Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

-> menu
-> ustawienia
-> komunikacja
-> sieci telefonii komórkowej
-> użyj danych pakietowych - tu odznacz 'wyłączyć'


I tyle.
flosia, wielkie dzięki :kwiatek: kiedyś udało mi się to wyłączyć ale wtedy zupełnie nie miałam internetu, tzn nie mogłam nawet skorzystać z domowego wifi. A teraz wszystko śmiga. Bardzo Ci dziękuję
Hej kochani! Dzisiaj przyszło do mnie podogonie i tak się zastanawiam jak ja mam to cholerstwo przymocować do siodła  😡 . Nie mam tego metalowego cycuszka z tyłu ( to się da jakoś dorobić ? ) no i mam w sumie dość okazałych rozmiarów ten uchwyt. Czytałam, że można je jakoś przeciągnąć przez ,, tunel '' w siodle i zaczepić na przednim łęku. Ale coś tak patrzę, że ja tego pod siodłem przecież nie przeciągnę jak ma być przymocowane do ogona.  Kupiłam Hucułkowi podogonie cob/ full bo takie akurat miała osoba od której kupowałam kilka innych rzeczy. Jeździłam kiedyyyyś na Koniku Polskim który chodził w podogoniu ale ona to miała jakoś super pokręcone jakieś sznurki i wgl xD . Z góry mówię, że jak podogonie założyć wiem ale nw jak przyczepić do siodła bez tego cycuszka  😕 . Ewentualnie mogę jeździć w stajennym siodle bo takie ,, przystosowane do podogonia '' mamy  😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 grudnia 2014 09:38
Sznurek przywiązany do kółeczek z przodu siodła i dalej tak.
Dokupić motylek i wsunąć pod ławki
Szukam odcinków "Being human" z Aidanem Turnerem. Trafiłam na to http://www.serialeonline.pl/being-human-byc-czlowiekiem-online/being-human-byc-czlowiekiem-s01e01 ale nie widzę tu Aidana. To jakaś inna wersja czy on się później pojawi? Nie ukrywam, że zaczęłam to oglądać, bo uwielbiam jego grę i w sumie na nim mi zależy 😁.

edit. dobra. Wiem już, że są dwa różne seriale. Czy wie ktoś gdzie mogę dorwać wersję z Aidanem? Oprócz zalukaj, bo tam te okropne limity :/.
Na chomiku widzę 5 sezonów z UK i 4 tego drugiego.
Mam pytanie do ludzi orientujących się w telefonach. Mam nowy, w sieci T-mobile i nigdzie nie mogę znaleźć papierów dotyczących świadczonych usług, a chciałabym dowiedzieć się ile mam internetu w pakiecie.  Mam aplikacje MiBOA i tam jest takie coś jak: Paczki danych 5GB/5GB. Dobrze rozumuję, że mam aż pięć giga netu  😜 😜 ?
Czy zazwyczaj w aptekach jest możliwość oddania zakupionych leków (nie otwartych oczywiście) jeżeli zachowałam paragon? Wiem, że pewnie zależy od apteki ale zastanawiam się czy w ogóle jest szansa. Lek nie był na receptę jeśli to ma znaczenie
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 grudnia 2014 07:09
Zgodnie z ustawą - nie.
Chyba, że był to zakup przez Internet.
Teraz po 24 grudnia z 10 dni zrobiono 14.
Ale w praktyce....

