Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

http://allegro.pl/item684772965_czaprak_pelny_czarny.html


W którym miejscu ten czaprak jest czarny? 🤣
http://www.kopyciak.pl/konie-na-sprzedaz.php?id=8583

Z opisu: "Bardzo urodziwa i żeńska klacz. "

Czyli są też klacze męskie  😉?

Ogłoszenie z dzieciakiem na  dwumiesięcznym źrebaku niestety nadal jest na tej stronie  😤
Nie słyszałam jeszcze o szlachetnej szyi? Coś mnie ominęło?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
24 lipca 2009 12:39
Z opisu: "Bardzo urodziwa i żeńska klacz. "

To jest prawidłowe określenie. Niektóre klacze są mniej żeńskie inne bardziej.
-----
Ludzie chyba już przesadzacie tutaj.
A co Wam przeszkadza zdjęcie z rodzinnego albumu dziewczynki z komunii ?
Czy ona udaje amazonkę - myslę, że nie. A bardziej śmiesznie wygląda jak ktoś udaje "amazonkę", niż wsiądzie sobie okazjonalnie do zdjęcia.
Temat schodzi na psy jak dla mnie. Miejcie trochę wyrozumiałości dla ludzi ! Co re-voltowicze robią sobie sesje w sukienkach, a "zwykli" ludzie już nie mogą - bo to dziwne i nietypowe ?  😵

Gosia
A co złego w szlachetnej szyi ?  🤔
'-------

Poczytajcie jakieś sprawozdania hodowlane najpierw, poznajcie dobrze swój temat, a dopiero potem pokazujcie swą wyższość nad innymi
zenska klacz oznacza, ze sa wyrazne cechy plciowe u konia. u koni wystepuje w pwenym stopniu dymorfizm plciowy i okreslenie, ze klacz jest zenska, a ogier czy walach meski oznacza po prostu, ze to widac czy to kobyla czy ogier.
szlachetna glowa i szyja rowniez nie sa zadna rewelacja. spojz sobie na zimniaka i zobaczysz co to jest nieszlachetna glowa i szyja.
a dziweczynka w sukience.. wolalabym miec takie zdjecia komunijne. wlasciwie uwazam, ze to nawet fajny pomysl.
Amazonka prezentuje strój do jazdy konnej: http://www.allegro.pl/item694216556_kon_rasy_slaskiej.html  😵

[size=10pt](jeśli było to skasuję)[/size]


pomijając amazonkę to cyz kon nie ma notorycznie zakladanego czapraka tyl na przod? wydaje mi sie ze na obu zdjeciach pod siodlem w tylnej czesci widac szlufki do przystuł (chyba ze to jakiesz rzepy do keiszeni, sakw)
thaya ma  😁
Olivia7 i inni

Serwis KOPYCIAK.PL jest moim serwisem. Ogłoszenie na temat dwumiesiecznego źrebaka z dzieckiem na grzbiecie nie zostało celowo usunięte.
Czy w momencie kiedy usunełabym je zanim pokazało sie na stronie , ktos by miał świadomośc tego co ten człowiek wyprawia z tym koniem?

Myslę ze NIE. Sadze tez ze nikt nie zaczałby w tej sprawie nic robić.
Na pewno ogłoszenie nie wisi tam po to żeby zapychac mi strone. Bo sama jestem zniesmaczona tym co zobaczyłam... :/
Jeśli chodzi o dziewczynkę w sukience to zdjęcie wkleiłam z racji tego, że strój do jazdy konnej troszkę różni się niż przedstawiony w tym ogłoszeniu.  W większości ogłoszeniach o sprzedaży koni nie spotykam się z takim ubiorem.
Wniosek? Dla mnie strój komunijny jest nietypowy w takim wydaniu (tak samo jak suknie ślubne i cała reszta długaśnych kiecek, dziewczyny robią sobie w nich piękne sesje zdjęciowe dlatego, że ten strój jest nietypowy  😉 ).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lipca 2009 13:15
Ja dorzucę komentarz na temat wytykania przez nas takich oto błędów

