kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 grudnia 2017 16:35
Wcisnę się znów z pytaniem  😡
Dwa miesiące temu kupiłam u weta kilka butelek probiotyków i tam było dawkowanie dzienne 70ml. Skończyły mi się tamte 10 dni temu i zamówiłam inne, z innej firmy. Przymroczyło mnie i nie popatrzyłam na dawkowanie i dawałam dalej te 70ml a powinnam dawać mniej niż 40 (40 na dużego konia a mam takiego no raczej średniego😉
Koń ma luźniejsze kupy od wczoraj, obstawiam że od tego. Możliwe? Mogło jej to jakoś konkretnie zaszkodzić czy nie? Może wet odbierze to sie dopytam ale nie moge sie dodzwonić.
Robaczek M., biegunka to typowy objaw przy 'przedawkowaniu'. U ludzi nic się nie robi w tej sytuacji, samo wszystko wraca do normy. Myślę, że u koni jest podobnie
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
06 grudnia 2017 19:51
Robaczek M. możliwe. Nawet bardzo prawdopodobne. Daj na początek mniej, nawet dużo mniej niż te 40 ml najpierw, może i tylko połowę, a potem stopniowo zwiększaj do 40.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 grudnia 2017 20:08
Dziekuje za odpowiedzi, troche się uspokoiłam bo udało mi się dodzwonić. Mam dawać połowę dawki do momentu aż wszystko wróci do normy 🙂
Uhhh, zawsze czytam dokładnie dawkowanie a tym razem coś mnie przymroczyło
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 grudnia 2017 07:59
Kucyk jedzie do kliniki, podejrzewamy uszkodzenie przełyku 🙁 za 10 min mamy transport...
LatentPony, trzymam za was kciuki!
Latent też ci się porobiło, do Wawy jedziecie? Kciuki
LatentPony od nas też kciuki są  :kwiatek:
LatentPony - trzymam kciuki za zdrowie Myszatego!
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 grudnia 2017 21:21
Myszaty stoi u dr. Golonki pod Wrocławiem (czy to już Wrocław? Wszystko jedno, ważne, że jest w dobrych rękach).
Rokowania są ostrożne, przełyk jest lekko uszkodzony, ale większym problemem jest to, że nie podjął pracy. Możliwe jest uszkodzenie nerwów odpowiedzialnych za ruch mięśni okalających przełyk. Jeżeli przełyk nie podejmie pracy to niestety 🙁

Trzymajcie kciuki, przydadzą się... To się nie może tak skończyc, nie mogę i nie chcę w to wierzyc... Muszę się uczepic myśli, że wszystko dobrze się skończy, a jego prymitywne geny dadzą organizmowi kopa do regeneracji...
LatentPony trzymam kciuki  :przytul:
czy zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec osoby która podała mu tyle owsa?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 grudnia 2017 21:45
Lantent trzymam kciuki!!!
LatentPony, kur..., współczuję. :/ Oby ruszyło, trzymam kciuki.
Ja też trzymam!  :przytul:
LatentPony, kciuki są bardzo bardzo. Dawaj znać o postępach leczenia.
LatentPony  trzymaj się, myśl pozytywnie. Kciuki są.
Również trzymam kciuki!! Zdrówka i cierpliwości!  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
08 grudnia 2017 09:36
LatentPony, trzymam mocno kciuki za Szarego!
Również trzymam, będzie dobrze!
LatentPony, raportuj! Dużo energii i wsparcia Wam przesyłam! Musi być dobrze!
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 grudnia 2017 12:05
LatentPony, wszystko będzie dobrze!! Kciuki są, Golonka to świetny weterynarz, na pewno zrobi co w jego mocy. Budyń też miał fatalne rokowania a śmiga i nic po nim nie widać, że sobie prawie nogę urwał! Będzie dobrze 🙂
LatentPony przesyłam uściski  :przytul: Ogromnie mocno trzymam kciuki!!!
Martita   Martita & Orestes Company
09 grudnia 2017 11:09
LatentPony I jak sytuacja? Trzymam kciuki za Szarego!
LatentPony kciuki są!
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 grudnia 2017 19:48
Rokowania wciąż ostrożne, szału nie ma 🙁

I akurat dzisiaj redakcja gallopu znowu użyła naszego zdjęcia jako ilustracji do artykułu, a ja znowu się popłakałam...
http://gallop.pl/ucieczka-w-bok-po-skoku/

Bez Myszatego życie jest takie puste... patrzę na padoki i mimowolnie szukam go wzrokiem... Przechodzę obok marchewek w sklepie i już, już sięgam po nie aby wziąć kilka dla konia, a po chwili zdaje sobie sprawę, że nie mam dla kogo...
Muszę rrzymac się myśli, że wróci...
Nadal trzymam kciuki, na pewno Wam się uda!
LatentPony Przeczytałam i nie potrafię uwierzyć... trzymam mocno kciuki  :przytul:
Czasem nie bardzo wiem czy i jak się odezwać w takiej sytuacji, ale trzeba... Trzymam kciuki, musi być dobrze. Ten zwierzak to jeden z moich re-voltowych ulubieńców.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 grudnia 2017 00:26
LatentPony o rany, kciuki za Myszorka są...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się