Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lipca 2011 19:44
ninevet, to że są ciemne to już wina obróbki, teraz widzę, że siwka skopałam totalnie.

breva, jak dla mnie - drugie i czwarte! pobaw się w obróbkę bo z tego można jeszcze bardziej super rzeczy wyczarować (-;
trzynastka   In love with the ordinary
17 lipca 2011 20:07
Ja wczoraj byłam razem z natchniuzą u Doni_Aleksandry odwiedzić Sahaba, ogierka achałtekińskiego.
Wrzucam kilka kadrów. Warunki były dosyć cieżkie, raz mocne słońce, raz chmury. Źrebak nie bardzo chciał odchodzić od stada.
Od razu przepraszam jak nie będę odpisywać ale wyjeżdżam w góry, a tam z netem słabo ale napewno wszystkie uwagi przeczytam i przeanalizuje !  :kwiatek:

Z właścicielką :


W tłumie :


I sam :






pozdrawiam ! 🙂
Jejku, ile cudownych zdjęc od mojej ostatniej wizyty 😀

Moona, kredki piękne. Zwłaszcza 1 i 3!

Time, ostatnie zwłaszcza mi się podoba, kadr taki akurat, bo na reszcie dla mnie troszkę za ciasny.

MsCarmen, Ale piękne kolory powstały z burzy! Fantastycznie się ogląda.

ninevet, Widac, że warunki były ciężkie i oświetlenie nierówne. Ale kolory na 1 piękne, super wygląda to niebo w tle takie stalowoszare. I pierwsze z "samotnych" bardzo mi się podoba. Ale na drugim kolory do poprawy!

Ja gromadzę zdjęcia na dysku, ale ciężko z czasem, żeby choć przejrzeć. Wczoraj tylko kilka udało mi się zrobić...







ewabe dzięki  🙂
Drugie - "rozmowa" z koniem - przyjemne.

ninevet, trzecie bardzo na tak. Za kadr, za symetrię jaka w nim powstała przez ułożenie nogi i głowy i za kolory.
Na ostatnim to już chyba za jasno?
[s]Mógłby mi ktoś zdjęcie wykadrować? 🙇
Podesłałabym na PW. :kwiatek:[/s]

edit. I wyprodukowałam takie cuś wczoraj:


edit 2. już nie potrzebuję.
Facella, ninevet, no właśnie mnie też ostatnie się najbardziej podoba. W sumie jak tak teraz patrzę to tylko ono chyba łapie za oko... dobrze że chociaz ono🙂

Facella, co masz na myśli? tamtą trójkę zlewam, nie są zbyt interesujące (no chyba że lochy), ale w ostatnim jak być pociągnęła obróbkę? wydaje mi się że takie jest niezłe😉
ewabe   dziękuję  :kwiatek:
xxflygirlxx podobne do mojego - zrobiłabym coś z tymi krzakami po prawej...


edit:
zdj z wczorajszych zawodów:
za ciemne?
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2011 08:52
breva, pobawiłabym się trochę, żeby wyszedł taki mroczny klimat. zrobiłabym winietę, może trochę balansem bieli bym się pobawiła. słyszałaś kiedyś o efekcie wysokich kontrastów? w architekturze to wychodzi tak: http://www.digart.pl/praca/6495450/Nasza_klasa.html + sporo wyostrzania. mi się tam podoba (-;
kurczę, spieszy mi się trochę, a gdzieś na fotoblogii były poradniki o wysokim wyostrzaniu i wysokich kontrastach...
fajny klimat na zdjęciu tej klasy  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2011 12:29
Time, zdjęcie nie moje (-;
breva, o podobny klimat by mi chodziło (-;
ninevet rozpoczela achaltekinska serie, to ja dokoncze.
Kilka zdjec Sahaba 🙂 To naprawde uroczy zrebak 😀







Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2011 13:32
przedostatnie jest boskie! co to za koń?
piękne te achałteki - ale na takim jeleniu nie chciałabym jeździć  🏇
szyja jak u żyrafy  🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
18 lipca 2011 16:02
ninevet, natchniuza - musicie popracować nad wymazywaniem, bo rzuca się to w oczy. 😉