A ja popieram! Przeglądając wasze wypowiedzi w temacie oczywiście doznałam szoku ale z waszego powodu.
Niektórzy z was jak przypuszczam są jedynie teoretycznymi znawcami koni... z całym szacunkiem, ale żal mi was z powodu waszej ciemnoty i niedoświadczenia!
Szczerze mnie dobiło to, że zamieszczając linki do tych waszych "cool ogłoszeń" wytykacie to, co w wielu krajach jest rzeczą naturalną. Hm, zajeżdżony dwulatek... I co w tym złego? Jeżeli koń jest dostatecznie rozwinięty to niech i będzie zajeżdżony w wieku 1,5 roku. Na co dzień z mężem zajmujemy się zajeżdżaniem koni i zdążyłam nabyć już trochę doświadczenia w tym temacie.
Prawidłowo z siodłem powinno się oswajać już źrebaka ( i to właśnie moi drodzy oznacza, że "koń przyjął siodło" więc nie ma tu co publicznie protestować przeciwko osobom wystawiającym takiego typu ogłoszenia), nie mówię tu o ciężkiej pracy ale o samym fakcie że coś mu na tym grzbiecie wisi i konik nie ma nic przeciwko temu, im wcześniej przyzwyczajony koń tym mniej stresującej dla niego pracy związanej z ujeżdżaniem w przyszłości, która moi państwo jest większą krzywdą dla takiego konia niż zakładanie mu siodła w wieku 0,5 czy 1,5 roku.
Tak samo jest moi kochani z chodzeniem w zaprzęgu. To po to wynaleziono coś takiego jak sztylwaga aby młody koń idąc w parze z innym, starszym i doświadczonym koniem nie brał na siebie całego ciężaru związanego z ciągniętym przedmiotem a jedynie był uczestnikiem całego procesu. To ten bardziej doświadczony koń odwala całą brudną robotę.

Znajdzie się wśród was wielu "ekspertów", którzy z pewnością będą się chcieli opowiedzieć przeciwko mojej wypowiedzi, jednak zanim postanowicie to skomentować w pierwszej kolejności zapraszam Was do lektury książek Roberta M. Millera "Imprint training of the newborn foal" bądź "Imprinting colts"



I od siebie ze starej Volty


Wiek: 7 lat
Nazwa: Nawrot
Płeć: Wałach
Rasa: Typ Gorącokrwisty
Maść: Gniada


_________________________________________________________________
Witam, Mam do sprzedania ogiera rasy : koń polski zimnokrwisty



_____________________________________________________


Ujeżdżony w siodle(western), bryczce i skokach.

Koń brał udział w wielu rajdach kilku dniowych, pogoniach za lisem w którym osiągał liczne osiągnięcia.

_____________________________________________________
płeć ogier (wykastrowany)
Jej, to nie było złośliwe. Spokojnie. 😎 Jeśli tak zabrzmiało to przepraszam, po prostu nie spotkałam się z takim określeniem.
domyslam sie, dlatego wyjasnilam. a tego co wkleila jara nie bierz osobiscie, bo to ze starej volty przeklejone jest, nie do ciebie  😉
Olivia7 i inni

Serwis KOPYCIAK.PL jest moim serwisem. Ogłoszenie na temat dwumiesiecznego źrebaka z dzieckiem na grzbiecie nie zostało celowo usunięte.
Czy w momencie kiedy usunełabym je zanim pokazało sie na stronie , ktos by miał świadomośc tego co ten człowiek wyprawia z tym koniem?

Myslę ze NIE. Sadze tez ze nikt nie zaczałby w tej sprawie nic robić.
Na pewno ogłoszenie nie wisi tam po to żeby zapychac mi strone. Bo sama jestem zniesmaczona tym co zobaczyłam... :/



Sądziłam, że sprzedający sam zdecyduje się wycofać to ogłoszenie, bo kilka reakcji z Re-Volty do niego dotarło.

[quote author=Olivia7 link=topic=190.msg303784#msg303784 date=1248435102]
Z opisu: "Bardzo urodziwa i żeńska klacz. "

To jest prawidłowe określenie. Niektóre klacze są mniej żeńskie inne bardziej.


Poczytajcie jakieś sprawozdania hodowlane najpierw, poznajcie dobrze swój temat, a dopiero potem pokazujcie swą wyższość nad innymi
[/quote]

Absolutnie nie chodziło o pokazywanie wyższości, potraktowałam to raczej humorystycznie. Okazało się,  że nie do końca słusznie, ale dzięki temu czegoś się dowiedziałam. Dzięki 🙂.
domyslam sie, dlatego wyjasnilam. a tego co wkleila jara nie bierz osobiscie, bo to ze starej volty przeklejone jest, nie do ciebie  😉


Nawet nie zwróciłam uwagi. 🤣
Olivia7
Niestety nie skontaktował sie ze mna w tej sprawie, wiec ogłoszneie bedzie wisiało az straci swoja ważność.
Ale mysle ze to dobrze, bo moze da sie cos w tej sytuacji zrobic. Jak nie bedzie ogloszenia i zdjec, to nie bedzie po czym go osądzać
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 lipca 2009 13:59
Hypnotize, a nie boisz sie, że trafi się taki drugi kretyn i będzie postępował tak samo wzorując się na tym kretynie?