Zgodnie z art. 96 ust. 5 ustawy– Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271 ze zm.), pacjenci nie
mają możliwości dokonania zwrotu produktów leczniczych i wyrobów medycznych zakupionych w aptece
. Od
powyższej zasady ustawodawca wprowadził wyjątek dopuszczający zwrot jedynie takich leków lub wyrobów
medycznych, które były obarczone wadą jakościową lub zostały wydane w sposób niewłaściwy (stosownie do art.
96 ust. 6 ustawy– Prawo farmaceutyczne).
Odmienne reguły obowiązują w przypadku zwrotu produktów leczniczych zakupionych w ramach wysyłkowej
sprzedaży leków
. W takim wypadku pacjent może zwrócić zakupiony lek w terminie 10 dni od dnia jego dostawy,
bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz bez podania przyczyny (o czym musi być poinformowany przez
aptekę prowadzącą sprzedaż wysyłkową, zgodnie z § 3 pkt 8 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 marca
2008 r. w sprawie warunków wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza).
Przyznanie pacjentom prawa zwrotu leków sprzedanych drogą wysyłkową niezależnie od przyczyny, jest o tyle
uzasadnione, iż takiej sprzedaży, zgodnie z art. 68 ust. 1 ustawy – Prawo farmaceutyczne, podlegać mogą
wyłącznie leki wydawane bez przepisu lekarza.
Kochani! Jak nazywa się spray na roztocza i gdzie to kupić? Chodzi mi o taki spray, którym psika się wykładziny itp a później odkurza i dzięki temu alergicy mają lepsze życie.

EDIT: Gupi ja, mundry Google wujek. Już znalazłem dziękuję  :kwiatek:
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
31 grudnia 2014 13:02
Czy istnieje jakakolwiek strona internetowa taka jak filmweb czy IMDb tylko o książkach? 👀

(chodzi mi o możliwość zrobienia swojej "bazy" przeczytanych książek z możliwością własnej oceny)
Jak się nazywał rzemieślnik od robienia farb i barwników? O ile taki był?
Farbiarz 🙂 http://sjp.pl/farbiarz
W opisie widać, że to ten, który farbował.
Może po prostu nie było osobnego fachowca od robienia barwników?
Myślę, że raczej nie było. Przecież dawniej nawet taki Leonardo sam sobie farby robił.
Pisze sie "pare dni" czy "parę dni" ?
Ta druga opcja.
(chodzi mi o możliwość zrobienia swojej "bazy" przeczytanych książek z możliwością własnej oceny)


