praca

Dzięki dziewczyny  🌷

Jak zarejestruje się w PUPie to automatycznie w dniu złożenia wniosku zgłaszają mnie do ubezpieczenia? Bo w czwartek mam wizytę u ortopedy..
Muszę pojeździć po rodzinie, bo oczywiście dokumenty i dyplomy mam porozrzucane, a nie w jednym miejscu.
Jak jutro wyślę wniosek, to mogę iść na fundusz na wizytę w czw?

Bardzo proszę, jak ktoś wie na pewno, to niech da mi znać  🌷

mundialowa, na razie działalność zawiesiłam, bo psychicznie nie jestem w stanie dalej ciągnąć tego stresu i gamblingu. Co będzie dalej? Zobaczymy. Na razie próbuję ratować swoje zdrowie.
vanille   głowa medyka, serce koniarza, dusza podróżnika
23 lutego 2021 11:44
"Status osoby bezrobotnej nabywa się z dniem złożenia wniosku za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji, po opatrzeniu go i załączonych do wniosku zeskanowanych dokumentów oraz oświadczenia o prawdziwości przekazanych danych, oraz o zapoznaniu się z warunkami zachowania statusu – jednym z dwóch aktualnie akceptowanych, bezpiecznych podpisów."
Z tego wynika, że jak wniosek złożysz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami to od razu masz ubezpieczenie. Nie wiem kiedy zawiesiłaś działalność ale ubezpieczenie obowiązuje również 30 dni po ostatnim miesiącu zatrudnienia
Zawiesiłam bodajże 18 stycznia, także już mi minęło te 30 dni 🙂

Dzięki vanille  🌷

Dzwoniłam też do PUPu, ależ to babsko nieuprzejme...
23 lutego 2021 11:50
Meise, wydaje mi się, że tak musi być. Bo jak moi rodzice się rejestrowali w PUP po zjeździe zza granicy to moja mama też miała zaraz jakoś ciasno termin u lekarza. Nie pamiętam nawet czy nie świeciła się na czerwono w systemie ale jakoś ostatecznie udało się to wyjaśnić.
I pamiętam, że wówczas byli zachwyceni jakie zmiany zaszły w urzędach, bo w PUP wszyscy tacy pomocni i mili i do rany przyłóż. Ale to jak widać wciąż wyjątek 😀 Ja sama również urzędów nie lubię.
Na mnie pani nakrzyczała, że ona mi żadnych informacji nie udzieli, bo wszyscy ich teraz mają za "ubezpieczalnię"  🤔wirek:

Udało mi się w końcu jedynie dowiedzieć, że jak nie jestem na KRUSie to powinni mnie zgłosić...
23 lutego 2021 12:20
Meise, no myślę, że teraz w dobie pandemii to mają trochę kocioł. A pani tak broni interesów PUP jakby Ci co najmniej sama z własnej kieszeni miała zapłacić za tą wizytę ;D
No dosłownie  😂

No nic, za to w naszym US mamy całkiem miłych urzędników. Jak poszłam załatwić przeksięgowanie kwoty podatku z całego roku (bo dalej płaciłam na konto liniowego, a przeszłam na zasady ogólne) to miły pan mi powiedział, że czemu ja stoję za drzwiami i pukam? Przecież jestem w urzędzie, mam wchodzić od razu a nie się w pukanie bawić i że on mi to raz dwa przeksięguje  😁
Zmieniając temat na szkolenia pracownicze.
Ciekawe czy polski oddział c-c też zaserwował swoim pracownikom szkolenie tematyczne “try to be less white”.

[img][[a]]https://imageproxy.themaven.net/https%3A%2F%2Fimages.saymedia-content.com%2F.image%2FMTc5MTIzMzMyODI0NzA0MDQ1%2Ftry-to-be-less-white.png?w=1182&[[a]];q=30&h=671&auto=enhanced&fit=crop&crop=focalpoint&fp-x=0.5&fp-y=0.5&fp-z=1&fp-debug=false[/img]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lutego 2021 13:41
czy tło historyczne w USA do takiego szkolenia nie jest zgoła inne niż w Polsce, czy Europie w ogóle?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 lutego 2021 14:30
Czytałam tez przed chwila... odjechane po całości  😵

Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lutego 2021 16:59
A jakie ma znaczenie tło historyczne w kontekście „try to be less white”? I to przypisywanie negatywnych cech tylko na podstawie koloru skory. Przecież to rasizm, z którym Ameryka tak szumnie walczy, tylko tym razem skierowany w inny kolor skory. Tego nic nie usprawiedliwia. Nikt nie powinien przepraszać za swój kolor, choćby się i fioletowy w ciapki urodził.
Walka z rasizmem poprzez promowanie rasizmu to nie jest i nigdy nie będzie rozwiązanie.
Takie teksty to przez fale BLM. To trochę jak było z tymi celebrytami co wsparli Grete Thunberg a latają prywatnymi samolotami po bulki. To jest po prostu „modne wspierać dany ruch”.

Ja kumam czacze i nie wspieram rasizmu ale nie wspieram go w obie strony. Ile się rzygu wylało na rasę biała przy tej okazji to jest niesamowite. I to gorsze rzeczy niż „try to be less white”. No już nie wspomnę ze „rasizm wobec białych to nie rasizm”. W UK Farage publicznie walił rasistowskimi tekstami no ale dlatego ze to było o białych ludziach ze wschodnie Europy to nikomu nie szkodzi. Ba, sama aż za dobrze wiem ze w takim UK jest wcale nie tak mało rasizmu wobec Polaków czy innych nacji z tej części Europy. I to jest chyba taka już norma nawet ze obrażać można tylko białych.
Czy do tych widełek stażu pracy w danej firmie jeśli chodzi o okres wypowiedzenia, wlicza się okres, kiedy pracowało się na umowie zlecenie? Chodzi mi o to, czy jeśli ktoś pracuje na UoP powiedzmy pełne 2 lata, a wcześniej ponad rok miał UZ, to obowiązuje go 1 czy 3 miesiące wypowiedzenia?
maiiaF, liczy się tylko UOP, zlecenie to umowa cywilno - prawna.
szam, dzięki, tak mi się właśnie wydawało, ale w necie to dwojako napisane było i wolałam się upewnić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się