Kobitki... (antykoncepcja)

właśnie dlatego to napisałam, bo nie spotkałam się z tym żeby ginekolog skierował kogoś na tego typu badania  🤔
Pewnie bylo juz o tym ale moglby mnie ktos krotko objasnic jak to jest z testami ciazowymi? Jak szybko mozna wykryc ciaze? Czy te testy z krwi sa szybsze/pewniejsze? Czeka mnie w najblizszych dniach zabieg, leki itd i chcialabym sie upewnic, ze nie jestem w ciazy.
Pewnie bylo juz o tym ale moglby mnie ktos krotko objasnic jak to jest z testami ciazowymi? Jak szybko mozna wykryc ciaze? Czy te testy z krwi sa szybsze/pewniejsze? Czeka mnie w najblizszych dniach zabieg, leki itd i chcialabym sie upewnic, ze nie jestem w ciazy.


z ulotki pamiętam tyle, że test jest wiarygodny, jeśli jest zrobiony najwcześniej w dniu, w którym powinna zacząć się miesiączka. nie wiem niestety jak z wynikami z krwi.
slojma   I was born with a silver spoon!
19 października 2013 12:00
Pewnie bylo juz o tym ale moglby mnie ktos krotko objasnic jak to jest z testami ciazowymi? Jak szybko mozna wykryc ciaze? Czy te testy z krwi sa szybsze/pewniejsze? Czeka mnie w najblizszych dniach zabieg, leki itd i chcialabym sie upewnic, ze nie jestem w ciazy.
- test z krwi zdecydowanie szybszy niż test apteczny. Z krwi potrafi wykazać najmniejszą zmianę Beta - HCG, czyli nawet pierwszy tydzień
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 października 2013 09:47
Ja z malym problemem. Lekarka pomylila mi sie na recepcie i zamiast Sylvie 30 wpisala mi Sylvie 20 czy stanie sie nie cos jesli zaczne je brac ? po prostu nie usmiecha mi sie leciec znowu po recepte jesli nie musze;d
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 października 2013 22:07
Naprawde nikt nic? :kwiatek:
Przedzwoń do swojej lekarki 😉
domiwa,
Sylvie 20
20 mikrogramów etynyloestradiolu i 75 mikrogramów gestodenu.
Sylvie 30
30 mikrogramów etynyloestradiolu i 75 mikrogramów gestodenu.

Jeśli dotąd brałaś Sylvie 30, to biorąc Sylvie 20 powinnaś się dodatkowo zabezpieczać,
bo zmniejszasz dawkę hormonu.
Dwa razy miałam takie zalecenie, gdy zmieniałam tabletki na takie o niższej zawartości hormonów.

Jednak lepiej skonsultować się z lekarzem.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 października 2013 22:58
Czy któraś z Was spotkała się ze spadkiem libido przy braniu tabletek? Już 3 raz mi się to powtarza, chyba osiwieję... 😵
Pewnie to pytanie już padło, ale co powiecie o tyciu na tabletkach? Ostatnio jak brałam Yasminelle, to strasznie spuchłam. Teraz wreszcie jestem zadowolona ze swojego wyglądu<prawie  😀iabeł:> i bardzo boje się, że znów wszystko trafi ....
CzarownicaSa, u mnie libido bylo mniejsze niz 0 po wszystkim, co bralam. Tabletki, plastry, krazek.
Rzucilam to w cholere, bo zadnego pozytku z tego nie bylo (tj mialy nie rosnac torbiele). Dodatkowo po jednych zarlam jak wariatka, na drugich tylam z powietrza.
Zostala guma, niestety. Ale przynajmniej nie chce zabic faceta, jak mnie pocaluje :-)
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
23 października 2013 08:05
yegua dzieki. lekarka ma dopiero dyzur w piatek, a recepte mam do dzisiaj. mam tylko numer do gabinetu . ok dodatkowo zabezpieczac ale jak dlugo ? przez pierwsze opakowanie?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 października 2013 10:13
domiwa zadzwon a jak nie dodzwonisz sie, to wtedy dodarkowe zabezpieczenie.

