Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lipca 2024 22:26
infantil, szczerze? Jakbym miała taką możliwość, to bym chyba tak zrobiła. Popyt jest ogromny i te hostele za 1500 zł też się zapełniają. Mega łatwy zarobek. Zwłaszcza jak przyjmujesz dolary, bo będzie mnóstwo ludzi z Ameryki. Im taniej wychodzi przylecieć do nas na tydzień, opłacić hotel, bilety nawet na trzy dni i jedzenie na mieście, niż kupić w Stanach z drugiej ręki bilety (bezpośrednio od organizatora było bardzo ciężko zdobyć bilety).
A jak masz wolny hajs, amerykańską kartę i adres w Stanach, chcesz trochę zainwestować, to kupienie czegokolwiek podpisanego lub limitowanego w TS store gwarantuje przebitkę 10x przy sprzedaży. Podpisane płyty z dostawą bezpośrednio ze sklepu kosztowały 30 dolarów, z drugiej ręki ciężko znaleźć poniżej 250$.
Amerykanie są chorzy na jej punkcie i można na tym zarobić niemałe pieniądze.
Jak umiesz szydełkować, to sprzedasz sweterek "inspirowany TS" na Etsy za 400$ bez mrugnięcia okiem.
A jak nie umiesz, to wystarczy że kupisz byle jakie body i wykleisz je całe kryształkami na wzór jednego z jej strojów z trasy i cyk, 1200$.
Moon   #kulistyzajebisty
02 lipca 2024 07:34
infantil, i wbijasz do mnie na czas koncertów, to unikniesz korków w Wawce! 😜
(za to poznasz te na obwodnicy Trójmiasta - takie atrakcje! 🤣 )
zembria,
Damska wersja stuptutów Naturehike sprawdziła mi się w Gorcach, Pieninach, Kłodzku i Tatrach.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 lipca 2024 21:43
zembria, ja używam decathlonowych i nie zawodzą mnie w górach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 lipca 2024 07:29
Asiulla, madmaddie, Dzięki, już zdążyłam zamówić te Vikingi.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 lipca 2024 16:14
Jeśli komuś zależy na dobrym i szybkim dojeździe do Warszawy, polecam miejscowości przy S7 w kierunku Krakowa 🙂
Zmienie temat. Jak zainstalowac whatsapp na iPhone? Apka sciagnieta, podaje numer, mowi ze nie mozna wyslac kodu weryfikacyjnego. Probowalam przez polaczenie z VPN (sposob znaleziony w necie) i tez nic. Troche ciezko funkcjonowac w stajni bez whatsappa, to podstawowe narzedzie do wysylania filmow.
😲 zainstalowałam parę lat temu kompletnie bez problemów. Może odinstaluj i spróbuj ponownie?
magda, spróbuję. Telefon jest męża, chciał iphone to dostał w prezencie. Ja niestety produkty Apple, które miałam jako służbowe (MacBook, potem iPhone) znam właśnie z tego, że jeśli nie jest to oprogramowanie od Apple dedykowane czysto temu środowisku, to często nie działa i nikt nie wie dlaczego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lipca 2024 06:55
karolina_, dziwne, WhatsApp powinien działać normalnie akurat. Może coś nie tak z uprawnieniami apki, np. nie ma uprawnień do wysyłania sms? Jeśli przeinstalowanie nie pomoże to poszłabym tym tropem, możesz nawet na chwilę ustawić WhatsApp jako domyślną apke do wiadomości.
Słyszałam wielokrotnie o braku kompatybilności iOSa z innymi systemami, a nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Wszystkie apki mi działają, telefon mam od około 6 lat i jedyne co słabiej działa to bateria.
Jedna androidowa apka nie istnieje na iOS, ale to niszowy projekt i twórcy się nie chce/nie ma środków na przeniesienie tego na inny system.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2024 07:24
Evka, Przyszły mi te stuptuty... i muszę odesłać. Są z 10 cm za krótkie 😒 A pisałam do sklepu wcześniej ,dopytywałam o rozmiar, podawałam im wymiary swoje i taki mi doradzono 🤦
Asiulla, A jakie masz konkretnie? Jakie maja wymiary?
madmaddie, Jak wyżej? Muszę mieć coś wysokiego, a wąskiego.