A TOZ milczy :/
Notarialna
Całego świata nie zbawimy. Jasne ze sie boje. Ale pzreciez nic w tej sprawie nie zrobie.
Oczywiscie moge wykasowac to ogłoszenie jeśli uwazacie taka decyzje za słuszną... ale w sumie nie widze sensu.
Zreszta prowadzac taki serwis musiałabym wywalac co 2 ogłosznie. Bo to koń źle osiodłany, a to ochraniacze źle założone, a to za duże wedzidło... tez w sumie mogłabym sie bac ze sie inni beda wzorowali.
trzynastka   In love with the ordinary
24 lipca 2009 15:29
a może ktoś widząc jak dzieciak jest maltretowany z litosci go kupi ?
heeeej,  zwolnijcie z tymi linkami bo to już robi się z lekka śmieszne  😵

Link do aukcji z tą dziewczynką w stroju komunijnym to już chyba lekka przesasa....

U nas ze stajni na takie uroczystości jak np. komunie coraz częściej wynajmują bryczki i dzieci w szatkach robią sobie zdjęcia nie tylko na bryczce, ale i na koniu i przy okazji pół rodziny też. Wszystcy w garniturach, szpileczkach elegancko...

Ot taka atrakcja dla dzieciaków, mieszczuchów....

Ludzie nie popadajmy we paranoje....  🤔wirek:


I wcale nie pisze tego  złośliwie (widze tylko, że za chwilke będziecie wklejać tu akcje gdzie koń ma nie dokładnie rozczesaną grzywe albo czaprak nie pod kolor owijek)

Pozdrawiam  😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 lipca 2009 08:43
czy ten źrebak nie jest za młody na ciągnięcie wozu (bez drugiego doświadczonego konia) ???
http://www.allegro.pl/item698242866_malopolanin.html
raz - za młody, dwa - za mikry. No, ale, na wsiopodobnych miejscówach wszyscy konie zaprzęgają.
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
28 lipca 2009 11:24
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 lipca 2009 11:28
A ja jestem w wielkim pozytywnym szoku! Toz po 2 tygodniach milczenia napisało mi takiego oto maila:

Przeprowadziliśmy rozmowę ostrzegawczo - informacyjną z właścicielem
konia. Dziękujemy za zainteresowanie zwierzęciem.
Piotr Jaworski
Krajowy Inspektorat TOZ


Ciesze się, że zareagowali!
fixxxer12 ja wiem!!! to znaczy, ze ja do woza zakladali  :wysmiewacz22:
Amazonka prezentuje strój do jazdy konnej: http://www.allegro.pl/item694216556_kon_rasy_slaskiej.html  😵

[size=10pt](jeśli było to skasuję)[/size]


Chyba ślepa jestem ale nie dostrzegam w tym ogłoszeniu niczego złego, kto komu zabroni wsadzać na konia dziecko w sukience  🙄 już nie terroryzujcie zwykłych ludzi tylko dlatego że coś nie wygląda na wasz gust dobrze. Dla mnie porażka ogłoszenie to było to w którym na 2 miesięcznym źrebaku siedział jakiś uśmiechnięty szczyl ale tu koń ani nie młody, ani nie chudy, ani biedny to ja nie wiem  🙄
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
28 lipca 2009 12:59
katija a ja gupia, w takiej niewiedzy żyłam  😁
Thilnen   Dżamal Ad-Din
28 lipca 2009 14:23
Ech, takich ogłoszeń jest dużo (w sensie za młode konie, które są jeżdżone), ale to mnie powaliło:

http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=9653

Koń ma 2 lata, a jeździ 30 km rajdy i jest zaprzęgany do wozu. Biedny zwierzak.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 lipca 2009 14:25
"kon lubiacy jazde w teren 30 km kłus ,galop na przemian nie do zamęczenia"  biedny koń

http://allegro.pl/item698674560_ogier_liberal.html
"nie do zamęczenie w terenie"
frania335   Kocham Cię :*
28 lipca 2009 15:16
ostatnio bylam w żorach na targu i gosc tez mial do sprzedania 3 letniego walaszka podobnego do tego.podobno chodzacy pod sidlem i co najgorsze bylo to ze chodzil rajdy.a najbardziej dla mnie szokujace bylo ze gosc dal mu jesc owies z łuska i jeszcze dobrze kon nie zjadl jak go osiodlal i heja przez targowisko na nim.i mowi jak pani chce to niech pani wsiada i sie przejedzie i zobaczy jak swietnie chodzi.podziekowalam mu i powiedzialm mu zeby sie zastanowil nad tym co robi.
trzynastka   In love with the ordinary
28 lipca 2009 18:12
Ech, takich ogłoszeń jest dużo (w sensie za młode konie, które są jeżdżone), ale to mnie powaliło:

http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=9653

Koń ma 2 lata, a jeździ 30 km rajdy i jest zaprzęgany do wozu. Biedny zwierzak.

"kon lubiacy jazde w teren 30 km kłus ,galop na przemian nie do zamęczenia"  biedny koń

http://allegro.pl/item698674560_ogier_liberal.html
"nie do zamęczenie w terenie"




Wiecie, że o jednym koniu mówicie?
loveHorses czytaj posty innych osob to może nie będziesz powielać linków z tymi samymi końmi ale z różnych portali ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się