Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2011 18:54
Moona, mam gdzieś takie samo zdjęcie jak Ty to 1., tyle że na czarnym tle (-;
wszystkie są super, ale ostatnie jest genialne!
Alten  dziękuję!  :kwiatek:

Moona w ostatnim brakuje jeszcze jednej kredki na samej górze  🤣
ale świetne są 🙂
dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
Rozważałam ulepszenie ostatniej konstrukcji, trochę mi się już nie chciało, następnym razem oleję brak chęci i skupię się na możliwych efektach  🙂
m.indira   508... kucyków
15 lipca 2011 21:17
genialnie sprzedałabyś te kredki 🙂
reklama jak sie patrzy
Świeżutkie...
Matka Natura się ujawniła...



Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2011 21:27
koniara79, nawet te bloki całkiem znośnie wyglądają (-;
nie mam szczęścia do burz. dzisiaj się tak pięknie chmurzyło i nic. albo znowu będzie mnie burza budziła o 1 w nocy. weź tu człowieku myśl o zdjęciach  🤔
2 fajne 🙂
tak, u mnie też burze o 1,2 w nocy, a ja jak zasnę to mnie pioruny nie obudzą  🙄 😀
bawiłam się też balansem bieli, próbowałam różne ustawienia, żeby nie wyszło wszystkie takie pomarańczowe, jak z reguły jest wieczorową porą.
dziękuję wszystkim 😀

ninevet ooooj tam, kochasz mnie 😁
Macie jeszcze jedno do kolekcji:

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 lipca 2011 23:03
Za namową Facelli, :kwiatek: wrzucam zdjęcia z zachodem słońca. Na zdjęciu ja, a robiła zdjęcia koleżanka zwykłą cyfrówką 🙂





Mam jeszcze więcej zdjęć jak będą się podobać i proszę o jakieś uwagi 🙂
Libella, Facella, Alten dziękuję, męczyłam się z tym ostatnim okropnie, z lampą - źle, bez - jeszcze gorzej, ale w końcu coś tam się udało wywalczyć.
Moona trzecie superowe, bardzo lubię takie foty🙂
Wcisnę się jeszcze z dwoma. 😡
1.
2.
Hermes, fajne, klimatyczne, aczkolwiek temat dotyczy "naszej twórczości", czyli raczej zdjęć wykonywanych przez nas. Ale pochwal koleżankę, bo fajnie wyszły jej te zdjęcia, trochę do dopracowania, ale super, najbardziej mi się widzi chyba 1 i 3  😉
m.indira, xxflygirlxx, dzięki  :kwiatek:

koniara79, bardzo mi się podobają kolory nieba. I tu pytanie - jaka ekspozycja do łapania burz, gdy jeszcze widno? Przede wszystkim - jak długi czas naświetlania, żeby błyskawicę złapać, ale nie przepalić nieba?
U mnie tylko mruczy i mruczy, a jak już coś błyska w oddali to wtedy, gdy jest zupełnie jasno  🙁

Hermes, na początku niech koleżanka zacznie od wyprostowania zdjęć  🙂
Pierwsze coś w sobie ma, aczkolwiek na początku myślałam, że stoisz na jakimś patyku, a nie że to kawałek ogrodzenia. To mi trochę psuje odbiór.


Przy okazji - jak to zrobić, żeby po wyjściu z PSa zdjęcia nie straciły EXIFów?
Moona, generalnie poza statywem  😉 używałam preselekcji czasu i manewrowałam czasem w granicach od 10 do 30 sekund, przesłonę sam mi dobierał, ISO 100 i ważny jest również balans bieli - przy automacie zdjęcia robione w mieście po zmroku będą po prostu "pomarańczowe" od świateł ulicznych. Dlatego sama ustawiałam BB i ustawiłam temperaturę barwową poniżej 3000 K. Na koniec nieco poprawiłam kontrast i lekko nasycenie barw i wyszło to, co widać na zdjęciach. Dopiero wczoraj udało mi się poustawiać aparat tak, że jestem w miarę zadowolona z efektu, wcześniej miałam z tym duże problemy.
Dzięki. Jak coś kiedyś błyśnie, to popróbuję.
A co w przypadku, kiedy równocześnie z burzą leje nad głową? Robić przez szybę czy lepiej całkiem odpuścić?
U mnie lało, robiłam z balkonu stojąc w progu, więc deszcz mi nie przeszkadzał, bo nie zacinało tak, żeby napadało na aparat. Akurat w tym wypadku balkon mam super ułożony  🙂 Pewnie można próbować przez okno (czyste), w końcu lampy nie używamy, więc powinno być w miarę OK.

