Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dodofon, bosko w mundurku wygląda!

demon, niezłe foty i niezły plac do "wybiegania" dziecka

Jestem ciekawa jaki bedzie jak bedzie juz dorosły. Ma bardzo męska urodę.
I nawet jako dziecko podoba mi sie jego budowa ciała. Jest taki "nabity", szczupły, ale mięsny, z szerokimi plecami i waskimi pośladami 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
07 lipca 2014 20:18
bobek- dziękuję bardzo poczytam :kwiatek:
sznurka foteliki z osłoną tułowia bardzo źle wypadają w testach z dachowaniem. Masakrycznie. Dachowanie jest b. częste, dzis wjechał koleś do rowu przy moim osiedlu i fiknął kozła...zasnął
Ja kupuję tyłem z 5ktowym pasem do 18 albo 25kg. Najbezpieczniejsze. Argumentu o nogach nie kupuję i o jeździe tyłem też. Młode nie wymiotuje, więc może się wozić do 4 roku życia tyłem.
🙂


Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
07 lipca 2014 21:52
Dziewczyny, do którego momentu ciąży można spać na brzuchu ?
na brzuchu śpi się aż przestanie to być miłe/wykonalne 🙂
Pytanie za 100 punktów, głównie do dziewczyn które karmiły cycem:

Po jakim czasie od zaprzestania karmienia całkowicie zanika laktacja?

W sumie nie chodzi o mnie, bo ja nie karmię od miesięca i wydaje mi się, że już zanikła. Pewna nie jestem, bo ani razu nie próbowałam ścsianąć i zobaczyć czy coś poleci.
Dziś gadałam przez chwilę z panią szafirową, która skończyła karmić 5 miesięcy temu (!) i u której nadal przy ściśnięciu cyca pod prysznicem coś tam kapie. Nie potrafię jej odpowiedzieć na pytanie czy to normalne. Co wy na to? 🙂
zakończyłam w kwietniu i nic mi nie leci. Zero.
USG też mówi, że już nie karmię
Ja to chyba rekordzistką będę... bo od roku nie karmię a jak ścisnę to wycisnę kropelkę  🤔
Chyba powinnam zacząć się martwić i do lekarza zmykać  🤔
Niekoniecznie..
Ja skończyłam karmić w kwietniu 2013 a jak ścisnę to dalej leci 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 lipca 2014 07:17
Uff, czyli generalnie nie jestem jakas anomalia widze- aczkolwiek to kapke dziwne, bo wynika z tego, ze jakby sie postarac to po kilku miesiacach-roku moznaby rozchulac laktacje na nowo, skoro wciaz jest jakas mikro-aktywnosc gruczolow mlecznych. Dziwnosc.
Można, można 🙂
Może nikogo nie urazi porównanie, jako, że mówię też o sobie- ale to tak jak z kozą dobrą ;P Nic nie trzeba żeby rozdoić- wystarczy doić, a wiosenna trawka i słonko tylko pomogą.
Hihihi
Dziewczyny, od miesiąca wprowadzam gluten w postaci płaskiej łyżki kaszki manny. Czy mogę podać dziecku jednego biszkopta czy czekać jeszcze?
A pełną porcje kaszki manny mogę podać po dwóch miesiącach ekspozycji, tak (dziecko cycowe)?

Tristia, jesli do tej pory nie bylo zadnych reakcji alergicznych na gluten, to spokojnie mozesz podac kaszke manne (oczywiscie ilosc musi byc stopniowana). Biszkopta odradzam ze wzgledu na cukier.
Najwazniejsze jest, ze nadal karmisz piersia, wiec ewentualne negatywne skutki zwiekszenia stezenia glutenu beda zneutralizowane przez Twoje mleko.
Dwa miesiace ekspozycji to stara szkola dla dzieci karmionych mm. Dlatego, ze u nich nie ma neutralizatora w postaci mleka matki.
...czy jeżeli raz zwolnienie L4 wystawi mi inny niż lekarz prowadzący  to ZUS może się doczepić? Tylko ten raz, potem wracam do mojego lekarza.

