Nadawanie imienia

Wiatrogon
Dziewczyny a imiona na W ? Po klaczy Wiki.
Płeć jeszcze nie znana, maluszek dopiero zaczyna rosnąć w brzuszku 😀


Wieszczu, Wodzirej....W to fajna literka - bardzo dużo kombinacji 😉
Mam nieco trudniejsze zadanie - imię na Ś dla klaczki. Rozmnażanie klaczy dopiero w dalekich planach, także płeć niewiadoma, aczkolwiek dla ogierka miałabym kilka propozycji, tylko dla klaczki nie mogę niczego wymyślić. :P A wolę w razie czego mieć kilka imion przygotowanych.
Weapon of choice
a jak polskie : waldemar 😀 (lubie polskie ludzkie imiona dla zwierząt)
no i cos z łaciny.... - to moje typy 😉 ew. pkt1

świtezianka/ Świteź
śnieżka, śnieżynka ....
Wikito, Wikasso, Wikones, Wikttus, Wikitos
emptyline   Big Milk Straciatella
13 stycznia 2014 22:43
Świtezianka to świetne imię!

Ślicznotka, Śmiała, Środa, Śródka
Światowa, Śliwka, Śmieszka, Śmiesznostka, Śnieguliczka, Śpiewaczka, Światła 🙂

Poza tym, obstawiam jednak na Świteziankę 🙂
Światła to akurat imię klaczy, więc na pewno odpada. Tak samo Śnieguliczka - przewija się w rodowodzie, a nie chcę powtórek 😉
Póki co najbardziej podoba mi się Śpiewaczka i Świtezianka, ale wszystkie pomysły spisuję. 🙂
no ja bym tak własnie nazwała - świtezianka (Świteź jak ogierek)
bo nie ma maksym łacińskich czy nazw na Ś 😉
A jakieś sensowne imie dla klaczy na U ?
Mama to Utopia, babcia Ultigra


Myślałam Upside Down, Universe, Ubertina, U and I, Umbrella? Ale nic tak do końca mi nie pasuje.. 👀
jett   success is the best revenge
27 stycznia 2014 08:27
amazonka*, Universe mi się bardzo podoba, a tak na szybko to do głowy przychodzi mi Unique, Unity, Universal i Utopia 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
27 stycznia 2014 10:15
amazonka*, Ujarana? 😁 

a tak na poważniej:
Uciecha, Ufna, Ultima, Ultra, Ułanka, Unia, Uniqua, Unikalna, Urania, Urocza, Uroda, Ursa
Śnieżna, Świeża,  Ścieżka, Ślicznotka,  Śliwka,  Śmiała, Śmieszna, Śmieszka, Śniada, Śniąca, Śpiąca,  Śpiewna, Śpiewka, Światowa, Święta, Świtezianka,



Uległa, Ukochana, Under cover,
Unite and Win!
Powoli rozglądam się za imieniem na W, termin na koniec marca, dlatego szukam zarówno dla klaczek jak i ogierków. Chętnie zagramaniczne, albo łączące imiona przodków. Ktoś, coś?
Rodowód matki: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-25994.html
i rodowód ojca: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-53644.html
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lutego 2014 14:53
Alladynka, Śmigła też Ci odpada, matka Światłej. Świerczyna to jej babka. Śnieguliczka prababka. Dalej Stokrotka, Stopnica, Skarbnica, Skarbonka, Solina, Sumatra II i później już na S, Ś nie ma, tylko M.
W sumie chyba można po kobyle na Ś nazwać źrebię na S, skoro w drugą stronę przeszło? Więcej opcji, łatwiej coś wymyślić, na S mam parę pięknych imion dla klaczy (ale chyba tylko dla mnie pięknych, z sentymentu).

Na U znałam Uroczą, Ufinę, była też Ulina. Utopia bardzo ładne imię  😍

episode, nie nazywaj konia zagramanicznie 🙁 Fajne mamy polskie imiona, imię matki mi się bardzo podoba 😉
Biorę pod uwagę wszystkie imiona, chcętnie zagraniczne, ale również połączenie imion z rodowodu 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lutego 2014 15:06
Watrawena - Watra + Awena, jest i zgrabne połączenie dla klaczki 😉
Mi z łączenia matki z ojcem wyszło Wavincia, ale mam mocno mieszane uczucia :P
Wierch, Wilczak, Wojownik, Wartownik
Warta, Wieżyca, Warka, Wichura
Wiatrołap 🙂
Wyga, Wykop
Wiewiór

Wiewiórka
Wojenka
Wróżka, Walka, Waleczna, Westa, Walhalla, Wiosna
Włóczykij 😉, Wolverine, Wędrownik/Wędrowiec, Wiking
Wait for Me
dalej nie wymyślam, bo przyszło mi do głowy "What the Hell". 😁
episode Wavincia słabo...  🤔 Chyba ciężko będzie znaleźć coś "łączącego". Trochę zbliżone byłoby na przykład Wenecja, Winicjusz. A po Watrze mógłby być Wytrych.
Po tatusiu trochę naokoło mi się skojarzył Witruwiusz (bo człowiek witruwiański), ale to raczej za bardzo wydziwione jak na końskie imię i nie każdy złapie związek  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
15 lutego 2014 20:58
Wieczorna Dalia
Wieczna Droga
Wadalba
Wadebara
Watravi
Wierzbnica
Werbena
Wertiga
Wiwera
Welocza

Wezyr
Wepali (turkm. szczery, prawdziwy)
Waćpan
Winczi
Watravinci
Wielki Szu
Werano
Wolver
Wadava, Widava, Wida, Watrada, Wina, Wincento, Wandal, Wincia/o 😉
Super, dziękuję! Podobają mi się Waleczna, Wolverine, Wait for me, Winczi, Wolver, Widava, Wincento, Wincia/o. Mam jeszcze pytanie, bo ktoś mi podsunął taki pomysł. Jak wejdziecie w rodowód matki, to http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-25994.html linia szła na "A" tylko Watra się "wyłamała 😉". Czy to dobry pomysł wrócić do macierzystej linii? Jakie imiona wtedy byście polecili? Przepraszam za zamieszanie, po prostu nie wpadłam na to, że tak można  :kwiatek:
Weni, Widi, Wici 😉
episode, akurat imiona ogarków na W, może pieski to nie to samo, ale podrzucam. 😀
Wiosna
Wega
Wisła
Westa

Wokal
Wicher
Wibrys
Wrzos
Wiarus

Takie pieskowe. 😀
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się