Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 sierpnia 2013 10:37
[s]Zna ktoś tytuł filmu, którego scenki i piosenka lecą w TYM filmiku? :3
Bardzo mi się spodobał, przy piosence prawię ryczę, więc film będzie dla mnie idealny  :kwiatek:[/s]

Edit: Znalazłam, tytuł był napisany przy innej piosence 🙂


Czy to jest film, który jest ekranizacją książki "I wciąż ją kocham" Sparksa? Jeśli tak , to nawet nie miałam pojęcia, że taki film jest, a książkę już dawno czytałąm 😉
Czy gastroskopia jest bolesna?
Taniu mocno nieprzyjemna. Ludzie różnie znoszą, dla mnie to był koszmar.
slojma   I was born with a silver spoon!
23 sierpnia 2013 12:15
Czy gastroskopia jest bolesna?
- to zalezy w duzej mierze od podejscia lekarza i sprzetu. Ja mialam gastoskopie robiona jak mialam jakies 16 lat. Strasznie sie balam. Robilam w prywatnej klinice, rurka byla bardzo cienka wiec jej nie czulam. Do tego mialam znieczulenie gardla wiec dla mnie odczucia zerowe. Mowiac szczerze bardziej nieprzyjemna byla dla mnie punkcja niz gastroskopia.
opolanka, wydaje mi się, że tak 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 sierpnia 2013 12:39
lazuryt00, dzięki 🙂

A powiedzcie, co to jest za muzyka w nowej reklamie ramówki TVN?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2013 14:01
Czy gastroskopia jest bolesna?


Szarpie na wymioty jak nie wiem 😉
Boleć, nie boli (przynajmniej ani mnie ani innych znanych mi osób, które miały gastro, nie bolało).
Nad odruchem wymiotnym można zapanować (choć to zależy od osoby) - mi się udało na chwilę, oddychając powoli i głęboko oraz układając jakoś tak język, że też to zniwelowało torsje.
W niektórych miejscach wykonujących tego typu badania (a szczególnie w prywatnych klinikach) można poprosić o głupiego jasia, jeśli ktoś się boi, choć wiem, że dosć niechętnie dają.
Co prawda, ja nie wspominam dobrze tego badania, ale idzie wytrzymać.
slojma   I was born with a silver spoon!
23 sierpnia 2013 14:26
[quote author=Tania link=topic=20.msg1857284#msg1857284 date=1377252455]
Czy gastroskopia jest bolesna?


Szarpie na wymioty jak nie wiem 😉
[/quote]- dlatego wlasnie przed tym badaniem nie powinno sie jesc ani pic przez 12 h
Moja mamusia robiła gastro na żywca, bo nie miała czasu na zejście znieczulenia - przeżyła, ale jak zdawała mi relację, to ja dziękuję  🤣 Z tym, że ja nie jestem w stanie łykać tabletek, do gardła by mi nic nie dali rady wepchnąć...
trzynastka   In love with the ordinary
23 sierpnia 2013 15:05
Dostałam właśnie sms od Orange, że dzisiaj "jest ostatnim dniem obowiązywania zniżki na usłudze rachunek szczegółowy".
Ktoś mi może wyjaśnić o czym oni mnie tak właściwie poinformowali ? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 sierpnia 2013 15:17
Że skończyła Ci się zniżka na otrzymywanie rachunku szczegółowego. Czyli za otrzymywanie rachunku szczegółowego będzie pobierana wyższa niż do tej pory opłata. Pewnie będzie pobierana z Twojego konta na telefonie lub doliczana do abonamentu, zależy jaką masz umowę.