W razie kontroli jeśli okaże się, że mój prowadzący lekarz też przyjmował tego dnia ma to jakieś znaczenie?
Hej dziewczyny wiem, że jakieś kilka (kilkanaście, kilkadziesiąt) stron temu była dyskusja o szczepieniach ale nie mogę znaleźć (ten wątek zdecydowanie cwałuje a nie galopuje już nawet).
Ktoś pisał, że nie szczepi i wystarczyło podanie oświadczenia.
Błagam o więcej info.
Ja to chyba rekordzistką będę... bo od roku nie karmię a jak ścisnę to wycisnę kropelkę  🤔
Chyba powinnam zacząć się martwić i do lekarza zmykać  🤔


w średniowieczu byłabyś zawodową mamką-wykarmiaczem ;-)
podobno do 2 lat od porodu laktację można rozkręcać, ale ja bym się zastanowiła nad badaniami hormonów- prolaktyna.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
08 lipca 2014 10:21
Ja też jeszcze coś wycisnę, a nie karmię od 15 miesięcy.
nika77, to takie powtarzane kłamstwo które powtórzone 100 razy stanie się prawdą
testy ADAC jasno twierdzą że czołówka to foteliki z osłoną tułowia

ja sama nie zdecydowałam jeszcze,
chcę by był przede wszystkim z isofixem, wolałabym by był 9-36
mam 9-18, Lew wazy 14, na zimę nie ma opcji by sie w kurtce dopiął w pasy
która mamusia mi wytłumaczy jak to jest umowę mam do 31.12.2014, a termin porodu na 14.02.2015  jak to wygląda z umowa i macierzyńskim???
sznurka ale oglądałam filmiki, myślisz ze zmontowane?https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_870243&feature=iv&src_vid=BFEtUxDu-bI&v=_7dSRdqw2Is
pewnie każdy rodzaj  fotelika ma minusy i plusy, mnie wożenie tyłem przekonuje, Skandynawowie wożą tak do 30 lat i śmiertelność w grupie do 4 lat jest mała


kotbury, ja nie szczepiłam gruźlicy. Chcieli wymusić na mnie podpisanie oświadczenia, ale odmówiłam bo ni było zgodne z prawdą. Powiedziałam pediatrze, która twierdziła, że ją ukarzą, żeby zwaliła na mnie. Niech powie, że trafiła na pier...niętą matkę i już. Zaraz będzie 2 miesiące i na razie nikt się mnie nie czepia.
Podpisałam mojej rodzinnej, że nie wyrażam zgody na szczepienie, ponieważ nie mam pewności czy moje dziecko jest zdrowe i nie wymaga konsultacji neurologicznych.
bera7, kotbury    🏇

w październiku ja zaczynam przygodę szczepienną (nieszczepienną?) 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
08 lipca 2014 14:08
A ja jestem w MMR-owej kropce. Jakos z miesiac temu powinnismy szczepic. Moja przychodnia jeszcze nie dzwonila w tej sprawie, wiec nie ma cisnienia. a ja mam dylemat- kiedy? Lepiej po wakacjach moze, jak nie bedzie upalow i zeby do konca wyjda?
Moje dziecko to okaz zdrowia, no ale nie wiem coz  tym fantem zrobic.
ja po swoim doświadczeniu z mmr będę odwlekać ile się da, ale że jestem na etapie drugiej dawki, to spoko 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 lipca 2014 14:14
boże dziewczyny nie jestem w stanie Was nadrobić sorki  😵 mam chwilkę bo młody śpi ... Nadrobię jak Bolo podrośnie  😁

ogólnie jakie wieści z frontu to cycki mniej bolą - kapusta działa cuda. Młody ciągnie cyca coraz dłużej bez odpadania  😉 generalnie z moich wyliczeń karmię go aktualnie 13 x dobę  🤣 dzisiaj w nocy dał mi czadu i od 3 do 6 nie spał - paczał a jak chciałam go do cyca to darł się , nie chciał leżeć no nic - szkoda,że nie jest tak aktywny w ciągu dnia  😉 ogólnie widzę tendencję na wydłużanie czasu "oglądania świata"  ...

obiecane fotki !
Bolo już w domku z koteckiem


i tzw samojebka lustrzana
zduśka - bombowy Bolo - ale malutki i słodki 😍fajnie, że koty pilnują:P Jurek też miał fazę, że śpimy pięknie w dzień w nocy czuwamy - wszystko mija na szczęście bo kilkanaście takich nocy z początku mnie dobiło🙂 ale wszystko się pięknie unormowało więc i u Was tak będzie!
Ale słodziachny!  😍

Zduśka zlikwiduj suwaka, bo jesteś ponoć w 38 tc 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 lipca 2014 14:20
O jeeeejuuuu, jaki maciupki! I fajna zmiana - tyle czasu zdjęcia w tym samym lustrze z brzuszkiem, a teraz z Bolkiem 🙂

A jak się czujesz po cc?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się