M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

nika77 - a widzisz? a ja mam z IKEI i służy mi już 10 lat. Raz coś tam ciekło pod spodem. Nie ma mądrych. Nie ma.
Za to wreszcie kończy się dziś ocieplanie domu. Ufff. Panowie zmajstrowali "wiechę" ( z moich kwiatków z balkonu) i marudzili, że stoi a nic się nie leje. Polałam. Teraz się będę martwiła jak pojadą po pijaku.  😉
Ale na temat- różnie mówiono o ociepleniu. A ja czuję różnicę. Ogrzewanie mogę włączyć na godzinę i już. Mam na gaz, zatem może odczuję w kieszeni?
Ja mam Armaturę w całym domu (obie łazienki, kuchnia) od dokładnie 6 lat (jutro równo 6 mija od naszego pierwszego nocowania) i absolitnie bezawaryjnie. Umywalkę, bidet, kibelek z Cersanitu, choć w drugiej łazience mam jakąś tanią chińszczyznę, bo tak nam wpadł w łapy na wyprzedaży zestaw kibelek plus umywalka z baterią za 150 zeta, a że resztkami już goniliśmy to wzięliśmy i też działają 🙂.
kamkaz, ale super ten kąt z oknami!
galop, a mi się podoba tak jak jest!

A ja chciałam zaprosić wszystkich którym się podobały nasze wnętrza na jutro na 18.00, Domo+, Daleko od miasta!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 listopada 2014 17:39
Kurde nie mam jak obejrzeć sznurkowej posiadlosci... Nagra ktos i wstawi jakiegos linka?  Będzie w necie?

Nika77, piona! Tez mam ta baterie z ikei i jej nienawidzę! Moja jest tylko matowa. 
kamkaz, to miejsce z trzema oknami idealnie nadawałoby się na kącik książkowy 😜

Gienia moja też matowa 😤 no ładna na oko i tyle
fin, super pomysl 😉 musze wykorzystac. szczsegolnie, ze kupilam troche mniejszy stol niz chcialam, wiec bedzie wiecej przestrzeni przy oknie 😉

dzieki dziewczyny za pochwaly. zdjec wiecej po weekendzie jak troche posprzatam i pare mebli wloze. 🙂
Dziękuję wszystkim za opinie.
Schody pierwotnie miały mieć tylko stopnie, ale przez zbieg przypadków wyszło tak jak na zdjęciu i mi się to podoba. Jeszcze stolarz ma mi pokazać jak będą wyglądały z białymi listwami,  ale ogólnie schody bardziej mi się podobają niż sądziłam i dzięki temu stolarz powiedzial: "dzięki tobie odzyskalem wiarę w ludzi":-)
kamkaz, ale super ten kąt z oknami!
galop, a mi się podoba tak jak jest!

A ja chciałam zaprosić wszystkich którym się podobały nasze wnętrza na jutro na 18.00, Domo+, Daleko od miasta!


Już wiem, bo oglądałam zwiastuna.
Oglądam ten serial od samego początku.
Pierwsze dwa odcinki mi się nie podobały - wyszło sztucznie jakby wystraszeni po równo byli uczestnicy i producenci.
Później się ogarnęli 🙂
Ostatnie 4 odcinki były ciekawe. Tzn. ludzie ciekawi i ich świat.
A ja tez nie obejrze.. Może ktoś nagra cyfrowka i wrzuci na YT lol chociaż na jeden dzień 😀 !!
Ja dzisiaj padam. Z rana wizyta w ikei, a w południe wynajęliśmy ciężarówkę i przewieźliśmy trochę naszych skromnych mebli... Ale i pralkę i suszarke tez... Ehh kręgosłup mi siada. Ale chyba jutro już na swoim nocka. A tam lodówka pusta... Wszystko puste lol. Ciuchy. Ciuchy mnie dziecięce przerażają do ogarnięcia...........
kamkaz JEST PIĘKNIE!  😍 Totalnie mój klimat, sama mam podobnę podłogę i kolor ścian, tylko litwy nie są białe.  😁

sumire Ufff!!! To się zdjęć nie mogę doczekać tym bardziej, że ja sama jestem na etapie poszukiwania szafy idealnej. 🙂

Ja wzięłam ceramikę z Koła i narazie jestem bardzo zadowolona. A o tym z czego wynikają różnice w cenach można łatwo poczytać na stronie producentów. Z kosmosu się one jednak nie biorą. 🙂

sznurka Ja też będę dzisiaj oglądać! 🙂 Specjalnie z teściową się umówiłam, hehehe.

edit: poprawiłam link
A ja nie mam tego programu i dołączam do grona proszących o jakieś nagranie 😉
Dziewczyny, wtrące się - powiedzcie czym impregnować biały kamień? Mam z niego studnię, podmurówkę pod budynkiem gospodarczym, ognisko. Chcę zabezpieczyć przez brudzeniem oraz mrozem. Polecacie coś?
ja generalnie stawiam na Polskie produkty, produkowane w Polsce - szukam kibli, armatury i innych z Koła, czy Krakowska Fabryka Armatur itd.
po co mam utrzymywać jakiegoś makaroniarza? czy Niemca?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 listopada 2014 12:57
Dodofon, super podejscie! tez uwazam, ze nalezy naj najwiecej sie da wspomagac wlasna gospodarke.  🙂

