Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian   four letter word
15 lipca 2024 19:07
kotbury, sraka już przeszła ale mocno rypiący dekiel energii pozostał 🙃 tak ma być?
Sankaritarina - chrupka omega fiber sie fajnie skarmia, tez nie znam konia co by gardził.
Tanio wychodzi tez mesz z Magic Horse
https://magia.sklep2.pl/dreamer-mash-p-83.html

Wiem ze ta strona wyglada jak z lat 2000 😀 ale zamawialam od nich nie raz i są legitni,
O, to mnie zaskoczyłyście, bo jakoś nie mogłam się przemóc do tej Chrupki. Dzięki za wskazówkę! Może znajdę gdzieś u mnie stacjonarnie....

Remson, Zapomniałam o Magic Horse🙂 Tylko pamiętam, że mi tam jakoś różnie było z dostępnością pasz + drogawo wysyłka wychodziła i oni chyba nie mają żadnych "tanich wysyłek", smartów na allegro etc. Ale fakt, nie wiem jak teraz
Gillian   four letter word
15 lipca 2024 23:54
Sankaritarina, weź próbkę od Chrupki 🙂
Sankaritarina, Jarpasz wrzuca zaraz do oferty, więc u nas lokalnie będzie taniej. 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lipca 2024 08:05
Sankaritarina, U mnie Chrupka też robiła szał u wszystkich 3 koni. Złotowital mesz ziołowy też jest super.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 lipca 2024 08:30
a mój raczej wszystkożerny koń odmówił chrupki 🙁
Mój wcina, każdy suplement przejdzie w tym 🙂 a próbował ktoś Vital mash z chrupki? Fajna cena, jest ekstrudowana kukurydza a akurat muszę poduczyć konia
Ja też się przerzuciłam na Chrupkę jakoś wiosną, mamy Omegę i Vital Mash, wszystkie konie wciągają, a najbardziej wybrednej kobyle mogę z Omegą podać każdy suplement i zjada 🤗 przedtem musiałam wszystko bezpośrednio do pyska, bo w jedzeniu nie szło nic przemycić 😉😉
U nas też Chrupka zjedzona jest zawsze. Omega gluci się mocno, toczę z tego kulki, które szpikuję tabsami dla ochwatki 😅 wciąga prawie nosem😁
Gillian   four letter word
16 lipca 2024 10:31
Ja odkryłam jabłkowy mesz Spillersa i aktualnie zalewanie go wieczorem to coś na co czekam cały dzień 😜 pachnie absolutnie obłędnie i ma cudowną konsystencję.
Czy w temacie sieczek bez lucerny coś się pojawiło ciekawego?
Przerobiłam agrobsowe senior - koń średnio zainteresowany,
polski żłób- totalna porażka i pod względem smakowitości i jakiś dodatków typu granulowany jęczmień,
szukam czegoś smacznego i w dobrej cenie, co polecicie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lipca 2024 11:08
Karla🙂, A Hartoga grass mix próbowałaś? Smakowe wg mojego konia 😉
Mój też grass mixa wciąga nosem
Hartog 😀
Karla🙂, - agrobs alpen grun muesli, wbrew nazwie to głównie sieczka 😉
Karla🙂, Equimm Sweet , nie znałam marki , póki mój czarny diabeł nie wypiął się na wszystkie inne sieczki 😉
Tę wylizuje ze żłobu
Mogę podesłać próbkę 🙂 lub poprosić przedstawiciela o podesłanie próbki (muszę zamówić w tym tygodniu)
_Gaga jaśnie pani ma uczulenie na jęczmień, kukurydzę, pszenicę i lucernę (2/2) i owies 1/2. Tak, żyjemy powietrzem... więc equimm nam odpada 🙁
ten hartog wygląda fajnie i cenowo zacnie, zamówię na próbę 🙂
Karla🙂, Jeszcze masz wybór z samą tymotką lub esparcetą. Choć tą drugą to nie każdy koń zje jednak..
Karla🙂, łomatulu, to rzeczywiście łatwo nie masz
Tia, sieczka z Polskiego Żłobu (ta "oiled grass bez lucerny" ) to takie pocięte siano... no, nie wiem, mam mieszane uczucia. Nie jest zakurzona i śmierdząca, nawet ładnie pachnie, jest tam ten granulowany jęczmień (takie małe granulki, ale to akurat mi nie przeszkadza), jest tak "puchata" jakby się serio nożyczkami pocięło kostkę siana i to jeszcze nie "na drobno", a na dłuższe łodygi. Ciężko mieszać z posiłkiem.

