Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 marca 2023 12:20
A w czym pierzecie? W sensie jaki detergent?
zembria, ja piorę wszystkie końskie rzeczy w szarym mydle.
Ewentualnie można do zmywarki wrzucić
siwaaa, szczotki do zmywarki?
Bleeeh. Jakoś nie. Ale ja rzeczy końskich też w domu nie piorę (w sensie czapraków).
Poza tym zmywarka może zniszczyć szczotki podczas suszenia
zembria, - biały jeleń ma płyn do prania, w nim większość rzeczy stajennych piorę/myję. Choć czapraki to często w perwollach, jak swoje pranie.
_Gaga, - ja piorę czapraki, polarówki i ręczniki/szmatki stajenne. Staram się to odkłaczyć przed praniem, czapraki zawsze i tak zapieram/spłukuje najpierw ręcznie, a po wypraniu końskich rzeczy puszczam pralkę bez niczego, na czyszczenie, często z detergentem do pralki przy okazji.
Do zmywarki też bym nie wrzuciła 😅
Ja osobiście nie wrzucałam, ale widziałam gdzieś filmy/zdjęcia. Szczotki zawsze do wiadra i heja, a Derki, czapraki, kantary do pralki roboczej 😉
keirashara, mam szczęście stać w pensjonacie z końską pralką. Kiedyś robiłam jak Ty.
Poszłam dzisiaj z kobyłami na spacer do lasu... i wymyśliłam megaeko szczotkę... skrobałam baby... no zgadnijcie czym? Jednorazówki więc prać nie trzeba 😜
SzalonaBibi, szyszka?
Brawo! Wygrałaś wycieczkę ciągnikiem na gnojownik 😉
Kobyły stały w ekstazie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 marca 2023 22:36
Poszłam dzisiaj z kobyłami na spacer do lasu... i wymyśliłam megaeko szczotkę... skrobałam baby... no zgadnijcie czym? Jednorazówki więc prać nie trzeba 😜
SzalonaBibi,
i jeszcze ekologiczna 😉
SzalonaBibi, ale ekstra 🎉
Może ktoś coś doradzi...koń mega wrażliwy,nienawidzi drapania szczotka i to na całym ciele. Jak był golony to nie był jeszcze taki problem, bo dało radę ogarnąć właściwie samą szczotką włosianą. Ale teraz odrosł, a zaraz zdejmiemy derkę i nie wiem jak tu radzić sobie ze sklejkami w możliwie najmniej traumatyczny dla niego sposob😑?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
24 marca 2023 22:03
kasska, tona silikonu na futro (showsheen absorbiny?), tak co 2-3 dni, wtedy nawet miękką szczotką ogarniesz sklejki.
Jeśli mam konia, który się zaraził grzybem i niedługo wypada termin drugiej dawki Insolu to jak postąpić ze szczotkami? Najchętniej bym wymieniła wszystkie na nowe, ale w którym momencie najlepiej to zrobić?
Fokusowa, wymocz w imaverolu, wypierz i po kłopocie. Chyba, że szukasz powodu aby kupić nowe, to możesz już wymieniać 🙂
_Gaga, trochę szukam 😂 czaiłam się długo na Haasy i to chyba odpowiedni moment. Chwile zajmie zanim przyjdą, to te co mam ogarnę jak piszesz. Dzięki!
Fokusowa, imaverol, manusan kilka rund, mocz w gorącej wodzie lej wrzątkiem ( zależy od szczotek) na koniec do pralki z jakimś detergentem. Albo kup nowe 😉
Kuniaa, po co kilka rund? Wymoczenie w imaverolu + pranie wystarczą.
Czy ktoś jest w stanie polecic cos dobrego do zdrapywania błota?

Mój kon indentyfikuje się jako świnia rzeczna, nawet jak chodzi w derce to cale nogi, brzuch i szyja jest zaklejona błotem, do tego jest wrażliwy wiec ryżówka nie, iglak się słabo sprawdza i nieodmiennie szukam czegos co dobrze błoto zdrapuje.
Help 🤡
Skorupę zdejmuję po prostu gumowym zgrzebłem, ale jak ktoś mnie oświeci jak skutecznie wyjąć ten piach co się wbija w sierść to będę wdzięczna...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 października 2023 10:52
Remson, olejem spryskaj np. oliwka dla dzieci albo jak chcesz kupować końskie to Pig oil

Raz w tygodniu przetrzeć olejem po czyszczeniu i a) błoto się tak nie zbiera, b) a nawet jeśli to odpada bardzo łatwo
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 października 2023 11:32
Remson, Mgic Brush + Shimmel Haas. Najlepszy zestaw. Mój Blondas też wrażliwy, a te szczotki dobrze toleruje.
tylko Magic Brush sie szybko zapycha - przynajmniej u mnie teraz jak mamy zmianę sierści to czasami nawet całego konia nie przelecę a już jest napchany, ale tez sama szczotka jest dość mała
teraz jak mam czas to przed magic brush lece takim gumowy ,,ala do masażu" i część błota jak już jest sucha to przy tym odpada
ale łącze sie w bólu jeszcze mój łogr uwielbia w to błoto nasrać i w tym sie wytarzać...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 października 2023 12:12
espérer, Ale nie mówimy o odkłaczaniu, a o zeskrobaniu błotnej panierki. Do kłaków Magic się zupełnie nie nadaje moim zdaniem.
Tylko u mnie teraz ten kłak to razem z błotem złazi, ale też może moja wina bo ja nim ,szoruje" żeby to wygrzebać też wbite miedzy włosy po tarzaniy
Remson, Haas Mustang mi się sprawdza na to.
Właśnie muszę skompletować od zera moja skrzynkę ze szczotkami, koń gniady, niegolony. Pomoże ktos stworzyć listę musthave? Myślałam właśnie nad szczotkami haas (tylko właśnie jakie modele?) magic i jakas zwykła kopystka i szczotka do grzywy
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 stycznia 2024 19:34
Kiko22, https://eqclusive.pl/collections/zestawy-szczotek zależy od maści konia, tutaj masz zestawy. Nie trzeba mieć wszystkich od razu - wcześniej w wątku chyba się tutaj forumowicze udzielali które im bardziej spasowały
Ja mam magic brusha, zestaw diamentowy haas i okrągłą szczotkę do grzywy a la oster. Wystarcza i polecam :P Ewentualnie jeszcze jakąś divę do ostatniej polerki ,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się