Przepisy kulinarne

ovca   Per aspera donikąd
16 maja 2014 20:23
Nie na mrożonkach tylko w tych półotwartych lodówkach-chyba gdzieś w okolicy pierogów i innych gotowych dań. Zwinięte w rulon, wygląda tak
busch   Mad god's blessing.
16 maja 2014 20:34
Aaa, to już wiem jak udało mi się to przeoczyć - zawsze omijam szerokim łukiem gotowe dania 😉. Dzięki! 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 maja 2014 20:39
[quote author=madmaddie link=topic=139.msg2094999#msg2094999 date=1400183194]
mam w planach roladę szpinakową. szukam tylko jakiegoś sensownego nadzienia, szukałam różnych przepisów, ale jakoś nic mi nie pasuje. co tam mogę włożyć, żeby smaczne było? (i bezmięsne 😉 )


Ja przekładałam alemtte chrzanowym i łososiem, ale może z samym almette i np. suszonymi pomidorami czy/lub oliwkami też wyjdzie fajne? 🙂
[/quote]
twarożek to dobry pomysł, spróbuję we wtorek  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 maja 2014 21:39
busch, kupuje w  biedronce. Kosztuje 3,60zl. Nie oplaca się robić swojego, za duzo zachodu.
Mi ostatnio już brakuje inspiracji na nowe potrawy. Mam wrażenie, że ciągle jemy to samo :/
Wpadła mi na myśl wołowina po burgundzku i tyle.

Znacie jakieś fajne blogi kulinarne? Takich źródeł nigdy dość 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 maja 2014 15:04
Heval
Oj tak, męczące jest to wymyślanie...
Ja na szczęście nie mam tego problemu na codzień, ponieważ nie zawsze jest czas, żeby gotować, a mężczyźnie wystarczą do pracy kanapki 😉

Może tu znajdziesz inspiracje 😉
Najbardziej lubię http://durszlak.pl/
ale przyszły mi do głowy jeszcze:
http://www.doradcasmaku.pl/
http://www.kwestiasmaku.com/
Oj 😜 Wysłałam faceta do polsko-ruskiego sklepu oddalonego o 30 km tylko po twaróg. Powiedziałam mu, weź ile dźwigniesz, mając na myśli kilo, maks półtora. Wrócił z... pięcioma kilogramami sera 😍 Przyszły tydzień stoi pod znakiem pierogów ruskich do porzygu. Czy twaróg można mrozić?
Na pewno można mrozić pierogi ruskie ;D oczywiście nieugotowane. potem tylko wyjmujesz wrzucasz do wody i pyszny obiad w 10 min gotowy 🙂
Pauli, dzięki! Durszlak znam, ale te dwa chętnie przejrzę, bo już naprawdę nie wiem, co wymyślać, żeby wszystkim smakowało, żeby nie robić trzech obiadów na jeden dzień i żeby nie było co dzień to samo 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2014 18:49
Ma ktoś sprawdzony przepis na domowe chipsy?  👀
wrzucam tu, bo nie wiem czy wiecie, że od jutra II targi książki kulinarnej w Warszawie
A pismo kulinarno - lifestylowe z Podlasia https://www.facebook.com/specjalnosczakladu będzie miało jutro fajną prelekcję -  dziedziniec Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski  godz. 16.00
Będą tam z nowym numerem "Specjalności Zakładu" w której mi. in. wywiad ze mną;]
Znacie moze jakiś przepis, który łączy zgrabnie mięso i owoce, a do tego nadaje się na romantico kolację? Mam na mysli to, ze kurczak z ananasem nie przejdzie 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
26 września 2014 12:28
Ramires
A pieczeń?
Możesz ją nadziać suszoną śliwką lub morelami.

Albo np. jakaś wariacja na temat gulaszu na słodko. Robiłam niedawno gulasz z miodem, pomarańczą i piwem porter, myślę że fajnie by do niego pasowały również morele, mogłyby zastąpić miód. Gulasz podawany z kotlecikami z kaszy gryczanej z porem. Pychota! 😀
Naszło mnie na zupę cebulową. Na ogół robiłam z pierwszego lepszego przepisu z netu - była dobra.
Ale może ktoś z Was ma jakiś super sprawdzony przepis 😉?
Ramires, nienawidzę połączenia owoców i mięsa, ale mój M. na romantyczną kolaję zrobił mi takie cudo: kotlety schabowe.
ale jak zrobione. normalnie jak kotlety, tylko panierka z płatków kukurydzianych zamiast bułki tartej. potem na usmażone średnio kotlety - plaster ananasa, do "dziurki" ananasa trochę żurawiny i na to ser żółty i taki zestaw do piekarnika na kilka minut, żeby ser miał skorupkę.