Zachęcacie do tej Chrupki 😀 ale nooo, jeśli ta końska seria wygląda jak ta dla aplak, to faktycznie może być spoko.

Gillian, Mówisz o Perform & Restore Mash?
heh, mój wrzód się pewnie rozesra -.-' Za mocno jabłkowe rzeczy to nie dla niego...

No nic, dojemy Panto i zobaczymy.
_Gaga daj spokój...do tego brzozy i soja (1/2), prawie zabiłam konia i siebie stojąc w poprzedniej stajni otulonej brzozami i sieczką z lucerny :/
espercety nie chciała...od stycznia będę jej paszę składać sama, ale sieczki nie mam jak 🙁 więc ten hartog wydaje się optymalny, zobaczymy czy kara Flądra zaakceptuje...
Gillian   four letter word
16 lipca 2024 12:35
Sankaritarina, tak o tym. Mogę wysłać Ci trochę na próbę jak chcesz 🙂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 lipca 2024 14:23
Karla, trzymam kciuki, bo moja królewna Hartoga żuła dłużej niż stajenną miotłę... U nas jako bezpieczny wypełniacz siarczkowy wchodzi tymotka.
Sankaritarina, ja tez się nie mogłam przemóc, ale na allegro ze smartem była za chyba 77 zł, tyle osób polecało, skład ma fajny, to wzięłam i na prawdę fajne to to.

co do Hartoga, to moja również nie chciała go jeść
Katasia, ta z polskiego żłóbu bez lucerny?? Tez bylam jej ciekawa, ale ostatnio z okazji allegro days zamowilam sieczkę equimm za 77zl, i szczerze spillersowe jak dla "mnie" wygladaja lepiej. Proby smaku nie bylo jeszcze. To nie wiem jak ze smakiem u Pana wybrzydajacego.
siwaaa tak, dokładnie tak jak opisała Katasia- sieczka z PŻ wygląda jak skołtunione, pocięte siano, też się połakomiłam, bo promocja na allegro, bo smart, a oddałam drugi worek, bo koń tego po prostu jeść nie chce. Koń, który przechwycił po Florce tą sieczkę, też jej nie chce:/
Ja dostałam w "spadku" sieczke z polskiego żłobu i pomimo ze za darmo to dobra cena, to miałam opory to skarmiac. Wyglądała dokładnie jak piszecie, jak kołtuny, szara, bez zapachu.. kobyla samej sieczki nawet nie powąchała, z musli jako tako ale mieszałam z inną żeby zeszła...
No wlasnie cos sie zepsulo z sieczka z Polskiego Zlobu. sama tutaj zachwalalam sieczke z jablkiem i porzeczka bo moj wsunąl 2 worki, byla piekna zielona i pachnąca.
Kupilam za to ostatnio z głogiem i algami i od poczatku byl problem, kon nie chciał jesc, skołtuniona i szarawa, meczylismy dlugo az sie odbarwila i zaczela smierdziec grzybem i wywalilam reszte do smieci.

Kupilam mu poki co kokosowa nube ale po tym co piszecie juz chyba nie wroce do polskiego zlobu :/
A jaki "smak" konretnie mialyscie?
Sieczki Nuby sa fantastyczne, zawsze jak otwieram worek hoof & shine to sie zachwycam kolorem i dodatkami, ale niestety tanie nie sa. Dlatego u mnie Nube dostaje tylko 1 kon, ktory jej potrzebuje. Reszta na bardziej ekonomicznym hartogu, ktory jest na pewno bardzo rowny jezeli chodzi o jakosc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się