Dodofon, spokojnie da się jeździć na koniu z taką szyją, ba! nawet da się go poskładać do kupy bez szkody dla konia. 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2011 17:52
bawię się manualnym Heliosem, w ogóle nie potrafię trafić z ostrością. w wizjerze wydaje się być ok, na LCD - już nie. nic mi nie miga jak trafię w punkt z ostrością, wizjer mnie oszukuje, jak to kurde obejść!?

jedno z niewielu udanych, dodam że i tak wyostrzone. digartowa jakość /-;

edit: trochę ciemne przez obróbkę.
trzynastka   In love with the ordinary
18 lipca 2011 19:29
Dzięki za opinie  :kwiatek:
Moona - właśnie ostatnie chciałam by było jasne, pudrowe, słitaśne 🙂
Ewabe - nie umiem ich bardziej urzeczywistnić :/
Pursat - a mogłabyś wskazać gdzie najbardziej widać to gumowane ogrodzenie u mnie ?  Bo jeśli w galopującym źrebaku chodzi Ci o ten "pasek" na trawie, tej niskiej, najbardziej zielonej to jest on tez w oryginale, bo tam jest rów, a ogrodzenie przechodzi dużo wyżej. Ale chętnie zobaczę błędy, bo każdy wie jak to jest, człowiek się tak długo gapi we własne zdjecie aż wydaje mu się perfekt 😉
Nine - na drugim i czwartym rzuca się w oczy trawa (owies?), która jak stempelek powtarza się w różnych miejscach. Na pierwszym inaczej rośnie za i przed koniem. Nawet taki laik jak ja to widzi. Ale gdyby Pursat o tym nie napisała to nawet nie zwróciłbym uwagi. Fajne foty.
trzynastka   In love with the ordinary
18 lipca 2011 19:56
Dziękuję, faktycznie tutaj skopałam  :kwiatek: Właśnie fajnie jak ktoś napisze konkret, bo ja bym jeszcze godzinę się gapiła w to zdjęcie i nie zauważyla 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
18 lipca 2011 20:05
Dwa, gdzie IMO najbardziej widać powtarzający się stempel:





Na innych są podobne błędy, ale mnie rzucają się w oczy. 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
18 lipca 2011 20:09
Strasznie Ci dziękuję !  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Chyba się zakochałam  😁
Jeżżżżu
i Wy potraficie wypatrzeć na zdjęciu te stempelki ?  😜
Szacun  😁
Pewnie takie zboczenie zawodowe 😉
Ja  bym nie zauważyła, gdyby Pursat nie zwróciła uwagi, ale jak już zwróciła i zaczęłam się przyglądać, to widzę to i to bardzo.
Co nie zmienia faktu, że mały tekiniec jest uroczym modelem i miło się na te zdjęcia patrzy. (Czy on jest ogolony?)

A moją uwagę przyciągnęły dwa zdjęcia bawarki z poprzedniej strony. Te dwa ostatnie, w jeziorze. Uważam, że są ciekawe, tylko szkoda że na jednym głowa modelki ucięta i chciałabym je zobaczyć w większej rozdzielczości/lepszej jakości.
Pursat ma racje, z wymazywaniem u mnie nie najlepiej 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2011 21:05
jak Pursat napisała o gumowaniu, to już na prawie każdym zdjęciu widziałam te stemple  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2011 21:14
co tam za tymi tekińcami było takiego, że trzeba było wymazywać?
ciekawi mnie to 😉
madmaddie, ogrodzenie, ktore mnie draznilo.
Pewnie takie zboczenie zawodowe 😉
Ja  bym nie zauważyła, gdyby Pursat nie zwróciła uwagi, ale jak już zwróciła i zaczęłam się przyglądać, to widzę to i to bardzo.


Znaczy, że mnie łatwo w trąbę zrobić  😁
Nine - na 1 zdjęciu kolory fantastyczne! Marzą mi się takie na moich fotkach 🙂

Facella - ostatni Wasyl mi się podoba i Wiera, z tą otoczką traw 🙂
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
19 lipca 2011 09:36
ewabe pierwsze zdjęcie 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się