wistra, ilosc gum mozna zmniejszyc do minimum tylko w czasie plodnym ;-)
Czy któraś z Was spotkała się ze spadkiem libido przy braniu tabletek? Już 3 raz mi się to powtarza, chyba osiwieję... 😵
Tak. Dlatego przestałam brać tabletki. W późniejszym efekcie czego mam Gabrysia. 😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 października 2013 14:57
spadek libido przy tabletkach to naturalny skutek im brania.
Hm, biorę tabletki już dość długo i jakoś nie narzekam na 'ból głowy' 😉
ovca   Per aspera donikąd
23 października 2013 16:36
[quote author=fruity_jelly link=topic=93.msg1906152#msg1906152 date=1382537226]
Hm, biorę tabletki już dość długo i jakoś nie narzekam na 'ból głowy' 😉
[/quote]

ja też nie- ale to indywidualna reakcja 😉
dea   primum non nocere
23 października 2013 16:37
Myślę, że to na tej samej zasadzie co wahania w obrębie naturalnego nietabletkowego cyklu. Niektóre kobiety obserwują zmiany libido w zależności od fazy cyklu. U mnie to od partnera zależy 😉 wyłącznie 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2013 16:40
Jestem wściekła, bo dla nas to jednak najlepsza i najtańsza metoda anty. Tylko jak widać "działa" aż za dobrze... :/ Jest sens szukania dalej innych tabletek? Czy problem może być już nie do obejścia?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 października 2013 17:12
probowalas z mini tabletkami, tzn jednoskladnikowymi? np cerazette? to moze byc ostatnia szansa. inaczej "musicie" przejsc na niehormonalne metody.

ja im starsza tym gorzej reaguje na hormony i te tabletkowe i swoje naturalne.
czarownica- ja nie dobrałam. Libido spadało równo po wszystkich. W ogóle mi na seksie nie zależało. Niektóre dodatkowo wzmagały apetyt lub wywoływały bóle brzucha i wzdęcia. Te jednoskładnikowe znów nie trzymały cyklu- za słabe były. Mimo wielu prób -niestety. Hormony nie dla mnie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2013 19:07
Ech... popytam przy następnej wizycie mojego gina i zobaczymy co powie. Ale też podejrzewam, że tabsy nie dla mnie... :/
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 października 2013 19:07
CzarownicaSa, a jak sie czulas na Azalii? pytam pogladowo, bo u mnie np libido ma sie swietnie 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2013 19:11
Kurczę, nazwę kojarzę, ale nie pamiętam czy brałam 😲
CzarownicaSa jak będziesz u giną to powiedz w czym problem, powinien zaproponować coś innego. Ja jedyne negatywne zmiany jakie miałam po hormonach to jak na Narayi potrafilam się rozryczeć bez powodu 😉 lekarz zmienił mi tabsy i po problemie
mi po większości tabletek libido spadało do 0. Wyjątkiem były Yasminelle, na których czułam się super, ale zmieniłam je na Narayę co by nie przepłacać. I niestety po krótkim czasie wszystko się rypło. Do dziś się zastanawiam, czy to możliwe, żeby różnie reagować na tabletki o teoretycznie identycznym składzie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 października 2013 19:52
nie, to niemozliwe. Mozliwe, ze poprostu po pewnym czasie zaczyna sie sypac, tak jest dosc czesto.
No dokładnie. Mi przez pierwsze 10 lat brania tabletek nic nie spadało, dopiero potem zaczęło.
dziewczyny, nie odzywam się, ale wątek czytuje w miarę regularnie. dołączam do grona spadku libido po anty. myślałam że to kwestia partnera, ale jak stało się to za kolejnym razem jestem pewna, że to tabletki. ostatnio po pierwszym opakowaniu już nie było chęci, a ewidentnie nie była to wina partnera, bo przed tabletkami było wszystko dobrze. po 1 opakowaniu odstawiłam. dodatkowo jeszcze totalna suchość 🙁 też tak macie? 🙁
stosuję gumki, jednak przy stałym związku, chciałabym pomyśleć nad inna metodą antykoncepcji, co polecacie?
gumki  😵 niestety  🤔 nic lepszego nie znalazłam dla siebie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się