Edit: Ma ktoś problemy z kwejkiem? Wszystkie strony chodzą normalnie, tylko kwejkowi coś odwala. Gify się nie ruszają, strona ładuje się długo i czasem nie do końca, zdjęcia w galeriach to samo. Wina internetu to nie jest, nie mam żadnych limitów, wszystkie inne strony działają normalnie (re-volta, photoblog - gdzie też są zdjęcia, facebook, wszystko bez zarzutu).
slojma   I was born with a silver spoon!
23 sierpnia 2013 15:29
Co do gastroskopi raz jeszcze kazdy przezywa pewnie inaczej, bo kazdy ma inne odczucia, duzo zalezy tez od lekarza i od samego sprzetu ktorym sie to wyknuje. Ale duzo osob kreuje obraz, ze badanie jest okropnym przezyciem. Dla mnie i dla kilku moich znajomych wcale takie nie bylo. Chodz nie powiem balam sie bardzo przed.
Co najwazniejsze przed badaniem nie jesz i nie pijesz, nie mozesz tez palic papierosow i zuc gumy. Podczas badania lezysz na boku w pozycji tzn embrionalnej, masz zalozony ustnik ktory ulatwia ci oddychanie i ma za zadanie ulatwic wprowadzenie rurki. Samo badanie nie jest dlugie u mnie z pobraniem wycinkow trwalo jakas minute.
slojma
Jak już jesteśmy przy temacie ' od czego zależą doznania' to według mnie od stopnia unerwienia nasady języka oraz gardła przez nerw błędny.
Znam osobę, której można wsadzić przeróżne sprzęty do gardła i nie spowoduje to odruchu wymiotnego.  A mną rzuca na wszystkie strony kiedy tylko lekko dotknę tyłu języka szczoteczką do zębów.
Dlatego niezależnie od średnicy rurki, fachowca, dnia i godziny dla niektórych gastroskopia zawsze będzie koszmarem. W takich przypadkach znieczulenie miejscowe raczej też wiele nie pomaga.
slojma   I was born with a silver spoon!
23 sierpnia 2013 16:12
joakul- ja tez mam takie doznania jak dotykam tej czesci jezyka, ale wlasnie ustnik jest tak zaprojektowany ze rurka idzie prosto to przewodu pokarmowego i mimo, iz sama mam problem z polykaniem tabletek etc, to przy badaniu nie bylo tego problemu. Aha przypomnialam sobie ze lakarz przed wlozeniem rurki prosil mnie o wdech i wraz ze wdechem wsadzil rurke dzieki czemu nic nie czulam. Nie wiem czy to typowa procedura ale w moim przypadku tak bylo.
Osobiście miałam badanie wykonywane i z ustnikiem i bez-różnicy w sumie żadnej nie odczułam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2013 19:03
Ja potrafię mieć cofkę przy myciu zębów więc przy gastro by mi żolądek wypadł 😉
Mi zawsze było strasznie głupio po takim badaniu... miotało mną jak w trakcie egzorcyzmów 😡 I weź się potem człowieku pokaż drugi raz w tym samym miejscu.
Tania ja robiłam gastroskopię w prywatnej klinice w znieczuleniu ogólnym (płytka narkoza), jedyne co nie było przyjemne to założenie wenflonu, całe badanie trwało kilka minut, obudziłam się super wyspana i wypoczęta  😉
ps. badanie robiłam 2 lata temu w Krakowie i zapłaciłam za nie 350 zł
Jakim długopisem podpisać się na karcie płatniczej?  😡 😡
cienkopisem 😉
Averis   Czarny charakter
26 sierpnia 2013 11:08
Florcik, najlepiej takim do płyt. Inne się rozmażą.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 sierpnia 2013 12:21
jak jest po angielsku "blistrowanie"?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 sierpnia 2013 12:34
Blistering. Bo blister to pęcherz, poparzenie =)
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 sierpnia 2013 12:42
dzięki!
Florcik, najlepiej takim do płyt. Inne się rozmażą.

Dziękuję, właśnie próbowałam wcześniej z cienkopisem i się rozmazywał. :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
26 sierpnia 2013 14:31
Nie mam dowodu osobistego, bo został mi skradziony. Zastrzegłam go w bankach i czekam na nowy.
Czy w związku z tym nie mam możliwości wpłacenia gotówki na swoje konto?
Rozumiem, że wypłacić z banku nie mogę (no poza bankomatem), ale czy wpłacić będę mogła?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 sierpnia 2013 14:34
Wpłacać możesz na konto kogokolwiek bez dowodu osobistego. Nie weźmiesz pieniędzy w banku ze swojego konta.
wpłacić możesz, ale np. w aliorze bez DO pobierają prowizję. wypłacić też możesz, jeśli masz paszport.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 sierpnia 2013 14:37
... a prawo jazdy? Dobrze pamiętam, że to nie jest dokument tożsamości? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się