Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

keirashara to już są za skomplikowane rzeczy, ja chce tylko dorzucić do reszty i wymieszać całość. 😉 Dla mnie jednoczesne ugotowanie makaronu i usmażenie kurczaka jest wystarczającą męką, nie cierpię gotować i staram się robić tylko minimum i jak najmniej kroić, mieszać, dodawać itp. To, że w ogóle robię ten makaron to już jest wyczyn i wyższa potrzeba, bo w tym kraju nie da się żywić gotowcami niestety.😅
Post został usunięty przez moderatora
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 lipca 2024 14:09
przy okazji polecajek stolicowo-koncertowych... Zapytam o dobre restauracje, najlepiej w okolicach stadionu 😁 kuchnia raczej każda, z wyłączeniem ryb i owoców morza
Coś fancy, albo dobrego poprostu?
Pati2012, Vegan Ramen Shop na Finlandzkiej! Baaaardzo blisko stadionu i to jest totalnie najpyszniejsze żarcie w okolicy (wegańskie, ale mięsożercy też kochają) 😍
flygirl, podsmaż razem z kurczakiem pokrojoną w kostkę czerwoną paprykę, do tego makaron i dużo pieprzu i masz super jedzonko
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lipca 2024 22:46
flygirl, ostatnio z lenistwa zrobiłam coś co okazało się pyszne 😅 kurczaka obsypałam dużą ilością kurkumy i curry, obtoczyłam w mące, usmażyłam, wrzuciłam do tego makaron i dodałam nieco śmietany (możesz zamienić na jogurt). Tak mi posmakowało, że powtarzałam przez cztery dni 🤣
Lubię też z oliwą i czosnkiem, który podsmażasz lekko przed dodaniem makaronu i gotowego kurczaka.
Z brokułem i tartym serem, z odrobiną śmietany też jest pysznie.
Jak dorwiesz gdzieś passate pomidorową, to można się bawić wtedy z przyprawami - na ostro z chilli albo na łagodnie z jakimiś ziołami, najlepiej świeżą bazylią czy oregano.
Jest też opcja z zamarynowaniem kurczaka w sosie teryaki i smażenia go na oleju sezamowym, tylko do tego lepiej pasuje jakiś chiński makaron.
Albo z pieczarkami, chociaż je warto najpierw na maśle odparować z wody. Kilka kropel sosu sojowego robi z tego szał.
Ja też lubię do makaronu wbić jajko i sypnąć grubo zmielonym pieprzem albo papryką w proszku, tylko wtedy raczej bez kurczaka 😅
Jak zacznie się sezon dyniowy, to można z upieczoną dynią też zrobić.
Wczoraj zaś jadłam makaron z kurczakiem zamarynowanym po chińsku, z cukinią, cebulą, bobem i papryką. Bób można zamienić na fasolkę szparagową.
Sosik z kremem orzechowym też super :P Na śmietance, do tego troszkę curry, jakieś warzywka, kurczak i/lub tofu i jest obiad na szybko.\
Mniej więcej łyżeczka orzechowego na porcję wchodzi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lipca 2024 15:37
flygirl, zblendowany Jogurt że szpinakiem
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2024 18:13
Czy wiecie gdzie kupię bawełniane torby nie większe niż A4 bez żadnych nadruków na sztuki? Coś jak na zdjęciu (znalazłam idealną, ale za dużą). Szukam już jakiś czas i zaczynam wątpić, że w ogóle mi się uda. Marzy mi się taka z zamkiem, ale to to już chyba całkiem nierealne 🤣
IMG_20240708_181050.jpg IMG_20240708_181050.jpg
Wpisałam torba bawełniana na AliExpress i sporo podpowiedzi, zobacz czy ci coś pasuje
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2024 20:05
drabcio, niestety z alie, temu czy shein za długi czas dostawy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2024 22:22
Facella, sprawdziłabym Coolflamingo
Coś mi żre bazylię - ma dziury w listkach, a część zjedzoną do połowy. Nie widzę pajęczynek, nie widzę mszyc... mam ją na balkonie, drugie i jednocześnie ostatnie piętro, bez zadaszenia. Co to może być i jak temu zapobiegać? Bazylię używam do gotowania, mam też oregano, tymianek, rozmaryn, miętę i lawendę, ale podgryzana jest tylko bazylia. Była też fuksja, ale upały ją zabiły 🙄
Także przy okazji chętnie przyjmę polecajkę na roślinkę, która może rosnąć w średniej wielkości metalowym wiadrze i wytrzyma obecne tropiki.
Mamy tu kogoś kto zna się na punktach ECTS i jak sprawdzić czy można jeszcze studiować za darmo? Ewentualnie wie gdzie można się tego dowiedzieć ?
drabcio Generalnie jeśli chodzi o studia na publicznej uczelni, dla polskiego obywatela, w języku polskim i stacjonarne, to studia są darmowe, nawet jeśli wcześniej się skończyło inny kierunek. Jeśli studia są niestacjonarne, to zwykle płatne, a jak dla kogoś z obywatelstwem innym niż polskie, to zależy od wielu rzeczy 😅 Jeśli już myślisz o konkretnej uczelni, to najlepszym źródłem informacji jest dziekanat lub biuro/dział rekrutacji.
a nie wprowadzono jakiś czas temu, że darmowe są tylko 2 pierwsze kierunki, a za kolejne trzeba płacić?
mindgame Co parę lat są takie próby, ale na ten moment ani ustawa o szkolnictwie wyższym, ani towarzyszące przepisy nie dają takiej możliwości. Art. 79 ustawy o szkolnictwie wyższym wymienia, za co uczelnia może pobierać opłaty:

