Jakie pasze dajecie swoim koniom?

A ja z trawkowych polecam baileys ultra grass, fajna, nie pyli się, ma ciekawy zapach. Niby worek 18 kg ale jest tak specyficzna ze starcza mi na znacznie dłużej niż 20 kg dengie czy spillersa. Właśnie kończę drugi worek. Pierwsza sieczka niemelasowana z której koń nie zostawia miału w żłobie 😁
ElSalvador, Masz jakiś foto...? Tej sieczki Balieysa :>

Remson, Pytasz o "smaki" Polskiego Żłobu? ja mam tą opisaną jako "oiled grass bez lucerny" z czego nie wiem czy tam jakikolwiek "oil" jest 😉
Zielona raczej nie jest.... jakoś tam konie jedzą, ale, no, serio nie wiem co o niej myśleć. Gdyby była śmierdząca, ewidentnie jadąca pleśnią albo zakurzona, to pewnie bym hejtowała, a tak, mam mieszane uczucia. Ale nie mogę mocno pochwalić. Na zdjęciu wyglądała 10 razy lepiej.

Gillian, Sprawdziłam skład, nie da rady (olej rzepakowy) 🙁
Może w przypływie kasy (hihi haha hehe, wczoraj wet był) kupię wrzodowi, ale na razie chyba przyjdzie nam przebiedować
Moon   #kulistyzajebisty
17 lipca 2024 08:40
Potwierdzam, Baileys ultra Grass jest super - dawałam ją lata temu młp z początkami rao, trochę chuderlawemu i widziałam same dobre efekty (tj plus robota, moczone żarcie i suple) - ona dla mnie pachniała takimi ziołami pomieszanymi z... zapachem letniego deszczu :P

Trochę szkoda, że obecnie Baileys jest obecnie cieżko dostępny, acz przy okazji - melduję, że mości Kulisty dalej zażera się Dengie Cool&Shine. Serio nie wiem co w tej sieczce jest nadzwyczajnego (nie wygląda ona jakoś smakowicie, przyznam szczerze - ot jak pocięte drobno żółte siano z granulkami :P) ale nie ma drobnej frakcji, nie pyli się i micha jest wyczyszczona, nawet jak sypnę samą sieczkę przed jazdą.
Remson, to jest marka pod FDS. Po składzie patrząc to jest to samo co sieczka FDS Performance
Co myślicie o musli niskoskrobiowym Sukces?
Ewentualnie co polecacie bez owsa dla AQH? ...od 1,5 roku podawałam Złotowital. Wygląda bardzo dobrze, ale ostatnio niechętnie zjada.
Generalnie sukces to nie jest top jakość. Żaden z moich koni nie ruszył ani tej paszy ani ich sieczki;/ popatrz na saracenowe pasze i eggersmana- u nas się sprawdziły.
Malena, sporo osób karmiło suckesem niskoskrobiowym, nawet wrzody, pasza moze nie z górnej póki ale spełnia swoją role i zwierzaki się dobrze czują.
Moon, no ja też polecam Dengie Cool&Shine, mam wrzodka, który nie chciał żadnej przed jazdą, a tą wcina, więc coś jest na rzeczy. 😀
Malena, A jakie są potrzeby tego konia?
Karmilam Sukcesem niskoskrobiowym wrzoda przez dłuższy czas (z rok), zawsze jakość ta sama, wszystko OK, koń wyglądał dobrze. Miałam zarówno musli jak i granulat.

siwaaa, Katasia, ta z polskiego żłóbu bez lucerny?? Tez bylam jej ciekawa, ale ostatnio z okazji allegro days zamowilam sieczkę equimm za 77zl, i szczerze spillersowe jak dla "mnie" wygladaja lepiej. Proby smaku nie bylo jeszcze. To nie wiem jak ze smakiem u Pana wybrzydajacego.
yyy no ja nie dopisałam, że chodziło mi o chrupkę omega fiber 😅 to do niej się nie mogłam przemóc, ale finalnie kupiłam na allegro i na prawdę fajny meszyk z tego jest, za mniej więcej połowę ceny markowego...

