Dzisiaj na obiad ...

zen- Poradziłam. Zalałam wrzątkiem, ale ogonków nie zdejmowałam (to podczas jedzenia już).
Nie wiedziałam ile czasu je dusić, bo w necie piszą że 4-5 minut max a na opakowaniu napisane było, że 20 minut.
Spróbowałam po tych 4-5 minutach ale były surowe i chrzęstliwe, po 20 minutach już nie surowe ale twarde :/
Dało się zjeść (z makaronem) ale nie wyszły mi zbytnio.

Następnym razem zrobię to co umiem najlepiej- makaron ze szpinakiem i z serem  😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 lutego 2013 18:11
Dzionka, widzę, że nie tylko mnie naszło na pesto. Też własnoręcznie robione po raz pierwszy w życiu, wyszło wyśmienicie (mąż potwierdził). Przedwczoraj były kluski śląskie (też pierwszy raz robiłam) z pesto - przepis zgarnęłam z "Kuchennych rewolucji", a wczoraj świderki z pesto, kurczakiem (marynowanym w oleju z kostką rosołową i pieczonym w piekarniku) i parmezanem. Zostało mi trochę tego kurczaka i makaronu, więc dziś chyba wymyślę do tego jakiś sos serowo-śmietanowy. 🙂
Tristia - wszystkie owoce morza najlepiej obrabiac termicznie bardzo krotko ale w wysokiej temperaturze - inaczej robia sie gumowate🙂
na przyszlosc: krewetki najlepiej na patelni bardzo solidnie rozgrzanej, ale musza byc wczesniej rozmrozone do temperatury pokojowej 🙂 i tylko 3-4 minutki z jednej strony, smazyc na chrupko z chilli i czosnkiem🙂
Ja dzisiaj zrobiłam sałatkę z brokułami, sałatą lodową, marchewką i kawałkami piersi z kurczaka w panierce polaną sosem serowym. Proste, szybkie, a jakie pyszne 💘
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 lutego 2013 21:59
A ja gotowałam dzisiaj do 23😲0 4 roladki pierogowe- jutro będzie wyżerka 🙂
Do tego dojdzie zielona gęsta zupa, która fantastycznie rozgrzewa- groszek zielony, brokuły , brukselki, ziemniak plus odpowiednie przyprawy.
Na niedziele planuję dyniową- jeszcze mi trochę zostało w zamrażalce, zapewne dojdą do tego placki 🙂
A na deser babka piaskowa.

Mój Małż już zaciera rączki. 😉
a my dziś rosołek i potem fruuu do KFC
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
23 lutego 2013 13:18
Apropos pesto to fajne jest z rukoli🙂
Ja dziś zrobiłam pyszne francuska zupę cebulową.I zamiast starego żółtego sera oddałam mozarelle w kawaleczkach. Mniej tłuszczu i kalorii.

edit: literowka
mniam 🙂
u nas kurczak na piwie, talarki ziemniaczane i surówka z kapusty pekińskiej
schabowe i ziemniaczki + mizeria🙂
Domowe hamburgery 😍
A ja dziś robię tort z pankejków z owocami  🤣
Zupa jabłkowa  😍
Kami   kasztan z gwiazdką
23 lutego 2013 18:56
Zupa jabłkowa  😍


Ale bym zjadła.... ale już widzę minę mojego mężą - popatrzyłby na mnie jak na wariatkę jakbym mu podała i zapytał czemu na obiad jest deser  😵
Domowe hamburgery 😍


Też ostatnio jedliśmy. Kocham  😍
U nas dziś Pizza Hawajska ,nie udało się wymigać i musiałam synowi zrobić , właśnie zajadamy obiadokolacje  😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 lutego 2013 13:58
Obiadek właśnie w piekarniku xD

piersi kuraka nadziewane serem z ziemniakami, cebulą, pieczarkami i bekonem- mniam xD

do tego sałata kolorowa z czarnymi oliwkami,palmami i avokado xDDDD
Kami   kasztan z gwiazdką
28 lutego 2013 15:19
Żurek z białą kiełbaską, boczkiem i jajkiem, a na drugie brizole z cebulką i szpinak  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 lutego 2013 15:27
brizole z cebulką

Co to? Jak sie robi?

Dla wielbicieli zup-kremow: Zrobilam zamiast zwyklego kremu z brokulow (uwielbiam) taki z przepisu Nigelli - z podsmazana cebula i serem gorgonzola + swiezo mielony pieprz, tymianek  i pokruszone chilli. Pycha!

maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 lutego 2013 16:12
[quote author=Dzionka link=topic=37442.msg1697729#msg1697729 date=1361634069]
Domowe hamburgery 😍


Też ostatnio jedliśmy. Kocham  😍
[/quote]

To piąteczka 😉
Mam ostatnio niesamowitą chcicę na mięso, aż wstyd...