Art. 79. 1. Uczelnia publiczna może pobierać opłaty za usługi edukacyjne
związane z:

1) kształceniem na studiach niestacjonarnych;
2) powtarzaniem określonych zajęć na studiach stacjonarnych z powodu
niezadowalających wyników w nauce;
3) kształceniem na studiach w języku obcym;
4) prowadzeniem zajęć nieobjętych programem studiów;
5) kształceniem cudzoziemców na studiach stacjonarnych w języku polskim.
W ustępie 2 jeszcze są opłaty za wydanie dodatkowych dokumentów, no i w części o cudzoziemcach jest mowa o opłatach dla cudzoziemców.

Jest z tym trochę zamieszania, bo co jakiś czas ktoś chce to zmieniać, no i aktualna ustawa była nowelizowana tyle razy, że już chyba każdy się trochę gubi, co tam jest, a czego nie ma, a wiele artykułów na ten temat jest bardzo starych i opiera się na starej ustawie, która już nie obowiązuje 😅 When in doubt, pani z dziekanatu wszystko powie.
I to bym musiała iść do pani która jest na hipotetycznych nowych czy do tej że starych? Właśnie się naczytałam o tym że jak ktoś skończy to bla bla bla
Ja mam jedne magisterskie skończone, z drugich skończony pierwszy rok - parę lat temu wszystkie i się zastanawiam czy mogę w ogóle próbować coś podejmować na kolejny rok
Udało mi się w końcu zdać egzamin na prawko i nie wiem co dalej. Opłaciłam na info-car kwotę za wydanie dokumentu, ale już sie pogubiłam co mam dalej zrobić Zadzwoniłam do wordu i poinformowano mnie, że mam nic nie robić ale trochę w to nie wierzę 😅 nie powinnam złożyć wniosku o wydanie prawka? Ale nie mam orzeczenia lekarskiego, bo było robione przy zakładaniu PKK jakieś 8 lat temu...
drabcio Jak zaczniesz nowe studia teraz, to na zasadach z teraz 🙂 Nikt nie powinien chcieć od Ciebie żadnych opłat za studia tylko z tego tytułu, że już kiedyś skończyłaś inne, bo nie ma na to podstawy prawnej. Możesz się spokojnie rekrutować, system się zmienił, ale stare matury i dyplomy wciąż są normalnie ważne, kwestia, czy spełnisz wymagania konkretnej uczelni. Najprościej zadzwonić do biura rekrutacji albo do dziekanatu, który prowadzi interesujący cię kierunek, że dzień dobry, jestem drabcio, chciałabym studiować to i to, mam maturę taką i taką i już kiedyś studiowałam to i to, czy mogę się rekrutować i jak to będzie wyglądało w moim przypadku 😉
Ok dzieki, do tego kierunku musiałabym jeszcze matury podawać więc do dopiero ewentualną przyszłość i tak. Dzięki za podpowiedzi bo faktycznie w google w tych artykułach to straszny miszmasz
Dziewczyny, czy moglybyscie mi poradzic jak w najtanszy sposob zalatwic sobie recepte na tabsy antykoncepcyjne? Czlowiek mieszka od lat w cywilizacji gdzie kobiety są traktowane jak ludzie nie jak bydlo rozplodowe to nawet nie pomysli ze jak nie wezmie zapasu tabsow to pozniej bedzie problem... Tabs 72h to wiedzialam ze w PL jest na recepte, ale nie podejrzewałam ze zwykle anty tez.
feno, w większosci krajów anty są na receptę. Najłatwiej załawtisz przez receptomat, wpisz w google.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lipca 2024 10:03
feno, nocna i świąteczna pomoc lekarska. Pójdź po 18, wyjaśnij, że jesteś na wyjeździe i nie masz zapasu, lekarz powinien wystawić. No chyba że nie masz ubezpieczenia, to wtedy rzeczywiście receptomat wydaje się być najlepszą opcją. Ewentualnie pójdź do apteki i poproś o receptę farmaceutyczną. W sieciowych aptekach Dr. Max jest to płatne 50 zł.
Ooo super, dziękuję bardzo za tyle opcji!
Medicept też jest legitny i recepta z kodem wychodzi 39zł 😉
feno, internista też powinien ci wypisać receptę w nagłej sytuacji.
Czlowiek mieszka od lat w cywilizacji gdzie kobiety są traktowane jak ludzie nie jak bydlo rozplodowe .
A z czego wynika, że testosteron też jest na receptę?
😉
Nie wiem gdzie bym to mogła umieścić.
Szukam filmiku/rolki - rzecz dzieje się w stajni. Jest tam jeden jeździec i kilka amazonek. I za każdym razem jak amazonki widzą tego jeźdźca, to się wypinają.
Chodziło generalnie o to "co robią dziewczyny, kiedy mają w stajni mężczyznę".
Miałam ten filmik kilka mcy temu, wysyłałam do niego linka na messengerze, ale nie wiem, czy on był na instagramie, fejsie czy tiktoku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się