Kolo ma bardzo ladne wyroby!
Pigwa, moje podejście dotyczy praktycznie wielu rzeczy które kupuję.
Np. żywnościowych. Nawet jeśli fabryka jest obca, ale w Polsce, to lepiej utrzymywac polskiego robotnika niż niemieckiego/francuskiego
dlatego np. nie cierpię kupować w Lidlu gdzie produkty z metkami niemieckimi
Ja mam wannę  i WC z Koła, są dobrej jakości, kupowałam takie w średnim przedziale cenowym, są ładne i póki co trwałe. Umywalkę mam z Cersanitu, jakaś z tańszych, póki co też ok, nic nie odryskuje czy coś.
Dodo Też mam takie podejście. Bardzo często wpływ na moje zakupy mają wpływ kody kreskowe, które najlepiej pokazują skąd jest dany produkt. 🙂
ja w ogóle mam hmm, wszystko wybrane, tylko zmierzyć, jechać i zamawiać (kupić)
najlepsze jest to, że za namową kilku osób wynajęłam architekta wnętrz, przede wszystkim do tego by pomógł obliczyć i poprzestawiać ściany (ja nie mam wyobraźni np. czy łazienka 9 m to duża czy mała?) no i oczywiście rozkład oświetlenia, ubi i innych rzeczy…
i najlepsze jest to… że qrna chata, od  2 tygodni nie mogę sie nic doprosić…
a w międzyczasie ja już wszystko wybrałam, na kartce z zeszytu ustawiłam kuchnię (ołówkiem), logicznie rozmieściłam na kartkach np. gniazdka, łazienkę (gdzie umywalka i inne rzeczy)
noż qrna…
i chcę aby ta osoba tylko zrobiła visual - bo nie wiem czy tak pasuje…
a najchętniej już w sumie nie jest mi potrzebne
sandrita, jeżeli kierujesz się tylko "590" to niestety możesz się mylić. nie zawsze są to nasze produkty.
Np. leki z importu produkowane są gdzieś tam, za granicą i mają jakiś tam oryginalny EAN, a przy rejestracji w Polsce dostają nowy zaczynający się na 590 😉
Gienia-Pigwa, postaram sie jakos jak bede miała wrzucic
mi emocje już opadły po emisji;]
Kurczę, nie zdążyłam wrócić do domu na emisję sznurkową, ale będę polować na powtórki ( w ciągu tygodnia bedą 2 czy 3 razy).
mac, będą codziennie, wkleję ci najbliższe emisje, dziś o północy jeszcze;]
15 listopada, sobota, godz. 00😲0 - odc. 11
16 listopada, niedziela, godz. 07😲0 - odc. 11
16 listopada, niedziela, godz. 16😲0 - odc. 11
16 listopada, niedziela, godz. 01😲0 - odc. 11
17 listopada, poniedziałek, godz. 06😲0 - odc. 11
Oooo, dzięki, posiedzę dzisiaj i obejrzę! 😅
ja generalnie stawiam na Polskie produkty, produkowane w Polsce - szukam kibli, armatury i innych z Koła, czy Krakowska Fabryka Armatur itd.
po co mam utrzymywać jakiegoś makaroniarza? czy Niemca?


Też kupiliśmy teraz umywalkę i wc z Koła. No i też lubię wspierać Polskie marki.

Sznurka - dom masz jak marzenie, program oglądałam 2 razy, mam nagrany więc pokaże innym 🙂 Super było was zobaczyć i poznać 🙂

Ja na dniach w końcu wstawię wam moją metamorfozę wc 🙂 doczekałam się finału remontu 🙂
Cierp1enie, dzięki! zazdroszczę, ja oglądałam tylko raz hehe z prababcią Lwa, tesciami, Lwem, Karolem i psem
podczas ogladania mój mąż wyrwał karniszę ze sciany bo zaczepił się robiąc zdjęcie o firankę hahaha
plus połowę mi zagłuszały komentarze bliskich a w połowie odcinka L usiadł na pilota i wyłączył;] Marzę by na spokojnie obejrzeć
P.S. jedyne co rzuciło mi sie w oczy ze czysto hahaha
Dzięki za miłe słowa!
Sznurka  😜 😍 💘 - o, i tyle!
Pieca z podgrzewaną ławeczką to Ci normalnie zazdroszczę!
Dziewczyny piękne wszystkie Wasze mieszkania i domu!
A Sznurka Twój dom.. WOW! chciałabym być Twoją córką i wychowywać się w takiej atmosferze 🙂

Jak oglądałam metamorfozy Waszych mieszkań to stwierdziłam, że też pochwalę się moim nowy lokum, po sporych zmianach w porównaniu do poprzednich lokatorów🙂

Tak było:



Tak jest:





Dodatkowo mam bardzo duży balkon, jak tylko przyjdzie wiosna zacznę działać z ogródkiem na moich ukochanych paletach 🙂

Pozdrawiam :kwiatek:
O rety, ale pięknie. Jak w niebie. Nie byłam przekonana do białych mebli, ale teraz wpadłam w cielęcy zachwyt.  😍
Przecudnie! Tak szalenie przytulnie i jednocześnie niezwykle elegancko!
Kolor absolutnie fantastyczny!!

Tak jak i Tania: zakochałam się w tym wnętrzu!  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się