A dziś, właśnie luby robi domowy sos do spaghetti, z wołowiną. Mięęęęęsooooo!
Kami   kasztan z gwiazdką
28 lutego 2013 18:47
Szafirowa są bardzo podobne do mielonych - mięso mielone wieprzowo-wołowe 0,5kg, jedno jajko, troszkę bułki tartej, sól, pieprz, dziś jeszcze dodałam chlli i czosnek - wszystko razem dokładnie mieszam, formuje płaskie kotleciki i smażę. Do tego na oliwie i maśle podsmażam cebulkę, w trakcie dodaję odrobinę cukru żeby się ładnie skarmelizowała. My uwielbiamy  😀 tylko najlepsze są takie prosto z patelni, bo potem robią się twarde...
Zapiekany ryż z jabłkami i cynamonem, polany śmietanką.  😀
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
28 lutego 2013 19:59
szafirowa - podasz przepis na ten "zwykły" krem brokulowy?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 lutego 2013 20:18
Wizja, zwykly jest bardzo zwykly - po prostu zagotowuje bulion (jakies 1,5 litra- z kostek), wrzucam rozyczki swiezych brokulow (kupuje zawsze 2 szt po 500g) i kilka ziemniakow. Gotuje do miekkosci ziemniakow, doprawiam sola i pieprzem oraz lyzka masla, blenderuje na w maire gladki krem, podaje z 'wzorkiem' ze smietany i groszkiem ptysiowym, do tego kazdy sobie do smaku swiezo mielony pieprz.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
28 lutego 2013 22:27
Mnie dziś poniosła fantazja, miałam ochotę na zapiekankę, więc postanowiłam improwizować 🙂
Ugotowałam ziemniaki i brokuły, do tego zrobiłam sos z pomidorów z puszki, papryki, cebuli i kukurydzy, podsmażyłam też kiełbasę z cebulą i szynkę konserwową. Wszystko to zapiekłam z serem na wierzchu, wyszło pyyycha 🙂 (rodzinka potwierdziła)

Następnym razem udoskonalę wersję i zamienię ziemniaki makaronem a kiełbasę i szynkę mięsem mielonym 😉
monia podasz przepis, z którego robisz ciasto? bo wygląda na bardzo ładnie upieczone  :kwiatek:

macie jeszcze sprawdzone przepisy na ciasto do pizzy? bo niestety mój jedyny pewny przepis jest na termomixa, którego zostałam ostatnio pozbawiona  🙁
Babi
Taka może być ?


drożdże (pół opakowania drożdży babuni) bądź kostka (42g) drożdży francuskich
drożdże wkruszam do sporej miski, posypuję łyżeczką cukru, zalewam wodą (około 0,5-3/4 szklanki) dodaję sól, opruszam mąką, odstawiam w ciepłe miejsce, na jakieś 15 min - musi "ruszyć", w międzyczasie szykuję składniki na wierzch.
Dodaję dwie łyżki oliwy z oliwek jeszcze jedną szczyptę soli i powoli mieszam, dosypując mąkę. Wyrabiam powoli, na blacie, dodając powoli taką ilość mąki, żeby ciasto było elastyczne, ale nie gniotowate. Po wyrobieniu odstawiam na kolejne 15-20 minut.
Piekę ok. 12 minut w temp. 220 st., z termoobiegiem.

Aaaa przy drożdżach innych niż francuskich okresy wyrastania ciasta wydłużam.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 marca 2013 14:34
armara aaaaaaaaaajjjj .... ja na diecie a Ty tu takie cudeńka wstawiasz .. i po co ja tu wchodziłam  😜


ja dziś
zupa koperkowa
Armara jesteś taka niedobra...  🙄  człowiek siedzi w robocie, je twarożek i bułke na obiad, bo jest na diecie, a tu takie cudo wrzucasz...  😁
A ja nie mogłam się powstrzymać i muszę się pochwalić. Pierwszy raz w życiu zrobiłam curry, od początku do końca. Z niezastąpionej Kwestii Smaku (http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_owoce_morza/krewetki/curry_z_krewetkami/przepis.html)... Mmmmmm... Wyszło pysznie! Jakie to proste... I jakie smaczne!  💘 Następnym razem dorzucę mini kolby kukurydzy i ananasa. Ah!

P.S. Zdjęcie nieplanowane, dlatego talerz mało wyjściowy i konsumpcja już rozpoczęta 😀

Polecam przepis gorąco, bo można dowolnie modyfikować dodatki do sosu!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się