Dzisiaj na obiad ...

grzesiek.1993, potrzebujesz długich patyczków do szaszłyków. Wtedy odpalenie piekarnika gazowego przestaje być problemem.
O, dziękuję za podpowiedzi. Jak tylko ogarnę jak to tam jest z termoregulacją to coś spróbuję upichcić.
Shepherd's Pie
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 października 2014 17:04
dodzilla
A co to?

U mnie dziś krem z dyni z klopsikami, robiłam pierwszy raz, ale wyszło super 😀
Pauli super brzmi krem z dyni, aż mnie naszło!

krupnik, pieczony dorsz z sosem pomidorowo-gorgonzollowym :P do tej kuskus i grillowana cukinia z ogródka  😍
Zapiekanka pasterska z przepisu Gordona Ramsaya. Możemy taką dwa razy w tygodniu jadać 😁

Shepherd's Pie - Gordon Ramsay:
dodzilla wygląda bardzo smakowicie  😜

Ja dzisiaj "po studencku": duszone mięso wieprzowe (zamrożone, przywiezione od mamy 😀 ) + ryż (woda z dodatkiem czerwonej papryki i pieprzu cytrynowego) + pikantna mizeria z korniszonów (też od mamy 😀 )
Ja mam chińska zapalarke z długa końcówka i nie wwidzę problemu. Ale fakt mój tez piecze nie równo i przy ciastach robie milion akrobacji z obracaniem żeby się udało 😉

Edit: jakiś przepis na zacną brukselke? Chce ja zacZąć jeść ale sama w sobie... No wymiot  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 października 2014 21:11
Escada, ja brukselkę podgotowuję a potem podsmażam z cebulką i czosnkiem, potem sypię przyprawy.
taka podsmażona jest mega
Dzięki :kwiatek: spróbuje jutro  😁
Makaron orkiszowy z dynią, fetą i oliwkami.
Dziś smażony łosoś z ryżem i lekko podduszoną cebulką. Polecam!
Lekkie, zdrowe i smaczne 🙂
Gotowałam dzisiaj rosół... Najpierw ćwiartka z kurczaka (bez skóry) się pogotowała, zszumowałam, dorzuciłam warzywa (marchewka, por, seler, pietruszka) i dodałam kostkę rosołową. Tylko co ja robię źle, że ten rosół nigdy nie chce mi wyjść taki fajny, klarowny jak w domu ?  🤣  Może pomijam jakiś krok ? Albo może po prostu źle zszumowałam po mięsie ? Ale wydaje mi się, że zebrałam całą pianę.
olej klarowny rosół, ciesz się, że Ci wyszedł smaczny, bo ja z tych samych składników ugotowałam kiedyś coś tak okropnego, że niestety nikt nie był w stanie tego zjeść  😁
Rosół gotuje sie poooowooooliiiiii i wychodzi klarowny.
Zapiekanka pasterska z przepisu Gordona Ramsaya. Możemy taką dwa razy w tygodniu jadać 😁

Shepherd's Pie - Gordon Ramsay:



A co to za sos ? Sojowy ?
edit. Chodzi mi o ten co dodal do wolowiny
Jak bardzo powoli? 🙂 Gotowałam na takim średnim ogniu mięso, a jak dodałam warzywa to trochę skręciłam też.
Jak bardzo powoli? 🙂 Gotowałam na takim średnim ogniu mięso, a jak dodałam warzywa to trochę skręciłam też.
ma tylko lekko bulgotać/ pyrkać .
interbeta ja tez nie potrafie robic rosolu  🙄 najczesciej z tego ohydztwa robie zupe pomidorowa albo brokulowa  😂

Edit doczytalam ze Tobie wyszedl smaczny  😡
Tzn. wyszedł całkiem dobry, z marchewką z kostkę jak lubię xD Tylko ta klarowność mnie męczy...
do rosołu trzeba dodać przypaloną cebulę i na koniec podlać zimną wodą.
Interbeta , w moim domu mistrzem rososłu jest ojciec. Zawsze moczy kuraka przez co najmniej 20 min w misce wypełnionej wodą, później myje mięso. Następnie gotuje wodę (do wrzenia) i dopiero wtedy wrzuca mięso, chwilę później warzywa. Zbiera szumowiny, nie dopuszcza rosołu do drastycznego wrzenia! Zupka tak sobie "pyrka", czyli jakieś tam bąble wody się pokazują, ale nie wrze na maksa . Miałam kiedyś taki sam problem i wydaje mi się, że po prostu trzeba bardzo dokładnie wymyć mięso (w czym pomaga to moczenie w wodzie) i nie dopuszczać do wrzenia. Powodzenia  🙂

Edit: Bo to "pyrka" oznacza wrzenie w taki sposób kontrolowany- tak naprawdę ten rosół wrze ( bo pojawiają się bąble), ale jak skręcę gaz, to w momencie przestanie bulgotać, a jak podkręcę gaz, to zacznie wrzeć na maksa (para + potężne bąble)
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
03 listopada 2014 14:10
Mnie mama nauczyła, że na małym ogniu powinno się zahartować mięso (nie dopuścić do wrzenia, ale tak prawie), odlać część wody, dolać świeżej i dopiero wtedy rozpocząć właściwe gotowanie. Zawsze dodaję przypaloną na ogniu cebulę, a potem to już klasyka, marchewka, pietruszka, por, seler 😉
Zazwyczaj wychodzi mi klarowny, o ile oczywiście poświęcę mu odpowiednio dużo czasu.


A dziś schabowe z sałatką z ogórków kiszonych z cebulką. Idę do kuchni 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2014 13:13
Ta [url=http://www.przepisy.pl/przepis/zapiekanka-slaska#szukaj/ryba]zapiekanka [/url]  😜
Zupa krem z dyni.
Escada, ja brukselkę podgotowuję a potem podsmażam z cebulką i czosnkiem, potem sypię przyprawy.
taka podsmażona jest mega


:kwiatek: po ćwierć wieku wreszcie... Lubię brukselke  😍 a takie to proste...

Tak więc dziś pierś z kury w papryce, biała kasza gryczana i brukselka w czosnku 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 listopada 2014 20:48
cieszę się, że smakuje 🙂

szpinak z cieciorką dziś 🙂
Z racji tego, że to mój pierwszy post na tym forum, Witam Wszystkich Serdecznie  😅
U mnie dziś, moja szacowna Małżonka zażyczyła sobie sałatkę makaronową z kurczakiem. Kusi mnie, żeby zamiast standardowego sosu (musztarda, majonez, keczup, czosnek zioła), przygotować sos migdałowy ale obawiam się, że efekt może rzucić na kolana 🙂, niekoniecznie w sensie pozytywnym.
Wczoraj zupa/krem z zielonej soczewicy i masy innych warzyw. Supr sprawa zrobić w weekend a potem tylko odgrzać gdy czasu mało.

A dzisiaj będzie kasza jaglana z warzywami🙂
Ruskie naleśniki 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się