lubimyczytac.pl


Ja też mam pytanie. Jak sądzicie czy instruktor podczas nauki jazdy może rozmawiać przez telefon? Przeszukałam Internet i okazało się, że nigdzie prawnie nie jest zapisane, że nie może korzystać z komórki, na pewno nie może kierowca, czyli kursant, ale o szkoleniowcu nie ma nic.. Powiem szczerze, że mnie razi, kiedy instruktor gada przez telefon, zwłaszcza jeśli nie dzwoni do niego szef, a stara kursantka która chwali się, że zdała egzamin. Czy nie mogła by zrobić tego poza moją lekcją, za którą płacę pieniądze? W końcu każda taka rozmowa trwa ileś minut i instruktor zamiast ten czas poświęcać mnie, trajkocze do słuchawki o pierdołach. No szanujmy się 🙄 Dodam, że dziś miałam dopiero 3 jazdę, więc generalnie jestem zielona i wolałabym, żeby instruktor skupił się w 100% na mnie i na drodze, a nie na komórce.. Dziś akurat nikt do niego nie dzwonił, jednak zastanawiam się czy następnym razem jak będzie z kimś gadał to nie zwrócić mu uwag, że mi to przeszkadza i że nie chcę by korzystał z mojego czasu, za który płacę. W końcu sorry, ale jak ja jestem w pracy to też nie odbieram telefonów od każdego, co innego jak dzwoni szef, ale do reszty po prostu oddzwaniam na przerwie lub zwyczajnie po pracy. Tylko jeśli nie ma regulaminu ani przepisu zakazującego mu rozmawiać, to mogę się porwać z motyką na słońce. Generalnie instruktor bardzo w porządku i to jest jedyne "ale" do niego, podejrzewam, że uwagę by przyjął i się zastosował, choć ciężko stwierdzić, za słabo go znam po paru godzinach spędzonych w aucie. Nie wiem po prostu czy mam w ogóle podstawę, by mu tego zabraniać..
Masz prawo. Płacisz-wymagasz.
glossia wydaje mi się, że instruktor nie może rozmawiać przez tel w czasie jazdy.
Jednak wiem, że jest to nagminne i mało kto odbiera tylko te najważniejsze telefony.
Jest w pracy a w pracy się nie rozmawia..
Moja koleżanka miała na egzaminie sytuację, że egzaminator rozmawiał przez telefon.  🤔 Ale tego nie zgłosiła, bo wyszło jej to na dobre. Zrobiła błąd, za który mógł być przerwany egzamin, on spojrzał się tylko złowieszczym wzrokiem, rozłączył się i udawał, że nie widział.  👀
gllosia pracowałam wiele lat jako instruktor i zawsze wydawało mi się oczywiste, że nie mogę podczas prowadzenia jazdy rozmawiać przez telefon. Zawsze patrzyłam kto dzwoni - jeśli szef- odbierałam. Czasami robiłam wyjątek, jeżeli czekałam na coś ważnego, ale zawsze kursantów przepraszałam no i rozmowa nigdy nie trwała długo. Jak telefon dzwonił natarczywie, to po prostu go wyciszałam.
busch   Mad god's blessing.
31 grudnia 2014 22:43
gllosia, sądzę, że nie musi być żadnego zapisu prawnego w takiej sytuacji, byś zwróciła instruktorowi uwagę. Płacisz za tę lekcję, czujesz się niepewnie w aucie, więc naprawdę masz pełne prawo oczekiwać uwagi 😉. Zwłaszcza że łaski Ci nie robi że tam siedzi, zawsze możesz sobie zmienić instruktora na innego 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
01 stycznia 2015 00:43
gllosia, dzięki :kwiatek:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zwrócę zatem uwagę przy następnej takiej sytuacji. Z tego co się dowiedziałam z opowieści innych, to gadanie przez telefon podczas lekcji jest nagminne, a niektórzy potrafią nawet jeść kanapkę czy czytać gazetę 😲 No, ale w sumie, jeśli nikt nie zwraca takiemu instruktorowi uwagi, to niby czemu miałby tego nie robić (bo oczywiście własnego poczucia przyzwoitości mu brak), pewnie uznaje, że drugiej osobie to nie przeszkadza. Dzisiaj ludziom naprawdę brakuje poszanowania dla drugiej osoby i podstawowej netykiety.. Ja swój telefon na czas jazdy wyciszam, żeby się nie rozpraszać dzwonkiem czy smsami i już pomijam fakt, że prowadzę samochód więc nie ma opcji skorzystania z telefonu, ale tak czy tak nie odebrałabym telefonu w takiej sytuacji, bo mnie by było zwyczajnie głupio i wstyd, że sobie urządzam pogaduszki, a osoba z boku czeka, aż ja skończę, żeby kontynuować zajęcia..
W sumie to jestem przecież jedną z wielu osób, które ten instruktor uczy, jeśli dajmy na to, tylko ja mu uwagę zwrócę, to będzie sobie mógł nadrabiać na pozostałych lekcjach jak kogoś to nie razi. A jak mu wszyscy "zabraniają" to ma jednym słowem przekichane 🤣
a co jest złego w jedzeniu kanapki? stopami jej nie trzyma przecież?
Moj instruktor jadal czasami przy mnie, rzadko bo rzadko, ale nie miałam z tym zadnego problemu- facet pracował np 7-20 majac jedynie 5minutowe przerwy miedzy kolejnymi kursantami, a ja miałabym miec problem z tym, ze jadąc ze mna cos sobie przekąsi? 🙂
Co do rozmawiania przez telefon, to rownież co któraś jazdę zdarzało sie, ze ktos do niego zadzwonił, najcześciej przełożyć jazdę albo pochwalić sie egzaminem. Odbierał, rozmawiał chwilkę (albo mowil, zeby dzwonic do niego wieczorem). Z tym tez nie miałam nigdy problemu, mimo ze moze faktycznie telefony mogłyby byc wyciszone
Mam takie totalnie głupie pytanie, czym się różni Instagram od Facebooka?
"Instagram to facebook dla analfabetów".  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się