Ogłowia

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 lutego 2013 22:08
Tempesta, wiem, że masz ślązaczkę, sęk w tym, że moja jest niewymiarowa 😉 Moje obecne ogłowie to składak - paski policzkowe mam z ogłowia Hansbo cob i są zapięte na przedostatnią dziurkę (czyli prawie najkrótsze z możliwych - 94cm), a nachrapnik mam full, chyba Eurohorseline i tutaj mam zapięte na ostatnią dziurkę (ale to dalej 60 cm w obwodzie)... Dlatego tak mi zależy na dokładnych długościach pasków...
Pasek boczny (ten gdzie się zapina wędzidło), mierzone po całości od - do miejsca gdzie leży wędzidło: na pierwszą dziurkę 93cm, na ostatnią 111cm
Nachrapnik: na pierwszą dziurkę 63cm, na ostatnią 71cm.
Pasek boczny (nie wiem jak fachowo sie to nazywa), ten połączony z nachrapnikiem- na pierwszą dziurkę 87cm, na ostatnią 100cm.
Skośnik - na pierwszą 51 cm, na ostatnią 63cm
Pogardle: ciężko zmierzyć, ale każy kuniu powinien wejść.

😉
Makrejsza widać Twój ślunzak celuje w wymiary 90-60-90  😂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 lutego 2013 22:18
Zawsze twierdziłam, że ona jest bliska ideału 😉

edit: Tempesta, dziękuję, czyli dla odmiany nachrapnik za duży...
Toć to ślązaczka z noskiem arabka! No no, proszę, proszę..
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 lutego 2013 09:52
To ślązaczka, która jest w połowie folblutem 😉 Noska arabskiego nie mamy 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 lutego 2013 10:06
Ja mam mieszane uczucia, w ogłowiu jestem zakochana, ale jak przymierzyłam na Zaja (wkurzyłam sie na za mały nachrapnik :rozga🙂. zrobiłam fotki to mi ten czar przeszedł...
Ale wczoraj z racji treningu stwierdziłam że założę Athene może trener skupi sie na świecącym ogłowiu i da mi trochę wytchnienia 😁 i wiecie co? Zakochałam sie w tym ogłoiwu na nowo jak terener wsiadł i zobaczyłam to w zestawieniu kompletnym z pewnej odległosći 😜

Tylko teraz mocno sie zastanawiam 🙄 Skoro w artemisie jest ładnie, w athenie średnio to jak będzie w Aurorze 👀
Zairka, mi do zaja kompletnie nie pasują obadające naczółki bling bling. Sama Aurora jest cudna, i naczółek nie jest aż tak bardzo bling bling to może byłoby ok. Tylko ona jest w brązie?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 lutego 2013 10:29
aga jest w brązie, zamówie ją jak będziesz zbierac zamówienie... teraz juz wezme fulla bo nie chce ryzykować. Artemisa mam Coba pasek od szweda za długi, athena cob i ledwo ten pasek dopinam 😵
Moze i fakt że to ten naczółek bo do Artemisa mam Annowy 😁
Makrejsza, śliczna jest, miałam kiedyś folbulta, teraz ślązaczkę. Zecydowanie bardziej kocham  obecnego zwierza.
asds   Life goes on...
04 lutego 2013 12:06
Zairka mi jakos ten lakeirowany nachrapnik do niego nie pasuje... 🤔
Zairka, miałaś lepsze ogłowia - to jest mocno średnie na Zajku wg mnie...
Zairka ogłowie cudne , ale na Zaju się gryzie  😡
Znalazłam w końcu ogłowie munsztukowe, które trafia w mój gust. Teraz tylko pytanie czy Waldkowi będzie pasowało.
http://www.kieffer.net/kandaren/steffen-peters-01/?start=12/


Co myślicie ? Nie będzie za gruby nachrapnik ?
wchodzi w grę jeszcze BR http://animalia.pl/produkt,25194,525,br-oglowie-munsztukowe-windsor-rozm-full-czarne.html,
ale Kieffer bardziej mi się podoba.
Tulipan moim zdaniem kieffer będzie wyglądał pięknie i nachrapnik nie przyćmi urody subtelnego nosa 🙂
tulipan ten Kieffer to oglowie moje marzenie, jest idealne, piekne i jakosciowo lepsze niz BR.
Cookie no właśnie, Waldek odmiany nie ma dużej, głowę w miarę zgrabną i dość długą. Także wydaje mi się, że nachrapnik może być grubszy  🙂

FirstLight ja się zakochałam w nim, przyznam uczciwie  😎 No i skóra w Kiefferach dobra jakościowo.
Ja tam Waldka wolę w grubszych. 😉
Jakościowo kieffer lepszy  😉
tulipan, ten kieffer jest piękny, kupiłam takie samo jak miałam jeszcze czarne siodło, tyle że w wersji wędzidłowej. No i jest świetnej jakości, a nachrapnik wcale nie jest cienki. Na zdjęciu ten kieffer tyle że z innym naczółkiem.
tulipan też tak sądzę, wg. mnie to grubszy nachrapnik by się ładniej prezentował 🙂 Koń ma ładną głowę, a taki gruby jeszcze bardziej to podkreśli. Będzie się wydawać taka subtelna.

Wie ktoś, które futerko jest lepsze jakościowo? CSO czy Horze? A, i jeszcze jedno pytanie, takie bardziej techniczne: jak się takie futerko wymienia? Zamówiłam już ogłowie, ale szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia, pierwszy raz stykam się z meksykanem...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
07 lutego 2013 19:17
tulipan, mnie BR bardziej podchodzi 🙂
Kupowal ktos oglowie od tego Pana ?  🤔

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5946368
Pisalam juz w watku nachrapnikowym, ale bez odzewu, wiec i tu zapytam. Zalozylam dzisiaj Marianowi hanowera, ale nie jestem przekonana czy jest dobrze dopasowany. Nie jest za wysoko? I czy nie ma za krotkiego paska na kosci nosowej?  🤔
Angeel, na zdjęciach wygląda jak by był krzywo założony? W sensie z lewej strony nachodzi na kółko od więdzidła, a z prawej jest do niego daleko, tak samo wysokości wyglądają krzywo trochę 😉 Myślę, że jak się wyrówna to jak jest założony to będzie ok 😉
Kupowal ktos oglowie od tego Pana ?   🤔

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5946368


Ja mam od niego brązową rureczkę, niestety tylko przymierzoną, bo okazała się za duża na mojego konia. Całkiem dobra gatunkowo skóra i aż szkoda, że nie pasuje  🤬
Angeel, faktycznie wygląda, jakby było krzywo, ale i tak chyba ciut za wąski rozstaw między tymi oczkami nachrapnika. Tak jak widać na zdjęciu z lewej strony wygląda ok, czy z drugiej będzie tak samo?
U Rudego hanower wyglądał tak:





A nie masz może wędzidła trochę za luźno? Na pewno jest na dwie zmarszczki?
Angeel, jest za mały na pewno.

Angeel ja na hanowerze śmigam od jesieni. Mój jest tak dopasowany, że te kółeczka z każdej strony 'przylegają' do wędzidła
quantanamera, pierwszy hanower w calym moim zyciu, ktory tak wlasciwie mi sie spodobal 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się