To już była końcówka burzy, pioruny już nie takie duże, ale jeszcze coś się złapało:

Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2011 13:05
Moona, lepiej otworzyć okno, bo może Ci wywalić na szybie odblask od pioruna.
trzynastka   In love with the ordinary
16 lipca 2011 13:10
Moona - ja nie otwieram okna, odblasków nie ma 😉 Czas 8-30 sekund, f w okolicach 10 i ostrze manualnie iso 100-200.

Hermes -
przede wszystkim to Ci się woda wylewa, wyprostuj je 🙂

To jeszcze jedno z wczoraj, bez piorunów, bo się żaden nie załapał, ale to niebo... normalnie brrr

Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2011 15:37
polowałam dzisiaj na konie, miałam świetnego poganiacza, moją "młodszą siostrę" - mam ją tylko w dwóch kadrach  😁

na rozgrzewkę ruda Wiera (oo) i Major (konik polski)

w sumie mogłam usunąć ten kawałek stodoły z tła...

edit: poobrabiałam trochę zdjęć. pobawiłam się krzywymi i winietą. teraz widzę, że mi trochę wyszło a la Dominika Frej, wyyybacz  :kwiatek:

Fokus (huc.-oo) :


Wiera (oo) :


Wasyl (oo) :


Karina (kp), Kama (kuc jakiśtam), Wasyl (oo) :


Wasyl (oo) :

trochę widać BF
ogólnie dzisiaj tragedia, zdjęcia statyczne albo FF albo BF, zależy od strony i padoku, większość dynamicznych ma BF, nie wiem co się dzieje  😕
3 fajne, 2 ciemne i w tle te domy.

wracając do zachodowego mam coś takiego, co Wy na to?:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2011 21:50
Time ja się nie bardzo znam, ale pomysł fajny, tylko ręka mogłaby być ciut wyżej 😉

ja mam takie:
Ostatnie zdjęcia robione koleżance.

tyle na szybko
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 lipca 2011 22:51
bawarka przedostatnie genialne!
bawarka przedostatnie   😍

madmaddie próbowałam, ale modelka tak majtała tą ręką, że już dałam sobie spokój 😀
Time, to trzeba było modelkę zostawić, a samej przykucnąć  😉
4 z wycieczki do zamku w Niedzicy (same wnętrza, te z zewnątrz musze ogarnąć😉 ) - jedynie zmniejszone🙂






jako, ze widzę, ze szerzy sie kaszana i są wklejane coraz to bardziej masakryczne foty - to też pochwalę sie ;-)
mój zachód słońca

trzynastka   In love with the ordinary
17 lipca 2011 18:47
Breva - ostatnie bardzo fajne ! 🙂

Dodofon - ale Ty jesteś niedobra, kazdy się tu uczy i stara  :kwiatek: Zdjęcie całkiem poprawne 🙂 chociaż ja bym trochę bardziej wyciągnęła statek z cieni i przeszkadza mi, że pomimo, że zdjęcie jest proste [woda] to przez ten pomost wydaje mi się krzywe. Ale to prywatne odczucia moje więc wiesz  :kwiatek:

Facella - wszystkie są kiepskie. Siwek jest ciemny, leci pod słońce i całe zdjęcie jest krzywe. Pierwsze Wasyla to samo. Jedynie ostatnie jest w miarę przyjemne dla oka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się