zembria, a to szkoda :/ ja to dziecięce mam lekko powyżej połowy łydki, czyli tak jak lubię 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2024 08:44
Evka, Ja muszę mieć je zapiete nad czapsem, żeby nie wystawał. Inaczej znów mi się może woda tamtędy lać.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 lipca 2024 09:21
zembria, ja mam równo do kolan (na kolana mi zachodzą), ale są raczej z tych szerszych
Czy opis w ogłoszeniach 'prawidłowe kopyta' odnosi się do tego że nie mają wad, czy są prawidłowo strugane? 🤣 jakoś zbyt często widuję ten zapis a po zdjęciach widzę co widzę... 😅
Odnosi się do pojęcia sprzedającego głównie na temat tychże 😉
To tak jak pisanie w ogłoszeniach „piękny koń”, a na zdjęciu szkarada jakich mało 😆
To i jak "zajeżdżony" a miał na sobie siodło i ktoś na nim raz siedział 🤣 wszystko w ogłoszeniach jest kwestią rozumienia definicji danego słowa przez ogłaszającego
Co mogę dodać do makaronu z kurczakiem zamiast pesto? Kocham pesto, ale psuje mi dzienny bilans tłuszczy i albo zrezygnuję z niego albo z masła orzechowego i chyba jednak pesto przegrywa ten pojedynek😅 Jedyny warunek to taki, żeby było kupne, gotowe do dodania z opakowania. Nie mam zupełnie pomysłu, ewentualnie skończy się na ketchupie.🙈
Jest z miliard rodzajów gotowych sosow do makaronu w sloikach, trzeba tylko popatrzeć na składy 🙂
Może jest tyle w PL, tu jest głównie ketchup i majonez. Także muszę wiedzieć, czego mam szukać mniej więcej.
flygirl, ja lubię sos słodko-kwaśny do ryżu z kurczakiem, ale myślę, że do makaronu też by obleciał. Tylko nie wiem jak ze składem.
flygirl, a po prostu passata z odrobiną przypraw?
zembria,
https://www.skalnik.pl/stuptuty-trekking-gaiter-women-nh20hj011?utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI6cPZ756PhwMVVKKDBx01lQ8LEAQYASABEgK1DfD_BwE#
Wymiary:
Długość całkowita: 34 cm (na bokach które zachodzą na buty to 40 cm)
Szerokość całkowita: 18 cm
flygirl, a świeże pomidorki koktajlowe i odrobina serka jakiegoś typu ricotta/Filadelfia? W Lidlu na tygodniu włoskim są też moje ukochane suszone pomidory, takie suche w paczce, a nie w oleju. Zawsze jak trafię to kupuję zapas do tego typu dań 😁 może u Ciebie też się coś takiego znajdzie 🙂
flygirl, czosnek 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lipca 2024 09:31
flygirl, celowałabym w trochę serka. Nie wiem jak robisz, ale wrzuć na patelnię, na której smażył się kurczak, makaron, trochę wody z gotowania makaronu i wymieszaj z serkiem kremowym właśnie.

moją fiksacją jest makaron azjatycki - podsmażam kurczaka/tofu w sosie sambal oelek i sosie sojowym, ściągam z patelni, rzucam na tę patelnię warzywko mrożone (u mnie fasolka szparagowa), namoczony wcześniej w zimnej wodzie makaron ryżowy (czasem też soba, tego wcześniej nie namaczam), zalewam wodą i daję się temu gotować dodaję też wcześniej wspominane sosy, jak się woda zredukuje, a warzywa i makaron zmiękną, dodaję wcześniej podsmażone białeczko i daję temu chwilę dojść. Polewam łyżeczką oleju chili. Makro super, smak umamiczny i ostry, tak jak lubię. Ubrudzona jedna patelnia 😎
Ooo ten serek brzmi dobrze i łatwo, dzięki wam ogromne.😍
flygirl, - z makaronów granych u mnie w domu, nie kupnych, ale szybciutkich do zrobienia:
-marinara - robimy większą ilość i pakujemy sami w słoiczki lub woreczki. Podsmażoną cebulkę, czosnek, seler naciowy i marchewkę blendujemy, potem gotujemy z pomidorami z puszki, przyprawiamy (mogę chłopa dopytać o dokładny przepis)
-szpinak i jogurt - jogurt dodaje do podsmażonego kurczaka, szpinaku i ew. pomidorów suszonych, żeby się nie zważył dodaje już wyłączając gaz
-podpiekam w piekarniku pomidorki koktajlowe, fetę i cebulkę (+ew czosnek) skropione oliwą z oliwek, blenduję, można zamienić pomidorki na paprykę dla urozmaicenia 🙂 również można zrobić na zapas i zamknąć w słoiczkach
-jajko, śmietanka i boczek, aka bieda carbonara 😂
-po prostu łyżka oliwy, czosnek, chilli i nawalić świeżego zielska
-pulpa pomidorowa lub pomidory z puszki, zioła, wersje rozszerzone - dodać kukurydzy z puszki lub fasolki z puszki

Jak nie ma słoiczków to może są fixy w proszku? 🤔 Nie jestem fanką, ale czasem od biedy i na szybko...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się