to taka jego wariacja na "romantyczny, męski obiad" 😉

ja bym podała pieczeń z szynki 😂 opcjonalnie polędwiczki smażone na czerwonym winie.
Bardzo polecam polędwiczki z sosem śliwkowym. Prosto, szybko, bardziej wytrawnie niż kurczak z ananasem i kalorycznym serem 😉
Dziękuję bardzo za pomysły :kwiatek:
Jednak musiałam się wcześniej zdecydować i wlasnie wrocilam ze sklepu ze skladnikami na łososia z sosem malinowym. Ciekawa jestem, czy będzie zjadliwy  😁  ja tez nie jestem fanką połączenia owoców i mięsa, jednak mój chłopak jest wielbicielem takich eksperymentów....
Edit: a dla siebie glownie robie przystawki- bruschetty z pomidorową salsą, pizzetty z szynką parmeńską i rukolą, a na deser fondue z truskawkami i bananami, nomnomnom
Plus oczywiscie biale, wloskie, wytrawne winko <3
Ramires sprobuj kiedys tez lososia z mango. 🙂
No właśnie zastanawiałam sie miedzy malina,i a mango, wiem ze z tym by mu sie bardziej podobalo, ale jak sprobowalam wyobrazic sobie to połączenie smaków... No jakos nie widze tego.
A potrafisz polecic jakis konkretny przepis?
Ja robie tak czasem mojemu facetowi (bo ja nie jem miesa): na patelni podsmazam troche cebulki. Jak sie zeszkli dodaje wczesniej pokrojone na drobne kawalki dojrzale mango. Podsmazam lososia i wsio. Aah, i dodaje kukrume zeby byl fajny zolty kolor 🙂

edit: Muffinka, nie wiem czy bedzie Cie satysfakcjonowal moj sposob na zupe cebulowa, ale ja robie tak: podsmazam cebule (zazwyczaj od razu w garnku- z lenistwa), a potem dodaje bulion z kostki. 😡 Dorzucam na koniec troche grzanek.
Kami   kasztan z gwiazdką
23 października 2014 09:36
Dziewczyny robię imprezę urodzinową dla Moni i potrzebuję szybki, łatwy i tani przepis na jakąś sałatkę z makaronem i na coś z cukinią, bo mam dwie potężne i muszę coś z nimi zrobić... Help!!!
Kami ja bardzo lubię taką:
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/dania_z_grilla/salatka_z_cukinii/przepis.html

Zamiast grillować, po prostu podsmażam cukinię. Nie wiem tylko, czy dla dzieci nie będzie zbyt pikantna 😉

Sama też potrzebuję inspiracji... Po raz pierwszy robię jutro względnie oficjalne przyjęcie dla rodziny  😁 No i muszę zadowolić babcię... Potrzebuję pomysłu na dość ŁATWE danie, którym nakarmię całą rodzinkę (muszę go mieć dużo, na około 8 osób), bez mięsa. Mam dużą dynię, więc myślałam o zupie dyniowej, ale muszę też zrobić coś do tego. Raczej myślę o daniach "kolacjowych". Może jakaś zapiekanka? Chciałam tartę, ale musiałabym chyba zrobić ze 3 🙄
Mam dynię i kompletny brak pomysłu, co z niej zrobić. Zupę? Zapakować w słoiki?
Co najczęściej robicie z dyni?
Ja za zupą z dyni nie przepadam - zawsze wychodzi mi słodkawa. Zrobiłam kiedyś pierożki z nadzieniem dyniowym, miałam przepis z jakiejś gazety i były niezłe. Ale najbardziej lubię dyniowe ciasto 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
27 października 2014 10:55
p.
Ja ostatnio robiłam krem z dyni (pierwszy raz) i to zdecydowanie mój smak 😉
A z pozostałej połowy zrobiłam korzenne muffinki, wyszły pyszne 😀 Nawet mój mężczyzna, który nie jest miłośnikiem słodyczy się nimi zajadał. 
uwielbiam krem z dyni pod warunkiem ze jest mocno imbirowy 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 października 2014 18:41
ja z dyni robiłam dyniowe pancakes, upieczoną i rozgotowaną potem w garnku z przyprawami smarowałam zwykłe naleśniki (polane czekoladą  😜 ), albo ugotować ryż, dodać do tego dyniowego pure i jajka rozmieszane z mlekiem, piec jakieś 30min w piekarniku 🙂
W temacie owoców i mięsa:

dziś na śniadanie zrobiłam płatki owsiane na mleku z masłem mięsem z mleczu i jabłkiem.  Doprawiłam cynamonem.

:wysmiewacz22:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2014 12:29
Zupa cebulowa od kujki miazdzy system!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 listopada 2014 09:03
jaaakaaa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się