Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2013 12:39
tajnaa, żaden haf nie jest izabelowaty, wszystkie są kasztanowate z mączną grzywą i ogonem. No ale na pewno nie rude. Nie wiem na ile to możliwe, trzeba by zapytać yawy np.
czytałam kiedyś, że Niemcy hodując arabo-haflingery uznawali maść wyłącznie izabelowatą.
Wikipedia wypluła, że i kasztany dopuszczalne, ale wątpię.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Haflinger
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2013 13:26
Jak wół napisane jest, że kasztanowate, a to, że ktoś określił jasnokasztanowatą maść z konopiastą grzywą i ogonem mianem palomino, to już jego problem, ale przez to się szerzy błąd. Gdyby haflingery były izabelowate to rodziły by się też źrebaki cremello i kasztanowate, a zatem nie są one tej maści. To jasne kasztany, a za kolor grzywy i ogona odpowiada gen flaxen. Pytałam o to ostatnio yawy, bo nie mogłam nigdzie znaleźć nazwy tego genu właśnie. Fenotypowo może i na palomino wyglądają, ale na tym koniec.
Również konie zimnokrwiste są często kasztanami z konopiastą grzywą i ogonem.
oj tam Karla kto by nie chciał takiego szlacheckiego konia  🏇 swoją drogą lewy nadgarstek mi się nie podoba
przecież szlacheckie konie tak mają😉
Cyśka   Załoga G :D
02 maja 2013 16:47
http://tablica.pl/oferta/polski-kon-szlachetny-polkrwi-ogier-malopolski-ID2Nn2p.html#91d380280b;r:;s: To w końcu małopolak czy sp?  🤣
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 maja 2013 16:54
Szlachetny małopolak.
Albo sp z małopolski.
Do wyboru, do koloru 😉
"uwielbiam" takie widoki, kupa dziada na podwórku, złom, porozwalane maszyny a pomiędzy szwendają się konie  😀iabeł:
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 maja 2013 00:08
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/6436?

Za tak chudego konia życzyć sobie 7 tysięcy ,wogóle wstyd wystawiać tak młode chude zwierzę ...
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/6436?

Za tak chudego konia życzyć sobie 7 tysięcy ,wogóle wstyd wystawiać tak młode chude zwierzę ...


rodzice sportowcy, nie ma co się dziwić, że taka cena  😎
Poza tym konik "usłuchliwy", do sportu, rekracji, a do tego chodzi w zaprzęgu, koń ideał.
Farifelia   Farys 21.05.2008
03 maja 2013 04:16
7 tys za samą skórę i kości... 😵 O Tych nogach jego to Ja już nie wspomnę... Masakra... A ta dziewczynka to przynajmniej do zdjęcia mogła go troszkę przeczyścić...
Oj tam, kuń taki pikny, że i bez czyszczenia każdy się zachwyci.
Swoją drogą niezłego wzrostu musi być ta dziewczynka  😵
Pomijając zdjęcia, gdzie koń na żadnym nie prezentuje w sobie nic. Przynajmniej na widzę na nich 4- latka, który wygląda jak 2-latek. Chudy, prosta łopatka, przody jakieś takie nieciekawe.... Nie podoba mi się ten koń w ogóle. Widać,że stoi na stanowisku i stał od młodości, bo kłąb ma jak 15-latek w rekreacji.

edit: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/13099 Zobaczcie, jak ktoś "zapuścił" kopyta u  konia.
Wkleił Wam ktoś kiedyś ściemę? 👀
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/13099
korys nie siej herezji odnośnie kłębu tego konia i stanowiska-wystający kłąb ni bierze się od stania w stanowisku, boksie różowym, z pomarańczową przegrodą itp.
olq-a jaśniej🙂 znasz ogłoszeniodawcę? :kwiatek:
Karla🙂 tytuł ogłoszenia to Werkowanie koni bez wklejania sciemy wlascicielom patrząc na fotki to oczywiście były zaniedbane kopyta. Natomiast na zdjęciu zrobionego kopyta od podeszwy wygląda to tak, jakby ktoś wystrugał rowki przystrzałkowe tzn wyciął je (szczególnie przy grocie strzałki) 🤔 no i sporo krwiaków widać. Ale to już nie w tym wątku.

