, ale dopóki małemu to nie doskwiera (świąd itd.) to jeszcze nie jest najgorzej. Trzymam kciuki za Was!
Haha ja też sie uśmiałam - Magdalena przechodzi na BARF 😀

U nas trochę lepiej, mała przespała noc ok 11 i 3 jedząc i idąc spac dalej, zamiast kontemplowac, ssac godzinami i kwękać :-) Masakryczna pogoda, leje, pizga i 15 stopni, na spacerek nie ma szans a tak bym gdzies sie ruszyła..
Mnie już praktycznie nic nie boli, kucam, schylam sie, goi sie jak na psie :-)

I dialog z moim synem z rana w łóżku:
-Mamo jak ja mam policyjny rower yo jestem teraz szeryfem
- i co taki szeryf robi?
-jeździ srodkiem ulicy!
- i tyle?
- szeryfowi wolno wszystko! I szeryfy zamiast aut mają rowery!


Dziewczyny co jest potrzebne do zlozenia papierow o urlop macierzyński ? Bo wydaje mi sie ze nie dostałam jednego swistka ze szpitala..

gwash, póki co włosy ma nadal i rosną mu już pod spodem od pewnego czasu nowe  😀 dzięki temu póki co nie był "łysolkiem" i mam nadzieję, że mu tak zostanie, bo ta czupryna jest cudna  🙂
Wczoraj młody tak mi się ślinił, jak jeździliśmy po sklepach, że normalnie szok, jakby zęby miały iść, no bez jaj on jeszcze 3 miesięcy nie skończył  😉
Horciakowa Będzie szybko chodził - mój Franek dokładnie tak samo szybko wstawał. Z resztą, zdjęcie z tego okresu: 😉

Dziękuję dziewczyny.

Dzionka zgadza się- musiał ściąć, bo dostał pracę w Inspekcji Transportu Drogowego i nie wypadało w kitce latać 😉

Horciakowa ma 2,5 roku. Więc jak drugie się urodzi to będzie podobna różnica wieku jak u Ciebie 🙂

Dzisiaj idę na wizytę (nota bene u siebie w pracy 😉 ) więc jak tylko bedę miała w ręku zaświadczenie o ciąży to złożę je u szefowej
Laguna, gratulacje! Fajnie znów widzieć Cię na forum i w tym wątku 🙂

Atea , Horciakowa, szok  😲 Moje dziecię można za to postawić pod ścianą jak ma histerię ryksową  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 sierpnia 2012 11:34
Sądziłam, że wizyta patronażowa położnej następuje raczej szybko, a tu gucio... wczoraj dzwoniłam do przychodni- kazali zadzwonić następnego dnia, bo już nikogo nie ma(dzwoniłam o 14😲0!). Dzwonię dziś- muszę umówić się na wizytę do lekarza, wypełnić deklarację, zarejestrować dziecko i dopiero wtedy zadzwonić i umówić się z położną 😵 W takim tempie to dopiero w przyszłym tygodniu pewnie do mnie przyjdzie, a mała już ma odparzenia... :/ Na razie smaruję Linomagiem, przebieram jak najczęściej i kąpię w rumianku. Zobaczymy, czy to coś pomoże...
moja córcia coś niestety na razie ani nie pośpi, ani nie poje, sysak przy cycu mamusi by najlepiej siedział. Zupełnie inna niż Kazio.

Agnieszki się naoglądała  😀iabeł: czekaj, czekaj! Moja wczoraj dawała do 23.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 sierpnia 2012 13:00
...co tam 23...z soboty na niedzielę Marysia padła przed tv na fotelu grubo po 24..co prawda mielismy u siebie na 2 noce rodzinę Bogdanów,ale Bodzio grzecznie poszedł spać,a Mania nie,bo dorośli i dziewczynki nie chodzą spać szybko  🤔wirek:
więc takie widoki,to u nas ostatnio normalność:

a wczoraj musiała odespac weeknd i padła po obiedzie:


na zdjęciu prezent - MIs od cioci Poni,który ma tyle lat co Pońka i nazywa się Kruszynka  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się