Co do Polskiego Żłobu, to ja ich sieczkę kupiłam raz, nie była szara, ani pyląca, ale to były twarde, długie pocięte badyle, cięzko to było skarmić...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lipca 2024 23:47
Karla🙂, Hartog Comfort albo Mavallo.
Musiałam kucyka na chwilę zdjąć z esparcety, bo już żadnej nie chce i kupiłam mu Hartoga.
Trochę to u nas ryzykowne, ale coś dziad jeść musi.

A moje sportowe dwie kapryśne panny od niedawna zajadają pasze Mavallo, przy okazji zamówiłyśmy na próbę sieczkę, chociaż liczyłyśmy się z tym, że raczej będą ją jadły te wszystkożerne egzemplarze. O dziwo nawet te które normalnie sieczką gardzą zajadają ją ze smakiem, jest dosyć miękka i ładnie pachnie.
Post został usunięty przez autora
Sankaritarina, fotki baileysa
IMG_7017.jpeg IMG_7017.jpeg
IMG_6997.jpeg IMG_6997.jpeg
ElSalvador, O, no to wygląda spoko. Dzięki!

Sankaritarina, Ma 4 lata. Koń cały dzień na łące, właściwie bez treningu. Obecnie sporadycznie praca z ziemi i od czasu do czasu krótki lekki teren pod siodłem. Musli wprowadzone jako przekąska na kolacje, żeby móc np. suplementować selen.
Katasia, to ja tak też doczytałam 🤣 szukam dalej jakiejś sieczki. Dengie jest be, spillers już je dlugo i powoli zaczyna sie mu nudzic..... I chyba zostają nam do sprawdzenia agrobsowe sieczki. Coś co bedzie na zmiane ze Spillers em. Tylko ta sieczka najdłużej u nas gosci.
kotbury, sraka już przeszła ale mocno rypiący dekiel energii pozostał 🙃 tak ma być?
Gillian, może tak być z trzech powodów.
1. nadal masz dysbiozę ale już nie tak dużą i koń jest "nerwowy" bo go dosłownie "dupa szczypie" - to źle
2. Albo same otręby dały tak w gwizdek - to ani źle, ani dobrze, zalezy jakie to zachowanie jest i czy ci odpowiada.
3. Coś czym się często zapomina - trafiłaś na drożdże, które dla was są super - bo mają dobry skład dla tego konia pod kątem witamin z grupy b. I to jest bardzo dobrze!
Wiele naszych koni ma niedobory B12 (i potrzebnych kofaktorów, czyli innych B)- i przez to żelazo przyswojone do krwi jest za mało biodostępne. Zwiększa się podaż wit z grupy B= żelazo robi się biodostępne, komórki dotlenione- koń dostaje wiksopowera.

Przy np. chevinalu wiele osób zgłasza jako efekt uboczny, że konie mają turbodoładowanie. To nie żelazo w produkcie ani cokolwiek magiczne tam- tylko właśnie pakiet B z kwasem foliowym poprawia metabolim żelaza.
Sivrite, ojoj pamiętam jak napisałam im opinię (pozytywną) z jedynym komentarzem odnośnie pyłu w otrębach, że nie ma informacji odnośnie podawania na mokro, bo nie wszystko było zgranulowane. Zadzwonił do mnie właściciel i miałam niezłą akcję…
Cześć! Szukam pomysłu na ogólna paszę dla koni jako podstawę. Chciałabym wyeliminować owies ze stajni. Ale żeby niekoniecznie wzrósł Koszt żywienia, lub nieznacznie. Czy to jest w ogóle wykonalne?
Konie są pracujące, średnio ciężko rekreacyjnie ale i jest odsadek. Kuce i duże.
No i nie oczywiście nie chcę dziadostwa 🙂
Może znacie stajnię, która ma pasze zamiast owsa?
Jasnowata, znam stajnie w której nie ma owsa, każdy koń ma swoją pasze. Pytanie dlaczego chcesz wyeliminować owies. to ogólnie spoko pasza.