Mam nieco mieszane uczucia. Kopyto piękne i czyściutkie ale obawiam się, że za dużo może być wybrane.
Ale to są moje odczucia, a nie ocena pracy tej osoby po kilku fotkach.
Farifelia   Farys 21.05.2008
03 maja 2013 11:52
Oj tam, kuń taki pikny, że i bez czyszczenia każdy się zachwyci.
Swoją drogą niezłego wzrostu musi być ta dziewczynka  😵


Może ten koń ma 172cm w kapeluszu, jak głowę podniesie 😁
hszonszcz   wredny hszonszcz.
03 maja 2013 12:04
Na ostatnim zdjęciu są kopyta młodego konia, który miał przykurcz ścięgien. Przynajmniej tak mi mówił Red Devil 😉
7 tys za samą skórę i kości... 😵 O Tych nogach jego to Ja już nie wspomnę... Masakra... A ta dziewczynka to przynajmniej do zdjęcia mogła go troszkę przeczyścić...

Mój kobył jak miał cztery lata też sama skóra i kości. Wielokrotnie konsultowałam się z wetami, ale twierdzili, że ten typ tak ma. Sierść błyszcząca była, chęci do pracy też, ale jak na nią wsiadałam to byłam odprowadzana posępnymi spojrzeniami ludzi ze stajni, bo konia męczę. Dziewczyna dostawała siana do oporu, paszę dla koni w średnim i lekkim treningu i stosowną ilość owsa. Po roku coraz intensywniejszej pracy i adekwatnie rosnącej dawki żywieniowej kobyłka się ładnie zaokrągliła, a żebra i guzy biodrowe się schowały.
Jak podpytywałam weta to jest to normalna kwestia i jeżeli koń je tyle ile potrzebuje, to nie ma co się tym przejmować, tylko dać mu dojrzeć i rozrosnąć się jak należy.
Nie twierdzę, że w przypadku tego konia tak jest, natomiast uważam, że takie opinie należy wygłaszać w sposób bardzo przemyślany, bo sama wiem jakie to potrafi być krzywdzące 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=190.msg1765023#msg1765023 date=1367564755]
korys nie siej herezji odnośnie kłębu tego konia i stanowiska-wystający kłąb ni bierze się od stania w stanowisku, boksie różowym, z pomarańczową przegrodą itp.

[/quote]

droga Karlo może uświadomisz mi dlaczego ten koń pod kantarem na sznur ?  a skąd u młodych koni duże kłęby... ? przecież kiedy źrebak  ma umieszczony żłób wysoko to robi się z czasem łękowaty... a temu niewiele brakuje. Chcialbym zobaczyć tego konia za 10 lat.

cookie- ja też mam taką kobyłkę, ale doszła do wieku i juz wygląda 🙂
Cyśka   Załoga G :D
03 maja 2013 14:09
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/6436?

Za tak chudego konia życzyć sobie 7 tysięcy ,wogóle wstyd wystawiać tak młode chude zwierzę ...


Ale imię światowe ma... Przecież tak samo nazywał się wspaniały koń wyścigowy, który niestety fajnie nie skończył. Ale dobre imię i rodowód to wszystko, nie?
Mnie przerażają jego nogi  😲
Cyśka fakt-nogi ma paskudne.
Poczytaj sobie o mięśniach grzbietu i kośćcu, osadzeniu szyi itp. korysie,
jakoś dziwnie w stadach przez lata ogiery(często bardzo, bardzo młode, a także odsady) stały na stanowiskach i kłęby wystające miały tylko jak z punktów wracały i w treningu nie były...
młodziaki w kilku dużych stadninach/stajniach w których byłam  w taki sposób były wiązane na biegalni do żarcia, nic poza tym i nie miało to żadnego związku z wysokością żłoba.

a koń papier ma bdb, porządne udorskie konie. Zdjęcia pewnie nieaktualne, bo na konia z 2009 to nie bałdzo wygląda😉 jakby trafił w db ręce i ktoś miał czas i wiedzę żeby się nim zająć to mógłby być ciekawy zwierz.
a ja sie dolacze z zalami do galopady_,
Probuje wlasnie sprzedac calkiem fajna kobylke. Zamiescilam ogloszenie na facebooku, a tu sie odzywa do mnie emo-nastolatka z rozowo-czarnymi wlosami
"Hejka, moglybysmy miec tego konia na pol? xxx"  😂
a ja sie dolacze z zalami do galopady_,
Probuje wlasnie sprzedac calkiem fajna kobylke. Zamiescilam ogloszenie na facebooku, a tu sie odzywa do mnie emo-nastolatka z rozowo-czarnymi wlosami
"Hejka, moglybysmy miec tego konia na pol? xxx"  😂


i co, zgodziłaś się  🤣 ?
a może jednak 3/4 lepiej 😀?
Karla - widzisz nogi tego konia? szczególnie przód
widzę i co to ma do mocno zaznaczonego kłębu?
Nejna, nie, no, ja wezmę dwie nogi, głowę i ogon, a ona może brać resztę 😀 Zresztą, najbardziej rozwaliło mnie to cmok cmok cmok 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się