Nie wiem po ile masz owies, ale ciezko jest o tańszą pasze. Popatrz może co ma Agrovital? eggersman ma chyba big bagi?
Jasnowata,
Rozważałam taką opcję w swojej rekreacyjnej stajni. Przejrzałam i przeliczyłam mnóstwo opcji i nie ma szans zamienić owsa na pasze bez znaczącego wzrostu kosztów.
Kurcze, tego się obawiałam, że jednak nie jest to wykonalne.
A pomyślałam, że tak byłoby zdrowiej. Mam trochę schiza w temacie brzuszkowym. Niby konie spoko wyglądają i się zachowują, ale chciałam im zrobić jeszcze lepiej.
Owies mam po 60-70zl. Miesięcznie schodzi mi max 240kg na 4 konie.
Oj chyba nie mam co kombinować.
Jasnowata, ale co ma owies do brzuszka? To jest bardzo dobra pasza, prosta, nie przetworzona, jak konie w robocie dodajesz balancer i masz po temacie.
Jasnowata, - o ile nie masz wszystkich co do jednego wrzodów to nie ma sensu wykluczać owsa. Lepsze wrogiem dobrego 😉 Są konie jedzące owies całe życie i żadnych problemów brzuszkowych. To zboże z najlepszym naturalnie występującym stosunkiem pierwiastków dla koni.
Z tym jest trochę jak z ludźmi i glutenem. On jest nie spoko przy celiaki lub nietolerancji, ale większość ludzi go trawi i odstawianie jest bez sensu. Mnie nawet ostatnio dietetyczka zjebała za brak zbóż i węgli w diecie 😅 kazała mi jeść.
Jasnowata, znajdź koncerny dla rolników. tam dietetyk ci ułoży taką podstawową mieszankę, przyjedzie tona ziarna takiego, pół tony innego, i duża gruszka- wymieszają, wsypią w bigbagi i już.
Możesz tez popatrzeć na oferty polskich firm paszowych, które sprzedają na bigbagi.

Jasnowata, są stajnie gdzie owies z powodzeniem zastępuje Kombi Pellet z Eggersmanna, zamawiając więcej możesz liczyć na rabat.
Czy wyjdzie taniej, nie wiem bo nie wiem po ile jest owies , nie karmię od lat owsem.
Jednak jeśli konie nie mają wrzodów i dobrze tolerują to po co kombinować.
Doloruu, mnie nawet nikt nie raczył odpisać. Wzięłam już otręby od innego producenta. Brałam z Jar-Pasza też zioła, dużo suszu i inne komponenty, ale nie dam się tak olewać, bo zostałam z otrębami, których nie jestem w stanie skarmić.
Musiałam je przesypać do torby, żeby zabrać je z garażu i oddać. Tak wyglądają w środku worka.
Jasne, że to mógł być zły transport, ale to oni mają umowę z kurierem, a nie ja i odpowiedzialność za kuriera nie jest nigdy po stronie klienta. Jak w robocie nam kurier zgubi lub rozwali paczkę, to na własny koszt zabieramy (lub nie, jeśli tani sprzęt) i bez gadania wysyłamy drugi raz.
Taki "granulat" dostałam.
Dałam im szansę. Napisałam do nich i czekałam dwa tygodnie przed wystawieniem opinii, nie jestem narwańcem opluwającym ludzi za jeden błąd. Ale nie będę płacić za cudze błędy.
1000019010.jpg 1000019010.jpg
1000019011.jpg 1000019011.jpg
cześć, a jakie pasze polecacie na przytycie? Mój aktualnie jest na musli z mastersa (które daje jakoś radę lecz nie wiem czy warte 160 zł) oraz otrębach ryżowych z biofeeda lecz zauważyłam że coraz mniej dostaje ich w worku… nie wiem czy to tak tylko u mnie czy u kogoś też coś takiego się stało. Myślałam nad mebio build up polecacie?? 🙂
Mebo Build UP
Eggersmann Equichamp
Brandon XS
D&H Build UP
RiceLen z Hippolyta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się